1 Предмет і метод макроекономіки. Її цілі і завданняСкачати 417.31 Kb.
Сторінка1/37
Дата конвертації18.06.2018
Розмір417.31 Kb.
ТипЗакон
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   37

1 Предмет і метод макроекономіки. Її цілі і завдання

Предмет макроекономіки.

Макроекономіка входить в систему економічних наук; складова частина економічної теорії.

Специфіка:

1. Макроекономіка вивчає закономірності функціонування народного господарства в цілому.

2. Макроекономіка вивчає загальнонаціональне полягання економічних відносин у виробництві, розподілі .

3. Макроекономіка систематизує знання, які стосуються економіки в цілому.

Макроекономічні моделі – інструмент макроекономіки.Позитивна макроекономіка має на меті пояснення сутності економічних процесів і явищ, що відбуваються, і вироблення рекомендацій з економічної політики на основі аналізу реальних економічних параметрів. Тобто позитивна макроекономіка має справу з аналізом економічних фактів і ставить за мету побудову економічних моделей, вільних від суб'єктивних суджень.

Наприклад, типове позитивне судження: “доходи державного бюджету знаходяться в прямій залежності від ставки прибуткового податку”.Нормативна макроекономіка виражає світоглядні, ідеологічні принципи, постулати і настанови економічної поведінки, які служать основою для оцінки бажаності тих або інших результатів економічної діяльності. Тобто нормативна макроекономіка являє собою сукупність суб'єктивних суджень про те, як повинна функціонувати економіка. Так, наприклад, твердження типу “бідні не повинні сплачувати податки”, “оподатковування повинно будуватися за прогресивною шкалою” є нормативними.

Позитивні і нормативні судження в макроекономіці достатньо тісно взаємозалежні. З одного боку, позитивна теорія є основою для вибору основних нормативних тверджень, з іншого боку – нормативні постулати за певних умов можуть послужити основою для створення нової або спеціальної макроекономічної концепції. Крім того, у макроекономіці, у силу специфіки її предмета, позитивний аналіз найчастіше будується на суб'єктивних оцінках вихідних постулатів економічного розвитку і поведінки економічних суб'єктів.
Каталог: download -> 159


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   37


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка