1. Система господарських судів в УкраїніСкачати 331.88 Kb.
Сторінка1/10
Дата конвертації10.02.2018
Розмір331.88 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Державний вищий навчальний заклад

«Київський національний економічний університет

імені Вадима Гетьмана»

кафедра правового регулювання економіки

Курсова робота

на тему:

" "

Виконала:студентка 4 курсу, 2 групи

юридичного факультету

денної форми навчання

Гончар Н..

Науковий керівник:

асистент кафедри

Київ


2010

План

Вступ…………………………………………………………………….....………3

1.Система господарських судів в Україні……………………………….....……6

1.1. Система господарських судів…………………………………….....……….6

1.2. Місце апеляційного господарського суду в системі господарськихсудів в Україні………………........…………………………………………………...…..9

2. Загальна характеристика апеляційного суду……………………..….….…..11

2.1. Принципи організації діяльності…………………………….….......……..11

2.2. Структура апеляційного суду………………………………………….......14

3. Провадження у суді апеляційної інстанції…………………………….……18

3.1. Порядок розгляду справ у суді апеляційної інстанції………………........18

3.2. Повноваження апеляційних судів…………………………………....……22

Висновки…………………………………………………………….........……...24

Список використаних джерел…………………………………….....………….27


Вступ
Ідея створення спеціалізованих судів спрямована на забезпечення спеціалізованого професійного судового захисту в сфері правовідносин, регулювання яких становить для суспільства особливий інтерес, як політичний так і економічний. Законодавець у такий спосіб визначає для суспільства пріоритети з питань захисту різних правовідносин, закладає засади демократизації судової влади.

Конституцією України визначено, що, окрім Верховного Суду, в Україні повинні діяти й інші вищі судові органи - вищі спеціалізовані суди. З цим треба рахуватися і бачити в цьому значне посилення судової влади, яке дасть змогу не розпорошувати сили одного вищого судового органу на всі проблеми правосуддя у державі, а зосередитися на конкретній судовій юрисдикції, за яку відповідатиме конкретний вищий суд, і більш кваліфіковано здійснювати її: спеціалізація завжди супроводжувала професіоналізм.

Утворення системи судів за принципом спеціалізації є прогресивною формою організації діяльності судової влади. Адже спеціалізація судів веде до незворотних перетворень у напрямку демократизації судової влади. Тому надання Конституцією вищим спеціалізованим судам статусу вищого судового органу є конституційною гарантією демократизації судової влади та встановленням принципу її децентралізації.

Для забезпечення процесу реформування судоустрою, відповідно до Конституції України, 30 серпня 2000 року Президент України підписав Указ "Про створення Ради з питань реформування судової системи України".

У судовій системі України визначне місце посідають апеляційні суди регіонального рівня та Апеляційний суд України. Запровадження принципово нового для України апеляційного порядку перегляду судових рішень також вимагає ретельного наукового аналізу їх діяльності на першому етапі «малої судової реформи» і вироблення відповідних практичних рекомендацій. Особлива увага при цьому має бути приділена питанням судового управління, в тому числі взаємовідносинам апеляційних судів з іншими ланками судової системи та органами Державної судової адміністрації України.

Проблеми судоустрою і судового управління, зокрема, діяльності обласних судів – попередників нинішніх апеляційних судів, а також арбітражних (нині господарських) судів були предметом досліджень багатьох вчених України та Російської Федерації і суддів-практиків, таких, як : Жук І. Л., Неживець О. М, Білоус В. Т., Притика Д, Вінник О. М. , Чернадчук В. Д., Сухонос В. В, М.Руденко, М.Савенко, М.Семенов, В.Сердюк, В.Стефанюк, В.Смородинський, Н.Сібільова, М.Тітов, Б.Футей, П.Шевчук, М.Штефан, В.Шишкін, та інші., а також чинними нормативними актами, які регулюють діяльність господарських судів України.

Діяльність апеляційних господарських судів у розгляді господарських спорів за останні роки значно активізувалась, про що свідчить стала тенденція до збільшення числа звернень суб'єктів господарської діяльності за захистом своїх прав та інтересів у судовому порядку.

Відповідно до цього значної актуальності набувають теоретико - прикладні питання господарського судочинства. Саме через це мене зацікавила дана тема курсової роботи.Метою даної роботи є дослідження становлення і сутності апеляційного господарського судочинства в Україні.

Поставлена мета обумовила необхідність вирішення таких завдань:

– на підставі аналізу різних значень терміну «апеляція» визначити статус апеляційного суду як елементу судоустрою і судового процесу, проаналізувати його компетенцію і висловити міркування з приводу її вдосконалення;

– розкрити принципи організації та діяльності апеляційних судів з врахуванням специфіки їх функціонування;

– сформулювати основні вимоги, які пред являються до кадрів апеляційних судів і внести пропозиції з вдосконалення кадрової роботи у цій системі;

– проаналізувати характер виниклих проблем у застосуванні процесуального законодавства апеляційними судами
Каталог: data -> file doc
data -> Характеристика твердого стану речовини
data -> Мова в житті людини
data -> Теорії походження біосфери та
data -> "Вклади культури І мистецтва XX століття у світову цивілізацію"
data -> Реферат на тему: Господарство країн
data -> Концепція необоротності й термодинаміка
data -> Масаж при травмах І захворювання нервової системи
data -> Вроджені ортопедичні деформації опорно-рухового апарату
file doc -> Охорона здоров’я Німеччини
file doc -> Молодіжна політика в Польщі


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка