5 клас Тема уроку. Шлях Мауглі від вихованця джунглів до їх володаря. Мета уроку



Сторінка1/45
Дата конвертації31.12.2017
Розмір0.8 Mb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   45

5 клас

Тема уроку. Шлях Мауглі від вихованця джунглів до їх володаря.

Мета уроку: систематизувати та підсумувати знання учнів набуті протягом вивчення теми; розвивати уміння стисло і грамотно відповідати на запитання, характеризувати героїв, висловлювати власні думки; закріпити знання з теорії літератури; виховувати почуття прекрасного, кращі людські якості: доброту, милосердя, співчуття.

Обладнання: портрет Р.Кіплінга, ілюстрації до твору, декорації до інсценівки, проектор, уривки з мультфільму «Мауглі»; виставка малюнків учнів.

Теорія літератури: повість, головний герой, другорядні герої.

Тип уроку: комбінований .

Хід уроку
«Людина завжди повертається до людини...»

Р.Кіплінг «Мауглі»


I. Організація класу.

II. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Слово вчителя.

1. Вітаю усіх на нашому уроці. На попередніх уроках ми з вами


познайомились з дуже цікавою людиною - письменником і мандрівником
Дж. Редьярдом Кіплінгом, який в свою чергу познайомив нас з історією
маленького хлопчика на ім'я Мауглі.

Давайте спробуємо згадати, що ви про нього знаєте. Допоможуть нам, сьогодні, наші юні літературознавці.

(Учні розповідають цікаві факти з життя письменника).

2. Слово вчителя.

Але ми з вами не тільки багато цікавого дізнались про життя Р.Кіплінга, але ще й вивчили що таке повість



Запитання до кросворду:

  1. Хто назвав Шер Хана Кульгавим? (Мати)

  2. Яке ім'я було у Матері Вовчиці? (Ракша)

  3. Один з друзів Мауглі, який умів гіпнотизувати поглядом? (Удав)

  1. Вона рятувала Мауглі не раз і не лише порадами, а й гострими зубами і кігтями? (Багіра)

  2. Хоча він був старим, але став для Мауглі не лише вчителям, а й справжнім другом? (Балу)

  3. Він нишпорить всюди і розносить плітки, робить різні капості, а їсть ганчір'я та недоїдки? (Табакі)

3. Слово вчителя.

Всі персонажі Кіплінга наділені певними рисами характеру, які розкриваються у тих чи інших вчинках тварин. Інтерактивна гра «Чарівна скринька».

У мене в руках знаходиться «Чарівна скринька Джунглів», у яку сховались персонажі з казки «Мауглі». Вам пропонується назвати ім'я тварини, розповісти її історію, і дати їй характеристику.

4. Слово вчителя.

Наш Мауглі не тільки знайшов багато вірних друзів, а також і сурових наставників, які допомагали йому розібратися з складних Законах Джунглів.

- А хто є найбільшим знавцем Законів Джунглів і передає їх молоді?.у.)

- А зараз, я вам пропоную побувати у школі Балу, подивитись як відбувалось навчання Мауглі.

Перегляд уривку з мультфільму «Мауглі».

- Давайте перевіримо, а які Закони Джунглів знаєте ви? Знайдіть будь ласка Закони Джунглів у ваших підручниках.

4. Бесіда з учнями.

- Діти, а скажіть, будь ласка, чи подібні людські закони до законів джунглів? (в.у.)

: bitstream -> 123456789 -> 1053
123456789 -> Енергетика України І проблеми енергозбереження
123456789 -> Реалізація компетентнісного підходу до навчання на уроках та в позакласній роботі з географії
123456789 -> Робоча програма з дисципліни «Природні ресурси України» Курс: 3 Семестр: 5
123456789 -> Навчально-методичний посібник для самостійної роботи Для студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів
123456789 -> Навчальний посібник для студентів вищих медичних навчальних закладів
123456789 -> З досвіду роботи вчителя хімії нвк «Лановецька загальноосвітня школа №1 I-III ступенів- ліцей»
123456789 -> Опис досвіду актуальність досвіду
1053 -> Розвиток механізму управління портфелем цінних паперів


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   45


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка