„Аналіз інвестиційної діяльності в Україні та шляхи її розвиткуСкачати 367.65 Kb.
Сторінка1/7
Дата конвертації18.06.2018
Розмір367.65 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7

Міністерство освіти і науки України

Київський інститут міжнародної економіки та підприємництва

Нововолинський економічний факультет

Кафедра економіки підприємства

Курсова

На тему: „Аналіз інвестиційної діяльності в Україні та шляхи її розвитку”

Виконав студент

ІІ курсу


групи МЕ-106

Сергій


Перевірив:

Баранецький А. П.


Нововолинськ

2008

Зміст
Вступ

І. Теоретичні аспекти інвестиційної діяльності

1.1 Економічна суть інвестування. Види інвестицій.

1.2 Приоритетні галузі для іноземного інвестування в Україні

ІІ. Аналіз інвестиційної діяльності в Україні.

2.1. Іноземна інвестиційна діяльність в Україні

2.2 Проблеми іноземного інвестування в Україні.

ІІІ. Шляхи поліпшення інвестиційної діяльності в Україні

Висновок

Спсок використаної літературиВступ
На сьогодні актуальною є тема накопичення та інвестування. Для збереження і примноження заощаджень потрібно відмовитись від старих засобів накопичення та перейти до засобів, притаманних ринковим відносинам, що об’єднуються під загальною назвою інвестування.

У державі з командно-адміністративною економікою категорія «інвестиції» не мала місця ні в економічній теорії, ні у практиці. В останні роки це поняття почало зустрічатися в економічній літературі країн Східної Європи та СНД, що пояснюється зміною системи господарювання і переходом до ринкових відносин. Термін «інвестиції» походить від латинського слова «invest» , що означає «вкладати». У минулому більшість авторів трактувала поняття «інвестиції» як сукупність затрат, що реалізуються у формі довгострокових вкладень у галузі народного господарства (виробничі фонди), тобто інвестиції помилково ототожнювались із поняттям «капітальні вкладення».


Розглянемо сучасне тлумачення категорії «інвестиції». Закон України «Про інвестиційну діяльність» від 18.09.91 дає наступне визначення: інвестиції – всі види майнових та інтелектуальних цінностей, що вкладаються в об’єкти підприємницької та інших видів діяльності, у результаті якої створюється прибуток або досягається соціальний ефект.

Такими цінностями можуть бути: грошові кошти, цільові банківські вклади, паї, акції та інші цінні папери; рухоме і нерухоме майно (будинки, споруди, обладнання та інші матеріальні цінності); майнові права, що випливають із авторського права, досвід та інші інтелектуальні цінності; сукупність технічних, технологічних, комерційних та інших знань, оформлених у вигляді технічної документації, виробничого досвіду, необхідних для організації того чи іншого виробництва, але не запатентованих («ноу-хау»); права користування землею, водою, ресурсами, будівлями, обладнанням, а також інші майнові права; інші цінності [6].

Отже, в широкому розумінні інвестиції є вкладенням капіталу з метою його збільшення. При цьому приріст капіталу повинен бути достатнім, щоб компенсувати інвестору відмову від використання коштів на споживання в теперішньому періоді, винагородити його за ризик та відшкодувати збитки від інфляції в майбутньому періоді.

Інвестиції – це економічна категорія розширеного відтворення, яка є основним інструментом формування мікро- та макроекономічних пропорцій і визначає темпи економічного росту.

Таким чином, інвестиції – це те, що «відкладають» на завтрашній день, щоб мати можливість більше споживати в майбутньому.

У наступних розділах ми розглянемо і проаналізуємо сучасний стан інвестиційної діяльності в Україні та можливі шляхи її розвитку.
Каталог: data -> 108 -> file doc
file doc -> Акцизний збір
file doc -> 1. Сутність та значення акцизного збору
file doc -> Завдання І принципи ціноутворення на фінансовому ринку Види І функції цін
file doc -> Автоматизована інформаційно-аналітична система Міністерства фінансів України
file doc -> "Валютна система та валютний ринок, особливості їх формування"
file doc -> Розміщення та використання фінансових ресурсів підприємства
file doc -> Валютна система: України, світу, Європи
file doc -> Прямі податки з населення


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка