Аналіз роботи бібліотекиСкачати 436.93 Kb.
Сторінка1/9
Дата конвертації05.06.2018
Розмір436.93 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9


П Л А Н Р О Б О Т И

бібліотеки Донецької загальноосвітньої

школи І-ІІІ ступенів № 2

на 2017-2018 н.р.

Аналіз роботи шкільної бібліотеки за 2016-2017 навчальний рік
Сучасний навчальний процес на 70% складається з самоосвітньої діяльності. А це означає, що у кожного учасника навчально-виховного процесу повинен бути вільний доступ до інформації. Традиційно цю функцію реалізує бібліотека, але в наш час вона повинна бути не просто місцем зберігання інформації, а передбачати надання послуг із сучасних джерел інформації.

Актуальною проблемою є впровадження в роботу бібліотек новітніх інформаційних технологій

Сьогодні в Україні йде процес становлення нової системи освіти й виховання, зорієнтованої на входження у світовий освітній простір. У цих умовах бібліотекарю необхідно орієнтуватися в широкому аспекті інноваційних технологій, ідей, напрямків.

На сьогодні бібліотека залишається чи не єдиним безкоштовним джерелом одержання інформації, місцем самоосвіти, інтелектуального відпочинку, творчого спілкування і творчого розвитку дітей, підлітків та викладачів.

Результативність інформаційної роботи залежить від тісного контакту бібліотеки, педагогічного колективу, батьків, єдиного планування всієї вдало скомпонованої системи виховання бібліотечно-бібліографічної культури.

Бібліотека загальноосвітнього навчального закладу є його обов’язковим структурним підрозділом, який здійснює бібліотечно-інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення навчально – виховного процесу як в урочний, так і в позаурочний час. Свою діяльність організовує спільно з педагогічним колективом, відповідно до планів роботи і регламентуючої документації, що затверджується директором закладу.

У школі навчається 430 учнів. Читачами шкільної бібліотеки є 415 учнів. На початку навчального року поновлюється перереєстрація читачів. Щоденно відбувається видача літератури на абонементі , у читальному залі, добір літератури до рефератів і доповідей. Під час видачі книжок проходить бесіда з читачами з метою виявлення читацьких інтересів. Бібліотека допомагає вчителям та учням у підготовці та проведення календарних свят, шкільних олімпіад, цикл етнографічних свят.

У своїй роботі в умовах становлення та розвитку національної школи бібліотекар використовує різні форми роботи: масові заходи, книжкові виставки, полиці, бесіди,огляди літератури, вікторини, усні журнали.

Відповідно до статті 19 закону України «Про освіту» одним з учасників навчально-виховного процесу є бібліотекар, тому й зусилля бібліотеки спрямовані на те, щоб знайти, підтримати, розвити в учнів кращі людські якості, закласти механізм самореалізації, саморозвитку, самовиховання.

До традиційних форм роботи бібліотеки відносяться:книжкові виставки, бібліографічні огляди літератури, читацькі конференції, обговорення книг, диспути і круглі столи, екскурсії, бібліотечні уроки

Поруч с традиційними формами роботи використовуються нові: віртуальні виставки, літературні ігри , бібліокафе , бібліотечний уїк-енд, брейн-рінг, бібліофреш, бібліоквест, флешмоб, бренд-автор-шоу та інше.

Найбільш діючим засобом у роботі шкільної бібліотеки є проведення масових заходів.Масова робота передбачає використання різних форм пропаганди книги і виконує свої функції. Популяризація літератури з метою забезпечення інформаційних потреб учнів здійснюється за допомогою проведення різних масових заходів.

Історично – патріотична гра «Козацькі забави» до Всеукраїнського дня козацтва

Літературна гостина «В гостях у Николая Носова»

Літературний пінг-понг «Чи уважний ти читач?»

Літературно – музична композиція «Безсмертна Кобзарева слава»

Урок мужності «Уклін живим , загиблим слава» до дня звільнення селища від фашистських загарбників

«Чорнобиль… Трагедія…Пам'ять…» година - спогад до Чорнобильської трагедії

«Читач у науковій бібліотеці» конкурс ерудитів.

«У гості до казки» - літературний ранок

Серед масових форм роботи з виховання дбайливого ставлення до книги традиційним є свято для 1-х класів «Прощання з Букварем» і «Посвята в читачі».

Ефективними формами пропаганди літератури в шкільній бібліотеці є презентація книги, мандрівки літературними творами, книжкові огляди, книжкові виставки

Книжкова виставка - традиційна форма роботи бібліотеки,


При організації книжкових виставок обов'язково враховую вік читачів: дітям молодших класів потрібні невеликі, яскраві, художньо-оформлені виставки з коротким, простим, цікавим змістом; дітям старшого віку - більш наповнені інформацією.


Каталог: Files -> downloads
downloads -> Україна в 70-90 рр. XIX ст. Реферат
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Закон України,,Про охорону навколишнього середовища ''
downloads -> Конспект уроку Національні парки Африки. Стихійні явища природи. Екологічні проблеми
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> «Україна і Африка»
downloads -> Не згасає вогонь у розумних очах
downloads -> Наказ №257 Про затвердження програм гурткової роботи
downloads -> Різноманітність тварин у природі


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка