Аналіз роботи дошкільного навчального закладуСторінка1/13
Дата конвертації27.05.2018
Розмір0.86 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13

Аналіз роботи дошкільного навчального закладу


за 2015-2016 навчальний рік

Дошкільний навчальний заклад №11 «Теремок», підпорядкований міському відділу освіти Миргородської міської ради, комбінованого типу з плавальним басейном розташований по вул. Старосвітській, 20-а, в типовому приміщенні, розрахованому на 199 місць для дітей віком від 1 року до 6 (7) років.

Пріоритетним напрямком діяльності ДНЗ являється фізкультурно-оздоровча робота, формування у дітей свідомого ставлення до свого здоров’я та виконання завдань. У дошкільному закладі протягом навчального року працювало 12 груп, в яких виховувалося - 308 дітей, зокрема:


 • 4 групи для дітей перед дошкільного віку (ясельні);

 • 8 груп для дітей дошкільного віку (садові);

 • в тому числі 2 групи компенсуючого типу для дітей з:

-порушенням опорно-рухового апарату;

-фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення.

Удошкільному навчальному закладі функціонують:

- кабінет завідувача;

- методичний кабінет;

- музична, танцювальна, спортивна зала;

- кабінет практичного психолога та учителя логопеда;

- медичний кабінет;

- ізолятор;

- кабінет бухгалтера;

- кабінет каштеляної;

- кабінет завідувача господарства та комірника.

Заклад працює за програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» та програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» (доопрацьованої та доповненої), новим Базовим компонентом. У роботі дошкільного закладу використовуються парціальні освітні програми: «Казкова фізкультура» М. Єфименка, програма з організації театралізованої діяльності в дошкільному навчальному закладі, автор: О.Березіна, О. Гніровська, Т.Линник «Грайлик», «Граючись вчимося. Англійська мова» та корекційні програми для груп компенсуючого типу: «Розвиток дошкільників з порушенням опорно-рухового апарату» за редакцією А.Г. Шевцової., Т.Філічової, Г. Чирвіної «Програма навчання і виховання дітей з фонетико – фонематичним недорозвитком мовлення» (старш.гр.), Ю.В. Рібцун «Корекційна робота з розвитку мовлення дітей 5-р.ж. із фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення», Л.І. Трофименко «Корекційне навчання з розвитку мовлення дітей старшого дошкільного віку із загальним недорозвитком мовлення».

У своїй роботі педагоги використовують традиційні методики та інноваційні технології: В.Сухомлинського, С. Русової, Л.Фесюкової, О.Л. Кононко, Н.В. Гавриш, розвивальні ігри Нікітіних, елементи технології саморозвитку М.Монтессорі, пошуково-дослідницьку діяльність, методику раннього інтелектуального розвитку дитини за Г. Доманом, ТРВЗ, елементи методики В.Едигея, мнемотехніку, коректурні таблиці , елементи арт–техніки, кольоротерапії, казкотерапії, основи проектних технологій тощо.

Це дає можливість забезпечити особистісно-орієнтований підхід до організації життєдіяльності дітей, їх ранню розвинутість, креативність, самостійність, незалежність, самодостатність.

В садочку створені всі умови для всебічного розвитку дітей. Матеріальна база задовільна, вона постійно поповнюється і вдосконалюється.

Протягом навчального року за рахунок батьківських коштів в спальних кімнатах молодших груп «Полуничка», «Конвалія», замінено лінолеум та шпалери. В логопедичній групі «Ялинка» закуплені столи-парти. В групі раннього віку «Вишенька» замінено лінолеум у груповій кімнаті та зроблено ремонт в роздягальні. Капітальний ремонт проведено на сходовій клітці груп «Гвоздичка», «Ялинка», зроблено підвісну стелю та стіни оздобили намальованими малюнками, персонажами з українських народних казок, відремонтовано кабінет логопеда та практичного психолога, в ортопедичній групі «Тюльпан» виготовлено шафу для спортивного інвентарю. У ясельній групі «Берізка» придбаний куточок ряження у комплекті з куточком природи. На протязі всього навчального року за бюджетні кошти проводився ремонт плавального басейну. Сучасні, багатофункціональні дитячі меблі мають привабливий естетичний вигляд та створюють комфортний, доступний, безпечний життєвий простір перебування дітей у ДНЗ.

У групі «Малинка» виготовлено дерев’яні полички для міні-музею «Лялька-мотанка». На протязі навчального року робився поточний ремонт технічного і кухонного обладнання. Було придбано два ксерокси.

Педагогічний колектив приділяє значну увагу естетичному оформленню групових приміщень, залів, кабінетів, коридорів дошкільного закладу.

У 2015/2016 навчальному році ігрові майданчики дошкільного закладу було поновлено ігровим обладнанням, обладнанням для ігор з піском та водою. На території дошкільного навчального закладу для спостережень висаджуються нові рослини, облаштовані квітники.

Утримання та влаштування будівлі та території закладу відповідає санітарним нормам устрою й утримання дитячих дошкільних закладів. Постійно оновлюється предметно-ігрове середовище в групах.

Зібрано і виготовлено відповідний демонстраційний і роздатковий матеріал з різних розділів програм: «Українське дошкілля» та «Впевнений старт» (доопрацьованої та доповненої), що дає можливість систематично використовувати його при проведенні занять та індивідуальної роботи з дітьми.

В ДНЗ№11 створені відповідні умови щодо забезпечення життєдіяльності учасників освітнього процесу. На належному рівні ведеться робота з охорони праці.

Педагогічними кадрами дошкільний заклад укомплектований повністю. З дітьми працює 26 педагогічних працівників, з них: • повна вища освіта – 21 осіб;

 • неповна вища – 5 осіб.

Атестація педагогічних працівників у дошкільному закладі проводиться відповідно до ст.54 Закону України «Про освіту», р.6. ст.30 Закону України «Про дошкільну освіту» та Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого Міністерством освіти і науки України від 06.10.2010 року No 930, зареєстрованого і Міністерстві юстиції України 14 грудня 2010 року No1255 -18550, згідно перспективного плану на 5 років у зазначені терміни. Усі документи по організації і проведенню атестації ведуться і оформляються згідно з установленими термінами. В дошкільному закладі складений перспективний план атестації та курсової перепідготовки на 5 років.

З метою реалізації головних завдань адміністрацією дошкільного навчального закладу, на основі діагностики самооцінки педагогів та оцінки адміністрації, був переглянутий рівень професійної майстерності педагогів, сплановані різні форми методичної роботи з кадрами, які забезпечили необхідний рівень знань, умінь та навичок у досягненні мети. Протягом навчального року підвищили свій професійний рівень на курсах при ПОІППО ім. М.Остроградського - 5 осіб. З них: вихователі Минка Н.В., Стеценко Г.І., Коваленко С.І., керівник музичний Калайтан Г.О., інструктор з фізичної культури Вороніна Н.В., практичний психолог Таран Л.А.

У 2015 -2016 навчальному році атестувалось 4 осіб. За результатами атестації завідувачу ДНЗ Ботвіновській О.В. присвоєно кваліфікаційну категорію «Спеціаліст I категорії», керівнику музичному Калайтан Г.О. - кваліфікаційну категорію «Спеціаліст I категорії», практичному психологу Таран Л.А. присвоєно кваліфікаційну категорію -«Спеціаліст вищої категорії», вихователю Стеценко Г.І. підтверджено 8 розряд.

При програмно-методичному забезпеченні освітнього процесу у поточному році дошкільний заклад керувався переліком навчальних видань, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в дошкільних навчальних закладах у 2015-2016 навчальному році, що розміщений на сайтах Міністерства освіти і науки України. Педагогічні працівники протягом року відстежували оперативну інформацію про нові програми, посібники та іншу навчальну літературу, рекомендовану Міністерством освіти і науки України для застосування в освітній роботі з дітьми, публікацій у фахових періодичних виданнях та на сайтах.

Особлива увага в ДНЗ приділяється самоосвіті педагогічних працівників. Педагогічна освіта здійснюється різнобічно, включаючи навчання у вузах, проходження курсів підвищення кваліфікації, участь у тренінгах особистісного зростання, систематичне вивчення методичної, педагогічної та психологічної літератури, публікацій періодичних видань. Педагогічні працівники відвідують різні методичні заходи міста згідно наказу по ДНЗ «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами».

Безпосереднє керівництво роботою дошкільного закладу здійснює завідувач Ботвіновська О.В., яка координує роботу всіх служб наказами різного характеру. Переважна більшість з них – кадрові -37%, організаційного та іншого характеру -21%, за підсумками педагогічної діяльності –15%, на виконання законодавчих та нормативних документів –27%

Книги кадрових наказів і наказів з основної діяльності ведуться окремо. Розробка заходів щодо виконання рішень нормативних та інших документів ведеться своєчасно. На основі аналізу навчально-виховної роботи визначаються проблемні завдання колективу, формулюються теми нарад при завідувачу. Зміст методичної роботи в дошкільному навчальному закладі на 2015-2016 н.р. було визначено річним планом роботи, головною методичною метою якого було:«Формування, збереження й зміцнення здоров’я дітей – майбутніх громадян України та виховання патріотично налаштованої життєво компетентної творчої особистості дошкільника».

Дошкільний навчальний заклад продовжив працювати за гуманітарно-естетичним та фізкультурно-оздоровчим пріоритетними напрямками, а також над формуванням позитивного іміджу ДНЗ.

Керуючись Законом України «Про дошкільну освіту», Базовим компонентом дошкільної освіти, Концепцією Національно-патріотичного виховання дітей та молоді, інструктивно-методичними рекомендаціями «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2015-2016н.р. від 20.05.2015р. №1/9-249», а також програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» та виходячи з аналізу освітньо-виховної і методичної роботи у 2014-2015н.р., ураховуючи досягнення й перспективи розвитку, педагогічний колектив визначив основні завдання на 2015/2016 навчальний рік.

1.Організувати роботу педагогічного колективу на забезпечення системного підходу до охорони життя і збереження здоров’я дітей раннього та дошкільного віку, шляхом створення безпечного розвивального середовища та налагодження системи роботи з безпеки життєдіяльності з педагогами, дітьми і батьками.

2.Продовжувати роботу по вихованню у дітей патріотизму, ціннісного ставлення до рідної землі та українського народу.

3.Забезпечення цілісного підходу до формування мовно-мовленнєвої компетенції дошкільників, зокрема удосконалюючи різні форми роботи з грамоти.

4. Продовжувати роботу по забезпеченню реальної наступності та безперервності між дошкільною та початковою ланками, розробки і впровадження оптимальних технологій виховання та навчання, нових підходів до змісту пропонованих дошкільникам знань, які включають її особистий, індивідуальний досвід взаємодії з навколишнім світом та результати попереднього навчання і виховання.

5.Реалізація Базового компонента дошкільної освіти забезпечується програмами Українське дошкілля авт.-упоряд. Білан О.І., (лист МОНмолодьспорту України від 09.12.2011 №1/11-11601).

-Розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» (доопрацьованої та доповненої), кер. Жеброковський Б.М. (затверджено наказом МОНмолодь спорту від 21.05.2012р. №604)

6.Продовжувати планувати навчально-освітню роботу з дітьми у 2015-2016 навчальному році

а) комбінована форма - перспективно-календарне планування;

б) за режимними моментами;

в) блочно-тематична технологія (одна тема на тиждень).

7.Надалі використовувати у роботі ДНЗ парціальні освітні програми: «Казкова фізкультура» програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку М. Єфіменка, «Грайлик», програма з організації театралізованої діяльності в ДНЗ, «Граючись вчимося. Англійська мова», корекційні програми для груп компенсуючого типу.

Протягом навчального року педагогічний колектив працював творчо та відповідально. Проводилась чітка, систематична робота спрямована на різнобічний, гармонійний розвиток дітей та розвиток їх знань, вмінь і навичок.
Освітні завдання здійснювались на основі психолого-педагогічної діагностики, педагогіки співробітництва та гуманізму. З цією метою була активізована робота з педагогічним колективом, спрямована на особистісне зростання кожного педагога.

Організація методичної роботи з педагогічними кадрами носила діагностично-прогностичний характер для безперервного відстеження результативності різних форм методичної роботи адміністрацією постійно протягом року проводився педагогічний моніторинг, де основним з його завдань було виявити, чи існує позитивна динаміка розвитку професіоналізму педагога, чи існують передумови для удосконалення роботи педагогічного колективу.

Для цього в дошкільному закладі було створено такі умови:

- Проводилися педагогічні години, засідання творчої групи, педради, роботу яких було спрямовано на вирішення питань виховання самостійної та відповідальної особистості дошкільника у особистісно-орієнтованій виховній системі;

- Згідно з сучасними педагогічними вимогами та з метою забезпечення гармонійного та різнобічного розвитку особистості

створені розвивальні середовища: природне, ігрове, інтелектуальне, предметне, соціальне.

Ефективність методичної роботи підсилювалась впровадженням в неї інтерактивних форм та методів роботи з педагогічними кадрами: дискусій, ділових ігор, тренінгів, майстер-класів:


 • Семінар-практикум для вихователів «Граматична скарбничка ».

 • Семінар за історією вебінару:https://www.youtube.com/watch?v=qdFYj6ilCnw).«Вихователь як організатор мовленнєвої роботи з дошкільниками»

 • Семінар – практикум для батьків і вихователів :«Пізнавати світ і серцем» (за спадщиною В.Сухомлинського);

 • Семінар для педагогів: «І чужого научаємось, і свого не цураємось...» (українські традиції в Монтессорі-середовищі);

 • Інтерактивний захід-презентація для педагогів, які атестуються: «Я майстер своєї справи»;

 • Тренінг: «Мистецтво взаєморозуміння»

 • Семінар-практикум: «Прищеплення цінностей – завдання освіти чи родини? »;

 • Кейс - метод: «Емоційне розвантаження»;

Майстер-класи:

 • Моделюваня фрагментів занять в логопедичній групі з використанням електронно-дидактичних посібників.

 • Тематичні заняття з ОБЖД.

 • участь педагогів, що атестуються в «Декаді педагогічних інновацій»

 • Мовленнєве заняття з застосуванням коректурних таблиць.

 • Мовленнєві ігри – заняття сухим басейном з дітьми раннього віку.

 • Індивідуальні та групові консультації для педагогів.

 • Колективні перегляди навчально-виховної роботи з дітьми

На протязі всього навчального року увесь педагогічний колектив ДНЗ працював над проектом «Моя країна-Україна. Народна іграшка лялька-мотанка», було створено творчу групу для роботи над проектом, куди увійшли творчі, креативні педагоги дошкільного закладу. Мета: Формувати уявлення про історичне минуле рідного краю, про народні обереги та символи. Ознайомлювати з народними іграшками, способами їх виготовлення. Проводилися консультації, майстер-класи по виготовленню ляльок-мотанок для педагогів, батьків, дітей. Матеріал роботи над проектом був узагальнений, оформлений і поданий у Миргородський відділ освіти на конкурс освітніх проектів начальних закладів міста. Наша робота отримала почесне перше місце На високому методичному рівні проведено:

- Обласний семінар-практикум «Впровадження інклюзії в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах» ( музичний керівник Калайтан Г.О.-музичне заняття, інструктор з фізичної культури – заняття на батутах, вихователь Сохацька С.О. – корекційна робота в ортопедичній групі)

- Семінар практичних психологів навчальних закладів міста, який проводила Таран Л.А. Усі присутні познайомилися з метафорично-асоціативними картками, виконували різноманітні завдання.

-М.О. керівників музичних дошкільних закладів міста. Калайтан Г.О. показала для всіх присутніх музичне заняття з використанням комунікаційних ігор. А потім для всіх керівників музичних ДНЗ було проведено майстер-клас по вивченню таночків для дошкільнят.

- М.О. для завідувачів та вихователів-методистів міста «Формуємо позитивний імідж дошкільного навчального закладу. Конкурентоспроможність дитячого садка – вимога часу»

Ось уже другий рік проводяться засідання школи педагогічної майстерності «Фізичне виховання дошкільників». Вивчається досвід роботи інструктора з фізичної культури нашого ДНЗ - Вороніної Н.В. На черговому засіданні Ніна Віталіївна познайомила фізінструкторів ДНЗ міста з роботою на фітболах. Провела для них майстер–клас.

На базі нашого садочку до дня Дошкілля проводилася педагогічна конференція «Виховуємо юних патріотів», на якій усі ДНЗ міста представили відеопрезентації по роботі з дошкільниками з цієї теми. Темою нашої презентації стала робота по вихованню патріотичних почуттів, любові до своєї країни, свого народу під час різних форм роботи з фізичного розвитку, який являється пріоритетним у роботі з дошкільниками нашого ДНЗ.

Систематична самоосвіта педагогів допомагала ефективно підходити до вирішення освітньо-виховних проблем.

Якість педагогічних рад забезпечувала ретельна попередня підготовка, що включала вивчення теоретичних питань та набуття практичних навичок.

На педагогічних радах розглядалися питання основних напрямків діяльності дошкільного закладу:

- « Новий навчальний рік на порозі ДНЗ».

- Панорама організації роботи педколективу по охороні життя і збереженню здоров’я дошкільників (із залученням батьків).

- Формування у дітей патріотизму, ціннісного ставлення до рідної землі та українського народу

- Формуємо мовно-мовленнєву компетентність дошкільників, удосконалюємо різні форми роботи з грамоти.

Прийняті рішення педагогічних рад були спрямовані на орієнтацію працівників ДНЗ на розв’язання даної проблеми, отримання позитивного результату, досягнення поставленої мети.

Наш ДНЗ брав участь у Всеукраїнському конкурсі на кращий веб-сайт дошкільного закладу.

Свої напрацювання представила у журналі «Дошкільне виховання» інструктор з фізичної культури Вороніна Н.В. Надрукована стаття «Веселий батут» та заняття для старших дошкільників «Політ у космос».

Протягом навчального року в дошкільному закладі велася психологічна просвіта педагогів та батьків. Робота в ній була спрямована на те, щоб допомогти педагогу краще пізнати самого себе як особистість: виробити індивідуальний стиль діяльності; навчитися краще розуміти своїх колег і батьків, з якими доводиться вступати у спілкування з приводу навчання і виховання дітей; навчання правильної поведінки у ситуаціях міжособистісного спілкування.

Практичним психологом організовувались групи зустрічей. Основна мета: усвідомлення і реалізація того потенціалу та інтелектуального розвитку, який закладений в кожній особистості.

Кількісний та якісний аналіз оцінювання методичних заходів, проведених упродовж навчального року, показав, що всі вони мали науково-методичний та пізнавальний характер, були спрямовані на усунення недоліків, допущених в питаннях організації навчально-виховного процесу.

Педагогічний колектив ДНЗ протягом 2015 - 2016н. р. впроваджував у практику ефективні навчально–методичні системи, застосовував нетрадиційні підходи до роботи з батьками, впроваджував інноваційні форми навчально-виховної роботи, реалізовував різноманітні проекти та авторські програми.

Протягом поточного року дошкільний навчальний заклад тісно співпрацював з СЗОШ №5. Проводилися батьківські збори за присутністю вчителів початкових класів, відвідувалися уроки та заняття, вчителі познайомилися з програмою «Українське дошкілля», був проведений педагогічний консиліум «Щоб дитина не загубилася у школі», були проведені екскурсії з дітьми старших груп по території школи, у бібліотеку, дошкільнята були присутніми на святі першого та останнього дзвоника.

Однією із ефективних додаткових форм організації освітнього процесу в умовах дошкільного навчального закладу є гурткова робота, яка спрямована на задоволення потреб та інтересів дітей до певного виду діяльності, виявлення та розвиток у них загальних та спеціальних здібностей. З огляду на це, у дошкільному закладі протягом поточного навчального року функціонували такі гуртки:

Англійська мова. За програмою «Граючись вчимося» (вихователь Стешенко Ю.С.)

Ляльковий театр «Рукавичка» (музичний керівник Калайтан Г.О.);

 Гурток танцювальної ритміки (музичний керівник Калайтан Г.О.);

 Гурток степ-аеробіки (інструктор з фізкультури Вороніна Н.В.).

Гурткова робота допомагає розкрити творчий потенціал кожної дитини, стимулювати креативний розвиток дошкільників. За результатами діагностики готовності до шкільного навчання діти старшого дошкільного віку, що відвідували гуртки мають достатній рівень креативності.

Протягом 2015–2016 навчального року дошкільний навчальний заклад приймав активну участь в усіх міських, обласних заходах, з метою розповсюдження досвіду роботи та з метою пошуку нових технологій, форм і методів роботи. За результатами вивчення освітньо -виховного процесу формулюються висновки, складаються пропозиції. Вивчення стану навчально-виховної діяльності, результативності роботи педагогічного колективу здійснюється за допомогою різних видів контролю, а саме: спостереження за діяльністю педагогів, анкетування педагогів та батьків, аналізу відкритих занять, аналізу стану фізичного та психічного здоров’я дітей.

Психологічну службу ДНЗ №11 «Теремок» представляє практичний психолог вищої категорії Таран Людмила Анатоліївна. Згідно з планом роботи на 2015-2016 навчальний рік, практичним психологом було проведено: діагностику емоційного стану дітей (в рамках контролю за адаптацією); психодіагностичне обстеження готовності до школи з метою визначення рівня сформованості різних психічних функцій; вивчення індивідуальних особливостей дітей, їх здібностей до різних видів діяльності з метою виявлення обдарованих дітей та забезпечення індивідуального підходу в навчально-виховному процесі; групові та індивідуальні психокорекційні заняття для дітей з проблемами в особистісній та пізнавальній сферах; розроблено ряд рекомендацій та надано практичну допомогу вихователям у забезпеченні емоційного комфорту дітей у групі; з метою підвищення психологічних знань щодо розвитку і виховання дитини та спонукання батьків до активної співпраці проводились такі форми роботи з батьками:

- групові та індивідуальні бесіди і консультації;

- виступи на батьківських зборах.

Протягом березня –травня 2016 року практичним психологом було проведено вивчення готовності дітей старшого дошкільного віку до навчання в школі, а саме загального розумового розвитку дитини, її уявлень про довкілля, рівня сформованості розумових операцій (узагальнення, класифікація, синтез, аналіз), розвитку зв’язного мовлення, мотивації до навчання в школі.

Аналіз результатів показав, що старші дошкільники мають достатній рівень розвитку пізнавальних процесів. А саме: загальне уявлення про оточуючий світ, сформованість конкретних понять, здатність до аналізу -синтезу, розвиток пам’яті, уваги (концентрація, розподілення, переключення). Узагальнені результати психологічного обстеження дітей старшого дошкільного віку та рівень засвоєння вихованцями знань, розвиток їх умінь і навичок відповідно до вимог програми «Українське дошкілля» свідчать, що кількість дітей, які мають високий рівень учбової мотивації зросла на 9 %, що дає підстави зробити висновок про ефективність налагодженої системи роботи з формування шкільної мотивації. Рівень розвитку уваги збільшився, у порівнянні з попереднім роком на 7 %.Випускники дошкільного закладу мають достатній рівень розвитку емоційно-вольової сфери. У них переважає оптимістичне самопочуття, вони розуміють свій емоційний стан, адекватно реагують на різні життєві ситуації. У переважної більшості дітей сформована учбова мотивація. Цьому сприяла методична робота з педагогами (консультації, педагогічні ради), спрямовані на надання педагогам конкретних знань та навичок в роботі з дошкільниками по підвищенню мотивації.

З метою зміцнення та збереження фізичного, психічного і духовного здоров'я вихованців, формування фізичних вмінь та навичок, виховання стійкого інтересу до рухової активності колектив дошкільного закладу проводить відповідну роботу з питань пошуку оптимальних шляхів фізичного розвитку та медичного обслуговування дошкільнят. Так, як наш ДНЗ «Школа сприяння здоров’ю» увесь фізкультурно -оздоровчий режим у ДНЗ спрямований на збереження і зміцнення здоров’я дошкільників, своєчасне формування у них життєво важливих рухових умінь і навичок, розвиток фізичних якостей, забезпечення належного рівня фізичної підготовленості й фізичної культури взагалі, ознайомлення з будовою та основними функціями свого тіла, виховання стійкого інтересу до рухової активності, вироблення звички до здорового способу житті.

З метою створення позитивної емоційної атмосфери у дошкільному закладі протягом навчального року інструктором з фізкультури Вороніною Н.В. проводиться ранкова гімнастика під веселу музику.

Працюючи за програмою «Українське дошкілля», Ніна Віталіївна використовує нетрадиційні, альтернативні технології і методики, спрямовані на зміцнення та відновлення здоров’я дітей: авторська методика з фізичного виховання М. Єфименка «Театр фізичного розвитку», «Казкова фізкультура»; адаптовані методики психофізичної гімнастики , дихальна гімнастика Г.Стрельникової, К.Бутейка; дотиковий масаж А.Уманської; «Мудри» - гімнастика для пальців, роботу на степ платформах, батутах, стретчінг, силові вправи, аеробіку, фітболи.

З дітьми старшого дошкільного віку інструктор з фізкультури Вороніна Н.В. проводить бесіди про здоровий спосіб життя, основи гігієни, профілактику захворювань, попередження травматизму, безпеку життєдіяльності.

Батькам ДНЗ пропонує «Школу здорового способу життя», де вони можуть

отримати консультації фізичного керівника, психолога, вихователів, медичних працівників щодо фізичного та психологічного розвитку малюка.

Вороніна Н.В. активно залучає батьків до спільної співпраці. Батьки дітей середніх та старших груп із задоволенням приймають участь у спортивних змаганнях під час спортивних розваг та підсумкових занять з фізичної культури. У кожній віковій групі була організована робота по оздоровчо-профілактичній роботі, під час якої діти мали змогу повправлятися у різних видах та формах роботи з фізичного розвитку. Інструктором з фізкультури складений план роботи по оздоровчо-профілактичній роботі на рік. У 2015-6.р. діти показали високий рівень з фізичного розвитку.

З метою підвищення рівня психолого -педагогічної культури батьків, формування у них свідомого розуміння власної активної позиції у вихованні своїх дітей, а також заохочення батьків до участі в освітньому процесі, адміністрація та педагогічний колектив дошкільного закладу приділяли

велику увагу:

 Формуванню тісного взаємозв’язку дошкільного закладу із сім’єю,

вивченню особливостей спілкування у сім’ях з метою здійснення

диференційованого підходу до кожного вихованця;

 Проведенню тематичних консультацій, бесід, батьківських зборів у всіх

вікових групах;

 Проведенню оздоровчо - пропагандистської роботи з батьками, а також

пропагандистської роботи з питань прав дитини;

 Особистісній діагностиці дітей та батьків з метою вивчення дитячо–

батьківських відносин з подальшою консультативно корекційною роботою;

З метою максимального охоплення дітей п’ятирічного віку дошкільною

освітою ДНЗ пропонував:

 тренінгові заняття з практичним психологом;

 консультації зі спеціалістами дошкільного закладу;

 участь дітей у гуртковій роботі;

 залучення до участі у святах та розвагах;

 забезпечення соціально-педагогічного патронату.

Традиційними у ДНЗ стали сумісні роботи педагогів, батьків і дітей за темами: «Ялинку прикрашали», «Я маленький миргородчанин», «Ляльку- мотанку робили для рідної дитини», «Дерево мого родоводу», «Котилася писанка», «Космос».

Було відмічено адміністрацією ДНЗ активність педагогів нашого закладу за творчий підхід до професійної діяльності вихователів:

за облаштування народознавчих куточків у групах та за якісну організацію підсумкових родинних свят.

З метою підвищення психологічних знань щодо розвитку і виховання дитини та спонукання батьків до активної співпраці проводились такі форми роботи з батьками: групові та індивідуальні бесіди і консультації; виступи на батьківських зборах за темами: «Як допомогти дитині звикнути до дитячого садка», «Що таке «шкільна зрілість»? Як підготувати дитину до школи», «Засоби ефективного спілкування з дитиною», консультування з питань сімейного виховання, забезпечення прав дитини відповідно до міжнародного та національного законодавства з метою формування батьківської відповідальності та запобігання насильству над дітьми. У батьківських куточках висвітлювалися і піднімалися актуальні для батьків питання: «Як виховати справжнього патріота», «Дитина залишилася з батьком?», «Ідемо в похід разом з мамою і татом», «Чому дитина не слухає?», «Готовність до школи. Чому ми боїмося школи?» та інші.

Медичне обслуговування в дошкільному закладі передбачає надання дітям

допомоги у збереженні здоров’я та профілактиці захворювань, його забезпечують сестри медичні старші Перлова Н.М., Ляхно М.В. та лікар-педіатр із штату дитячої поліклініки ЦРБ Пахомова Л.М. В своїй роботі вони керуються чинним законодавством, нормативно-правовими актами органів охорони здоров’я України, освіти та науки України.В дошкільному навчальному закладі, відповідно вимог Положення про медичний кабінет дошкільного навчального закладу (наказ МОЗ України, МОН України від 30 серпня 2005 р. № 432/496) обладнано і функціонує медичний блок (медичний кабінет, ізолятор, маніпуляційна, який в основному оснащений відповідним обладнанням лікарськими засобами та виробами медичного призначення для надання невідкладної медичної допомоги. Відповідно до ДСанПіН в дошкільному навчальному закладі забезпечені належні санітарні умови для перебування, виховання та навчання дітей. Будівля, ігрові майданчики та територія закладу утримуються в чистоті та порядку. Медичні працівники здійснюють постійний контроль за станом здоров’я дітей, зокрема систематично проводяться медичні огляди дітей лікарем-педіатром та іншими спеціалістами. Профілактичні щеплення дітям проводяться, в дитячій поліклініці, згідно з календарем щеплень складеним сестрою медичною старшою, у порядку і в терміни встановлені МОЗ України. Далі про профілактичні щеплення та результати медичних оглядів фіксуються в картках (ф-26/о та ф-063/80).Постійно проводиться аналіз стану здоров’я дітей-визначаються групи здоров’я, та фізичний розвиток дітей. Ці показники враховуються під час проведення занять з фізичної культури, при організації рухового режиму, впродовж дня, загартовуючих заходів, підбору рухливих ігор тощо.

У кожній віковій групі за результатами обстеження дітей спеціалістами та антропометричними вимірами ведеться листок здоров’я кожної дитини, згідно з яким проводиться маркування меблів, здійснюється індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи. Систематично аналізуються захворюваність дітей, зокрема визначається індекс здоров’я та процент захворюваності, як по кожній віковій групі так і по дошкільному навчальному закладу в цілому. Так, індекс здоров’я у 2014 р склав 51% , у 2015р. – 55% відповідно і процент захворюваності 45-49 %. Результати аналізу стану здоров’я дітей постійно розглядаються на нараді при завідувачу, доводиться до відома колективу, батьків.

У 2015-2016 навчальному році середнє відвідування дітьми дошкільного навчального закладу становило 87%. Досить високий процент відвідування дітьми дошкільного навчального закладу був у групах «Малинка», «Тополька», «Полуничка», «Гвоздичка», «Дзвіночок» (вихователі Стеценко Г.І., Стешенко Ю.С., Якименко С.М., Коваленко С.І., Рожковська І.М.) Підсумки відвідування дітьми дошкільного навчального закладу розглядалися на нарадах при завідувачу.

Проводився систематичний контроль за організацією рухового режиму дітей, проведенням фізкультурно-оздоровчих заходів, дотриманням режиму дня та навчальних навантажень відповідно до віку дітей.

Протягом навчального року медичними працівниками та адміністрацією на заняттях з фізичної культури проводилися заміри моторної щільності та тренувального ефекту занять. Результати замірів свідчать про те, що моторна щільність занять в усіх вікових групах коливається в межах норми від 79 % до 95 %. Тренувальний ефект відповідає нормі у всіх вікових групах 139-157 д/хв. Систематично проводилася санітарно-просвітниціка робота з учасниками навчально-виховного процесу з питань медичного обладнання, це: гігієнічна підготовка працівників ДНЗ, випуск санбюлетнів, оформлення інформаційних куточків.

З батьками вихованців проведені бесіди,лекції щодо профілактики травматизму, гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь, отруєння рослинами і грибами та інші.

В літній оздоровчий період сестри медичні старші контролювали:

- дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму;

- стан обладнання інвентарю та забезпечували контроль:

- дотримання розпорядку дня;

- денний сон дітей відповідно до їхнього віку;

- збалансоване, вітамінізоване харчування;

- контроль за руховою активністю дітей;

- дотримання впродовж дня повітряного та водного режимів;

- дотримання вимог до одягу та взуття при перебуванні дітей у приміщеннях та на майданчиках;

- дотримання санітарно-гігієнічних вимог на території закладу.

Харчування дітей в дошкільному закладі організовано відповідно з інструкцією «Організація харчування дітей у дошкільному навчальному закладі» затвердженої наказом МОЗ України від 17.04.2006 р №298/227 та довідковими матеріалами з питань харчування дітей дошкільного віку. Вартість харчування однієї дитини в день у 2016 році становить: ясельні групи-12грв.12 коп., садові групи – 16грв. 37коп. Продукти для дитячого харчування в дошкільний заклад постачаються відповідно укладених договорів, якісні і завозяться транспортом постачальників. Всі продукти поступають із сертифікатами якості, гігієнічними висновками та виготовлені за ДСТУ та ГОСТ. Виконання діючих норм харчування в певній мірі залежить від виділених коштів. На основі накопичувальної відомості обліку витрат продуктів на одну дитину щомісячно проводиться аналіз виконання натуральних норм харчування. З основних продуктів норми виконуються в основному на 75%. – це пояснюється тим, що недостатньо виділяється бюджетних коштів та нестабільність ціноутворення на продукти харчування. Питання харчування дітей систематично розглядаються на нарадах при завідувачу, аналізувалися показники та розроблялися заходи щодо їх покращення. Адміністративних стягнень з боку СЕС та зауважень у поточному навчальному році не було.

Одним з важливих напрямків роботи медичних працівників є корекційна робота з дітьми з вадами опорно-рухового апарату. Спільно з вихователями групи проводяться відповідні заходи згідно з планом ортопедичної реабілітації дітей, що визначені лікарем ортопедом: ліквальна фізкультура, лікувальний масаж, водний масаж ніг. На протязі всього року зверталася увага на дотримання індивідуального ортопедичного режиму, який включає:

- періодичне розвантаження хребта дитини протягом дня в положенні лежачи

- зміна положення тіла під час занять;

- обов’язкове проведення ортопедичних хвилинок;

- сон дітей на твердих ліжках;

- правильне положення тіла дітей за столом під час прийняття їжі та організованої діяльності;

- формування та закріплення навички правильно тримати поставу.

Усі ці медичні та педагогічні заходи зміцнюють опорно-руховий апарат і дають змогу дітям позбутися певних вад.

Належну увагу адміністрація закладу приділяє виконанню Закону України «Про охорону праці». Ознайомлення працівників дошкільного закладу з директивними документами щодо охорони праці носять системний характер. Адміністрацією, педагогічним колективом проводиться певна робота щодо створення безпечних умов життєдіяльності та профілактики травматизму учасників навчально-виховного процесу, планується робота зі створення безпечних умов праці, розроблені заходи щодо попередження дитячого травматизму.

Працівниками закладу систематично проводилася робота з дітьми, що проживають в закріпленому мікрорайону.

Відповідно до наказу міського відділу освіти від 10.06.2016 №233 «Про організацію обліку дітей дошкільного віку» та наказу по ДНЗ від 13.06.2016р. № 38 «Про організацію обліку дітей дошкільного віку в 2016 році» проведено облік дітей від 0 до 6 років, які мешкають у закріпленому мікрорайоні та складено оновлені та доповнені списки.

Своєчасно та систематично доводиться інформація до мешканців мікрорайону з питань роботи дошкільного закладу та його функцій, організації роботи у вікових групах.

За результатами проведеного обліку дітей по мікрорайону охоплення їх дошкільною освітою становить 98% дітей 5-річного віку, 2% дітей 5-річного віку, не охоплених дошкільною освітою, знаходяться під соціально-педагогічним патронатом дошкільного закладу. Для батьків цих дітей було організовано роботу консультативного пункту, де вони могли отримати потрібну консультацію, ознайомитися з програмою, за якою навчаються діти, а діти залучалися до індивідуальних занять протягом року.

Дошкільний навчальний заклад забезпечено нормативно-правовими документами з питань соціального захисту дітей. Громадський інспектор з охорони дитинства (практичний психолог ДНЗ №11 Таран Л.А.) постійно оновлює базу даних дітей пільгового контингенту та надає інформацію до відділу освіти та комісії у справах сім’ї, дітей та молоді. Також дана інформація доводиться своєчасно та у повній мірі під час виробничих нарад, батьківських зборів, на засіданнях батьківського комітету, бесідах та консультаціях до відому батьків і педагогів.

Річний план за 2015–2016 навчальний рік був реальним, дозволив досягти

поставлених цілей.

В організації освітньо–виховного процесу в 2016-2017 навчальному році залишаються актуальними питання інтеграції в освітньому процесі різних форм роботи з дітьми, методів, засобів педагогічного впливу, видів дитячої діяльності; систематичне вивчення стану освітньої роботи, її результативності; оптимізація методичної роботи з кадрами, в тому числі із застосуванням сучасних засобів інформування з професійних питань, використання інтерактивних форм підвищення фахової майстерності педагогів закладу; співпраця з батьками вихованців у питаннях психолого-педагогічної просвіти, залучення до участі в освітньому процесі дошкільного закладу. Оскільки основою національно-патріотичного виховання дошкільників є виховання через емоції і дії з метою формування системи цінностей і практичного досвіду, важливо поєднати різні форми організації дитячої життєдіяльності для ширшого залучення вихованців до різноманітних видів активності зокрема:

- у грі – шляхом організації і проведення творчих, сюжетно-рольових, режисерських, конструктивно-будівельних, ігор драматизацій, ігор з правилами (дидактичних, рухливих, народних), в іграх з промисловими та народними іграшками, природними матеріалами;

- у навчально-пізнавальній діяльності через заняття різних типів і видів;

- у мовленнєво-комунікативній діяльності;

- у художній діяльності – через образотворчі, музичні, літературні заняття, розваги, свята, гуртки художньо-естетичного напрямку, самостійну художню діяльність;

- у руховій діяльності – через залучення до участі у заняттях з фізичної культури і плавання, хореографічного гуртка, фізкультурних розваг та свят, тематичних днів здоров’я, туристичних походів народознавчого, краєзнавчого та екологічного спрямування, фізкультурних хвилинок і пауз на основі народних рухливих ігор і забав.


Каталог: metodist
metodist -> План проведення педагогічного майстер-класу для викладачів фізики птнз області Тема майстер-класу: «Ефективні прийоми вивчення навчального матеріалу» Дата проведення
metodist -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів із російською мовою навчання п ояснительная записка
metodist -> Робота методичного кабінету Ужгородського районного центру дитячої творчості
metodist -> Методичні рекомендації щодо вивчення шкільних дисциплін у основній та старшій школі у 2011/12 навчальному році
metodist -> Комунальний заклад
metodist -> Відділ освіти Катеринопільської районної державної адміністрації
metodist -> Методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу в 2014/2015 році у загальноосвітніх навчальних закладах, що додаються
metodist -> Програма для закладів позашкільної освіти, загальноосвітніх навчальних закладів
metodist -> Програма для профільного навчання учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Природничо-математичний, технологічний, спортивний напрями


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка