Аспекты использования программ поддержки непрерывного медицинского образования врачей семейной медициныСторінка1/34
Дата конвертації11.03.2018
Розмір0.65 Mb.
ТипДиплом
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   34


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ СУЧАСНОЇ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПІДГОТОВКИ ЛІКАРІВ

М А Т Е Р І А Л И

Обласної науково-методичної конференції

(Суми, 19 листопада 2009 року)


Суми «Видавництво СумДУ»

2009 р.

ПІСЛЯДИПЛОМНА ПІДГОТОВКА ФАХІВЦІВ В МЕДИЧНОМУ ІНТИТУТІ СумДУ
Маркевич В.Е., д.мед.н., проф., Січненко П.І., к.мед.н.,доц. Мелеховець О.К., к.мед.н., доц., Ситнік О.Л., к.мед.н., доц.

Медичний інститут СумДУ


Підготовка фахівців на післядипломному етапі розпочалася в Сумському державному університеті з вересня 2003 року. З 01.11.2006 в медичному інституті Сумського державного університету був створений факультет післядипломної медичної освіти, на якому проводяться курси тематичного удосконалення лікарів, первинна спеціалізація (інтернатура) за спеціальностями акушерство та гінекологія, внутрішні хвороби, загальна практика-сімейна медицина, інфекційні хвороби, педіатрія, радіологія, хірургія, пульмонологія та фтизіатрія, ортопедія та травматологія, неврологія, патологічна анатомія, підготовка лікарів в магістратурі та клінічній ординатурі.

Основною метою діяльності ФПМО є забезпечення потреб органів і установ охорони здоров’я регіону у висококваліфікованих фахівцях різних спеціальностей на основі формування безперервної післядипломної освіти, постійного підвищення кваліфікаційного рівня лікарів, який базується на системі державних стандартів.

Основними завданнями факультету в галузі освітньої діяльності є:

- первинна спеціалізація випускників вищих медичних закладів освіти III і IV рівнів акредитації в інтернатурі;

- отримання лікарями освітньо-кваліфікаційного рівня - магістрів медицини під час проходження інтернатури з певної спеціальності або після спеціалізації;

- проведення циклів тематичного вдосконалення;

- підвищення кваліфікації лікарів шляхом навчання в клінічній ординатурі;

- надання допомоги закладам охорони здоров’я у здійсненні заходів з безперервної післядипломної освіти.

Медичний інститут курує 20 баз стажування інтернів. Усі вони відповідають профілю підготовки фахівців та сучасним вимогам. Для реалізації державної стратегії зміцнення ланки первинної медико-санітарної допомоги, факультетом використовуються в якості баз поліклінічні відділення та амбулаторії сімейної медицини як у місті (міська клінічна поліклініка № 3), так і в сільській мережі (Бездрицька сільська амбулаторія).

Післядипломна підготовка лікарів-інтернів, магістрів, клінічних ординаторів та слухачів курсів підвищення кваліфікації забезпечується 12 кафедрами, на яких навчання проводиться за 11 основними спеціальностями для інтернатури та за 15 – для клінічної ординатури. Протягом 2003-2009 рр. на факультеті післядипломної медичної освіти підготовлено 252 лікаря-інтерна. 77 лікарів отримали дипломи магістрів медицини, з них 56 - з відзнакою. Підготовлено 25 клінічних ординаторів. 460 лікарів пройшли навчання на курсах тематичного вдосконалення, 62 – на передатестаційних циклах.

На базі Медичного інституту створено тренувальний центр зі спеціальним медичним обладнанням для відпрацювання навичок з терапевтичних, хірургічних та акушерських дисциплін, функціонують 2 фантомні класи, що надає можливість реалізувати навчальні технології, максимально орієнтовані на реальні потреби охорони здоров’я населення. Викладачами кафедри педіатрії проводяться виїзні майстер-класи на базах районних ЛПЗ області з метою відпрацювання навичок первинної реанімації новонароджених.

Кожен інтерн, магістр, клінічний ординатор та лікар-курсант, який навчається на ФПМО, має можливість доступу до світових інформаційних баз даних та інтернет-серверів. Сумський державний університет має своє представництво у глобальній мережі - офіційний web-сайт. Сайт відображає всі події, що відбуваються в закладі. Інформація є актуальною і постійно поновлюється. За останні роки почали використовуватися електронні підручники і посібники на компакт-дисках з грифом МОЗ, які поліпшують візуалізацію і сприйняття навчального матеріалу.

Вже реалізовані перспективні плани розвитку медичного інституту - створено новий лабораторний комплекс та відкрито Регіональний науково - навчальний центр ендоскопічних методів діагностики та малоінвазивної хірургії

Крім широких можливостей для набуття лікарями-інтернами, клінічними ординаторами необхідних професійних навичок та вмінь, Сумський державний університет сприяє інтелектуальному, духовному, та творчому розвитку особистості, гуманізації суспільства та розвитку національної самосвідомості.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   34


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка