Автоматизована інформаційно-аналітична система Міністерства фінансів УкраїниСкачати 426.78 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації04.02.2018
Розмір426.78 Kb.
ТипКонцепція
  1   2   3   4   5   6

Курсова робота на тему:

Автоматизована інформаційно-аналітична система Міністерства фінансів УкраїниРозділ 1. Призначення, структура та концепція розвитку

Процес управління соціально-економічним розвитком країни характеризується діями різних чинників, серед яких суттєве значення має державне регулювання. Державне регулювання реалізується передусім через бюджетну систему, яку утворює сукупність державного і місцевих бюджетів. Управління бюджетною системою в Україні здійснюють Міністерство фінансів, Державне казначейство, Державна податкова адміністрація, Державна контрольно-ревізійна служба, їхні органи на місцях та органи управління позабюджетними фондами. Значну роль у формуванні бюджету відіграє Верховна Рада України та органи виконавчої влади. Принципову схему інформаційних зв’язків між державними органами, що управляють бюджетним процесом, наведено на рис. 1.

Пояснювальною запискою до схеми взаємодій Міністерства фінансів України з іншими державними організаціями при складанні державного бюджету може слугувати поетапний опис виконання цих робіт.

Перший етап зводиться до складання проекту нової функціональної класифікації видатків бюджету та програмної класифікації, розроблення форм бюджетних запитів і підготовка методичних вказівок щодо формування проекту бюджету. Результати виконаних робіт заносяться в базу даних.
Рис. 1. Схема інформаційних потоків бюджетного процесу:

1 — основні макропоказники економічного та соціального розвитку; 2 — бюджетна резолюція; 3 — ліміти видатків; 4 — кошториси; 5 — бюджетні запити; 6 — Закон про державний бюджет України; 7 — розписи бюджету; 8 — бюджетні асигнування; 9 — звіт про касове виконання бюджету; 10 — платіжні доручення; 11 — виписки про рух коштів на рахунках; 12 — зведення про виконання бюджету; а — проект; б — прийнятий.


Другий етап розпочинається з оцінювання результатів таких видів діяльності:

  • розроблення Міністерством економіки України та з питань європейської інтеграції за участю Міністерства фінансів України, Національного банку України, інших міністерств і відомств основних макроекономічних показників економічного і соціального розвитку України;

  • розроблення комітетом Верховної Ради України з питань бюджету за участю Міністерства фінансів напрямів бюджетної політики (бюджетної резолюції);

  • завершення кожним галузевим міністерством аналізу показників виконання бюджету за попередній рік.

Методику оцінювання результатів наведених вище розробок на сьогодні не формалізовано, а тому обчислювальна техніка тут використовується для виконання окремих розрахунків з використанням спеціальних або типових програмних продуктів, таких як STATISTICA, або типу електронних таблиць.

Третій етап складання бюджету зводиться до розроблення в міністерствах і відомствах бюджету та його обґрунтування у формі бюджетних запитів. Попередньо Міністерство фінансів направляє всім міністерствам і відомствам — головним розпорядникам коштів інструкції щодо підготовки бюджетних запитів та обмеження, яких зобов’язані дотримуватися всі розпорядники коштів. Запити в електронній формі передають головні розпорядники до Управління державного бюджету та бюджетної політики.

Четвертий етап — аналіз отриманих від головних розпорядників запитів до проекту державного бюджету та контроль засобами комп’ютерної технології за дотриманням сумарного граничного обсягу видатків.

П’ятий етап — підготовка проекту закону про державний бюджет для подання в електронній формі на розгляд Кабінету Міністрів України.

Шостий етап — доопрацювання після розгляду Кабінетом Міністрів проекту закону про державний бюджет для подання на розгляд Верховною Радою України.

Послідовність виконання бюджетного процесу протягом року згідно з Бюджетним кодексом наведено в табл. 1.

Пріоритетним напрямом удосконалення бюджетного процесу є впровадження інформаційно-аналітичної системи для складання та аналізу виконання державного бюджету. Основною задачею цієї інформаційно-аналітичної системи є автоматизація всіх етапів бюджетного процесу, застосування комп’ютерних технологій у процесі аналізу виконання бюджету за попередні періоди, складання проекту бюджету, розгляду і затвердження бюджету, обліку та аналізу виконання бюджету, складання звіту про його виконання.
Таблиця.1


Каталог: data -> 108 -> file doc
file doc -> Акцизний збір
file doc -> 1. Сутність та значення акцизного збору
file doc -> Завдання І принципи ціноутворення на фінансовому ринку Види І функції цін
file doc -> "Валютна система та валютний ринок, особливості їх формування"
file doc -> Розміщення та використання фінансових ресурсів підприємства
file doc -> Валютна система: України, світу, Європи
file doc -> Прямі податки з населення
file doc -> Реферат На тему фундаментальний І технічний аналіз фінансового ринку


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка