Азимут поняття, яке використовується в багатьох прикладних наукахСторінка1/69
Дата конвертації05.09.2018
Розмір0.92 Mb.
ТипПояснювальна записка
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   69


Центр творчості дітей та юнацтва

відділу освіти

Макарівської райдержадміністрації

Київської області

Розробки уроків

зі спортивного орієнтування


2013
Автори: Левченко Ірина Броніславівна – методист туристсько-краєзнавчого напрямку, керівник гуртка «Дитяча телестудія «Надія».

Кравченко Лідія Георгіївна – керівник гуртка «Юні туристи-краєзнавці». КМС зі спортивного орієнтування. Досвід роботи у цьому виді туризму – більше 30 років.ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Туризм є невід’ємною складовою загальнодержавної системи фізичної культури та спорту і спрямований на зміцнення здоров’я, розвиток фізичних, морально-вольових та інтелектуальних здібностей людини через залучення її до участі у спортивних походах різної складності та змаганнях з техніки спортивного туризму. Спортивний туризм є важливим засобом сприяння підвищенню соціальної і трудової активності людей, задоволення їхніх моральних, естетичних і творчих потреб, життєво важливої потреби взаємного спілкування, розвитку дружніх стосунків між народами і зміцнення миру. Туризм не має обмежень за віком і статтю.

У спортивному туризмі основний мотив занять - розвиток та підвищення рівня знань, умінь, навичок подолання природних перешкод різних форм природного рельєфу. У спортивному туризмі основний результат занять - спортивне вдосконалення, включаючи фізичне й духовне вдосконалення людини в природних умовах, оздоровлення; фізичний і духовний розвиток людини; естетичне та морально-вольове виховання; пізнання історії та сучасності, культур та звичаїв місцевого населення; дбайливе відношення до природи та поваги до національних традицій. 

На сьогоднішній день немає такого виду спорту, який би давав стільки багато будь-якій людині: бути здоровим, можливість пізнавати світ, спілкуватися із природою й приємними людьми, розвиватися духовно, інтелектуально й фізи­чно, перебувати в азарті змагань. І все це в будь-який час року, бігом, на лижах, на велосипедах, на інвалідних візках. І не важливо, скільки тобі років - 10, 30 або 68 – у кожного є вибір дистанції по складності, щоб змагатися з рівними собі по силі, віку й рівню підготовки. Все це – спортивне орієнтування.

Спортивне орієнтування – хоч досить молодий вид спорту, але вже добре себе зарекомендував. Можна відзначити стійкий інтерес до занять цим видом спорту і це добре помітно в ситуації важкої економічної обстановки. Багато видів спорту значно зменшили оберти за останнє десятиліття. А ось масовість в спортивному орієнтуванні майже не затронута економічними потрясіннями, що відбуваються в країні.

Незважаючи на виниклі труднощі, масовість і майстерність в орієнтуванні залишаються на досить високому рівні.

І цей стійкий інтерес до орієнтування насамперед обумовлюють: для дітей - це романтика лісу і вічного пошуку, а для дорослих - це заряд позитивних емоцій і рухова активність, як наслідок - гарне здоров'я.

Позитивний вплив орієнтування на людину, особливо в дитячому віці , важко переоцінити.

По-перше, освітньо-виховні функції заняття орієнтування формують топографо-картографічні знання; елементарні знання в галузі фізіології та гігієни, методики тренувального процесу: сприяють формуванню вмінь і навичок роботи з картою і компасом , творчому відношенню до використання знань, розвитку особистісних якостей (захопленість, воля до перемоги, психологічна стійкість).

По-друге, це сприятливий вплив на суспільний. Масовість виду спорту в чималому ступені забезпечена участю у змаганнях тисяч і тисяч дітей і підлітків, захопливість орієнтуванняя для яких важко переоцінити. Для спортивних занять відкриті десятки дитячо-юнацьких спортивних шкіл з відділеннями спортивного орієнтування та гуртки цього профілю у Центрах творчості.

Основним змістом навчання є засвоєння теоретичних і практичних навичок, до яких входять знання з визначення азимутів, топографії, умовних знаків.

В ході навчання учні, гуртківці здобувають знання з топографії та теоретичних основ спортивного орієнтування, основ туризму і краєзнавства; оволодівають знаннями, вміннями та навичками з двох і більше видів спортивного орієнтування; уміють аналізувати та опрацьовувати інформацію, отриману під час подолання дистанції, а також під час навчально-тренувальних зборів та змагань.

Вчаться долати різні види дистанцій з обраних видів спортивного орієнтування, природні перешкоди, брати участь у змаганнях зі спортивного орієнтування та з техніки пішохідного туризму;


Каталог: wp-content -> uploads -> file
file -> Цикли календарних свят І обрядів українців
file -> Державна наукова установа
file -> Відділ освіти Богуславської районної держадміністрації
file -> Навчально-методичний посібник Схвалено науково-методичною радою Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів
file -> Програма гуртка «Юні музеєзнавці»
file -> Пояснювальна записка Завданням програми є виховання в дітей та юнацтва національної свідомості, громадянської позиції, патріотизму
file -> Частина ІІ


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   69


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка