Багнюк Сергій Григорович м. Шепетівка 2013 зміс т всту п основначастин а історична довідкаСкачати 241.67 Kb.
Сторінка1/13
Дата конвертації21.02.2018
Розмір241.67 Kb.
ТипДовідка
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13

Управління освіти

Виконавчого комітету Шепетівської міської ради

Методичний кабінет


Технологія ажурного випилювання

Багнюк Сергій Григорович

м.Шепетівка

2013

З М І С Т 1. В С Т У П………………………………………………………………… 3

 2. О С Н О В Н А Ч А С Т И Н А……………………………………… 5

  1. Історична довідка ……………………………………………. 5

  2. Матеріали та їх властивості ……………………………... 6

  3. Інструменти та пристосування для роботи з лобзиком…… 7

  4. Прийоми роботи……………………………………………………. 9

  5. Приклади виробів…………………………………………………… 13

 1. З А К Л Ю Ч Н А Ч А С Т И Н А…………………………………… 25

  1. Висновки………………………………………………………………. 25

 1. С П И С О К В И К О Р И С Т А Н И Х Д Ж Е Р Е Л ………….. 26

 2. Д О Д А Т О К…………………………………………………………... 27

5.1 Додаток 1……………………………………………………………….. 27

5.2 Додаток 2………………………………………………………………. 29

П О Я С Н Ю В А Л Ь Н А З А П И С К А
Запропонований посібник може бути корисним вчителям трудового навчання (технічні види праці) під час вивчення варіативного модуля «Технологія ажурного випилювання».

При вивченні модуля «Технологія ажурного випилювання» учні знайомляться з технологією ажурного випилювання, з матеріалами та їх властивостями. Опановуючи технології ажурного випилювання вони засвоюють види орнаментів, вчаться створювати ескізні рисунки на основі символів, виконувати пошук аналогів, самостійно проектувати свій виріб, використовуючи метод фантазування, добирають матеріали та інструменти для виконання проектного завдання, вчаться працювати з лобзиком та іншими пристосування для виконання ажурного випилювання, виготовляють виріб та презентують його.

У процесі вивчення проектної технології в учнів формуються практичні навички творчої діяльності, творчо-критичного мислення.

Структура уроку в посібнику уніфікована й побудована за загальною схемою – організаційний момент, оптимізація опорних знань та умінь учнів, підсумки заняття, домашнє завдання.

На всіх етапах уроку пропонуються використання інтерактивних форм і методів роботи, що забезпечують послідовне залучення учнів до всіх етапів проектування.


 1. В С Т У П

Деревина доступний матеріал, її обробка не вимагає складних інструментів. Початківцю - любителю ажурного випилювання необхідно знати, що фанера є |з'ятим матеріалом з якого бажано починати навчання ремеслу. На перших порах необхідно засвоїти хоч би один спосіб випилювання, один спосіб з'єднання деталей.

Що примушує людей, які велику частину часу віддають основній роботі, займатися випилюванням, різьбленням? Займатися творчістю людину спонукає бажання самовиразитися, бажання відобразити в своїх творіннях відношення до навколишнього світу. Не дивлячись на простоту випилювання, зробити найпростішу річ, не просто. Але у будь якому випадку людина робить річ, що прикрашає побут, а головне робить це із задоволенням і бажанням. Багато відвідувачів антикварних магазинів, музеїв з цікавістю із задоволенням розглядають предмети вбрання, старовинні меблі. Людям подобаються вироби, зручні для повсякденного життя і радують своїм зовнішнім виглядом. Все частіше в обробці сучасних меблів зустрічаються елементи ручної роботи. Дуже багато хто бажає мати меблі, предмети домашнього вжитку ||побуту|, які існують |в єдиному екземплярі|примірнику|. Випилювання лобзиком щось близьке до різьблення по дереву. Популярним видом художньої обробки деревини є наскрізне ажурне - випилювання.Ажурне випилювання – вид декоративної обробки деревини|, при якому намічені на плоскій поверхні узори|візерунки| випилюються за допомогою лобзика або викружної пилки. У пропильному різьбленні декоративність досягається ажурною сіткою.

Основи пропильної різьби - площинний наскрізний орнамент|. Красиві узори дерев'яних смуг розташованих на фасадах будинків|домів|. Завитки наскрізного рослинного або геометричного орнаментів чудово виглядає на тлі стіни. Найпоширеніший мотив – S - подібний завиток із|із| закрученими кінцями|. Дуже привабливі в пропильному різьбленні (або при випилюванні лобзиком|, пилами) тварини та птахи|. Цікаві мотиви змія, що в давнину був покровитель оселі |вдома|, змій найчастіше набирає вигляду дракона, (додаток 1).

У прорізній різьбі частіше використовують плоский орнамент. В техніці прорізної різьби використовують великі розрізи деревини. Виступаючий рельєф різного орнаменту виділяється на дерев’яному фоні. Прорізною різьбою прикрашають меблі та предмети домашнього вжитку. Якщо видалити гладкий фон, на якому розташована прорізна різьба, контури малюнка добре випилюються лобзиком. 1. Каталог: ld
  ld -> Зміст 2 Коран та його переклади в контексті історії 5
  ld -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
  ld -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
  ld -> Українська література
  ld -> Програма фізична культура для спеціальних медичних груп у
  ld -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
  ld -> Сінькевич Ольга Борисівна кандидат філософських наук, доцент, доцент кафедри теорії та історії культури філософського факультету робоча програма
  ld -> Формування екологічної компетентності учнів основної школи у процесі навчання фізики
  ld -> П.І. Біда Інтерактивний комплекс
  ld -> Робоча програма навчальної дисципліни


  Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка