Це придбання нових знань І умінь шляхом самостійної роботи над матеріалами І, відповідно, собоюСкачати 227.57 Kb.
Сторінка1/21
Дата конвертації10.05.2018
Розмір227.57 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   21

c:\users\user\desktop\картінки\95993845-thumb800x600x1x16777215_34.jpg

Самоосвіта - це вища форма самовираження особистості, в якій адекватно беруть участь всі фізичні і духовні сили людини; це вид творчої діяльності, в процесі якої людина, само розвиваючись і само змінюючись, створює не тільки духовні, але й матеріальні цінності, що володіють як об'єктивної громадської, так і суб'єктивною значимістю. Самоосвіта - це придбання нових знань і умінь шляхом самостійної роботи над матеріалами і, відповідно, собою.

Потреба до самоосвіти у людей може бути обумовлена ​​різними чинниками. Один з них - це власне інтелектуальний розвиток. Відомо, що приблизно кожні п'ять або шість років свідомість людини дещо змінюється, з'являються нові інтереси, і він інстинктивно починає освіжати свої знання, злегка змінювати тип свого мислення. Самоосвіта - основа зростання вчителя як фахівця. Якщо процес утворення: здійснюється добровільно, свідомо, планується, управляється і контролюється самою людиною, необхідний для вдосконалення яких-небудь якостей або навичок, то мова йде про самоосвіту. Якщо викладач не вчиться, не читає, не стежить за науковими досягненнями у своїй галузі і не впроваджує їх у практику, мало сказати що він відстає: він тягне назад, ускладнює вирішення завдань, поставлених перед навчальним закладом, і хоче чи не хоче, пручається загальному руху педагогічного колективу. Перегукуючись з «вчителем російських вчителів» - К.Д. Ушинским, який стверджував, що вчитель живе доти, доки вчиться, один з видатних учених сучасності, академік Д.С. Лихачов, звертаючись до молоді, писав: «Вчитися потрібно завжди. До кінця життя не тільки вчили, а й вчилися всі найбільші вчені. Перестанеш вчитися - не зможеш і вчити. Бо знання все ростуть і ускладнюються ».

Необхідність самоосвіти диктується, з одного боку, самою специфікою вчительської діяльності, її соціальною роллю, з іншого боку - реаліями і тенденціями безперервної освіти, що пов'язано з постійно змінюються умовами педагогічної праці, потребами суспільства, еволюцією науки і практики, все зростаючими вимогами до людини, його здатності швидко і адекватно реагувати на зміну суспільних процесів і ситуацій, готовності перебудовувати свою діяльність, вміло вирішувати нові, більш складні завдання.

Сенс самоосвіти виражається в задоволенні пізнавальної активності, потреби педагога в самореалізації шляхом безперервної освіти.Суть самоосвіти полягає в оволодінні технікою і культурою розумової праці, умінні долати проблеми, самостійно працювати не тільки над особистісним самовдосконаленням, але і професійним.

Каталог: wp-content -> uploads -> 2016
2016 -> Трудове навчання з практикумом
2016 -> Державний стандарт професійно-технічної освіти дспто 5123. Н55043-2006
2016 -> Програма вступного іспиту зі спеціальності 271 «Річковий та морський транспорт» спеціалізація (освітня програма) «Експлуатація суднових енергетичних установок»
2016 -> Державний заклад
2016 -> Робоча програма навчальної дисципліни основи сімейного консультування напрям підготовки: 030102 «Психологія*»
2016 -> Базові навчально-методичні матеріали з дисципліни Козацтво у боротьбі за державність
2016 -> Методичні рекомендації до самостійної роботи студентів з навчального предмету «клінічні основи дефектології»
2016 -> Міністерство охорони здоров’я україни
2016 -> Розвиток білінгвальної освіти у канаді


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   21


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка