Чернівецька обласна радаСкачати 263.17 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації12.01.2018
Розмір263.17 Kb.
ТипДиплом
  1   2   3   4   5

ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА

ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
58000, м. Чернiвцi, вул. I. Франка, 20 ; тел./ факс (0372) 52-73-36 Е-mail: cv_ ipo@ukr.net

30.11.2016 №2/4-1009


Департамент освіти і науки

обласної державної адміністрації
Про хід виконання розпорядження Чернівецької

обласної державної адміністрації від 25.12.2015

944-р «Про затвердження плану заходів ізпроведення у 2016 році в області Року

англійської мови в Україні»
На виконання Указу Президента України від 16 листопада 2015 року «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні», розпорядження Чернівецької обласної державної адміністрації від 25.12. 2015 № 944-р «Про затвердження плану заходів із проведення у 2016 році в області Року англійської мови в Україні» Департаментом освіти і науки облдержадміністрації розроблено та затверджено наказом від 13.01.2016 №8, «План заходів із проведення у 2016 році в навчальних закладах області Року англійської мови в Україні», яким визначено 35, з них - 18 довготривалого виконання (протягом року), всі інші (17) - з фіксованими термінами. За звітний період (з 24.11.2016 по 14 грудня) виконано всі 17 пунктів з фіксованими термінами та 18 пунктів довготривалого (упродовж року) виконання.

11 лютого 2016 року відбулося урочисте відкриття Року англійської мови за участю заступників голови Чернівецької облдержадміністрації та обласної ради. Дійство транслювалося Чернівецькою обласною теле-радіо компанією наживо. Крім того захід широко висвітлений місцевими засобами масової інформації.

Урочисте відкриття Року англійської мови відбулося у 10 районах та містах. У Заставнівському, Путильському, Сторожинецькому районах це дійство не носило публічного характеру. Разом з тим проведено урочисті лінійки з нагоди відкриття Року англійської мови в Путильському, Сторожинецькому районах; 01.06.2016 (Всесвітній день захисту дітей) на базі Заставнівського району відбувся захід, присвячений Року англійської мови.

05 лютого 2016 року у приміщенні Чернівецької міської ради було проведено форум «Chernivtsi Go Global», на якому відбулася презентація «Програми вивчення та популяризації англійської мови в закладах освіти м.Чернівців на 2016-2020 роки» та урочисте відкриття Року англійської мови у місті Чернівцях. Робота форуму була організована у форматі пленарного засідання (для керівників закладів освіти, вчителів англійської мови, учнів та батьків, керівників гуртків англійської мови у дошкільних навчальних закладах, на який було запрошено Чернівецького міського голову О.П.Каспрука, викладачів та студентів факультету іноземних мов Чернівецького національного університету ім.Юрія Федьковича, волонтерів з США) та 4-х секційних засідань. На пленарному засіданні була представлена та обговорена Програма вивчення та популяризації англійської мови у м. Чернівці на 2016-2020 р.

На виконання розпорядчих документів Департаменту освіти і науки облдержадміністрації у всіх районах та містах області видано накази та затверджено плани-заходи із проведення у 2016 році Року англійської мови. Затверджені Плани передбачили до виконання заходи щодо покращення науково-методичного супроводу викладання англійської мови та організацію позакласної та позашкільної роботи з предмета.

Вжито відповідні заходи із зміцнення навчально-методичної та матеріально-технічної бази навчальних кабінетів ЗНЗ, сесією Чернівецької міської ради затверджено Програму вивчення та популяризації англійської мови в закладах освіти м. Чернівців на 2016-2020 роки, якою передбачено виділити близько 3,5 млн. гривень. Громадською організацією «Вижницький молодіжний блок» було виграно грант на популяризацію англійської мови як засобу міжнародного спілкування на суму майже 10 тисяч доларів. У Хотинському районі придбано 14 шкільних парт для кабінету англійської мови Шировецького НВК І-ІІІ ступенів вартістю 7.700 тис. гривень. Управління освіти Глибоцької районної ради щорічно виділяє кошти для покращення матеріально-технічної бази кабінетів. У Кельменецькому районі виділено 105,4 тис. грн. для придбання технічних засобів у кабінети англійської мови Кельменецького ліцею-опорного закладу та Іванівецької ЗОШ. Відділом освіти, молоді та спорту Кіцманської РДА вжито відповідні заходи щодо зміцнення матеріально-технічної бази. Зокрема придбано 1 інтерактивну дошку, ноутбук, плазмовий телевізор, 10 комплектів парт, 7 шкільних дошок, 9 кабінетів англійської мови підключено до мережі Інтернет, створено кабінет англійської мови у Борівецькому ЗНЗ І-ІІІ ступенів та значно поповнено навчально-методичну базу кабінетів іноземних мов. Покращено навчально-методичну та матеріально-технічну базу навчальних закладів освіти Новоселицького району. Зокрема укомплектувано кабінети англійської мови Боянської, Новоселицької ЗОШ, Маршинецького НВК. Адміністрація супермаркету «Добре», що знаходиться у с.Бояни, подарувала усім учням першого класу Боянської ЗОШ 33 підручники з англійської мови у Путильській гімназії в кабінет англійської мови придбано мультимедійний екран та проектор на суму 5 тис. грн., 10-ма комп’ютерами оснащено кабінет англійської мови Мариничівського НВК «Родина». На виконання Стратегії сталого розвитку «Україна - 2020», затвердженої Указом Президента України від 12 січня 2015 року №5, при підготовці проекту місцевого бюджету Сокирянського району на 2017р. будуть передбачені відповідні кошти, необхідні для забезпечення інвентарем шкіл району. Науково-методичним центром іноземних мов та міжнародних відносин ОІППО ЧО виграно грант на 150 тисяч гривень для шести навчальних закладів області за програмою «Навчання молодших школярів. Jolly Phonics».

У 2016/2017 н.р. англійську мову як основну іноземну вивчають 67987 учнів, що складає 70,1 % від загальної кількості учнів, це на 1935 більше, ніж у 2015/2016 н.р. Ще близько 6 тис. вивчають англійську як другу іноземну (у минулому році - 5,4 тис.) Отже загалом по області вивчають англійську мову близько 74 тис. учнів: це майже 77% від загальної кількості учнів. Суттєво зросла кількість учнів, які вивчають англійську мову у Заставнівському, Кіцманському (по 450 учнів), Новоселицькому (300 учнів), Сокирянському (259 учнів), Путильському (216 учнів) районах.

Загалом в області у 195 класах поглиблено вивчає англійську мову 5810 учнів (м. Чернівці – 165 класів, Вижницький – 1, Глибоцький – 4, Новоселицький – 8, Сокирянський – 8, Хотинський – 5 райони та м. Новодністровськ – 1).

Функціонує три навчальних заклади з поглибленим вивченням англійської мови: спеціалізована загальноосвітня школа № 22, Чернівецькі лінгвістичні гімназії № 4, 7. Профільне навчання у 10-11 класах філологічного (іноземної філології) напряму здійснюється у 44 класах ЗНЗ області, яким охоплено 936 учнів. У 78% ЗНЗ області введено курси за вибором, спеціалізовані курси, факультативи, гуртки з англійської мови.

У лютому 2016 року для учнів 10-11 класів проведено онлайн-тестування з англійської мови на платформі міжнародного книжкового центру «Макміллан». Учні справились із завданнями на високому та достатньому рівні, отримано відповідні сертифікати.

На базі Чернівецької гімназії №4 діє представництво щодо проходження тестування учнів та вчителів на рівень володіння англійською мовою та можливості отримання сертифіката міжнародного зразка. У цьому році 19 учнів склали міжнародні іспити FCE (старша школа), 14 – KET(середня школа), 18 – PET(початкова школа).

В області вивчається рівень знань учнів, узагальнюється відповідна статистика у динаміці, проводяться моніторингові дослідження семестрового оцінювання знань учнів з англійської мови. Середній бал володіння учнями англійською мовою складає 6,75.

Загалом в області навчання англійської мови забезпечують 810 вчителів (у минулому навчальному році – 795).

Упродовж останніх десяти років у загальнонаціональному рейтингу результативності виступу команда Чернівецької області на Всеукраїнських олімпіадах з англійської мови займає призові місця. У 2015/2016 н.р. – 4 призери IV етапу. Учасниками обласної інтернет-олімпіади з англійської мови стали 117 учнів 9-11 класів. Щорічні результати учнів Чернівецької області у ЗНО достатньо високі. У 2016 році за кількістю учнів, які набрали від 160 до 199,5 балів Чернівецька область посіла 3 місце у державі (після Львівської області та м. Києва), а учениця Чернівецької гімназії № 2 Лісова Марина набрала 200 балів (учитель Могила І.О.).

Учитель англійської мови Чернівецької гімназії № 5 Яківчик О.М. стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016» і здобула ІІ місце у державі.

У навчальних закладах області реалізується державна концептуальна основа раннього вивчення іноземних мов. Ця програма окреслює мету і розуміння іноземної мови, зазначає соціальні та психологічні передумови для навчання, дидактичні принципи та розвиток основних комунікативних навичок. У порівнянні з минулим роком відсоток вивчення англійської мови у ДНЗ зріс на 17%. У дошкільних навчальних закладах області діти із задоволенням вивчають мову.

На сайтах 87% навчальних закладів області створено вкладки, рубрики та блоги, присвячені Року англійської мови.

28.05.2016 року за ініціативи громадської організації «Go Global» у співпраці з Британською Радою в Україні, Посольством США та Американським домом у Києві на підтримку Року англійської мови в Україні встановлено новий рекорд для України: проведено одночасно у понад 55 місцях по всій Україні найбільший мовний урок у світі. Чернівецька область долучилася до участі. Урок було проведено на базі обласної наукової бібліотеки ім.В.Івасюка.

За ініціативи Департаменту освіти і науки Чернівецької області у 2016 році проводиться серія методичних студій для вчителів-предметників та віртуальної школи для випускників навчальних закладів з питань підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання. Вперше у цьому році створено комплекс віртуального супроводу курсів підвищення кваліфікації вчителів з усіх навчальних дисциплін, у тому числі англійської мови.

За ініціативи Інституту післядипломної педагогічної освіти вперше в області проводяться щотижневі виїзні методичні студії для вчителів усіх навчальних дисциплін, створено інформаційний банк поточних, тематичних та семестрових контрольних замірів навчальних досягнень учнів, які можна використовувати для діагностування та підвищення якості знань з навчальних дисциплін, у тому числі з англійської мови.
Каталог: images -> Oleksyuk
images -> Пр. Перемоги, 10, м. Київ, 01135, тел
images -> Стратегія розвитку пасажирського автомобільного транспорту
images -> Програма комплексного кваліфікаційного екзамену з історії з методикою навчання
images -> Національна академія керівних кадрів культури І мистецтв
images -> Актуальність дослідження
images -> Державний стандарт базової І повної загальної середньої освіти I
images -> Агентський договір
Oleksyuk -> Рішенням обласної Експертної комісії науково-методичного Центру практичної психології і соціальної роботи
Oleksyuk -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням румунською мовою Укладачі


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка