Чугуївський навчально-виховний комплекс №6 ім тричі Героя Радянського Союзу І. М. Кожедуба Чугуївської міської ради Харківської областіСкачати 192.47 Kb.
Сторінка1/12
Дата конвертації14.06.2018
Розмір192.47 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


Чугуївський навчально-виховний комплекс № 6

ім. тричі Героя Радянського Союзу І.М.Кожедуба Чугуївської міської ради Харківської області


 


Реалізація

принципів компетентісно - орієнтованого навчання і виховання шляхом

впровадження інтегрованих

екологічних проектів з фізики

 

Романова Ольга Вікторівна,учитель фізики Чугуївського НВК № 6

Чугуївської міської ради

Харківської області

 

  


Актуальність педагогічної інновації. Події останніх десятиліть наочно переконують, що сучасний світ опинився на межі екологічної катастрофи. Основною причиною глобальної екологічної кризи є прагнення людства до задоволення матеріальних потреб за рахунок економічного зростання і, як наслідок, виснаження природних ресурсів. Можливі шляхи виходу з цієї кризи-розвиток екологічно безпечних технологій, а також безперервна екологічна освіта населення. У матеріалах Всесвітнього саміту зі сталого розвитку (2002 р.) підкреслюється, щонайважливішим механізмом забезпечення сталого розвитку є освіта. В Декларації ООН "Стан планети" (2012 р.) вчені-екологи наголошують, що людству потрібно змінювати цінності, переконання і цілі.

Як випливає з основних документів, що визначають модернізацію загальної середньої освіти України (Реформа системи освіти, Національна доктрина розвитку освіти), завдання екологічної освіти можуть бути сформульовані і вирішені в рамках компетентнісного підходу, під яким розуміється метод моделювання цілей і результатів освіти в цілісному вигляді як системи ознак готовності випускника до здійснення тієї чи іншої діяльності

Таким чином, актуальним є функціонування системи екологічної освіти на ґрунті наукового надбання у змісті природничо-наукових шкільних предметів. До проблем, що чекають невідкладного розв’язання, вітчизняні науковці відносять: вибір молодим поколінням екологічно розумного способу життя, здатність до виокремлення, оцінки, розуміння сучасних екологічно спрямованих процесів з метою забезпечення екологічної рівноваги, раціонального природокористування, формування в учнів гуманістичного підходу та особистої причетності до збереження ноосфери [ 8,19,22 ].

Запорука ефективності просвітницької екологічної діяльності полягає в тісній взаємодії урочної та позакласної роботи, інтеграції навчальних дисциплін. Якщо на уроках фізики, біології, екології, географії учні отримують основи знань про навколишній світ, то в позаурочний час вони можуть поглибити і розширити отримані знання та реалізувати їх в практичної діяльності, отримати перші навички дослідника.

Саме впровадження в навчальний процес методу інтегрованих екологічних проектів створює інноваційно-розвиваюче середовище, яке сприяє екологічній мотивації навчальної діяльності, набуттю підлітками екологічних знань та навичок самостійної роботи, нового досвіду екологічного пошуку, забезпечує умови формування екологічної компетенції учнів.


Каталог: attachments
attachments -> Тема. Роль вірусів у природі та в житті людини мета
attachments -> Курсова робота з художньої культури з теми виконала курсант
attachments -> Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України
attachments -> Панасовський Ігор Вікторович Лисянка 2015р. Анотація велике значення для розвитку активної розумової діяльності в навчанні має не тільки засвоєння навчального матеріалу, а й контроль І самоконтроль знань. Біля 70% урок
attachments -> Державний вищий навчальний заклад
attachments -> Урок «Поняття про колір. Змішування кольорів»
attachments -> Тема уроку. Ліки загального доступу та їх застосування під час надання першої медичної допомоги
attachments -> Економіко-географічна характеристика Індії
attachments -> Психологічна культура як складник професіоналізму викладача
attachments -> Тема. Абсолютна І відносна висота точок місцевості. Зображення на плані нерівностей поверхні на плані та карті


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка