Цінова еластичність попиту І пропозиціїСкачати 163.83 Kb.
Сторінка1/7
Дата конвертації29.03.2018
Розмір163.83 Kb.
ТипРеферат
  1   2   3   4   5   6   7

http://antibotan.com/ - Всеукраїнський студентський архів


ПЛАН

  1. Вступ

  2. Цінова еластичність попиту

  3. Цінова еластичність пропозиції

  4. Державне регулювання цін

  5. Висновки

  6. Список використаної літератури1. Вступ.

Основна мета даного реферату — поглиблений аналіз попиту і пропозиції. Йдеться передусім про розгляд концепції еластичності стосовно як до попиту, так і до пропозиції. Певну увагу буде приділено також аналізу можливих наслідків централізованого встановлення цін для окремих ринків.2. Цінова еластичність попиту.

Попит на товар залежить від його ціни, доходу споживача і цін на інші товари. Аналогічним чином пропозиція залежить від ціни на цей товар і від витрат на його виробництво. Наприклад, якщо ціна на пшеницю зросте, то попит на неї знизиться і зміниться обсяг пропозиції. Однак важливо знати величину зростання або зниження пропозиції і попиту. Наскільки чутливий попит на пшеницю до зміни цін? Відповідь на поставлені питання дає поняття еластичності.

Еластичність — міра реагування однієї змінної величини на зміну іншої; точніше це число, яке показує відсоткову зміну однієї змінної внаслідок одновідсоткової зміни іншої змінної. Яскравим прикладом є цінова еластичність попиту, яка відображає зміни потрібної кількості товару стосовно до зміни ціни. Ступінь цінової еластичності або нееластичності попиту вимірюється за допомогою коефіцієнта Еп, що обчислюється за наступною формулою:


Еп=

Відсоткова зміна кількості потрібної продукціїПоділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка