«Дім мудрості, аптека для душі». (До Всеукраїнського дня бібліотек) МетаСкачати 108.1 Kb.
Сторінка1/7
Дата конвертації08.01.2018
Розмір108.1 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7

«Дім мудрості, аптека для душі».

(До Всеукраїнського дня бібліотек)

Мета: виховувати любов до книги, розширити інтерес до бібліотеки як храму слова, джерела знання, формувати навички самостійно обирати й читати книги, розвивати фантазію.

Обладнання: цитати про книгу, книжкова виставка.

Бібліотекар. Добрий день! Ми раді вас бачити. Запрошуємо взяти учать у відзначенні дня бібліотек. 27 травня 1996 року наказом президента 30 вересня офіційно визнано Днем бібліотек. Це, звичайно, мудре рішення, тому що бібліотеки в житті суспільства завжди мали велике значення.

«Дім мудрості», «Аптека для душі» - так з давніх часів величали бібліотеки. бібліотеки мають багату історію. Про неї вам розкажуть наші учні та незвичайні гості.Учень. Людству давно відомо, що цінності бувають не тільки матеріальні, а ще й духовні. Воно навчилося бережливо їх накопичувати. Духовні цінності не можна розгубити – чим більше ними користуєшся, тим більше їх стає.

Учень. Коли я заходжу до бібліотеки, у мене виникає почуття поваги до тих, хто написав ці книги й хто допомагає оволодіти навичками користуватися книгами й черпати знання з них. Прізвища авторів книг змушують подумки долати простір і час.

Учень. Наша зустріч незвична,

Навіть трішки фантастична.

Зазирнем у старину

І почуєм дивину.Під звуки музики входить дівчина, одягнена в костюм єгиптянки.

Єгиптянка. Перші книги з’явились у Давньому Єгипті. Над входом одного з приміщень палацу фараона було написано: «Аптека для душі». цей вхід вів до бібліотеки, заснованої Рамзесом II близько 3 тисячоліть тому. Єгиптяни порівнювали книгу з ліками, які робили розум людини сильнішим, душу – шляхетнішою.

Книги були з папірусу (демонструє), а наші сучасники, жителі Межиріччя, робили книги з глини (демонструє), такі глиняні таблички зберігалися у ящиках.  До них прикріплювався глиняний ярлик з назвою твору, іменами автора, власника, богів-покровителів - своєрідний титульний лист. З глини ж робилися каталоги - клинописні переліки зберігаються книг.В ті часи бібліотекарями були сильні чоловіки, а допомагали їм вантажники-раби.Під звуки грецької музики виходить Аристотель, тримаючи в руках свиток. Назустріч йому виходить грек.


Каталог: Files -> downloads
downloads -> Україна в 70-90 рр. XIX ст. Реферат
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Закон України,,Про охорону навколишнього середовища ''
downloads -> Конспект уроку Національні парки Африки. Стихійні явища природи. Екологічні проблеми
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> «Україна і Африка»
downloads -> Не згасає вогонь у розумних очах
downloads -> Наказ №257 Про затвердження програм гурткової роботи
downloads -> Різноманітність тварин у природі


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка