Дипломної освіти програм а курсу " Аграрне право України " для слухачів спеціальності



Скачати 422.48 Kb.
Сторінка1/45
Дата конвертації30.12.2017
Розмір422.48 Kb.
ТипДиплом
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   45


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Інститут післядипломної освіти



П Р О Г Р А М А

курсу “Аграрне право України

для слухачів спеціальності

7.060.101 “Правознавство”



Укладач: Л.М. Степаненко, доцент.


Київ – 2011

Програма курсу “Аграрне право України” (укладач: Л.М. Степаненко, доцент) для слухачів спеціальності 7.060.101 “Правознавство” рекомендовано на засіданні навчально-методичної комісії Інституту післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка.




Протокол від №2 від 11 жовтня 2011р.

ВСТУПНЕ СЛОВО
Україна – аграрна держава і її сільське господарство – одна з провідних складових частин національної економіки. Це випливає зі значущості й незамінності сільськогосподарських продуктів у забезпеченні життєдіяльності громадян, діяльності самих аграрних товаровиробників-підприємців як на національному ринку, так і на ринку інших країн.

Сучасне аграрне господарювання будується на багатоукладності економіки, різних легальних організаційно-правових формах, приватизації державного майна, переході від монопольної державної та колгоспно-кооперативної соціалістичної форми власності до приватної форми власності громадян та юридичних осіб приватного права, в переході від державної командно-адміністративної форми управління до ведення товарного виробництва на засадах підприємництва та конкуренції між товаровиробниками за ринки збуту власної продукції.

Праця селян, рибалок, мисливців й інших виробників продуктів харчування, продовольства і сировини рослинного і тваринного походження має багато істотних особливостей в порівнянні з працею в інших сферах виробництва. Суспільні відносини, що реально існують в процесі діяльності суб’єктів аграрного підприємництва, в широкому розумінні регулюються традиційними галузями права, перш за все – цивільним, господарським, трудовим, фінансовим. Але реальне існування особливостей, специфічності рис у цих відносинах викликало потребу у формуванні нової спеціалізованої галузі національного права – аграрного права. Цій галузі права відповідає навчальний курс, який вивчається у всіх юридичних вузах України.

Аграрне право України – це самостійна галузь права, самостійне утворення та юридичне змістовне явище. Воно регулює аграрні відносини, об’єднані за змістом, суттю, цілями та діяльністю аграрних підприємств, заснованих на різних формах власності та господарювання, спрямовані на виробництво, транспортування, зберігання, а також реалізацію сільськогосподарської продукції (продуктів харчування) та сировини, в тому числі і у переробленому вигляді. За допомогою правових норм аграрне право визначає правове становище аграрних підприємств-підприємців кооперативного та корпоративного типів, а також – заснованих на державній, приватній та змішаній формі власності на засоби виробництва, регулює їх майнові, земельні, організаційно-управлінські та трудові відносини що складаються в процесі виробничої та підприємницької діяльності. Правила цієї галузі регулюють правовідносини, які виникають у фермерських, особистих селянських та приватних аграрних господарствах, у підприємствах кооперативного типів, а також підприємствах заснованих на державній формі власності.

Аграрне право є самостійною галуззю права завдяки своїй суб’єктивній ознаці, зумовленій властивостями аграрного виробництва і особливо виробничо-господарській самостійності і правоздатності аграрних підприємств-підприємців різних форм власності та господарювання.




Каталог: books
books -> Е. М. Пройдаков, Л. А. Теплицький
books -> Методичні рекомендації до курсу "організація діяльності психологічної служби" для студентів інституту післядипломної освіти
books -> Державний вищий навчальний заклад «дніпропетровський транспортно-економічний коледж» затверджу ю: Заст директора з нр
books -> Рекомендований список літератури
books -> Плани семінарських занять завдання для самостійної роботи студентів з дисципліни «Експерементальна психологія» Семінарське заняття Експериментальна психологія як галузь психологічної науки


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   45


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка