Дивлячись на кристали хочеться зрозуміти, як могла виникнути така краса, як утворюються ці дивні витвори природи. Адже на диво гарні кристали це не лише прикраси; вони знаходять різноманітне застосування І у техніціСкачати 232.36 Kb.
Сторінка1/7
Дата конвертації08.01.2018
Розмір232.36 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Управління освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації

Хмельницьке територіальне відділення Малої академії наук України

Славутська районна філія

Наукове відділення: хімії та біології

Секція хімія

“Вирощування кристалів”
Роботу виконала

Дем'янович Анастасія Юріївна

учениця 9 класу Ганнопільського НВК

«Дошкільний навчальний заклад –

середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»

Науковий керівник Ярощук Ірина Анатоліївна

вчитель хімії ІІ кваліфікаційної категорії

2013


Тези

до наукової роботи “Вирощування кристалів”

Дем'янович Анастасії Юріївни

учениці 9 класу Ганнопільського НВК

Науковий керівник : Ярощук Ірина Анатоліївна

вчитель хімії  1. Кристали зустрічаються нам по всюди: ми ходимо по кристалах, будуємо з них, вирощуємо їх в лабораторіях і в заводських установках, створюємо прилади і вироби з кристалів, широко застосовуємо їх в техніці і науці, їмо кристали (пригадаєте кухонну сіль), лікуємося ними, знаходимо кристали в живих організмах.

  2. Дивлячись на кристали хочеться зрозуміти, як могла виникнути така краса, як утворюються ці дивні витвори природи. Адже на диво гарні кристали — це не лише прикраси; вони знаходять різноманітне застосування і у техніці. “Майже весь світ кристалічний. У світі панує кристал і його тверді, прямолінійні закони”, - писав академік Ферсман.

  3. Мною вирощено близько шести кристалів мідного купоросу, десять кристалів натрій хлориду та калій біхромату, кристали металевої міді.

  4. Кристали калій біхромату симетричні з кількома осями симетрії, а кристали натрій хлориду були великими чи малими кубічними або прямокутно-параллелепіпедальними , по-різному огранованими. Кристали мідного купоросу симетричні з кількома осями симетрії . Кристалики металевої міді дендритової форми.

  5. Виконана робота має теоретичне та практичне значення і може використовуватись на уроках хімії і фізики. Матеріал викладений в даній роботі можна використати при поясненні вчителями тем “Кристалогідрати”, “Насичені і ненасичені розчини”, “Кристалічні гратки” та інші, при проведенні позакласних та позаурочних заходів з хімії.

Зміст


1. Вступ ..................................................................................................4-5 2. Розділ 1. Кристалічна структура речовини ..................................... 6-8 3. Розділ 2. Методи вирощування кристалів........................................ 9-10

3.1 Вирощування кристалів мідного купоросу, калій біхромату, натрій

хлориду......................................................................................................11-13 3.2. Вирощування кристалів металевої міді..........................................13-14

4. Розділ 3. Застосування кристалів.......................................................15-17

Висновки...............................................................................................18-19

Список використаних джерел.................................................................20

Додатки....................................................................................................21-25

Вступ


Природні кристали завжди збуджували цікавість у людей. Їх колір,блиск і форма зачіпали людське почуття прекрасного, і люди прикрашали ними себе і житло. З давніх пір з кристалами були пов’язані забобони; як амулети, вони повинні були не тільки захищати своїх власників від злих духів, але і наділяти їх надприродними здібностями. Прикраси з кристалів зараз настільки ж популярні, як і в добу неоліту.

Дивлячись на кристали хочеться зрозуміти, як могла виникнути така краса, як утворюються ці дивні витвори природи. Адже на диво гарні кристали — це не лише прикраси; вони знаходять різноманітне застосування і у техніці. Наприклад, відоме всім алмазне буріння, використання рубінів у годинникових механізмах і вимірювальних приладах, застосування кристалів у напівпровідникових приладах.

У даній роботі вказані способи вирощування кристалів в домашніх умовах з речовин, які можливо придбати в аптеках та магазинах господарських товарів.

Актуальність досліджуваної теми полягає в тому, що наше життя пов'язане з кристалами. Вирощені в домашніх умовах кристали мають естетичне значення і їх можна використовувати для прикрас та виготовлення іграшок.

Новизна вказаної роботи в тому, що у ній наводяться фотографії вирощених кристалів мідного купоросу, металічної міді, намиста з калій біхромату, іграшок з кристалів кухонної солі. Я досліджувала форму та розмір вирощених кристалів.

Метою науково-дослідницької роботи, яку я ставила перед собою було виростити кристали мідного купоросу, металічної міді, калій біхромату, кухонної солі, спостерігати за їх розмірами і формою.

Завдання, які я ставила перед собою:


  • виростити кристали мідного купоросу, калій біхромату, натрій хлориду, металічної міді;

  • опрацювати літературні джерела та ознайомитись з будовою, властивостями та застосуванням кристалів;

  • спостерігати за розмірами та формою вирощених кристалів.

Об'єктом дослідження є вирощені мною кристали.

Предметом дослідження є розмір та форма вирощених кристалів.

Джерельною базою, яка використовувалась при написанні роботи були підручники та посібники з хімії та фізики, інтернет ресурси.

Виконана робота має теоретичне та практичне значення і може використовуватись на уроках хімії і фізики. Матеріал викладений в даній роботі можна використати при поясненні вчителями тем “Кристалогідрати”, “Насичені і ненасичені розчини”, “Кристалічні гратки” та інші, при проведенні позакласних та позаурочних заходів з хімії.Практична цінність дослідження визначається можливістю використання матеріалу роботи як учнями загальноосвітніх закладів району, так і вчителями хімії.

Структура наукової роботи робота складається з вступу, основної частини з 3 розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Загальний обсяг роботи 25 сторінок.


Каталог: Files -> downloads
downloads -> Україна в 70-90 рр. XIX ст. Реферат
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Закон України,,Про охорону навколишнього середовища ''
downloads -> Конспект уроку Національні парки Африки. Стихійні явища природи. Екологічні проблеми
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> «Україна і Африка»
downloads -> Не згасає вогонь у розумних очах
downloads -> Наказ №257 Про затвердження програм гурткової роботи
downloads -> Різноманітність тварин у природі


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка