Додаток до рішення обласної ради від 13 липня 2017 року № Інформація про хід виконання Обласної програми правової освіти населення на 2016-2020 рокиСкачати 179.76 Kb.
Дата конвертації16.03.2018
Розмір179.76 Kb.
ТипДодаток


Додаток

до рішення обласної ради

від 13 липня 2017 року № _________
Інформація про хід виконання Обласної програми правової освіти населення на 2016-2020 роки

Обласна програма правової освіти населення на 2016-2020 роки (далі - Програма) затверджена рішенням обласної ради від 17 лютого 2016 року № 10-4/2016. Програма прийнята на виконання Національної програми правової освіти населення, затвердженої Указом Президента України від 18 жовтня 2001 року № 992/2001, та передбачає здійснення комплексу заходів організаційного, виховного, навчального та інформаційного характеру, спрямованих на створення належних умов для набуття жителями області необхідних правових знань та навичок у їх застосуванні.

Реалізацію заходів Програми передбачається досягти шляхом налагодження тісної співпраці місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, органів юстиції, навчальних закладів та закладів культури, засобів масової інформації та громадських організацій. Таку співпрацю забезпечують обласна - на рівні області, а також 24 районних та міських міжвідомчих координаційно-методичних рад з правової освіти населення, на які покладено завдання із впровадження різноманітних форм правового навчання та правового виховання в усі сфери суспільного життя.

Реалізація заходів, передбачених Програмою, дала змогу протягом 2016 року значно активізувати роботу з висвітлення матеріалів правороз’яснювального характеру в місцевих засобах масової інформації; налагодити систему надання безоплатної правової допомоги населенню; забезпечити проведення різноманітних правоосвітніх та правовиховних заходів для різних категорій громадян тощо.

Відповідно до п.6.1 Програми, Головне територіальне управління юстиції у Хмельницькій області здійснює координацію заходів Програми (пункт 6.1 Програми). Стан виконання заходів Програми розглядається на засіданнях Хмельницької обласної МКМР міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення (пункт 3.1. Програми). Протягом 2016 року обласною МКМР з правової освіти населення проведено 2 засідання, на яких розглянуто 12 питань.

Також, стан правової освіти в територіальних органах центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністраціях вивчається та аналізується Головним територіальним управлінням юстиції під час проведення перевірок стану правової освіти. Впродовж 2016 року управлінням юстиції проведено 18 таких перевірок. За результатами перевірок надаються відповідні рекомендації щодо поліпшення стану правової освіти.

Склад районних та міських МКМКР з правової освіти населення переглядається та оновлюється в разі потреби (пункт 3.2. Програми).

На виконання пункту 3.3. обласної Програми у 2016 році всіма районними та міськими МКМР з правової освіти населення (крім Чемеровецької та Полонської районних МКМР) було розроблено та затверджено районні та міські програми правової освіти населення на 2016-2020 роки. У 2016 році у Деражнянському районі на фінансування заходів передбачено та виділено 3 тисячі гривень.

Головним територіальним управлінням юстиції відповідно до річних планів роботи обласної МКМР вивчається та аналізується діяльність територіальних МКМР, про що раз у рік звітується на засіданні обласної МКМР (пункт 3.4. Програми). Звітування за 2016 рік заплановане на засіданні у березні 2017 року. Також, проводяться огляди-конкурси на кращу організацію роботи районних та міських МКМР. У 2016 році проведено огляд-конкурс на кращу організацію діяльності районних та міських міжвідомчих координаційно-методичних рад з правової освіти населення. За результатами засідання конкурсної комісії було прийнято рішення розподілити місця між учасниками огляду-конкурсу таким чином:

I місце - Теофіпольська районна МКМР з правової освіти населення; IІ місце - Чемеровецька районна МКМР з правової освіти населення; IІІ місце - Славутська районна МКМР з правової освіти населення.

Головним територіальним управлінням юстиції в області здійснюється аналіз роботи громадських приймалень області (пункт 3.5. Програми). Під час проведення перевірок стану правової освіти в установах та організаціях надаються методичні рекомендації щодо створення таких приймалень, а також забезпечення роботи виїзних консультативних пунктів та «гарячих» телефонних ліній.

В 2016 році для забезпечення доступу населення до безоплатної правової допомоги на веб-сайтах місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування розміщено відповідні банери (рубрики) (пункт 3.6 Програми).

Протягом 2016 року Головним територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області було проведено 7 стажувань секретарів територіальних МКМР з правової освіти населення, зокрема: головного спеціаліста Летичівського районного управління юстиції (09.02.2016), головного спеціаліста Білогірського районного управління юстиції (11.02.2016), головного спеціаліста Нетішинського міського управління юстиції (23.02.2016), головного спеціаліста Шепетівського міськрайонного управління юстиції (10.03.2016), головного спеціаліста Ізяславського районного управління юстиції (06.04.2016), головний спеціаліст Старокостянтинівського районного управління юстиції (06.04.2016), головного спеціаліста відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області (27.09.2016) (пункт 3.8. Програми).

На виконання пункту 3.9. Програми Департаментом освіти і науки облдержадміністрації забезпечується вивчення та аналіз стану викладання правових дисциплін у навчальних закладах області, про що звітується на засіданнях обласної МКМР. Зокрема, на засіданні обласної МКМР, яке відбулося 18 жовтня 2016 року розглядалося питання «Здійснення правороз’яснювальної роботи органами управління освітою області». До планів виховної роботи навчальних закладів, як обов’язковий елемент, включається проведення спільних заходів з працівниками Національної поліції у Хмельницькій області, служби у справах дітей та батьківською громадськістю для попередження вчинення правопорушень/злочинів, вживання наркотичних засобів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів учнями, студентами навчальних закладів. За результатами засідань прийнято відповідні рекомендації. На постійному контролі в Департаменті перебуває питання щодо систематичного проведення обстеження умов проживання дітей, які потребують підвищеної педагогічної уваги, виявлення деструктивних сімей, сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, поновлення банків даних таких сімей, складання актів обстежень умов проживання відповідними комісіями: представник служби у справах дітей, кримінальної міліції, соціальний педагог.

Головним територіальним управлінням юстиції, відповідно до Положення, з метою вивчення стану викладання правових дисциплін проводяться перевірки стану правової освіти у навчальних закладах області. Протягом 2016 років проведено 9 таких перевірок, а саме:

- Хмельницький ДНЗ №32 «Росинка»;

- Хмельницький професійний ліцей;

- Спеціалізована ЗОШ І-ІІІ ступенів №29 міста Хмельницького;

- Хмельницький національний університет;

- НВК №10 міста Хмельницький;

- Хмельницький спеціалізований ліцей-інтернат поглибленої підготовки в галузі науки;

- Хмельницький ДНЗ №24 «Барвінок»;

- НВК №6 міста Хмельницького;

- Хмельницький інститут МАУП.

На виконання пункту 3.10 Програми, з метою підвищення кваліфікаційного рівня знань та практичних навичок викладачів правових дисциплін на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти забезпечується проведення лекційних та семінарських занять. Зокрема сектором з питань запобігання і виявлення корупції проведено: 2 внутрішніх навчання, 3 семінари для працівників юридичних служб, 13 в Хмельницькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти, 2 круглих стола тощо.

Згідно з пунктами 3.11, 3.31 Програми Головним територіальним управлінням юстиції, Департаментом освіти і науки облдержадміністрації проводяться огляди-конкурси серед навчальних закладів області на краще забезпечення правоосвітньої та правовиховної роботи. Зокрема, у 2016 році протягом вересня-листопада був організований та проведений конкурс на кращий публічний виступ на тему: «Право починається з мене» серед студентів вищих навчальних закладів області; правові вікторини «Юний знавець права» для учнів НВО №5 імені Сергія Єфремова м. Хмельницького (29.11.2016) та Хмельницького спеціалізованого ліцею-інтернату спеціалізованої підготовки в галузі науки (14.12.2016); 30 листопада 2016 року Головним територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області було проведено турнір серед студентів – правників Хмельницького університету управління та права, Національної державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького, Хмельницького інституту соціальних технологій Університету «Україна» та Хмельницького інституту «МАУП»; 15 грудня 2016 року був проведений огляд-конкурс на кращий малюнок на тему: «Сучасна Феміда: як я її бачу?» серед учнів загальноосвітніх навчальних закладі області.

У 2016 році на Хмельниччині був проведений конкурс серед юристів «Молодий правник області». Організатором конкурсу виступила Хмельницька обласна міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення. Координатором проведення Конкурсу була Координаційна рада молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Хмельницькій області. Конкурс проходив у 2 етапи: подача анкет та обговорення заданої теми у формі круглого столу. До числа фіналістів увійшли по 4 фіналісти у номінаціях «молодий юрист-теоретик» та «молодий юрист-практик».

З нагоди відзначення 450-річчя надання місту Хмельницькому Магдебурзького права Головним територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області 6 листопада 2016 року було організовано флеш-моб студентів-правників вишів області.

На виконання пункту 3.12 Програми Головним територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області протягом 2016 року здійснювалася підготовка та розміщення на офіційному веб-сайті правороз’яснювальних матеріалів з питань соціальної підтримки та правового захисту осіб, які беруть участь в АТО та членів їх сімей. Також, проведено заходи правоосвітнього характеру, майстер-класи, «гарячі» телефонні лінії, під час яких роз’яснювалися норми законодавчих актів, що стосуються соціальних гарантій та захисту прав учасників АТО: бесіда з безробітними «Трудові гарантії прав учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб» (13.09.2016), круглий стіл на тему: «Підтримка та реабілітація учасників АТО в Україні: досвід та перспективи» (27.10.2016), «Права людини в Україні: сучасний стан та перспективи розвитку» (08.12.2016), «Актуальні питання державотворення і захисту прав людини в Україні» (09.12.2016) тощо.

На виконання пункту 3.13 Програми Головним територіальним управлінням юстиції спільно з Департаментом соціального захисту населення розроблено та розповсюджено інформаційно-роз’яснювальний буклет «Призначення житлових субсидій: запитання та відповіді» (500 шт.). Крім того, управлінням юстиції розроблено інформаційно-роз’яснювальний буклет «Порядок внесення змін до відомостей про громадське формування зі статусом юридичної особи» (500 шт.) та плакат «Безоплатна правова допомога» (1000 шт.). Вказані плакати в кількості 800 шт. були передані у розпорядження Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області для розміщення та оформлення інформаційних стендів у приміщеннях сільських, селищних, міських рад, інших підприємств, установ та організацій (пункт 3,7; 3.36 Програми).

Працівниками ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП в Хмельницькій області протягом 2016 року здійснено ряд правоосвітніх заходів щодо формування негативного ставлення до протиправних діянь, пропаганди здорового способу життя. Так, у кожному районі поліцейські, на яких покладено обов’язки проведення превентивних заходів у підлітковому середовищі, відвідуючи навчальні заклади, зосереджують увагу підростаючого покоління на таких актуальних питаннях як законослухняність та ведення здорового способу життя, залучаючи до проведення заходів фахівців-психологів та лікарів. При цьому увага акцентується на доведенні до підлітків їх прав і обов’язків, відповідальності за вчинення ними протиправних дій згідно з чинним законодавством. Окрім того, перед проведення бесід із учнями в навчальних закладах відбувається демонстрування документальних фільмів на правову тематику, зокрема: «Правопорушення та відповідальність за них», «Техніка безпеки під час зимових канікул», «Правила поведінки на водоймах», «Ні» - наркотикам» тощо. Тематичні заходи проводилися у формі правових конкурсів, брейн-рингів, змагань (пункт 3.14 Програми).

З метою здійснення роз’яснювальної та правопросвітницької роботи серед різних верств населення, у т.ч. неповнолітнього, сектор комунікації ГУНП на постійній основі веде активну співпрацю з трьома обласними телеканалами, в ефірі яких систематично виходять передачі та сюжети на правоохоронну тематику, підготовлені спільними зусиллями працівників поліції та місцевих журналістів. На відомчому сайті ГУНП діє рубрика «Поліція радить і застерігає», у якій систематично розміщується актуальна інформація щодо запобігання різного роду злочинам та порядку захисту і відновлення порушених прав, у т.ч. дітей. Щомісяця на сторінках газети «Подільські вісті» випускається тематична сторінка «Поліція Поділля», на якій також розміщується інформація консультативного та правороз’яснювального характеру (пункт 3.16 Програми).

Головним територіальним управлінням юстиції у ЗМІ висвітлюються актуальні правові питання, роз’яснюються шляхи практичного застосування положень чинного законодавства, оприлюднюються графіки роботи громадських приймалень з надання безоплатної первинної правової допомоги, «гарячих» телефонних ліній та виїзних консультативних пунктів. Протягом 2016 року організовано 426 таких виступів (пункт 3.15 Програми). Серед впливових та в яких найчастіше публікується управління юстиції є наступні ЗМІ: газети «Проскурів», «Подільські вісті», телеканал «Ексклюзив» та МТРК «Місто», інтернет-видання «Є!» та інтернет-видання «Всім».

На виконання пункту 3.17 Програми при усіх бібліотеках Хмельницької області створено пункти доступу громадян до офіційної інформації органів влади та інтернет-центри. На базі бібліотек проводяться тематичні виставки юридичної літератури та наявні постійно діючі полиці. У Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці розміщено скриньку Громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги «Запитай у юриста». Відвідувачі бібліотеки залишають у скриньці запитання правового характеру, працівники громадської приймальні приймають їх до розгляду та у визначений термін надають роз’яснення.

Департаментом освіти і науки облдержадміністрації, Головним територіальним управлінням юстиції на виконання пункту 3.18 Програми забезпечується висвітлення в теле- та радіоефірах (передачі «Метроном», «Актуальна тема», «Громада», «Стратегія розвитку», «Подільська панорама», «В полі зору» тощо) актуальних правових проблем молоді. З питань попередження насильства в сім’ї, гендерної політики, попередження торгівлі людьми проводяться «круглі столи», лекції, правові всеобучі, надаються правові консультації у ході роботи громадських приймалень, «гарячих» телефонних ліній, виїзних прийомів громадян.

На виконання пункту 3.19 Програми Головним територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області та Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації протягом 2016 року здійснювалася правороз’яснювальна робота серед внутрішньо переміщених осіб шляхом проведення тематичних зустрічей, «круглих столів», майстер класів та висвітлення в теле- та радіо ефірі, на шпальтах газет питань відповідної тематики. З метою роз’яснення норм законодавства з питань захисту прав управлінням юстиції протягом 2016 року було розроблено ряд інформаційних буклетів, які розміщені на офіційному веб-сайті управління юстиції у рубриці «Роз’яснення законодавства»: «Посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»; «Спрощено процедуру становлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України»; «Правовий статус осіб, які потребують додаткового захисту»; «Питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам»; «Єдиний демографічний реєстр та документи, що посвідчують громадянство України»; «Надання безоплатної правової допомоги: новели законодавства» тощо.

Реалізація регіональних заходів щодо реалізації Концепції підвищення правової культури учасників виборчого процесу та референдумів в Україні управлінням юстиції здійснюється шляхом здійснення правоосвітньої роботи у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах та підприємствах, установах, організаціях. Головним територіальним управлінням юстиції у Хмельницькій області активізація проведення заходів щодо реалізації Концепції підвищення правової культури учасників виборчого процесу та референдумів в Україні здійснюється в період виборчого процесу(пункт 3.20 Програми).

Підвищення рівня проінформованості суб’єктів права на безоплатну правову допомогу здійснюється управлінням юстиції шляхом поширення інформації про завдання і функції бюро правової допомоги у засобах масової інформації, проведення у IV кварталі 2016 року посадовими особами головного територіального управління юстиції консультування в усіх бюро правової допомоги, виготовлення та розповсюдження серед територіальних підрозділів управління юстиції плакату: «Безоплатна правова допомога» (пункт 3.21 Програми).

Службами у справах дітей області спільно із місцевими державними адміністраціями, виконавчими комітетами міських рад забезпечується проведення правовиховної роботи з питань профілактики негативних явищ у дитячому середовищі; здійснюються невідкладні заходи щодо своєчасного виявлення та надання допомоги дітям, які зазнали фізичного чи іншого насильства з боку дорослих. Зокрема, проводяться бесіди, уроки права, в рамках соціального мобільного пункту – надаються правові консультації для молоді та дітей (пункти 3.22, 3.23 Програми).

На виконання пункту 3.24 Програми Головним територіальним управлінням юстиції щомісяця забезпечується проведення постійно діючих семінарських занять для працівників юридичних служб підприємств, установ та організацій. Так, протягом 2016 року проведено 14 таких занять за участі працівників судів, місцевих органів виконавчої влади, науково-педагогічних працівників Хмельницького університету управління та права тощо.

Обласною, районними та міськими МКМР з правової освіти населення ініціюються та проводяться тижні, декади та місяці правових знань з нагоди Дня Конституції України, Дня незалежності України, Дня юриста тощо (пункт 3.26 Програми). Про проведення відповідних декад, тижнів права в управлінні юстиції відповідні плани затверджуються начальником Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області.

Водночас з нагоди проведення тижнів, декад та місяців правових знань з нагоди Дня Конституції України, Дня незалежності України та Всеукраїнського тижня права приймалися відповідні розпорядження головою Хмельницької обласної державної адміністрації: розпорядження голови Хмельницької обласної адміністрації від 14 квітня 2016 року №179/2016-р «Про обласні заходи з підготовки та відзначення 20-ї річниці Конституції України», розпорядження Хмельницької обласної державної адміністрації від 31.03.2016 року №151/2016-р «Про відзначення в області 25-ї річниці незалежності України», розпорядження «Про проведення в області Всеукраїнського тижня права» від 29.09.2016 року № 414/2016-р. Активним учасником виконання заходів є управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації (пункт 3.25 Програми). Зокрема, на базі бібліотек області проводяться виставки юридичної літератури, лекції та бесіди, до участі в яких залучаються представники органів виконавчої влади, правозахисних організацій. У 2016 році до Дня Конституції України, Дня незалежності України та Дня юриста на базі управління юстиції було організовано виставки юридичної літератури. Також 6 грудня відбулось представлення виставки юридичної літератури, інформаційних буклетів під назвою: "На допомогу правовій освіті населення", презентованої Громадською приймальнею УГСПЛ у місті Хмельницькому, що діє на базі ГО "Подільська правова ліга", до якої долучилися і представники управління юстиції.

На виконання пункту 3.27 Програми Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій щорічно відповідно до затверджених графіків забезпечується проведення семінарських занять з актуальних питань чинного законодавства. Зокрема, впродовж 2016 року проведено заняття щодо антикорупційного законодавства, з питань децентралізації повноважень у сфері державної реєстрації, повноважень органів місцевого самоврядування щодо вчинення нотаріальних дій, з питань удосконалення діяльності юридичних служб тощо.

Обласною МКМР з правової освіти населення, Головним територіальним управлінням юстиції на виконання пункту 3.28 Програми за звітний період проведено конкурс на кращу публікацію правороз’яснювального характеру в засобах масової інформації серед органів державної влади обласного рівня та конкурс на кращу організацію діяльності територіальних МКМР з правової освіти населення.

На виконання пункту 3.29 Програми у 2016 році управлінням культури, національностей, релігій та туризму спільно із Головним територіальним управлінням юстиції проведено огляд-конкурс на кращий клубний заклад області.

За сприяння Департаменту освіти і науки облдержадміністрації у навчальних закладах області створюються та діють молодіжні правові клуби «Ти і закон», «Феміда» тощо, які є джерелом правових знань, основним організатором усіх правовиховних заходів. Через них у школах проводяться зустрічі з правознавцями, суддями, нотаріусами, адвокатами тощо (пункт 3.30 Програми).

З метою захисту прав та інтересів дітей при бібліотеках області забезпечено роботу 50 клубів правової тематики, такі як, «Держава. Право. Громадянин», «Крок», 3 правових лекторії, 7 консультативних пунктів, 1 центр правової інформації, 1 молодіжно-правовий гурток, 2 правових факультативи, 1 школа правових знань (пункт 3.32 Програми).

В області здійснюються заходи щодо запобігання дитячій бездоглядності, безпритульності та вчиненню дітьми правопорушень. З цією метою службами у справах дітей райдержадміністрацій, виконкомів міських (міст обласного значення) рад спільно з підрозділами ювенальної превенції систематично проводяться цільові профілактичні рейди «Діти вулиці», «Вокзал», «Підліток».

Протягом 2016 року проведено 927 рейдів, в ході яких виявлено 559 дітей, з них 51 дитину вилучено з місць, де їм загрожувала небезпека. 8 дітей вилучених під час рейдів повернено в сім'ї, 4 дітей до навчального закладу, 19 дітей влаштовано в центри соціально-психологічної реабілітації дітей «Щасливе дитинство» та «Подолянчик», 20 – до закладів охорони здоров’я.

Під час проведення рейдів виявлено 23 порушення правил торгівлі спиртними напоями та тютюновими виробами. За порушення прав дітей ініційовано притягнення до відповідальності 304 батьків. Крім цього, протягом 2016 року працівниками служби у справах дітей райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських (міст обласного значення) рад здійснено 65 виступів у засобах масової інформації, в тому числі на радіо та телебаченні – 20, в друкованих виданнях – 45 з питань соціального захисту дітей, профілактики правопорушень в підлітковому середовищі, запобігання дитячій бездоглядності, безпритульності, здорового способу життя (пункт 3.34 Програми).

Координаційною радою молодих юристів, що діє при Головному територіальному управлінні юстиції у Хмельницькій області, забезпечується роз’яснення серед різних верств населення змісту політико-правових реформ, норм Конституції України, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, інших нормативно-правових актів (пункт 3.35 Програми). До складу Координаційної ради входять студенти та науково-педагогічні працівники Хмельницького університету управління та права, представники правозахисних громадських організацій тощо. При Хмельницькому університеті управління та права функціонує Юридична клініка, яка забезпечує надання громадянам правової допомоги. У роботі клініки беруть участь працівники Головного територіального управління юстиції. Аналогічна клініка функціонує і на базі Хмельницького інституту «МАУП».

На виконання пункту 3.5 Програми у 2016 році в рамках фінансування обласною МКМР забезпечено юридичною літературою правові громадські приймальні, що діють при Головному територіальному управлінні юстиції, районних державних адміністраціях, виконавчих комітетах міських (міст обласного значення) рад: НПК ЗУ «Про запобігання корупції» Пєтков С.В. 252 грн. (1 прим.); НПК Кодексу законів про працю. 276 грн. = 1104 грн. (4 прим); НПК Кримінального кодексу України. 456 грн. (1 прим.); НПК Кримінального процесуального кодексу України. Зразки процесуальних документів у кримінальному провадженні. 708 грн. (1 прим.); НПК Сімейного кодексу України. Судова практика з питань сімейних стосунків. 403 грн. (1 прим.); НПК Цивільного кодексу України. 756 грн. = 3024 грн. (4 прим.); НПК Господарського кодексу України. 468 грн. = 1872 грн. (4 прим.); Зразки процесуальних документів у цивільному судочинстві. Листи, скарги, заяви, відзиви на позовні заяви, оскарження судових рішень. Практичний посібник. 114 грн. (1 прим.); Процесуальні документи в галузях цивільно-правових, трудових, сімейних, господарських, житлових та інших відносин. Зразки, коментарі, пояснення. Практичний посібник. 367 грн. (1 прим.). Виділено – 8300 грн., використано – 8300 грн.

На виконання пункту 3.9 Програми у 2016 році в рамках фінансування обласною МКМР на організацію проведення оглядів-конкурсів серед навчальних закладів різного рівня акредитації на краще забезпечення правоосвітньої та правовиховної роботи використано 9095, 11 грн. із виділених 9100 грн. на подарунки переможцям оглядів-конкурсів (турнір правознавців: канцелярські приладдя і грамоти – 3846,25; призи – 3153,75;

огляд – конкурс «Сучасна Феміда»: канцелярські приладдя, грамоти, призи – 2095,11).

На виконання пункту 3.13 Програми, в 2016 році обласною МКМР було видано інформаційно-роз’яснювальні буклети та матеріали «Призначення житлових субсидій: запитання та відповіді» (500 шт. – 829.62 грн.) , «Порядок внесення змін до відомостей про громадське формування зі статусом юридичної особи» (500 шт. – 829.62 грн.), плакат «Безоплатна правова допомога» (1000 шт. – 3140, 76 грн.). Виділено – 4800 грн., використано – 4800 грн.

На виконання пункту 3.28 Програми у 2016 році в рамках фінансування обласною МКМР на організацію проведення оглядів-конкурсів на кращу публікацію правороз’яснювального характеру в засобах масової інформації, кращу організацію діяльності територіальних МКМР з правової освіти населення використано 2198,98 грн. із 2200 грн., що виділялися на такі подарунки переможцям конкурсів (канцелярські приладдя і грамоти – 235,78 грн.; призи – 1963,20 грн.).

На виконання пункту 3.29 Програми у 2016 році в рамках фінансування організації проведення в закладах культури огляду-конкурсу на кращу організацію роботи з правової освіти населення та огляду-конкурсу на кращу організацію правового виховання учнівської молоді використано 1500 грн. з 1500 грн. на подарунки переможцям конкурсів: канцелярські приладдя і грамоти – 157,86 грн.; призи – 1342,14 грн.).

На виконання пункту 3.31 Програми у 2016 році в рамках фінансування обласною МКМР на проведення олімпіад, конкурсів, вікторин та інших змагань з правознавства, конкурсів учнівських та студентських робіт, рефератів з питань історії та теорії держави і права, практичного застосування норм чинного законодавства на подарунки використано 2898,96 грн. з 2900: конкурс «Право починається з мене» використано 1000 тис. з 1000 грн.; правова вікторина в НВО №5 м. Хмельницького 1000 тис. з 1000 грн.; правова вікторина в Хмельницькому спеціалізованому ліцеї-інтернаті спеціалізованої підготовки в галузі науки 898,96 грн. з 1000 грн.

На виконання пункту 3.33 Програми у 2013 році в рамках фінансування обласною МКМР передано Хмельницькому університету управління та права кошти в розмірі 24,7 тис. із 24,7 тис. грн. для видання підручників і посібників з правознавства за редакцією професорів В.К. Грищука та О.М. Омельчука «Кримінальне право України. Особлива частина».

Загалом, в рамках фінансування обласної МКМР виділено 79 800 грн., з них використано – 77 792,64 гривень.Перший заступник начальника

Головного територіального

управління юстиції


у Хмельницькій області Н.В. ПроданКаталог: wp-content -> uploads -> 2016
2016 -> Трудове навчання з практикумом
2016 -> Державний стандарт професійно-технічної освіти дспто 5123. Н55043-2006
2016 -> Програма вступного іспиту зі спеціальності 271 «Річковий та морський транспорт» спеціалізація (освітня програма) «Експлуатація суднових енергетичних установок»
2016 -> Державний заклад
2016 -> Робоча програма навчальної дисципліни основи сімейного консультування напрям підготовки: 030102 «Психологія*»
2016 -> Базові навчально-методичні матеріали з дисципліни Козацтво у боротьбі за державність
2016 -> Методичні рекомендації до самостійної роботи студентів з навчального предмету «клінічні основи дефектології»
2016 -> Міністерство охорони здоров’я україни
2016 -> Розвиток білінгвальної освіти у канаді


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка