Доклад з теми: «Готовність педколективу до впровадження державного стандарту базової та повної школи»Скачати 199.24 Kb.
Сторінка1/7
Дата конвертації28.04.2018
Розмір199.24 Kb.
ТипДоклад
  1   2   3   4   5   6   7

Доклад з теми:«Готовність педколективу до впровадження державного стандарту базової та повної школи»
Доповідач – Корінчук О.В.
... І знову прибігли діти в класи , і знову ми всі зібралися разом , і знову дзвенять дзвінки, і виходить те , що в усьому світі називають словом « школа». На різних мовах , звичайно , але все одно школа. Без школи жити не можна. Колись обходилися без школи , але той час минув, і життя змінилося , і тепер кожна людина , а не тільки багатий і іменитий , перш ніж вступити в життя , повинен пройти школу . Його повинні вишколити . І скільки існують школи ( а не так вже і багато - якихось двісті років) , вони завжди однієї з двох видів: або школа намагається бути , як всі інші , відповідати нормі , або вона прагне до ідеалу.
До неведано , незрозумілому , неясного , а може бути , навіть і помилковому , але ідеалу.
Ідеальна школа ? Такий не може бути . Такої немає на землі. Але може бути і має бути школа , яка прагне до ідеалу. Та й саме це прагнення - як мрія.
Один з кореспондентів в Америці розповідав , що він зустрів відомого архітектора , якому зробили незвичайний замовлення: побудувати під Сіетлом ідеальну школу . Він запитав: « Які вимоги до такій школі ? » Йому відповіли : «Не знаємо . Але вона повинна бути ідеальною ».
І архітектор прийняв замовлення .
Чому б і нам не прийняти такий же замовлення? Чому б і нашим дітям , не спробувати на зубок , що таке ідеальна школа?
За 20 років незалежності Україна зазнала чимало реформ і перетворень , у тому числі і в сфері освіти. Безперечно , що в процесі становлення і розвитку держави сфера освіти відіграє ключову роль. А вірний шлях до становлення успішного конкурентоспроможної держави - ​​якісна освіта .
Радикальне реформування системи освіти в Україні припадає на останнє десятиліття - 2000 рр. .
2000 рік - Україна не стала « вигадувати велосипед» , як і раніше , пішла перевіреним шляхом Заходу , і в 2000-2001 навчальному році було введено в середню школу 12- бальна система оцінюючи .
Міністр освіти Василь Кремінь запропонував подовжити термін навчання у школі до 12 років. Реформа в цілому прижилася в школах1 добре , але спочатку батьки , які звикли до п'ятибальною системою оцінювання , неоднозначно сприймали нову систему. Важко далося перетворення нових навчальних планів , програм і необхідність нових підручників. Проте наступний міністр освіти України скасував дане положення . І реформа побічно вдарила по вищій освіті , скоротилася кількість студентів.
2005 -2007 роки - це роки впровадження Болонського процесу в систему освіти України цей процес більшою мірою торкнувся вищої школи .
 2008 рік - затвердження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО )
Після приходу нового міністра освіти і науки Івана Вакарчука відповідним наказом № 1171 було визначено українська мова як єдина , яким можна буде скласти зовнішнє тестування. Це викликало обурення та стурбованість серед національних меншин. і в 2009 році тести були перекладені російською , польською, румунською , угорською, молдавською та кримськотатарською мовами .
З 2008 року проходження зовнішнього незалежного оцінювання є обов'язковою умовою вступу до вузу.
Перевага ЗНО в тому , що створюються умови рівного доступу до освіти для всіх , незалежно від матеріальних можливостей , об'єктивність , подолання корупції. Таким чином , шкільний випускник , успішно склавши ЗНО з обраних предметів , може перенести відповідні оцінку у випускний атестат , і виходячи саме з своїх балів по ЗНО він претендує зайняти місце в тому чи іншому вузі за будь-яким напрямом , вступні іспити якого збігаються з предметами , які він здавав на ЗНО. Безумовно , це позитивне нововведення .

Україна на даний момент переживає нову реформу у сфері освіти , І на даний момент система освіти в Україні перебуває в стадії пошуку оптимального напрямку та розвитку. ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 20 квітня 2011 N 462 було затверджено Державний стандарт початкової школи. Ррр - будинок


Протягом навчання в початковій школі учні повинні оволодіти ключовими компетенціями , які передбачають їх
особистісно - соціальний та інтелектуальний розвиток , формуються на
межпредметной основі і є інтегрованим результатом предметних і міжпредметних компетенцій .
Щоб не перевантажувати вас інформацією , ми попросимо вчителів поч. Школи відповісти тезово на просте запитання «Державний стандарт початкової освіти - це .... »
- використання здоров'я зберігаючих технологій
- екологічна напрвлениях навчання
- більш близьке ознайомлення з інформаційно - комунікативними технологіями
- посилення пріродоознакомітельной функції
-вивчення ін.я -ка з 1кл
- виділення годин з варіативної частини на розвиток продуктивного мислення
ІНТЕРАКТИВ

     На основі цього Державного стандарту Міністерство освіти і науки , молоді та спорту розробило навчальні програми , відповідно до яких здійснюється підготовка для переходу до базової школі


Постановою Кабіна МІНІСТРоВ УКРАЇНИ

від 23 листопада 2011 р . № 1392 був затверджений Держстандарт базової і повної середньої освіти 2013/ 2014 навчальний рік є особливим для учнів п'ятих класів . Адже саме з 1 вересня в основній школі почалося поступове впровадження нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти та нових навчальних програм з усіх базових дисциплін .


Серед основних новацій такі : для забезпечення високого рівня знань іноземних мов - учні п'ятих класів стали вивчати дві іноземні мови ; почалося вивчення інформатики; передбачено посилення використання здоровьясберегающіх технологій ; підвищена увага приділяється екологічній освіті .
Перед тим як заглибитися в основи Держстандарту основної школи ми спробуємо розібратися на практиці як забезпечити безболісний перехід від початкової школи до 5 класу . Про те що конкретно ми можемо зробити розповість наша колега , ДЛЯ До -Й ця тема дуже актуальна класний рук- ль 4 класу Таран К.В.

Виступ Таран К.В.

Наша гра була не випадкова , бо зараз піде мова про Держстандарті базової і старшої школи. Наскільки затишно , впевнене почуватимуться учні , настільки менш болісно відбудеться перехід на новий щабель навчання.

Діти нашого п'ятого класу , - це діти , які почали вчитися за новим держ стандарту. Вони провчаться до дев'ятого класу , і, по суті , завершать базову освіту . Програма з усіх предметів буде вичитана . Як у всій Європі. Після цього - починається профільна школа. У 2018 року нинішні п'ятикласники закінчать цикл , і для тих , хто піде в десятий клас , буде вже нова профільна школа


Що ж таке « профільне навчання » ?
РРР - дах
Міносвіти оприлюднило проект нової Концепції профільної освіти в старшій школі , к-й набув чинності в серпні 2013го . Основні положення постараюся донести до Вас доступно і попрошу Вас допомогти мені закріпити Ваше домашнє завдання.
З 2018 року учні 10-11 класів не зобов'язані будуть вивчати всі предмети. Вони будуть звільнені від вивчення тих дисциплін , які вважатимуть непотрібними у майбутньому.
1 . Обов'язковими залишаться тільки шість предметів : математика , історія, українська , фізкультура , іноземна і інтегрований курс природознавства .
2 . Предмет « природознавство » включає в себе (хімія , біологія , фізика) .
3 . На кожен з 6 предметів буде виділено по три годину на тиждень .

Профільне навчання дає старшокласнику можливість вибрати індивідуальну освітню траєкторію в залежності від своїх здібностей і планів на майбутню професію. "Технарі" зможуть зосередитися на вивченні математики та фізики , а " лірики" - в літературі і мові . Час на такий " поглиблення " з'явиться завдяки тому , що від деяких " непотрібних " для обраної спеціальності предметів можна буде відмовитися. Великим плюсом профільної школи є також те , що вона забезпечує спадкоємність між середньою і вищою освітою , а значить - сприяє підвищенню якості останньої.

Розуміння того , що старша школа повинна бути тільки профільної , є в кожній країні. Розподіл предметів на обов'язкові та за вибором - також загальноприйнята практика . Відмінності стосуються того , скільки років триває навчання в профільній школі (у більшості країн - три -чотири роки ) і того , наскільки вільні учні у виборі навчальних дисциплін . Кількість обов'язкових предметів коливається приблизно від трьох до десяти. Деякі країни (наприклад Франція ) з трьох років профільної школи виділяють перший рік на обов'язкове вивчення всіх базових предметів (як у 9 класі ) і професійне самовизначення . Тільки потім , в 10-11 ( за нашою класифікацією ) класах школярі вільно вибирають предмети.
4 . Навчання в профільній школі триває 2 роки і починається в 10 і 11 класі.

Профільна старша школа існує і сьогодні. І в ній використовуються розроблені і затверджені міністерством навчальні плани для різних профілів. Складені вони на основі напрацювань попередників Дмитра Табачника , складених ще для 12- річної школи. Орієнтована на 12-річку і нині діюча Концепція профільної старшої школи , прийнята ще в 2009 р


Як випливає з нової концепції , ми вибрали досить демократичний шлях побудови профільної школи - всього шість обов'язкових для всіх предметів На кожен з них в розкладі буде виділено по три години на тиждень. А далі все залежить від побажань учнів .

Вони мають обрати один предмет з невеликого списку (так званий обов'язково - вибірковий предмет) . Вибір невеликий:


5 . здоров'я , технології , мистецтво , прикладна економіка (основи податкових знань / фінансова грамотність / підприємництво) .
Як зазначено в концепції , ці предмети вводяться " з метою загального розвитку учнів " . На жаль в цьому списку немає , наприклад , предметів " світова література" або "право" ?

Крім цього , старшокласник може вибрати один або два профільних предмета . Це , до речі , не так вже й багато. У Концепції 2009 року, наприклад , таких предметів більше -два- три . На кожен виділяється по п'ять годин на тиждень. З чого ж будуть вибирати старшокласники ?


6 . Профільний предмет - це Це ті предмети , які зараз вивчаються в школі в обов'язковому порядку (географія , хімія , фізика , ІКТ , історія та право , світова література тощо ) . Всього -15 найменувань
7 . Посилювати і поглиблювати профільний предмет будуть спецкурси .
Всі інші уроки можуть бути витрачені на факультативи , гуртки , індивідуальні заняття , курси , вивчення російської , другої іноземної т.п.

Розклад на тиждень в десятому або одинадцятому класі буде виглядати (див. схему) . - РРР 33


Що принесе нам нововведення ? Багато сумнівів і переживань викликає ідея вивчати в обов'язковому порядку лише шість предметів (зараз в 10-11 класах їх значно більше). Навіть у європейських країнах , де така практика є досить популярною , з цього приводу ведуться дискусії.
З одного боку , профільне навчання розвиває здібності , забезпечує індивідуальний підхід , полегшує вступ до вузу , рятує від перевантаження. І це прекрасно. З іншого - звужує можливості вибору , нав'язує те, що здається цікавим і важливим для батьків. Адже якщо дитина спритно вважає - це не означає , що вона буде математиком . А якщо не вміє вирішувати завдання - майбутнім філологом .
давайте разом вирішимо задачку. Уявімо ситуацію - учень вибрав гуманітарний профіль , вивчає мови і літературу , і раптом в 11 класі зрозумів , що хоче бути лікарем. Отже - потрібні хімія та біологія . А школа однопрофільних гуманітарна .
Що робити ? інтерактив

Правильно - допомогти визначитися з вибором вже до 9 класу . Інакше дитині доведеться вивчати їх з репетиторами , паралельно катуючи себе в школі поглибленим вивченням непотрібних тепер профільних предметів . Автори концепції сподіваються на те , що вивченого в 9 класі буде достатньо молодим людям для того , щоб вважатися освіченими. В принципі , так і робиться в інших країнах. Програми для 9 класу там будуються так , щоб дев'ятикласники закінчили вивчення основ всіх наук . Після цього можна або набувати професійну освіту , або йти до профільної школи , готуючись вступати до інституту .

Ми також пішли цим шляхом . І навіть нещодавно затвердили нові програми для 5-9 класів . Але реальність далека від мрії . Згадаймо , скільки критикували небайдужі фахівці нові програми з зарубіжної літератури , інформатики , біології . Порушення логіки в компонуванні матеріалу , неузгодженість із суміжними предметами , відсутність обліку вікових особливостей , урізання важливих досягнень старих програм ... Наскільки міцним фундаментом знань стануть такі програми? Час покаже .
от 23 ноября 2011 р. № 1392 был утвержден Госстандарт базового и полного среднего образования 2013/2014 учебный год является особенным для учащихся пятых классов . Ведь именно с 1 сентября в основной школе началось постепенное внедрение нового Государственного стандарта базового и полного общего среднего образования и новых учебных программ по всем базовым дисциплинам .
Среди основных новаций такие : для обеспечения высокого уровня знаний иностранных языков - ученики пятых классов стали изучать два иностранных языка ; началось изучение информатики ; предусмотрено усиление использования здоровьясберегающих технологий ; повышенное внимание уделяется экологическому образованию .


Перед тем как углубиться в основы Госстандарта основной школы мы попытаемся разобраться на практике как обеспечить безболезненный переход от начальной школы к 5 классу. О том что конкретно мы можем сделать расскажет НАША КОЛЛЕГА, ДЛЯ К-Й эта тема очень актуальна классный рук-ль 4 класса Таран К.В.

Катя

Ррр – дом- базис

Наша игра была не случайна, так как сейчас пойдет речь о Госстандарте базовой и старшей школы . Насколько уютно, уверено будут чувствовать себя ученики, настолько менее болезненно произойдет переход на новую ступень обучения.

Дети нашего пятого класса, - это дети, которые начали учиться по новому гос стандарту. Они проучатся до девятого класса, и, по сути, завершат базовое образование. Программа по всем предметам будет вычитана. Как во всей Европе. После этого - начинается профильная школа. В 2018 году нынешние пятиклассники закончат цикл, и для тех, кто пойдет в десятый класс, будет уже новая профильная школа

Что же такое «профильное обучение»?

РРР- крыша

Минобразования обнародовало проект новой Концепции профильного образования в старшей школе , к-й вступил в силу в августе 2013го. Основные положения постараюсь донести до Вас доступно и попрошу Вас помочь мне закрепить Ваше домашнее задание.

С 2018 года ученики 10-11 классов не обязаны будут изучать все предметы. Они будут освобождены от изучения тех дисциплин , которые сочтут ненужными в будущем.


Каталог: uploads -> editor
editor -> Логоритміка-форма організації корекційної музичної діяльності
editor -> Дніпропетровської обласної державної адміністрації
editor -> Навчальний посібник Харків «хаі» 2010 Н. І. Парафійник документно-інформаційні комунікації частина І 2010
editor -> Освітній проект підготувала вчитель хімії Фурман Наталя Аркадіївна
editor -> Круглий стіл скоро нас чекає школа
editor -> Робоча програма навчальної дисципліни інформаційні системи та технології в науково-дослідної діяльності ­
editor -> Самоаналіз освітньої діяльності комунального дошкільного навчального закладу (ясел-садка) №29 «Біла лелека»
editor -> Профілактика захворювань органів зору
editor -> Над випуском працювали


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка