Довідка-характеристика історичного (широкого історичного профілю) музею «Шляхами героїв, шляхами батьків»Скачати 167.1 Kb.
Сторінка1/7
Дата конвертації22.03.2018
Розмір167.1 Kb.
ТипДовідка
  1   2   3   4   5   6   7

Довідка-характеристика
історичного (широкого історичного профілю) музею

«Шляхами героїв, шляхами батьків»

при Піддубненській загальноосвітній школі І-Ш ступенів

Великоновосілківського району Донецької області

Музей «Шляхами героїв, шляхами батьків» при Піддубненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів функціонує 40 років.

Згідно з Положенням МОН України статус музею отримано у 2006 році (Свідоцтво управління освіти і науки облдержадміністрації № 155 від 12.01.2006 р.).

Велика заслуга в створенні музею належить учителю-ветерану Лизько Галині Андріївні (1975-1976 рр.), учителю української мови та літератури Подкуйко Тамарі Йосипівні (1976-2006 рр). З 15.04.2006 року наказом по школі № 17-к від 15.04.2006р. керівником музею призначено Кравченко Аллу Олексіївну, бібліотекаря школи (бібліотечний стаж 20 років у Піддубненській школі).

Музей розташований у двох кімнатах загальною площею 45 кв.м має спеціальне затемнення та постійний температурний режим, достатню ступінь захисту експонатів від забруднення, вологості, механічних пошкоджень та збереження від крадіжок. При музеї існує фондосховище площею 8 кв.м – архівний накопичувач та схрон для експонатів та одиниць збереження, які тимчасово не приймають участь в діючих експозиціях, постійно використовуються для оформлення пересувних виставок.

Музей «Шляхами героїв, шляхами батьків» постійно поповнюється та збагачується експонатами у ході проведення походів, екскурсій, експедицій. Радою та керівництвом музею, відповідно до його статусу, ведеться дослідницька та пошукова робота, приймається участь у районних та обласних заходах. За 2007-2014 роки було здійснено 16 краєзнавчих походів, експедицій та екскурсій, що охопили 6 населених пунктів Великоновосілківського району.

Внаслідок чого було передано в музей 85 історичних експонатів, зроблені відеозйомки спогадів ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці і свідків голодомору 1932-33 рр.

На базі музею за останні два роки було проведено:  • уроків історії України, краєзнавства для 5 та 11 класів – 26;

  • лекцій для педколективу школи, батьківського комітету, учителів історії та географії районного відділу освіти – 18

  • екскурсій для учнів та мешканців села – 67;

  • зустріч с місцевими поетами – 2;

  • зустріч з протоієреєм Димитрієм Свято-Мариниського храму с.Комар.

  • традиційні зустрічі з ветеранами війни Остренко О.П., Агєєвим Д.О., Палієм О.С. учителями-ветеранами – першим директором школи Циганковим Є.Д., Тесленко О.П. та свідком голодомору Литвишко Н.Г. – 6; старожилами села Олійником В.Г., Лагутою І.П., Мельник Л.О.- 3

На базі музею Піддубненської ЗОШ І-Ш ступенів Великоновосілківської районної ради проводяться методичні семінари директорів шкіл, вчителів історії, географії, керівників музейних кімнат та кутків, відповідальних за туристсько-краєзнавчу роботу, обмін досвідом роботи, науково-практичні конференції , зроблені відеозйомки музею для висвітлення роботи, передачі досвіду роботи на засіданні колегії райдержадміністрації.

Пошуковці йдуть шляхами бойової та трудової слави старших поколінь. За всі роки роботи музею був зібраний великий матеріал: листи з фронту, фотографії, документи, спогади про загиблих воїнів, особисті речі, матеріали про трудову славу земляків.

Лише за літо 2007 року музей був повністю реконструйований, розширений до двох кімнат, поповнений експонатами. Було отримано на зберігання 535 речей та документів, наслідком чого на 01 вересня 2014 року в музеї налічувалося 938 експонатів та 1120 одиниць збереження, з них 520 розташовані у діючих експозиціях. За своїм профілем музей поєднує історичний, краєзнавчий, мистецький, етнографічний напрями тощо, тому й носить назву історичного (широкого історичного профілю) .

Музей має 4 розділи:

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка