Екологічні проблеми Карпатського регіонуСторінка1/2
Дата конвертації22.03.2018
Розмір54.7 Kb.
ТипПрограма
  1   2

Міністерство освіти та науки України

Коломийський індустріально-педагогічний технікум


РЕФЕРАТ


на тему:

Екологічні проблеми Карпатського регіону”Підготувала

студентка гр. М-11

Фесок Любов МиколаївнаКоломия

- 2001 рік -

План роботи

  1. Питання охорони життєвого середовища.

  2. Екологічні проблеми України.

  3. Українські Карпати.

  4. Прикарпатський регіон України.

  5. Кліматичні умови регіону.

  6. Висотно-зональні рослинні смуги.

  7. Програма наукових робіт.

  8. Індустріальна діяльність людини.

Історія нас вчить, що мудрість будь-якого народу проявляється в тому, як зберігаються природні умови, його існування та використовуються ресурси, добробут сучасних і майбутніх поколінь.

Питання охорони життєвого середовища та раціонального його використання, збереження й збагачення природних ресурсів з кожним роком все більше й більше турбує людство.

У 1991 році Верховна Рада України оголосила всю територію України зоною екологічного лиха. За 2 роки до цього спеціалістами-географами Української Академії наук була вперше розроблена й складена карта стану навколишнього середовища України, за окремими компонентами природи.

Вирішення проблеми поліпшення екологічного стану території України у першу чергу слід починати з впровадження системи природоохоронних заходів у тих регіонах, де сьогодні екологічна ситуація найбільш напружена і які мають найбільше соціально-економічне значення для нашої держави.

Такими регіонами уряд визнав:Донецько-Придніпровський;

Поліський,

Карпатський,

Азово-Чорноморський.

Серед основних природоохоронних проблем на Україні охорона природи Карпат привертає до себе постійну увагу спеціалістів різних галузей.

Карпати належать до порівняно молодих гірських систем. Вони виникли в альпійській геосинклінальній зоні в період рухів мезозойської ери. Головна роль у геологічній будові Карпат належить кайнозойським відкладам. Палеогенові верстви цієї ери складають власне Карпати, а неогенові – Прикарпаття і Закарпаття. Українські Карпати є нині однією з найбільш перспективних зон для масового відпочинку та лікування трудящих нашої країни. На великій території Карпат зростає більше половини усіх видів нижчих і вищих рослин.

Карпати за винятком певної території високогір’я були до початку агрокультурного періоду повністю вкриті лісами. Внаслідок господарського впливу лісистість тут скоротилася у 3 рази.

Охорона лісу – це в першу чергу, турбота не про дерева, а про людей, їхній добробут і здоров’я. І потрібно все зробити для того, щоб кожен, хто приходить у ліс, був його другом. Отже, ліс вимагає любові й розуміння.

Українські Карпати – не лише один з наймальовничіших куточків України, це також регіон дуже важливого економічного значення, зона цінних лісових масивів, що очищають повітряний басейн над значною частиною Східної Європи. Карпати відзначаються багатими й різноманітними біологічними ресурсами.

Головні хребти Карпат – важливі частини Європейського вододілу між Балтійським і Чорним морями. Маючи загальну довжину понад 1500 км, вони охоплюють значну площу п’яти братніх (колишніх соціалістичних) країн і відіграють в їх економічному житті важливе значення.

Карпати містять третину лісових запасів України, лісистість цієї території – одна з найвищих в Україні. Тут ростуть 2110 видів квіткових рослин, багато цінних видів дерев і лікарських рослин. Проте протягом останніх десятиліть Карпати зазнають все більших втрат від людської діяльності. Карпатські ліси перебувають під загрозою знищення не лише від лісорозробок, порушення ґрунтового і рослинного покриву, але й від хімічного пере забруднення, кислотних дощів.

Українські Карпати – це також центральна і найбільша частина Східних Карпат, які починаються від Лупківського перевалу на заході і кінчаються в масиві Бучедж на території Румунії. Їх загальна довжина становить 240 км, ширина 100-110 км. Висота Українських Карпат з північного заходу на південний схід поступово зростає.

Кліматичні умови мають вирішальний вплив на формування екосистеми, їх географічне поширення, структурні особливості й функціонування.

В Карпатах за характером зволоження і температурного режиму можна виділити 3-и райони. Перший район – напіввологий, дуже теплий і теплий. Для характеристики клімату наведемо дані метеостанції в Ужгороді (117 м), де середньорічна температура +9,3о, річна кількість опадів становить 782 мм. У Чернівцях (234 м) середньорічна температура +7,9о, річна кількість опадів – 683 мм. Тут в основному поширені грабово-дубові, грабово-ясенево-дубові та липово-дубові ліси.


Каталог: data -> ukr -> Materialij po navchannu pakynok 13
Materialij po navchannu pakynok 13 -> Характеристика твердого стану речовини
ukr -> Надзвичайні ситуації техногенного характеру
ukr -> Вільні економічні зони в Україні (на прикладі Донецької області)
ukr -> Курсова робота
Materialij po navchannu pakynok 13 -> Неокласицизм та класицизм
Materialij po navchannu pakynok 13 -> Іван Мазепа та його епоха
Materialij po navchannu pakynok 13 -> Реферат звіт про виконання практичної роботи: 8 с., рис., додатки
Materialij po navchannu pakynok 13 -> Вавілонське царство
Materialij po navchannu pakynok 13 -> Етичні погляди Канта
Materialij po navchannu pakynok 13 -> М. Туллій Ціцерон – вершина римського красномовства


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка