Формування здорового способу життя на засадах розвитку життєвих навичок – одне з головних завдань педагогічного колективуДата конвертації24.02.2018
Розмір27.7 Kb.

Формування здорового способу життя на засадах розвитку життєвих навичок – одне з головних завдань педагогічного колективу

Життя і здоров’я людини є найвищими соціальними цінностями в нашій державі. Це визначено Конституцією України. На школу як державну інституцію покладено виконання важливого завдання – виховання здорового покоління.

Здоров’я – стан повного фізичного, психічного, духовного і соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб або фізичних вад.

Фізичне здоров’я складає організм людини як біологічну систему: органи і системи життєзабезпечення, їхні функції та здоровий стан, фізична діяльність і біохімічні процеси, гігієна тіла, рухова активність, здорове харчування, генетичне і репродуктивне здоров’я, профілактика хвороб, фізичний розвиток.

Психічне здоров’я утворюють позитивні емоції і почуття, воля, самосвідомість, самовиховання, мотивація поведінки, стреси, психотравми, резерви психологічних можливостей людини, запобігання шкідливих звичок, формування гігієнічних навичок і позитивних звичок.

Духовне здоров’я – це здоров’я в системі загальнолюдських цінностей, ідеал здорової людини, традиції культури українського народу, розвиток позитивних духовних рис, духовні цінності й засоби розвитку духовності.

Соціальне здоров’я - соціальні потреби та інтереси, етика родинних зв’язків, наслідки антисоціального ставлення до довкілля, соціальне забезпечення життєво важливих потреб, соціальна адаптація, здоров’я нації, формування потреби вести здоровий спосіб життя.

Кожна школа має бути школою сприяння здоров’ю. Життєдіяльність такої школи побудована на справжньому інтересі та повазі до дитини; на сприянні до пошуку особистого життєвого шляху; на формуванні і закріпленні соціального досвіду, а основне – на збереженні психофізичного здоров’я учня.

В нашому навчальному закладі визначено завдання щодо формування в учнів свідомого ставлення до життя і здоров’я, вироблення навиків здорового способу життя, безпечної та здорової поведінки, а також формування здоров’язберігаючої компетентності школярів.

Завдання школи щодо формування здорового способу життя реалізується через розвиток життєвих навичок.

Розвиток навичок враховує наступні напрямки діяльності колективу:

- Сучасні інноваційні технології

- Співпраця між вчителями та учнями, становлення демократичних стосунків

- Підтримка соціально-психологічних умінь і навиків школярів

- “Дитиноцентрична” педагогіка

- Практичне відпрацювання навичок – розв’язування проблем, життєвих ситуацій, захист власних проектів, критичне, творче мислення, проведення тренінгів, диспутів, дискусій, участь в роботі клубів, участь в спортивних змаганнях, секціях, позашкільних конкурсах тощо.

Робота педагогічного колективу по цих напрямах безумовно базується на співпраці вчителів – учнів – батьків.(проведення засідань ради школи, педагогічних рад, круглих столів, засідань батьківських комітетів тощо)Їх реалізація відбувається через:

  • впровадження парного розкладу для розвантаження учнів при підготовці до уроків;

  • Інваріативну складову робочого навчального плану: з 1 по 8 клас вивчається курс “Основи здоров’я”, з 9 по 11 клас – курс “Основи безпеки життєдіяльності”;

  • Впровадження факультативного курсу “Школа проти СНІДу” та роботу клубу “Здоровий спосіб життя”;

  • Проведення тижнів “Здоров’я і спорту”: - спортивних змагань, тематичних бесід, зустрічі з лікарями;

  • Проведення позакласних заходів з предмету;

  • Робота волонтера Корпусу Миру США в Україні за програмою “молодіжного розвитку”;

  • Роботу спортивних секцій: футбол, шахи, гирьового спорту.

  • Заняття учнів в гуртках: танцювальний, аеробіки, художньому, декоративно-прикладного мистецтва, ораторського мистецтва, гандболу (спортивному), краєзнавчому.

  • Учнівське самоврядування.

Каталог: files -> new
new -> Уроків з географії 7 класу з теми: «Африка» Вчитель географії П’ятак С. В
new -> Положення
new -> Тема: Транспорт України
new -> Англомовні слова як засіб повсякденного вжитку: аномалія чи норма
new -> Запровадження інтерактивних технологій на уроках хімії у професійному ліцеї, як засіб забезпечення діяльного аспекту Вступ
new -> Історія України 7 клас Урок№ Дата вч
new -> Тип уроку: комбінований. Тема уроку: Захист інформації. Комп’ютерні віруси. Антивірусні програми
new -> Тема : Вплив куріння, алкоголю та наркотиків на здоров’я
new -> Історія України


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка