Голосовий інтерфейсСкачати 142.37 Kb.
Сторінка1/16
Дата конвертації06.09.2018
Розмір142.37 Kb.
ТипЛекція
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16

Лекція 1. Голосовий інтерфейс


Важливим завданням розробки технічних систем є забезпечення інтуїтивного і природного інтерфейсу з користувачем, оскільки сучасні комп'ютерні програми орієнтовані на користувачів і розвиваються відповідно до їх зростаючих потреб.

Однією з природних форм взаємодії для людини є мова. Голосовий інтерфейс користувача спроможний забезпечити зручний і гнучкий спосіб взаємодії людини з комп'ютером, оскільки для його використання не потрібно опановувати новими навичками.

Ринок мовних технологій стрімко розвивається, втім, створення голосових інтерфейсів є досить складним і комплексним завданням, що вимагає від розробника знань в різних предметних областях, таких як комп'ютерні науки, лінгвістика та психологія поведінки людини.

Голосовий інтерфейс якісним чином змінює спосіб, а отже і ефективність взаємодії користувача з системою. Голосовий пошук від компанії Google і голосовий асистент Siri від компанії Apple є цьому яскравими прикладами, підтверджуючи нагальну необхідність впровадження мовних технологій, зокрема розпізнавання і синтез мови.

Складність розпізнавання мови полягає в тому, що сукупність таких характеристик голосу і мови як тембр, гучність, висота, темп, інтонація, якість дикції роблять мову кожної людини неповторною і унікальною як відбитки пальців. Завданням комп'ютерної техніки та програмного забезпечення є розпізнавання сказані людиною слова в будь-яких умовах без попередньої адаптації під конкретний голос.


Каталог: library -> students
library -> Мова І професія
library -> Концепція життєвого циклу (ЖЦ) підприємства та її використання в побудові системи управління
library -> Науковий збірник
library -> Передумови та технології створення освітніх інтернет-ресурсів постановка проблеми
library -> Державний вищий навчальний заклад «дніпропетровський транспортно-економічний коледж» затверджу ю: Заст директора з нр
library -> Комплекс навчально-методичного забезпечення дисципліни
library -> Программа утверждена коллегией мо арк от
students -> Штучні нейронні мережі


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка