Греція в ІІ -першій половині І тис до н е



Скачати 138.5 Kb.
Сторінка1/7
Дата конвертації30.05.2018
Розмір138.5 Kb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6   7

Тема уроку: Греція в ІІ —першій половині І тис. до н.е.

Природа й населення Давньої Греції



Мета:

Навчальна: ознайомити учнів з географічним положенням, природно-кліматичними умовами Балканського півострова і островів Егейського моря, населенням Давньої Греції та довколишніх земель. Розкрити особливості Мінойської палацової цивілізації.

Розвивальна: розвивати вміння:

називати основні заняття греків, час розквіту Критської цивілізації, основні грецькі міфи Критського циклу, їх героїв, характерні риси Критської цивілізації;

показувати на карті територію Критської цивілізації, Пелопоннес, Лаконіку, Аттику;

застосовувати та пояснювати на прикладах поняття і терміни: «античність», «елліни», «грецькі міфи», «цивілізація»;

наводити приклади культурних досягнень на Криті;

визначати вплив природних умов на життя людей на Балканському півострові та островах Егейського моря;

пояснювати відомі крилаті вислови.

Виховна: виховувати інтерес до історії, розвивавти допитливість, потягу до знань. 

Тип уроку: вивчення нового навчального матеріалу.

Методи і форми навчальної діяльності: слово вчителя, бесіда, робота учнів з візуальними джерелами, вирішення проблемних завдань, фронтальна робота, робота в парах, індивідуальна робота.

Інструментарій:

Голованов С.О., Костирко С.В. Історія стародавнього світу (підручник)/ Грамота, 2006.

Комп’ютер, мультимедіапроектор, презентація у PowerPoint.
Очікувані результати.

Учні:  


правильно встановлюють тривалість історичних подій;

показують на карті історичні об'єкти, читають історичну карту з опорою на легенду;

вміють працювати з текстом підручника і його ілюстраціями, виділяючи головне, переказують зміст тексту підручника, самостійно будують розповідь;

аналізують історичні факти, узагальнюють окремі факти і формують висновки;

порівняльно описують природні умови двох країн; правильно вживають і пояснюють історичні терміни.

Структура уроку

І. Етап організації навчальної діяльності

ІІ. Актуалізація опорних знань, вмінь та навичок учнів

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

ІV. Узагальнення і систематизація знань

V. Підсумки уроку

VІ. Домашнє завдання

Хід уроку

І. Етап організації навчальної діяльності.

Ознайомлення учнів з темою уроку.(Слайди 1,2)

Мотивація навчальної діяльності

- Визначте, які питання будуть розглядатися на уроці.

- Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

ІІ. Актуалізація опорних знань, вмінь та навичок учнів. (Слайд 3)


  • Що таке цивілізація?

  • Де виникли перші цивілізації?

  • Які природні умови цьому сприяли?

  • Назвіть основні заняття людей у давнину.

Висновки:

Найдавніші цивілізації виникли в Єгипті, Месопотамії, Індії, Китаї. Виникненню перших цивілізацій сприяли природні умови, що позитивно впливали на розвиток землеробства (іригаційного), скотарства, ремесла, торгівлі, були поштовхом до постійного вдосконалення організації суспільства.


ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Учитель:

На уроці ми починаємо розглядати виникнення цивілізацій в Європі. Одна з перших європейських цивілізацій – Грецька.

Давні греки називали свою країну Елладою, а себе еллінами. Цивілізацію Греції називають античною.

• Робота учнів зі словником. Підручник с. 276.



  • Дайте визначення поняття антична цивілізація.


: attachments
attachments -> Тема. Роль вірусів у природі та в житті людини мета
attachments -> Курсова робота з художньої культури з теми виконала курсант
attachments -> Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України
attachments -> Панасовський Ігор Вікторович Лисянка 2015р. Анотація велике значення для розвитку активної розумової діяльності в навчанні має не тільки засвоєння навчального матеріалу, а й контроль І самоконтроль знань. Біля 70% урок
attachments -> Державний вищий навчальний заклад
attachments -> Урок «Поняття про колір. Змішування кольорів»
attachments -> Тема уроку. Ліки загального доступу та їх застосування під час надання першої медичної допомоги
attachments -> Економіко-географічна характеристика Індії
attachments -> Психологічна культура як складник професіоналізму викладача
attachments -> Тема. Абсолютна І відносна висота точок місцевості. Зображення на плані нерівностей поверхні на плані та карті


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка