Игровые технологии как средство формирования социальной компетентности старших дошкольниковСкачати 76.61 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації26.03.2018
Розмір76.61 Kb.
ТипРішення
  1   2

Ігрові технології як засіб формування соціальної компетентності старших дошкільників.
Підготувала: Гріднєва Оксана Миколаївна.
Основне завдання освіти на сучасному етапі полягає у вихованні підростаючого покоління, формування у нього комплексу якостей, необхідних для життєдіяльності в суспільстві та нових соціальних відносин. Ця проблема знаходить своє вирішення завдяки спеціально організованому процесу соціалізації.

Провідним поняттям соціально-педагогічної науки науковці одностайно визначають термін «соціалізація». Авторами цього поняття прийнято вважати:  1. Американського соціолога Ф. Г. Гіддінса (1855 – 1931), який вперше застосував його в 1887 році у праці «Теория социализации». Сутність терміну американський дослідник зводив до розвитку соціальної природи індивіда, підготовки його до соціального життя (Т. М. Андрєєва, А. Й. Капська, А. В. Мудрик).

  2. Французького соціолога Еміля Дюркгейма (1858 – 1917) та американського вченого Талкотт Парсонс (1902 – 1979), які під цим поняттям розуміли пасивне пристосування індивіда до умов суспільства (Р. Г. Гурова, А. А. Чулкова).

  3. Американського соціолога Ф. Г. Гіддінса і француза Г. Тарда (1843 – 1904), які тлумачили його як процес розвитку людини в соціумі (М. П. Лукашевич).

  4. Американського вченого Чарльза Кулі (1902 – 1979) і Джорджа Герберта Міда, які під цим терміном розуміли не тільки пристосування індивіда до умов середовище, але й активний власний вплив на життєві обставини і самого себе.

Варто підкреслити, що особливої популярності термін «соціалізація» набув в Україні та Росії на початку XX ст.. у теорії соціального виховання, яку розробляли педагоги. У психолого-педагогічній літературі під «соціалізацією» розуміється:

  • Процес становлення особистості і засвоєння індивідом соціального досвіду, цінностей, норм, установ, властивостей суспільства, соціальних груп, до яких він належить ( Н. П. Бурая, В. І. Лозова, Г. В. Троцко, І. А. Хохленков, А. А. Яременко).

  • Соціальна адаптація та відособлення індивіда (М. А. Галагузова, А. В. Мудрик).

  • Засвоєння індивідом соціального досвіду, входження до системи соціальних зв’язків, а також відтворення системи зв’язків індивіда за рахунок його активної діяльності (Г. М. Андрєєва, А. Й. Капська, Л. М. Пономарьова, М. М. Фіцула, В. Шепель).

  • Процес, що передбачає не тільки засвоєння індивідом готових форм і способів життя, а також випрацювання власних ціннісних орієнтацій й свого стилю життя (Н. Ф. Голованова).

  • Процес входження в соціальне середовище і суспільство вцілому та пристосування до нього (Т. Лукман, Б. Паригін).

  • Мета і складова шкільного педагогічного процесу (Н. Лавриченко).

Отже, соціалізація в педагогіці може характеризуватися як процес засвоєння і використання дитиною у поведінці та діяльності системи цінностей, до якої вона залучена.

Виходячи з визначення «соціалізації» (від лат. socialis – громадянський) як процесу залучення індивіда до системи суспільних відносин, формування його соціального досвіду, становлення й розвитку як цілісної особистості, можна стверджувати, що цей процес передбачає формування індивіда як під впливом цілеспрямованих факторів (тобто виховання на різних рівнях), так і стихійних наприклад, безпосереднє спілкування людей тощо).
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Україна в 70-90 рр. XIX ст. Реферат
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Закон України,,Про охорону навколишнього середовища ''
downloads -> Конспект уроку Національні парки Африки. Стихійні явища природи. Екологічні проблеми
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> «Україна і Африка»
downloads -> Не згасає вогонь у розумних очах
downloads -> Наказ №257 Про затвердження програм гурткової роботи
downloads -> Різноманітність тварин у природі


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка