Імені в. О. Сухомлинського школа В. О. Сухомлинського – живильне джерело духовностіСторінка1/27
Дата конвертації24.12.2017
Розмір1.73 Mb.
ТипДиплом
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   27

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ імені Василя Сухомлинського
УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ОНУФРІЇВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
ПАВЛИСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №1

ІМЕНІ В.О.СуХОМЛИНСЬКОГОШкола В.О. Сухомлинського – живильне джерело

духовності

Друкується за рішенням вченої ради Кіровоградського обласного

інституту післядипломної педагогічної освіти імені

Василя Сухомлинського

КІРОВОГРАД - ПАВЛИШ

2013УДК 371.01

ББК 74. 03 (4 Укр) 6-21
Школа В.О. Сухомлинського – живильне джерело духовності / Деркач В.Ф., Явтушенко Л.С., Черньонкова І.М. – Кіровоград: КОІППО імені Василя Сухомлинського, 2013. – 136 с.
Рецензенти:Калініченко Н.А. –
завідувач кафедри педагогіки, психології і корекційної освіти Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського, доктор педагогічних наук, професор, Заслужений учитель України;

Дубінка М.М. –
кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки і освітнього менеджменту КДПУ імені Володимира Винниченка;

Третяк О.П. –
учитель початкових класів комунального закладу «НВК: ЗШ І-ІІ ступенів № 34 - ліцей «Сучасник» – ДЮЦ Кіровоградської міської ради Кіровоградської області».

У даному виданні розкривається досвід роботи Павлиської школи як живильного джерела духовності, що ґрунтується на гуманістичних ідеях В.О. Сухомлинського з розвитку творчої особистості.

Адресоване вчителям, вихователям груп продовженого дня, студентам педагогічних вищих навчальних закладів, старшокласникам.

Відповідальна за випуск – Корецька Л.В.

ISBN
Павлиська школа – живильне джерело

розвитку творчої особистості
Вірте в талант і творчі

здібності дитини…

В.О.Сухомлинський
Павлиська середня школа увійшла в історію розвитку вітчизняної освіти як школа авторська, заклад, де втілював свої ідеї щодо навчання і виховання дітей Василь Олександрович Сухомлинський (1918-1970), чиє ім’я стало відомим серед освітян Радянського Союзу й країн соціалістичного табору ще за його життя, а після 1970 року й донині він є одним з найвідоміших у світі педагогів, які не лише репрезентують освітню теорію та шкільну практику СРСР повоєнного періоду, а й загальногуманістичну педагогічну думку. Той факт, що впродовж 22 років В. Сухомлинський керував загальноосвітньою десятирічною школою, яка була випробувальним майданчиком для висунення, перевірки й утілення нових ідей, дала змогу не лише створити власний образ школи, її філософію, а й стала причиною, приводом для написання й оприлюднення 34 книг та більш ніж 500 статей наукового та науково-публіцистичного спрямування, які користувалися й продовжують користуватися популярністю серед педагогічної громадськості. А школи, що мають власну концепцію розвитку, викликають особливий інтерес щодо організації змісту, форм і напрямів роботи.

Отже, Павлиська середня школа: «Що зробило її відомою?» Звичайно, перш за все, особистість її директора, який створив у своїй уяві ідеальний образ школи, а потім поступово втілював у життя. Як показав Павлиш, це ніякою мірою не пов’язане з матеріальною базою школи (чим багатше, тим краще), її розмірами, соціальним складом дітей і в цілому зі змістом навчання (офіційними програмами). Образ школи – це вчитель, це «фон» на уроках і в позаурочний час, система ідеалів, цінностей і стосунків, це дух школи, яка кінець кінцем стає чимось значно більшим, ніж просто школа: це цілісна культура, яка має циклічний всеохоплюючий характер і об’єднувала В.Сухомлинського як носія ідей, учителів, батьків, родичів, село, країну, дітей, книги, природу, пісню, музику, цілий світ, можна навіть сказати всесвіт, що кружляє разом з іншими, може, зовсім і не такими, несхожими шкільними планетами в космосі під назвою життя. Вона залишається з нами й зараз як віддзеркалений відблиск, що продовжує світити в ХХІ столітті.
О.В.Сухомлинська


Каталог: Files -> downloads
downloads -> Україна в 70-90 рр. XIX ст. Реферат
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Закон України,,Про охорону навколишнього середовища ''
downloads -> Конспект уроку Національні парки Африки. Стихійні явища природи. Екологічні проблеми
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> «Україна і Африка»
downloads -> Не згасає вогонь у розумних очах
downloads -> Наказ №257 Про затвердження програм гурткової роботи
downloads -> Різноманітність тварин у природі


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   27


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка