Імідж педагога – запорука підвищення особистих якостей учасників навчально – виховного процесу ІміджСкачати 65.33 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації27.04.2018
Розмір65.33 Kb.
  1   2   3

Імідж педагога –

запорука підвищення особистих якостей учасників навчально – виховного процесу
       Імідж - це образ, враження, яке залишає людина у спогадах і уявленнях про себе. Однією з найважливіших складових іміджу педагога є комунікативна толерантність - характеристика відношення особи до людей, яка вказує на  ступінь прийняття нею неприємних або неприйнятних психічних станів, якостей і вчинків партнерів по взаємодії.

        Педагог, що володіє високим рівнем комунікативної толерантності, досить урівноважений, терпимий і може налагодити контакт з різними людьми. Завдяки цим перевагам створюється психологічно комфортна обстановка для спільної діяльності в педагогічному процесі.       Учитель повинен прагнути безумовно приймати учня з усіма його недоліками, промахами, бідами. Приймати учня - це означає:

       Особливо важливим є прояв комунікативної толерантності в напруженій, конфліктній ситуації. Проте, в таких ситуаціях зазвичай спостерігається вислів прямих негативних оцінок на адресу учнів: «Ви завжди поводитеся так...», «Ти як завжди не готовий...», «Ти знову починаєш виправдовуватися...» На такі вислови учні зазвичай відповідають запереченням, образою, захистом. На відміну від «Ти-висловлювань», «Я-висловлювання» вчителя характеризуються описом власних відчуттів і переживань по відношенню до даної ситуації, характеристикою поведінки учнів, яка не оцінюється. Висловлюючи свої відчуття без наказу, засудження або вимови, вчитель залишає за учнями можливість самим прийняти рішення, враховуючи переживання дорослого. Схема «Я-висловлень» наступна:

    1. Опис ситуації, яка викликала напругу: «Коли я бачу, що ти ...», «Коли це відбувається...», «Коли я стикаюся з тим, що...»

    1. Точна назва свого відчуття в цій ситуації: «Я відчуваю...», «Я не знаю, як реагувати...», «Я засмучуюся...»

    1. Назва причини цього відчуття: «Тому, що я не люблю бруд», «Тому що ти порушив обіцянку».

       Розвитку комунікативної толерантності і формуванню позитивного іміджу педагога сприяють 

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка