Інформація для батьків на тему «Підготовка підлітка до дорослого життя»Скачати 36.96 Kb.
Дата конвертації27.02.2018
Розмір36.96 Kb.
ТипІнформація

Інформація для батьків

на тему «Підготовка підлітка до дорослого життя»

что происходит с подростком. часть i. / медикус. посольство медицины

■ 1. Доросле життя

Підліток ще не є самостійним членом суспільства. За його здоров’я, розвиток, учинки несуть відповідальність його батьки. Тому вони мають право обговорювати з підлітком його вчинки, вимагати дотримання певних норм і правил поведінки, регулювати його стосунки з іншими людьми. Ці права тісно пов’язані з батьківськими обов’язками. Батьки повинні до певного віку забезпечувати дитину матеріально, дати їй освіту, сприяти в отриманні тієї чи іншої професії, розвивати її духовно, морально, інтелектуально, піклуватися про її здоров’я.

Стати дорослим означає взяти на себе відповідальність за своє матеріальне забезпечення, духовний розвиток, здоров’я, відповідати за свої вчинки та їхні наслідки перед суспільством. Стати дорослим означає готовність створювати родину, мати власних дітей і нести за них духовну й матеріальну відповідальність.

Зрілість — це найбільш тривалий період життя людини, в якому вона максимально реалізує свої духовні, інтелектуальні й фізичні здібності. У дорослої людини розвинене почуття відповідальності, сформована потреба в турботі про інших людей. Вона здатна до активної участі в житті суспільства, ефективного використання своїх знань та вмінь. Зріла людина успішно розв’язує різні життєві проблеми. Крім того, розвиток людини в період зрілості пов’язаний з її активним включенням у сферу суспільного виробництва.

Зрілість передбачає, що людина реалізує себе у всіх сферах життя: активно працює, створює родину, виховує дітей, має друзів, розвиває свої таланти, розуміє навколишній світ та займає своє місце в цьому світі.

Як бачите, дорослість аж ніяк не передбачає вседозволеності, безвідповідальності й життя «собі на втіху», як іноді здається підліткові. Головне слово в дорослому житті — слово «треба».

■ 2. Як підліток готується до дорослого життя

По-перше, підготовка до дорослого життя пов’язана з тим, що організм підлітка росте, розвивається, відбувається дозрівання його фізіологічних систем. З одного боку, цей процес здійснюється незалежно від того, хочемо ми цього чи ні, а з іншого,— для нормального протікання фізіологічного дорослішання необхідні раціональне й повноцінне харчування, рухова активність, дотримання режиму праці й відпочинку. Спосіб життя підлітка має бути таким, щоб допомагати організму справлятися з фізіологічним дорослішанням, а не заважати йому. Шкідливі звички, пов’язані з уживанням алкоголю, нікотину, наркотиків, гальмують фізичний розвиток, порушують його нормальне протікання.

По-друге, підготовка до дорослого життя пов’язана із психологічними зусиллями. Поступово підліток вчиться прогнозувати свою поведінку в різних життєвих ситуаціях, одержувати необхідну інформацію, аналізувати її, застосовувати для досягнення своїх цілей. Він починає сам ставити собі завдання, відслідковувати хід власних дій та їх результати, використовувати наявний досвід, емоційно правильно реагувати на різні ситуації у своєму житті. Цей процес не йде сам по собі, підліток є його активним учасником, він має додавати певних зусиль для того, щоб розвиватися й дозрівати психологічно.

По-третє, підготовка до дорослого життя передбачає набуття соціальних умінь, наприклад уміння знайти своє місце в класі, групі підлітків або вміння відповідати за свої вчинки, бути самостійним. До соціальних умінь належать: відповідальність, уміння виконувати доручені завдання, уміння вчитися, уміння набувати знань, які потім знадобляться для майбутньої професії. Відповідальність, повага до людей і знання — це якості зрілої людини.

Для соціально зрілої особистості характерним є саморозвиток, який проявляється в тому, що людина прагне стати кращою, набути нових рис, які роблять її більш індивідуальною й привабливою для інших людей.

■ 3. Дорослішання та здоровий спосіб життя

Дорослішання протікає успішно, якщо підліток веде здоровий спосіб життя. Ви вже знаєте, що здоровий спосіб життя передбачає оптимальний режим праці й відпочинку, правильне харчування, достатню рухову активність, особисту гігієну, загартовування, відсутність шкідливих звичок, любов до близьких, позитивне сприйняття життя. Він забезпечує нормальне фізичне, психологічне й соціальне дорослішання підлітка.

Для фізичного дорослішання в підлітковому віці особливо корисні заняття фізкультурою, оскільки звичайна денна активність рідко може забезпечити достатнє фізичне навантаження. Важливе значення має загартовування, що підвищує стійкість організму до дії несприятливих чинників навколишнього середовища. Сама можливість вести здоровий спосіб життя визначається імунною системою організму, його стійкістю до захворювань. Повноцінне раціональне харчування — теж необхідний чинник нормального дозрівання.

Для психологічного дорослішання необхідний розвиток пам’яті, мислення, уяви, уміння виражати свої емоції в прийнятих суспільством формах. Для соціального дорослішання потрібен досвід життя в колективі, розуміння свого місця в цьому колективі, розкриття своїх лідерських та інших соціальних здібностей.Слід пам’ятати про те, що стан нашого здоров’я є результатом взаємодії наявних у нас спадкових особливостей з умовами навколишнього середовища. Він може покращуватися або погіршуватися залежно від нашого способу життя. Здоровий спосіб життя — це дбайливе ставлення до життя, забезпечення його природного протікання, зокрема й природного дорослішання. Зберігати й поліпшувати своє здоров’я можна тільки при здоровому способі життя.
Каталог: Files -> downloadcenter
downloadcenter -> «Екологічне виховання дітей дошкільного віку через призму використання сучасних інноваційних технологій»
downloadcenter -> Сучасні здоров ’ язберігаючі технології в дошкільному навчальному закладі
downloadcenter -> Технічне обслуговування та ремонт системи мащення
downloadcenter -> Не сама дитина має пристосувати себе до наших методів, а навпаки, наші методи мають бути пристосовані до кожної дитини
downloadcenter -> Модель сформованості бібліотечно-бібліографічних умінь та навичок школярів
downloadcenter -> М. Тернопіль 2005 р. Методичний посібник
downloadcenter -> Річний план роботи мелихівського навчально виховного комплексу
downloadcenter -> Урок систематизації та узагальнення знань; урок-подорож «Космічна подорож»
downloadcenter -> Раціональне використання коштів моєї родини
downloadcenter -> Урок-подорож 1 Тема : Материки Землі Мета


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка