Інформація про здійснення правоосвітньої діяльності Коломийським міськрайонним управлінням юстиції за 2013 рікСкачати 132.51 Kb.
Дата конвертації06.03.2018
Розмір132.51 Kb.
ТипІнформація

Інформація

про здійснення правоосвітньої діяльності Коломийським

міськрайонним управлінням юстиції за 2013 рік.
1. В Коломийському міськрайонному управлінні юстиції виконання обов’язків пов’язаних з правовою освітою покладено на головного спеціаліста Федорак Мар’яну Михайлівну. В управлінні юстиції працює з 06.07.2006 року, обов’язки пов’язані з правовою освітою виконує з 26.12.2011 року, телефон 0343326504, e-mail: kolommryjust@gmail.com.

2. На виконання Національної програми правової освіти населення, затвердженої Указом Президента України від 18.10.2001р. №992/2001 та з метою оперативного вирішення питань координації і методичного забезпечення правової освіти у Коломийському районі функціонує: районна МКМР з правової освіти населення (далі – районна МКМР) голова Михайлишин Любов Іванівна – заступник голови Коломийської РДА, та міська МКМР з правової освіти населення (далі – міська МКМР), голова – Граділь Ігор Іванович – заступник міського голови.

МКМР працює згідно річного плану роботи. Щоквартально проводяться засідання на яких розглядаються питання, що стосуються проведення підсумків роботи за відповідні періоди, затверджуються перспективні плани роботи, розробляється тематика виступів у ЗМІ. За звітний період проведено всього вісім засідань МКМР (4 – міська МКМР, 4 – районна МКМР). На засіданнях МКМР з правової освіти населення було розглянуто ряд питань, а саме: порядок надання безоплатної правової допомоги, правоосвітня діяльність в навчальних закладах міста та району, про стан правопорушень серед неповнолітніх, профілактична робота з неповнолітніми схильними до девіантної поведінки, порядок реєстрації речових прав на нерухоме майно, роль бібліотеки в правовому вихованні дітей та молоді, принципи роботи з прийомними сім’ями та сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах, реалізація громадянами конституційного права на працю та легалізація трудових відносин, про захист прав людей в Україні, про офіційне видання «Офіційний вісник України» та доручення Прем’єр –Міністра України щодо забезпечення органів влади, підприємств, установ, організацій інформаційним бюлетенем «Офіційний вісник України», про стан виконання районної та міської програм правової освіти населення за 2013 рік.

3.1. Коломийське міськрайонне управління юстиції постійно приймає участь у заходах, які спрямовані на підвищення правосвідомості громадян.

Наказом управління юстиції «Про організацію роботи громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги» № 2-ОД від 03.01.2012 р. при управлінні юстиції створено громадську приймальню яка працює щовівторка та щочетверга з 10.00 до 16.00 До складу «громадської приймальні» входять: начальник Коломийського міськрайонного управління юстиції – Дутчак Василь Володимирович, начальник відділу ДВС – Попик Валентина Петрівна, начальник реєстраційної служби – Мельничук Дмитро Іванович, начальник відділу ДРАЦСу по місту Коломия – Юрійчук Любов Антонівна, начальник відділу ДРАЦСу по Коломийському району – Качелюк Лілія Вікторівна, завідуюча Коломийською першою районною державною нотаріальною конторою – Петрук Оксана Лук’янівна, завідуюча Коломийською міською державною нотаріальною конторою – Мануляк Ірина Василівна завідувач юридичним сектором Івашків Михайло Степанович та інші працівники управління юстиції та відділів ДРАЦС і ДВС. За звітній період було надано 249 консультацій правового характеру.

3.2. Начальник Коломийського міськрайонного управління юстиції бере участь у громадських приймальнях створених при Коломийській райдержадміністраціях та Коломийській міській раді. В даних приймальнях начальником управління було надано 29 роз»яснень чинного законодавства.

3.3. Наказом Коломийського міськрайонного управління юстиції №3/34 від 03.01.2013р. затверджено графік виїзних прийомів громадян у 2013 році відповідно до якого керівництвом управління юстиції було проведено прийоми громадян у наступних населених пунктах району:

- 22.01.2013 р. – с. Підгайчики;

- 20.02.2013 р. с. Голосків;

- 21.03.2013 р. смт. Печеніжин;

- 25.04.2013 р. - с. Сопів;

- 20.05.2013 р. - с. П’ядики;

- 20.06.2013 р. - с. Слобода

- 11.07.2013 р. – с. Воскресінці

- 23.08.2013 р. – с. Шепарівці

- 12.09.2013 р. – с. Ковалівка

- 11.10.2013 – с. Іванівці

- 05.11.2013 р. – с. Ценява

- 03.12.2013 р. – с. Гвіздець

Дані виїзні прийоми проводилися спільно із спеціалістами управління пенсійного фонду України в місті Коломия та Коломийському районі, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, міськрайонного центру зайнятості, де на місці роз’яснюються населенню проблемні питання. Під час роботи виїзних прийомів керівництвом управління юстиції було прийнято 36 громадянин.

3.4. Громадською приймальнею створеною при управлінні юстиції прийнято 249 громадян, яким були надані відповіді на звернення відповідно до чинного законодавства. Характер питань, на які були надані безоплатні правові консультації (цивільне право – 36; земельне право – 13; пенсійне право – 2; соціальний захист населення – 4; спадкове право – 24; адміністративне право – 0; сімейне право – 67; житлове право – 1; трудове право – 3; кримінальне право – 0, питання роботи державної виконавчої служби – 99).

4. Коломийське міськрайонне управління юстиції тісно співпрацює з 7 громадськими організаціями («Союз Українок», «Коломийський молодіжний центр», «Спілка активної молоді», та інші), службою у справах дітей Коломийської РДА, Коломийським міськрайонним центром зайнятості населення, Центром соціальних служб для сім’ї дітей і молоді, відділом молоді і спорту, Коломийським міським відділенням Міжнародного Товариства прав людини – Українська секція.

5. Всі заходи передбачені постановами колегії Міністерством юстиції України щодо правової освіти населення виконуються та повідомляються головному управлінню юстиції. Правова освіта в районі та місті забезпечується безпосередньою участю юристів у розповсюдженні правових знань, органічним поєднанням правової освіти із загальною, професійною освітою, культурою, політичним, економічним, моральним естетичним та іншими формами виховання, відкритістю та доступністю до інформації про державу і право, про законодавство, про правову політику держави, систематичністю і безпосередністю поширення і одержання знань про державу і право. Відповідно до п. 20 Основних заходів із забезпечення виконання Національної програми правової освіти населення затвердженої Указом Президента України від 18.10.2001р. проведено лекції «дні правового інформування», «круглі столи» в місцевих навчальних закладах Коломийського району та м. Коломия. 24.12.2012 року начальником управління затверджено План проведення лекцій на правову тематику в навчальних закладах міста та району на 2013 рік відповідно до якого протягом звітного періоду було проведено правоосвітні заходи в навчальних закладах міста і району. Наприклад; 12.02.2013 року в Коломийському індустріально-педагогічному технікумі про ведемо лекцію на тему: «Правова освіта і правове виховання», 28.03.2013 року в ДНЗ № 14 «Світанок» проведено бесіду «Я маленький громадянин великої держави», 17.04.2013 р. в Воскрисинцівській ЗОШ І –ІІІ ступенів лекцію «Знай свої права та виконуй свої обов’язки», 10.10.2013 в Коломийській ЗОШ І –ІІ ступенів № 10 лекцію «Незнання закону не звільняє від відповідальності» та інші.

8.10.2013 р. в Коломийському економіко-правовому коледжі спеціалістом управління юстиції було проведено «круглий стіл» «Практична юриспруденція» в якому взяли участь учні 9 класів шкіл міста Коломиї та студенти 4 курсу відділення «правознавства».

В дошкільних закладах були проведені загальні, групові батьківські збори та консультації для батьків з питань морально – правового виховання: «Батьки та діти», «Права і обов’язки», «Майбутнє дітей в наших руках». Всі заходи з правоосвітницької роботи сприяли підвищенню правової освіти педагогів, батьків та формуванню морально–правового світогляду дошкільнят.

Протягом 2013 року Коломийським міськрайонним управлінням юстиції проведено 204 правоосвітніх заходів якими охоплено понад 6069 громадян.

6. Міськрайонним управлінням юстиції проводилося вивчення стану правової освіти у загальноосвітніх навчальних закладах та вищих навчальних закладах:

- Коломийському професійному ліцеї сфери послуг;

- Коломийському індустріально-педагогічному технікумі;

- Коломийській ЗОШ І – ІІ ступенів № 7;

- Коломийському політехнічному коледж;

- Воскрисинцівській ЗОШ І-ІІІ ступенів;

- Дошкільному навчальному заклад № 14 «Світанок»;

- Коломийському професійно-технічному училищі № 14;

- Коломийській ЗОШ І-ІІ ступенів № 10;

- Коломийській ЗОШ І –ІІІ ступенів № 4;

- Дошкільному навчальному закладі № 16 «Орлятко»;

- П’ядицькій загальноосвітня школа І –ІІІ ступенів імені Степана Мельничука.

- Шепарівцівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів.

Так для прикладу в Коломийському індустріально-педагогічному технікумі питання правоосвітньої та правовиховної роботи активно обговорюються на педагогічних радах, про що свідчать протоколи педрад, наприклад протокол від 17.01.2013 року № 46

Дисципліну «Правознавство» в зазначеному закладі читає: Івасютин Михайло Дмитрович, педагогічний стаж 25 років, у 2011 році проходив курси підвищення кваліфікації.

Слід відмітити творчий підхід вчителя до проведення уроків правознавства. До кожного уроку розроблені плакати, надається учням тематика для написання рефератів для закріплення пройденого матеріалу. Також вчителем правознавства була проведена конференція на тему: «Рівень реалізації прав і свобод, як єдиний і найважливіший критерій рівня демократичності в суспільстві». Систематично проводяться тижні права, так наприклад з 5 грудня по 10 грудня 2012 року було проведено тиждень права присвячений Дню прав людини.

План виховної роботи на 2012 – 2013 навчальні роки затверджено директором технікуму 03.09.2012 року.

План виховної роботи складається з наступних розділів: • організаційні заходи;

 • масові заходи;

 • патріотичне виховання;

 • виховні години;

 • морально-правове виховання;

 • лекції;

 • художньо-естетичне виховання;

 • трудове виховання;

 • екологічне виховання;

 • сімейно-родинне виховання.

Усі матеріали по правоосвітній та правовиховній роботі знаходяться в належному стані та зберігаються в окремих папках.

Формування правової культури учнів здійснюється під час викладання правознавства, на тематичних годинах класного керівника та за допомогою інших правоосвітніх заходів, зокрема: • круглий стіл «Подвиг під Крутами» (29.01.2013 р.);

 • анкетування «Чи знаєте Ви закон України» (14.11.2012)

 • вечір запитань і відповідей «Чи знаєш ти Конституцію України» (25.10.2012)

 • виховна година: «Україна незалежна демократична держава»

 • лекція «Права людини і громадянина»

 • книжкова виставка «Конституція і право»

Також класними керівниками груп розроблено план виховної роботи групи, наприклад куратором групи 3 – Т Скригунець Н. К. відповідно до плану у грудні проведено свято-зустріч з батьками «Батьки за кордоном:радість чи трагедія», 01.09.2012 р. проведено виховну годину «Україна – наш спільний дім», 20.11.2012 року проведено бесіду «Ти і закон», огляд кримінальної хроніки та зустріч з працівником правоохоронних органів.

Система правовиховної роботи передбачає цілеспрямовану, взаємопов’язану діяльність усіх її частин. В основному планування правовиховної роботи покладено Конституцію України, Декларацію прав дитини, Конвенцію ООН про права дитини, Закон України «Про охорону дитинства» та інші нормативно-правові акти.

У Технікумі є кабінет права, у якому розміщені різноманітні стенди на правову тематику, наприклад: галузі права, основні права і обов»язки людини, подолання корупції та інші. Також у кабінеті права є куток юридичної літератури, де є Кодекси України, Закони України та інші нормативно-правові акти, які підтримуються у контрольному стані.

Долучається до правовиховної та правоосвітньої роботи і завідуюча бібліотекою технікуму, яка постійно створює правові куточки, організовує виставки юридичної літератури, рекомендує студентам відповідну література для підвищення рівня їх правових знань. Бібліотека достатньо забезпечена юридичною літературою. Також є нормативно-правова база, яка систематично оновлюється.

Дирекцією технікуму, класними керівниками та радою профілактики налагоджено тісний зв'язок із батьками студентів. Відповідно до планів роботи систематично проводяться батьківські збори. Так, щороку у вересні проводяться загальні батьківські збори.

Студентів, які притягалися до кримінальної чи адміністративної відповідальності немає.

У правовиховній роботі окрім керівників закладу, класних керівників активну участь бере Рада профілактики правопорушень.

В технікумі відповідно до наказу директора № 158 від 01.09.2012 р створена Рада профілактики, яка працює згідно Плану роботи ради профілактики на 2012-2013 навчальні роки, який затверджений директором Технікуму. Відповідно до даного наказу систематично проводяться засідання даної ради (останній четвер місяця) та ведуться протоколи засідання. Зокрема на засіданнях були розглянуті наступні питання: поведінка студентів на уроках, попередження правопорушень серед студентської молоді, також проведено бесіди з окремими учнями.

Дирекція і педагогічний колектив технікуму сприяють зустрічі студентів із правоохоронними органами. Так, наприклад 23.10.2012 року було проведено зустріч з працівниками правоохоронних органів.

Підсумовуючи вищенаведене можна зробити висновок, що в навчальному закладі велика увага приділяється вивченню Конституції України та законодавства України серед студентів а також ведеться відповідна робота для підвищення правової культури студентів.

Протягом звітного періоду 2013 року управлінням юстиції підготовлено та відправлено в навчальні заклади міста та району чотири приклади позитивного досвіду правоосвітньої діяльності. В цілому Коломийським міськрайонним управлінням юстиції правоосвітніми заходами охоплено приблизно 2758 учнів та студентів навчальних закладів Коломийщини. Також Коломийське міськрайонне управління юстиції бере безпосередню участь у підготовці кваліфікованих працівників у галузі юриспруденції, проводить виробничу практику з випускниками вищих навчальних закладів. Так, протягом звітного періоду в нас пройшло практику 17 студентів Коломийського економіко – правового коледжу, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Івано-Франківського університету права імені короля Данила Галицького.

7. Коломийське міськрайонне управління юстиції приймає активну участь у проведені семінарів, здійснює контроль за належним виконанням закладами освіти, культури Програми правової освіти населення Коломийського району на 2011-2015 роки та Програми правової освіти населення міста Коломиї на 2011-2015 роки.. Зокрема питання про роль бібліотеки в правовому вихованні дітей та молоді 17.06.2013 р. було розглянуто на засіданні районної МКМР та 14.06.2013 р. на засіданні міської МКМР. До Дня Конституції України, до Дня Незалежності України, до дня прав людини в бібліотеках міста та району проведено виставки юридичної літератури,

8. В навчальних закладах району та міста ведеться контроль над неповнолітніми, які схильні до правопорушень. Такі учні занесені до внутрішнього шкільного обліку, постійно контролюється відвідування ними уроків, позакласних заходів, підтримується зв’язок з батьками, залучено в гуртки за інтересами, проводяться дані профілактичні бесіди з участю спеціалістів з відділу у справах неповнолітніх, та спеціалістів управління юстиції. Систематично проводиться профілактична робота спрямована на попередження проявів бездоглядності серед неповнолітніх, випадків здійснення фізичного насильства над дітьми.

9.-


10. Коломийським міськрайонним управлінням юстиції проводяться тижні права. Протягом звітного періоду було проведено 4 тижні права. Так, наказом управління юстиції № 52/2 від 24.05.2013 було затверджено План заходів з проведення тижня права по відзначенню Міжнародного дня захисту дітей, у рамках якого було проведено:

- 27.05.2013 р. в громадській приймальні Коломийського міськрайонного управління юстиції виставку юридичної літератури та нормативно-правових актів з питань захисту прав дітей;

- 28.05.2013 у дошкільному навчальному закладі № 19 «Ромашка» проведено бесіду на тему «Що я знаю про свої права»;

- 29.05.2013 р. у Коломийській ЗОШ І-ІІІ ступенів №8 проведено лекцію по вивченню Конвенції ООН про права дітей;

- 30.05.2013 р. на сайті Коломийської РДА розміщено статті на теми: «1 червня – Міжнародний день захисту дітей», «Захист прав дитини». У газеті «Вільний голос» № 23 (2233) від 30.05.2013 надруковано статтю начальника управління юстиції В. В. Дутчака присвячену Міжнародному дню захисту дітей;

- 01.06.2013 р. працівники управління юстиції взяли участь у міських урочистостях з нагоди святкування Міжнародного дня захисту дітей біля музею Писанка та у проведенні дитячого малюнку на асфальті на тему: "Світ в якому я живу".

Наказом управління юстиції № 57/2 від 17.06.2013 було затверджено План заходів з проведення тижня права по відзначенню Дня Конституції України, у рамках якого було проведено:

- в бібліотеках міста та району книжкові виставки присвячені Дню Конституції України»

- 21.06.2013 р. проведено бесіду з дітьми старшого шкільного віку ДНЗ № 2 «Дударик» на тему: «Що я знаю про Конституцію України»;

- спеціалістом управління юстиції розроблено та поширено серед населення міста та району пам’ятку «Конституція – Основний закон держави».

Наказом управління юстиції № 68/2 від 16.08.2013 було затверджено План заходів з проведення тижня права присвяченого Дню Незалежності України, у рамках якого було проведено:

19.08.2013 – у бібліотеках міста та району було проведено виставки нормативно-правових актів та юридичної літератури;

20.08.2013 – у ДНЗ № 19 «Ромашка» проведено бесіду «Я маленький громадянин великої держави»;

21.08.2013 – спеціалістом управління юстиції розроблено та поширено серед навчальних закладів міста і району пам’ятку «24 серпня – День Незалежності України»;

22.08.2013 – проведено семінар з юрисконсультами підприємств, установ, організацій на тему: «Акт проголошення незалежності України».

24.08.2013 – працівники управління юстиції взяли участь у міськрайонних урочистостях присвячених Дню незалежності України».

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.08.2013 р. № 611-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2013 році Всеукраїнського тижня права» та на виконання наказу Головного управління юстиції від 13.11.2013 р. «Про проведення Всеукраїнського тижня права Головним управлінням юстиції в Івано-Франківській області» Коломийським міськрайонним управлінням юстиції проведено з 9 по 13 грудня Всеукраїнський тиждень права у рамках якого було проведено:


 • розміщено на сайті Коломийської райдержадміністрації статті на теми: «Загальна декларація прав людини, як основний міжнародний документ з прав людини», «Економічні, соціальні та культурні права громадян», «10 грудня – День прав людини»;

 • 09.12.2013 спеціалістом управління юстиції розроблено та поширено серед населення методичну рекомендацію «Захист прав людей в Україні»;

 • 10.12.2013 проведено засідання Коломийської районної МКМР з правової освіти населення, де було розглянуто питання захисту прав людей в Україні;

 • 10.12.2013 було проведено бесіду із засудженими у Коломийській ВК на тему «Держава і захист прав людини»;

 • 11.12.2013 р. в Шепарівцівській ЗОШ І-ІІ ступенів проведено лекцію на тему:»Про захист прав людей в Україні»;

 • 9-13.2013 р. працівники управління юстиції взяли участь у книжкових виставках присвячених правам людини, які були проведені в бібліотеках міста та району.

 • 12.12.2013 р. було проведено прийом громадян у «громадській приймальні», де надано громадянам роз’яснення основних прав і свобод громадян та організовано виставку юридичної літератури».

11. Керівний склад та спеціалісти управління юстиції виступають в засобах масової інформації. Коломийським управлінням юстиції проведено 86 виступів у ЗМІ, зокрема надрукувалися статті на такі теми, як: «Життя без насильства», «Порядок надання вторинної правової допомоги», «Систематизація законодавства для юридичних служб», «Правовий статус осіб, яких визнано біженцями, або особами, які потребують додаткового захисту», «Представництво сторін у виконавчому провадженні», «Порядок державної реєстрації смерті», «Обставини, що зумовлюють зупинення виконавчого провадження» «заходи спрямовані на запобігання і протидію корупції», «10 грудня – день прав людини» та інші.

12. Протягом звітного періоду спеціалістом управління юстиції розроблено вісім методичних рекомендацій на теми: «Право громадян на звернення», «Оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту» «Права та обов’язки батьків у дошкільному навчальному закладі», «Конституція України – основний закон держави», «Правова освіта дошкільнят», «Права одиноких матерів» «Право на безоплатну правову допомогу у кримінальному провадженні» « Захист прав людей в Україні» та п’ять пам’яток: «Діти мають не тільки права а й обов’язки», «Дитинство без насильства», «Громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги», « 24 серпня - День Незалежності України», «Професія юриста в Україні».Начальник управління В. В. Дутчак
Каталог: wp-content -> uploads -> 2013
2013 -> Тема Господарське право в системі права
2013 -> Крок первичный банк тестов 2001 года
2013 -> 1. Сутність духовного життя суспільства та його структура
2013 -> Тема: Регулювання дорожнього руху регулювальником
2013 -> Положення про систему контролю якості навчального процесу Положення про контроль знань студентів Контроль якості викладання Додатки
2013 -> Рішення про видачу ліцензії «25» серпня 2011р №814, що діє від свого імені, в інтересах та за рахунок Закритого недиверсифікованого венчурного пайового інвестиційного фонду «нерухомість україни»
2013 -> Наказ №68 Про перевірку стану викладання предметів «Історія України» у 5-11 класах та «Правознавство» в 10-му класі
2013 -> Методичні рекомендації щодо виконання магістерської роботи для студентів спеціальності 03050801 "Фінанси І кредит"


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка