Інформації про ринки, товари, споживачів, фірми тощо найважливіша складова частина маркетингуСкачати 225.61 Kb.
Сторінка1/10
Дата конвертації29.12.2017
Розмір225.61 Kb.
ТипІнформації
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

МАРКЕТИНГОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ІНФОРМАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МАРКЕТИНГУ
Питання, що розкривають зміст розділу:

Маркетингова інформація, її види. Джерела маркетингової інформації. Маркетингова інформаційна система. Маркетингова розвідка: цілі, джерела і методи одержання інформації.

1. Маркетингова інформація, її види

Як уже відзначалося, маркетинг являє собою, в першу чергу, інформаційно-аналітичний процес, у рамках якого вивчається й аналізується інформація про потреби населення, покупців з метою їх подальшого задоволення. Отже, збір, обробка, аналіз інформації про ринки, товари, споживачів, фірми тощо — найважливіша складова частина маркетингу.

Без інформації неможливий процес управління підприємством, фірмою; інформація — засіб зменшення непевності, властивої ринковим процесам. Інформація являє собою в маркетингу найважливіший ресурс, що забезпечує стратегічну перевагу фірми над конкурентами. Коли мова йде про маркетинг, поділ інформації на «маркетингову інформацію» та «інформацію, використовувану в маркетингу» недоцільний з тієї простої причини, що для маркетолога цінність мають будь-які відомості та повідомлення, починаючи від статистично обґрунтованих даних про розвиток того або іншого ринку і закінчуючи різноманітними чутками, що можуть вплинути на реалізацію певного товару.

Маркетингова інформація — це об'єктивні (статистичні дані, результати маркетингових досліджень та ін.) і суб'єктивні (оцінки, думки, чутки) відомості, необхідні для аналізу маркетингового середовища, ринку, товару, споживача і залучувані для прийняття маркетингових рішень, розробки маркетингових планів.

Чим повніше, об'єктивніше, надійніше, своєчасніше інформацію буде зібрано і передано у відділ маркетингу, тим меншим буде ризик прийняття необгрунтованих рішень, тим успішнішим буде бізнес компанії. Оскільки маркетингові дослідження дають максимально надійну й об'єктивну інформацію, можна стверджувати, що вони є найважливішим джерелом маркетингової інформації. Основними вимогами до змісту і форм маркетингової інформації є:  • надійність (валідність, сталість, репрезентативність);

  • оперативність і актуальність;

  • цілеспрямованість;

  • повнота відображення явищ і процесів.

Ще раз підкреслимо: маркетингова інформація сама по собі є одним з найбільше цінних ринкових продуктів, товарів. Цінність маркетингової інформації, як справедливо відзначає А. В. Войчак, полягає в тому, що вона:

  • дає можливість аналізувати діяльність фірми з метою підвищення її ефективності [13, с. 14].

Проте головне полягає в тому, що без об'єктивної, надійної, постійно одержуваної інформації діяльність сучасного підприємства (фірми) неможлива. Адже, як уже неодноразово відзначалося, головний принцип маркетингу — робити лише те, що необхідно споживачу, а знання про те, що останньому необхідно, міститься в маркетинговій інформації.


Каталог: uploads -> files -> Студенту
files -> Національна бібліотека України імені В
files -> Особливості розвитку культури Київської Русі
files -> Демографічна криза та шляхи її розв’язання
files -> Мислення І мова
Студенту -> Формування системи законодавства України про інтелектуальну власність Законодавство України про інтелектуальну власність
Студенту -> Особливості формування та розвитку
Студенту -> Філософія епохи відродження загальні риси духовного стану епохи Відродження
Студенту -> Правове регулювання фінансових відносин Європейського союзу Становлення системи власних ресурсів Євросоюзу
Студенту -> Патентування винаходу або корисної моделі Право на одержання патенту


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка