Інноваційні технології в роботі бібліотеки як одна з визначальних складових формування життєвих компетентностей обдарованої дитиниСкачати 130.64 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації13.03.2018
Розмір130.64 Kb.
  1   2   3   4   5


Інноваційні технології в роботі бібліотеки як одна з визначальних складових формування життєвих компетентностей обдарованої дитини

(з досвіду роботи бібліотеки Української гімназії №1)
Сьогодні в Україні йде процес становлення нової системи освіти та виховання, зорієнтованої на входження у світовий освітній простір. У цих умовах учителю необхідно бути обізнаним із широким спектром інноваційних технологій, ідей, напрямків. Зміни цілісних орієнтирів шкільної освіти вимагають перебудови усіх складових компонентів сучасної школи. Серед них шкільна бібліотека як обов’язковий структурний підрозділ загальноосвітнього навчального закладу займає особливе місце. Бібліотеку гімназії сьогодні слід розглядати як:

Основною метою інноваційної освіти є формування і розвиток інноваційної здатності людини. Саме з творчим застосуванням знань, розвитком креативного мислення, усвідомлення логіки дії, моральною відповідальністю за свої вчинки пов’язують перспективи людського існування. Відроджена у 1992 р. Українська гімназії №1 у 2006-2012 рр. вирішує єдину науково-методичну проблему «Формування життєвої компетентності обдарованих дітей в умовах навчально-виховного процесу гімназії». Головна мета закладу – пошук, добір, навчання, виховання, розвиток найбільш творчо обдарованих і здібних дітей, збагачення інтелектуального, культурного, творчого потенціалу України, підготовка молоді до вступу у вищі навчальні заклади різних профілів. З огляду на це перед людиною постає питання безперервного навчання впродовж усього життя. Звідси випливає одне з основних завдань бібліотеки – навчити вчитися, тобто створити систему самосвідомості навчання, вбудовану в сам процес навчання. Таким чином, кредо бібліотеки – від освіти на все життя до освіти через усе життя – перегукується з гаслом на гімназійній хоругві, на емблемі гімназиста, в гімназійному гімні «Sciencia vinces!» – «Знаннями переможемо!».

Інноваційні технології проникають у кожну форму роботи бібліотеки Української гімназії №1. Розглянемо її складові.
 1. Каталог: Files -> downloads
  downloads -> Україна в 70-90 рр. XIX ст. Реферат
  downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
  downloads -> Закон України,,Про охорону навколишнього середовища ''
  downloads -> Конспект уроку Національні парки Африки. Стихійні явища природи. Екологічні проблеми
  downloads -> Уроках «Художньої культури»
  downloads -> «Україна і Африка»
  downloads -> Не згасає вогонь у розумних очах
  downloads -> Наказ №257 Про затвердження програм гурткової роботи
  downloads -> Різноманітність тварин у природі


  Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка