Інструктивно-методичні рекомендації з питань безпеки життєдіяльності під час занять фізичною культурою та проведення спортивно-масових заходів у загальноосвітніх школахСкачати 55.38 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації27.04.2018
Розмір55.38 Kb.
ТипЗакон
  1   2   3

Методичні рекомендації з питань безпеки життєдіяльності

під час занять фізичною культурою та проведення спортивно-масових заходів у навчальному закладі

Найвищі цінності суспільства – це життя і здоров'я людей. Проте з кожним роком зростає кількість чинників, які негативно впливають на безпеку життєдіяльності. Лиху краще запобігти, ніж боротися з його наслідками. Тому 14 жовтня 1992 року Верховна Рада України прийняла Закон “Про охорону праці” який має велике соціально-економічне значення, оскільки торкається життєвих інтересів багатьох мільйонів громадян України.

Закон України “Про охорону праці” визначає основні положення конституційного права громадян на охорону життя і здоров'я під час навчання й трудової діяльності, регулює відносини із власником і працівником із питань безпеки, гігієни праці, а також встановлює єдиний порядок організації охорони, праці в Україні.

Основною метою охорони праці є створення на кожному робочому місці безпечних умов експлуатації обладнання, зменшення чи повна нейтралізація дії шкідливих та небезпечних виробничих чинників на організм людини; як наслідок, зниження виробничого та дитячого травматизму, професійних захворювань.

У зв'язку з тим, що учні, на уроках фізкультури займаються на майданчиках, виконують різні гімнастичні вправи, вчителеві фізкультури необхідно звертати увагу на знання та дотримання учнями вимог техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці та протипожежної безпеки, а також навчити учнів надавати необхідну першу медичну допомогу потерпілому при різних видах травм. Особиста безпека учня залежить від нього самого, а тому кожен учень повинен добре знати і суворо дотримуватись вимог і правил з техніки безпеки. Правила техніки безпеки тісно пов'язані з правилами виробничої санітарії та гігієни праці, дотримання яких забезпечує підвищення працездатності працюючих, запобігання різним захворюванням, зменшує дитячий та виробничий травматизм.

Тому знання правил техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці електро- та пожежної безпеки необхідні вчителеві не тільки для повноцінного ведення занять, позакласних, позашкільних заходів, а й для того, щоб створити своїм учням такі умови для навчання і занять фізичними вправами, за яких виключалися б будь-які випадки травматизму.

Проблема дитячого травматизму – це одна з найбільших проблем сьогодення, а тому до неї спрямована увага органів здоров'я, освіти, всіх владних структур, причетних до навчання та виховання дітей. Зважаючи на те, що профілактиці дитячого травматизму приділяється значна увага, питома його вага залишається високою.

Значний відсоток дитячих травм припадає на травми, отримані ними під час занять на уроках фізичної культури.
Каталог: images -> metodrozrobky -> docs -> Topylko
images -> Урок 1 Тема. Компютерні мережі Мета: познайомити учнів з поняттям «комп’ютерна мережа»
images -> Пр. Перемоги, 10, м. Київ, 01135, тел
images -> Стратегія розвитку пасажирського автомобільного транспорту
images -> Програма комплексного кваліфікаційного екзамену з історії з методикою навчання
images -> Національна академія керівних кадрів культури І мистецтв
images -> Актуальність дослідження
images -> Державний стандарт базової І повної загальної середньої освіти I
images -> Агентський договір


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка