Історія розвитку обчислювальної технікиСкачати 125.27 Kb.
Сторінка1/13
Дата конвертації31.01.2018
Розмір125.27 Kb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13

9 клас

Урок № 5

Тема «Історія розвитку обчислювальної техніки»

Якщо ви не думаєте про майбутнє,

у вас його не буде.

Джон Голсуорсі

Десять пальців рук — природний обчислювальний засіб пер­вісної людини й маленької дитини. У цьому параграфі просте­жимо еволюцію обчислювальних пристроїв від абака до сучас­ного комп'ютера.1. Абак і рахівниця

Найпростішими технічними пристроями для обчислень у давнину були дерев'яні палички із зарубками, які називали бірками, шкіряні ремені та шнурки з вузликами. Первісні форми торгівлі зумовили виникнення перших пристроїв для перетворення інформації — різних видів рахівниць. Найдавнішим пристроєм уважають абак.

Найпоширеніший різновид давнього абака — це дошка, вкрита по­рохом, на якій легко було робити позначки. Таку дошку, на відміну від бірок, використовували багаторазово. Деякі різновиди абака мали заглиблен­ня, куди вкладали камінці. Заповнюючи пристрій камінцями й переміщуючи їх, виконували дії додавання та віднімання. Згодом у Китаї за цим принципом були створені рахівниці, де на декілька стрижнів, що символізували розряди, нанизували по 10 кісточок, які означали одиниці. Лише декілька десятків років тому рахівниці були витіснені калькуляторами.

Обчислювальні пристрої поділяють на механічні, електромеханічні й електронні (ЕОМ — електронні обчислювальні машини).Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка