«Капелюх чарівника». Чарівність художнього світу творуСкачати 60.19 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації27.06.2018
Розмір60.19 Kb.
  1   2

«Капелюх чарівника».

Чарівність художнього   світу твору.

 

«Кожна дитяча книжка має містити в собі стежку,перед якою дорослі зупиняються, а дитина йде далі»

Туве Янсон

 

 1. Знайомство з письменницеюТуве Маріка Янссон зростала у творчій атмосфері. Її батько Віктор Янссон був відомим скульптором. Мати Туве — Сігне Гаммартсен була дизайнер-графік. Можна сказати, шлях майбутньої письменниці був визначений ледь не з перших її кроків. А ще у Туве була надзвичайна тітонька, особа винятково енергійна та активна. Її оптимізм і непосидючість передавалися всім. Вона страшенно любила ліпити з гіпсу різноманітні чудернацькі фігурки. Хто знає, можливо, з легкої руки саме цієї тітоньки і з'явилися на світ чарівні герої книг Туве Янссон.

Закінчивши середню школу, Туве Янссон вивчала художнє мистецтво у Гельсінкі, Стокгольмі, Флоренції, Парижі. Її живописні роботи було представлено на багатьох виставках Фінляндії і Швеції, а першу персональну виставку було відкрито у Гельсінкі у 1943 р. Вона любила англійську літературу і тому з особливим запалом працювала над малюнками до книг Льюїса Керролла та Джона Толкієна.

Одного разу Туве Янссон сперечалася про щось зі своїм братом Ларсом і, передражнюючи його, намалювала на стіні маленького бегемотика. Ось він. Маленька Туве тоді й не знала, що зватимуть його — Мумі-троль, і згодом він стане найвідомішим казковим персонажем.

У 1938 письменниця написала і проілюструвала свою власну книгу — казкову повість «Малюк троль та велика повінь» (1942) — і, нарешті, «…відчула справжню свободу, коли сама почала виконувати обидва види роботи». Але перша книга ще нікому не відомої письменниці побачила світ лише через три роки (1945). Як тільки це сталося, Т. Янссон зрозуміла, що просто не в змозі назавжди забути про мумі-тролів, до яких пройнялася щирою симпатією. І вона написала ще одну книгу — «Мумі-троль і комета» (1946), згодом ще одну — «Диво-капелюх»(1949), і ще, і ще… Так з'явилося чимало надзвичайних книг з витонченими, оригінальними малюнками.

У 1953–1960 рр. Туве Янссон малювала комікси для лондонської газети «The Evening News».

Популярність письменниці дуже швидко вийшла за межі її рідної Фінляндії. Книги про мумі-тролів були написані шведською мовою. Нині вони відомі у всьому світі, оскільки їх перекладено більше ніж 30 мовами. Саме книги про мумі-тролів принесли письменниці загальне визнання -  Міжнародна золота медаль імені Г. К. Андерсена (1966), а на початку 1978 року за бажанням польських дітей письменницю було нагороджено Орденом Посмішки.

2. Знайомство з твором "Капелюх чарівника"

"Капелюх чарівника" - це повість, в якій описується життя та пригоди  друзів.   Світ у казці повний чарівництва, фантазії, взаємної дружелюбності. 


Мумі-троль – смішний, веселий, вигадливий бегемотик. Він любить подорожі і пригоди, несподіванки і небезпеки, загадки та ігри. «Ніколи не знаєш, що буде за слідуючим поворотом» - ось його філософія. Він сміливо іде в дорогу,відкриває  нові моря, гроти , острови, долаючи незвичайні перешкоди. Долина, яку населяють Мумі – тролі та їх друзі  - казковий куточок,острів дитинства. В Мумі долині відбувається те, про що мріють діти: тут можна літати на хмарах, грати в «джунглі», в «театр», винайти корабель , який ходить по морю і по суші, і по дну океана. Жителі Мумі долини ніколи не сумують, вони наділені людськими рисами.

 3. Словникова робота
Каталог: Files -> downloadcenter
downloadcenter -> «Екологічне виховання дітей дошкільного віку через призму використання сучасних інноваційних технологій»
downloadcenter -> Сучасні здоров ’ язберігаючі технології в дошкільному навчальному закладі
downloadcenter -> Технічне обслуговування та ремонт системи мащення
downloadcenter -> Не сама дитина має пристосувати себе до наших методів, а навпаки, наші методи мають бути пристосовані до кожної дитини
downloadcenter -> Модель сформованості бібліотечно-бібліографічних умінь та навичок школярів
downloadcenter -> М. Тернопіль 2005 р. Методичний посібник
downloadcenter -> Річний план роботи мелихівського навчально виховного комплексу
downloadcenter -> Урок систематизації та узагальнення знань; урок-подорож «Космічна подорож»
downloadcenter -> Раціональне використання коштів моєї родини
downloadcenter -> Урок-подорож 1 Тема : Материки Землі Мета


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка