Київська міська рада IІ сесія VІI скликання Стенограма пленарного засіданняДата конвертації18.10.2018
Розмір1.83 Mb.


КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

IІ сесія VІI скликання

Стенограма

пленарного засідання

26.12.2014

(Продовження пленарного засідання 25.12.2014)

Головуючі:

Київський міський голова

В.В.Кличко

Заступник міського голови – секретар Київради

О.Ю.Резніков

м. Київ


<--- 26 Декабря 10 ч 05 м 45 с ---- Седьмой --->

Резніков О.Ю.: Шановні колеги! Давайте будемо реєструватися картками в залі, щоб зрозуміти, скільки є присутніх у залі. Будь ласка, картки вставляйте свої! Поки що в залі станом на 10-ту годину 8 хвилин 36 зареєстровано депутатів, до вашого відома... 39...<--- 26 Декабря 10 ч 08 м 46 с ---- Первый ---->

Резніков О.Ю.: Шановні колеги! Хто забув поставити карточку в слот. Будь ласка, вставляйте, реєструйтесь, щоб було видно, хто вже прибув. Будь ласка!<--- 26 Декабря 10 ч 11 м 46 с ---- Второй --->

Резніков О.Ю.: Будь ласка, реєструйтеся, колеги! Вставляйте картки!


<--- 26 Декабря 10 ч 20 м 48 с ---- Седьмой --->

Резніков О.Ю.: Шановні колеги депутати! На вході зареєстровано 68, а в залі 55 депутатів тільки знаходиться. Будь ласка, якщо ви зацікавлені сьогодні працювати, а не робити перерву на завтра, то можемо
<--- 26 Декабря 10 ч 23 м 49 с ---- Второй --->

зараз за відсутності кворуму оголосити перерву на завтра і так будемо рухатися.

Головуючий: Шановні депутати! Я прошу всіх, хто зараз знаходиться в кулуарах, повернутися до сесійної зали! Ми починаємо... Ми продовжуємо роботу.

<--- 26 Декабря 10 ч 26 м 50 с ---- Первый --->

Зараз у залі зареєстрований 61 депутат, кворум є, продовжуємо роботу пленарного засідання ІІ сесії Київради VII скликання.

На пленарному засіданні присутні перший заступник прокурора міста Києва Валендюк Олег Сергійович, також представник Верховної Ради України Тарасюк Андрій Васильович.

Шановні колеги! Переходимо до наступного питання. Ми зупинились на розгляді питання № 9, "Про надання статусу скверу земельній ділянці площею 0,45 га, яка розташована між будинками № 26/10 на вулиці Костянтинівській та № 25 на вулиці Межигірській у Подільському районі м. Києва, та вирішення інших питань, пов"язаних з будівлею кінотеатру "Жовтень".

Я просив би по цьому питанню доповідати депутата Київради Гордона Дмитра Ілліча. Будь ласка, до трибуни!

Гордон Д.І.: Шановний Віталій Володимирович, шановні колеги! Коротко і по суті.

Кінотеатр "Жовтень" було відкрито в 31-му році. Це перша окремо розташована будівля кінотеатру в нашому місті.

У роки Великої Вітчизняної війни кінотеатр функціонував, проте на момент визволення Києва був частково зруйнований. Після війни став одним із перших відбудованих кінотеатрів і один із найпопулярніших місць відпочинку киян.

У 51-му році "Жовтень" був капітально відремонтований, а у 89-му році з метою повернення автентичності фасадів були проведені спеціальні будівельні роботи.

Будинок становить цінність як рідкісний приклад архітектури доби конструктивізму, один з небагатьох громадсько-культурних закладів кінця 20-х - початку 30-х років, що зберіг своє первісне значення. Належить до творчої спадщини видатного українського архітектора Рикова.

Згідно з Законом України "Про охорону культурної спадщини", зокрема статті 2-ї, класифікації об"єктів культурної спадщини за типами, об"єкти культурної спадщини поділяються на об"єкти архітектури, на окремі будівлі архітектурні споруди, що повністю або частково збереглися в автентичному стані і характеризуються ознаками певної культури, епохи, певних стилів, традицій, будівельних технологій, або є творами відомих авторів.

На моє глибоке переконання, зараз відбувається генеральна репетиція рейдерського захоплення кінотеатру "Жовтень", для чого кінотеатр був підпалений з трьох боків. І хто саме це зробив, досі не зрозуміло.

Спіймали двох юнаків, за якими міліція влаштувала справжню гонитву із стріляниною. Затримала їх, після чого їх відпустили під домашній арешт.
<--- 26 Декабря 10 ч 29 м 50 с ---- Седьмой --->

Більш того, цим юнакам було змінено класифікацію злочину з терористичного акта на хуліганські дії. Дивно, чи не так?

Я наполягаю, повторюю, наполягаю на тому, що на наших очах відбуваються рейдерські захоплення у киян кінотеатру "Жовтень". І саме ми, депутати Київради, повинні покласти цьому край. Для цього прошу вас підтримати мій проект рішення про надання статусу пам"ятки архітектури місцевого значення кінотеатру "Жовтень" та надати прилеглій території статус скверу. Це унеможливить появу на місці кінотеатру чергового залізобетонного монстра під вивіскою торговельно-розважального центру.

Мною було зібрано 1250 підписів подолян на підтримку цього проекту рішення. Всі вони знаходяться в президії.

Даний проект рішення був підтриманий постійною комісією з питань містобудування, архітектури та землекористування, а також екологічною комісією.

З моєї ініціативи цей проект розглядався також на комісії з питань культури та туризму. І мене здивувало, чому одностайно підтримавши проект, колеги висловили умови провести громадські слухання, незважаючи на зібрані 1250 підписів подолян під кінотеатром "Жовтень", та знайшли за доцільне врахувати розпорядження Київської міської державної адміністрації від 27.07.2012 № 1321, підписане одіозними чиновниками часів Януковича, в якому йдеться про будівництво перед кінотеатром якоїсь сумнівної анфілади. А це ні що інше, як чергова забудова всієї паркової території біля кінотеатру, однієї із останніх зелених зон відпочинку на Подолі. До речі, вперше для надання статусу скверу та пам"ятки архітектури комісія наполягла чомусь на проведенні громадських слухань.

Ще, я прошу вашої уваги. Є знакові, тестові голосування, коли кожен з нас має визначитися, на чиєму він боці - совісті чи корупції, справедливості чи наживи! Це голосування, я впевнений, покаже, хто є хто і кому він служить - киянам чи долару! А, я зі свого боку, зобов"язуюсь опублікувати результати поіменного голосування в провідних українських ЗМІ.

Сьогодні мені повідомили, що фракція "УДАР" начебто прийняла рішення провалити цей проект. Я впевнений, Віталію Володимировичу, що Вас вводять в оману і, прикриваючись Вашим ім"ям, проводять темні корупційні оборудки. Я прошу Вас цього не допустити!

Я звертаюся зараз до всіх киян! Я попереджаю вас сьогодні, 26 грудня, попереджаю, що в нас з вами хочуть вкрасти "Жовтень". Якщо сьогодні цей проект не буде проголосований, його вкрадуть. "Жовтня" більше не буде!

Я вам хочу сказать еще для закрепления, буквально одну минуту, человеческим русским языком сейчас, есть кинотеатр и киевляне, которые живут тут с рождения, прекрасно знают, что это символ Подола.
<--- 26 Декабря 10 ч 32 м 51 с ---- Второй --->

Этот кинотеатр хотят банально украсть. Его подожгли специально с трех сторон. Молодые люди бросили дымовые шашки в зале, а в это время уже горела крыша. Это все спланированный сценарий. Эти молодые люди просто "козлы отпущения", которых отпустили под домашний арест, потому что они не при делах совершенно там.

Я хочу вам сказать, что необходимо этот кинотеатр спасти. Есть предложение. Дайте ему любой статус: памятника истории, памятника архитектуры, в конце-концов, если вы изучали мой проект решения, там написано "доручити департаментам розібратися і висновок свій зробити". Нехай департаменти зроблять свій висновок. І все, більше нічого не треба. Спасіть "Жовтень", бо там буде погана ситуація.

Я прошу для співдоповіді, якщо можна, надати слово заслуженому архітектору України, який керував останньою реконструкцією в 89-му році для надання автентичності "Жовтню", Руслану Івановичу Кухаренку, якщо можна.

Головуючий: Дмитро Ілліч, я звертаюся до вас, ви кажете, що вводять в оману. Ключове завдання, щоб не ввели в оману, ми робимо все прозоро, публічно. У нас є публічне обговорення. Зараз ви можете дати цю інформацію депутатам. Ми можемо обговорити це питання. Зараз йде трансляція. Кияни також...

Публічність і прозорість - це ключові запоруки для того, щоб ніяких схем не було, і наше завдання зберегти і будівлі, і пам"ятки історії, і Київ у тому вигляді, в якому хочуть його бачити кияни, більшість киян. В цьому напрямку я підтримую вас і ми повинні всі разом у залі визначитися по тому чи іншому питанню.

Я впевнений, що дискусія... У одних - одне бачення, у інших - інше бачення. Давайте публічно приймати ці рішення. Ще раз хочу запевнити вас, я неодноразово казав, ми зробимо все, щоб кінотеатр залишився, щоб він ні в якому разі не змінив власників і залишився в комунальній власності, щоб він по своєму профілю завжди, як перший кінотеатр у Києві, і залишався кінотеатром. Це мої гарантії. Я ці гарантії давав. Але наше завдання якомога швидше його запустити і щоб ніяких підозр, що хтось хоче його захопити, не було.

Давайте приймати рішення!

Гордон Д.І.: Віталій Володимирович, розумієте, статус пам"ятки архітектури місцевого значення унеможливить надбудування поверхів, розширення за рахунок анфілад, надбудування ще чогось. Буде кінотеатр. Що треба? Дайте статус і буде кінотеатр таким, який він був. Ну що ще розповідати? Кому ще треба щось розповідати? Дайте статус! Нехай департаменти скажуть,

<--- 26 Декабря 10 ч 35 м 52 с ---- Второй ---->

який треба статус. Спросіть, "Жовтень". Що ще треба вам розповідати?

Головуючий: Ми зробимо все, щоб кінотеатр працював, був у такому вигляді, як він є. І ніхто його не захопив.

Зараз записалися до виступу депутати. Будь ласка, слово Велімовському!

Велімовський А.Р.: Дякую, шановний пане головуючий! Дозвольте я буду говорити нормальною людською мовою. Буду говорить на русском. Вы знаете, уважаемые господа, есть решение мэра, что "Жовтень" будет кинотеатром. "Жовтень" останется міською власністю. Есть поддержка городской администрации, есть поддержка всех городских структур, есть поддержка громадськості.

Идеальный случай, когда все хорошо, все нормально... Если можно, от фракции, пожалуйста! Когда все... Это не вопрос, я прошу прощения. Когда все абсолютно субъекты, которые в той или иной степени связаны с "Жовтнем" и каким-то образом пытаются решить вопросы с "Жовтнем", они абсолютно нормально действуют во взаимосвязи. Есть рабочая группа, в которой работает общественность. И в этой ситуации, я прошу прощения, это напоминает мне "а баба Яга против".

Возникает ситуация, что один из депутатов постоянно выносит одно и то же предложение, он через одну комиссию, а его проект не проходит, он подает второй проект под этим же номером, под этим же... такой подобный же проект.

Поэтому у меня большая просьба, давайте не спекулировать. Нет проблем с "Жовтнем", что его кто-то пытается куда-то вывести. Есть проблема одна - надо минимально в возможные сроки восстановить кинотеатр.

Для того, чтобы восстановить его, сейчас он находится у нас под контролем, еще раз администрация, Киевская рада, структуры всевозможные, общественность, все в данный момент контролируют "Жовтень".

Сейчас уже работает фонд, идет финансирование на этот фонд по восстановлению "Жовтня", уже мы сейчас рассматриваем возможность по... (нерозбірливо) денег из бюджета на восстановление "Жовтня". У нас задача к октябрю следующего года "Жовтень" запустить.

Если мы сейчас пойдем по схеме, которую вы предлагаете, господин Гордон, при всем уважении, мы за весь... Есть ребята из общественности, которая выдаст всем депутатам подобные... (нерозбірливо) бумаги, мы в лучшем случае в 17-ом году получим "Жовтень". Если мы его получим, если на тот момент от "Жовтня" не останутся одни стены. И вот тогда вы будете абсолютно правы, тогда на месте "Жовтня" действительно будет какой-то торговый центр.

Поэтому, панове, я серьезно говорю, давайте просто... Я говорю, мы готовы проваливать... Я лично готов проваливать ваш проект, я не буду за него голосовать. Я призываю всех, кто хочет действительно заботиться о "Жовтне", не голосовать и не поддерживать ваш проект. Спасибо!

Гордон Д.І.: Отвечаю. Спасибо! Я люблю законные решения. То, что

<--- 26 Декабря 10 ч 38 м 52 с ---- Первый ---->

вы говорите, все озаботились "Жовтнем", это так. Мне нужно, чтобы это было на бумаге.

Сегодня у нас демократически избранный мэр и я ему верю, но завтра все может поменяться. Мы видели, как у нас в стране все меняется, а решения должны остаться. Это первое.

Второе. Говорят, что статус памятника дадим, не сможем законсервировать здание, будет затяжной процесс, до весны не успеем. Но директор и так говорит, чтобы его законсервировать, директор "Жовтня", нужно 200 тыс. евро. Где эти деньги взять? За зиму конец "Жовтню" придет, просто конец. Сценарий простой. Не сможем законсервировать, весной посмотрим, "Жовтня" нет, давайте теперь строить там что-то и так далее. Кто возьмет на себя ответственность из присутствующих за консервацию? Если кто-то говорит - я отвечаю, я снимаю свой проект до весны. Я готов на это, пожалуйста. Кто лично возьмет ответственность за консервацию "Жовтня", я тут же схожу с трибуны и снимаю свой проект.

А это все общие фразы вы говорите - я не буду голосовать. Что, вы не хотите статус придать памятника кинотеатру? Какой мотив? Где он, ваш мотив? Демагогия одна.

Головуючий: Записався... Я прошу, слово Білозір, будь ласка!

Ви записались на виступ.

Білозір А.І.: Я слова не брав.

Головуючий: Відмова.

Лещенко, будь ласка! Вибачте, будь ласка!

Головня! Не записувався.

Лещенко, будь ласка!

Резніков О.Ю.: Виведіть список на екран, покажіть.

Головуючий: Виведіть список на екран, подивіться, може бути помилка.

Лещенко Ю.В.: Так, вже в принципі працює.

Дивіться, у мене таке питання. Особисто звичайно хочеться, однозначно хочеться діяти в інтересах громади, в інтересах людей.

До мене підходили, з цього приводу дуже багато проблем. Яких саме? Те, що хочуть зробити статус скверу, одну земельну ділянку, там стільки-то, а іншу земельну ділянку, яка зараз також належить, у користуванні "Жовтня", хочуть там щось: чи забудувати, чи вкрасти, чи щось якось так. Тобто це перше питання. Чому от такі?

Та інше питання, звідки ви взяли, що там підпал? Чи це взагалі хоч якимось документом регулюється, чи можете ви підтвердити? Так як зараз, стільки, є, триває слідство і порушена справа про хуліганку. Хуліганка взагалі ніякого відношення немає до підпалу навмисного. Дякую!

Гордон Д.І.: Так, я спілкувався з паном Терещуком, спілкувався з адвокатом одного із затриманих. І що там відбувається, в мене є відчуття і розуміння.

Тепер з приводу того, що ви сказали про те, що кажуть, ділянка, сквер не той.

Вот я вам хочу сказать, что я до прихода в Киевраду был наивный как ребенок. И я понимал, что когда активисты, общественность - это все

<--- 26 Декабря 10 ч 41 м 53 с ---- Седьмой --->

настоящие активисты, настоящая общественность.

Я сейчас понимаю, что меня видят многие киевляне. Я хочу сказать вам, что все это ерунда. На самом деле в Киеве действуют очень много проплаченных организованных групп людей, которые выдают себя за активистов. Это люди, которые нигде не работают, которые почему-то рассказывают, что они есть общественные организации. Вот они, смотрите, они вводят в заблуждение, вот они рисуют, что сквер будет так, захватывать "Жовтень". А я говорю, что это неправда! И у нас есть департаменты, которые, пусть они разберутся, где мы хотим сделать сквер. Вот они на мелованной бумаге издают, эти неработающие нигде активисты, за которыми стоят лоббисты, издают вот эти буклеты, брошюры, у них на это есть деньги.

Посмотрите, какие издания! Это все настолько шито белыми нитками, грязными белыми нитками, что мне просто противно об этом лишний раз говорить. Я еще раз вам говорю: дайте статус сквера территории "Жовтня", дайте статус памятника "Жовтню", избавьте его от снесения, от надругательства над этим памятником архитектуры. Что здесь непонятного, кто не понимает этого?

Головуючий: Наступний записався на виступ Харченко. Будь ласка, слово! Відмова. Костюк, будь ласка!

Костюк С.А.: Фракція "УДАР-Солідарність", Костюк Сергій.

Шановні колеги, шановний доповідачу! Ми дійсно розглядали на екологічній комісії, на наш погляд, питання було взагалі вичерпано, безумовно підтримано. І після цього воно почало обростати дійсно якимись такими тріллерами, скажімо.

Моя думка така. Є пан Гордон. На мій погляд, це людина, яка найбільше володіє цим питанням. Я буду його при голосуванні розглядати в такій площині, чи є пан Гордон непорядна людина? На мій погляд, - ні. Чи можна йому довіряти? На мій погляд, - так. Тому я буду його підтримувати. Дякую!

Головуючий: Дякую! Наступна записалася на виступ Назарова Рена Рафіковна! Включіть мікрофон, будь ласка!

Назарова Р.Р.: Шановне товариство! У нас зараз, я хочу, щоб ми сказали відверто киянам, просто дивлячись в очі, про те, що у нас не стоїть питання: рятувати "Жовтень", чи не рятувати. Ми однозначно засвідчили і висловили свою позицію - рятувати і найшвидшим чином, власне, тому, що у нас питання стоїть зараз зими, консервації в цілому. У нас не стоїть питання: надавати пам"ятки архітектури статус чи не надавати. У нас стоїть питання, коли це зробити - до відновлення, якщо це буде звісно зроблено, чи після відновлення кінотеатру.

Особисто я разом ще з кількома депутатами Київради Володимиром Бондаренком і Оленою Єскіною була в "Жовтні" на цьому тижні на запрошення цих активістів, про яких ми сьогодні говоримо. І, власне, вони мене уповноважили озвучити їхню принципову позицію. Вони просто вимагають від нас сьогодні не підтримувати проект рішення в такому форматі, в якому він є,

<--- 26 Декабря 10 ч 44 м 54 с ---- Седьмой --->

в якому він сформульований. Вони просять спочатку провести відповідну консервацію... (відключений мікрофон).

Головуючий: Дайте 10 секунд закінчити! Будь ласка!

Назарова Р.Р.: На жаль, зараз у фонді, власне, збереження "Жовтня" лише ті 10 тис. грн, які дав мер Києва Віталій Кличко. Тому у нас питання стоїть зараз, де зібрати кошти якнайшвидше, тому що буде вже завтра мінус десять, буде сніг і це буде другий Гостинний двір... (відключений мікрофон).

Гордон Д.І.: Спасибо! Я хочу вам сказать, что вы правильно все говорите, надо консервировать "Жовтень". Чем помешает консервация "Жовтня" приданию статуса памятника архитектуры, мне кто-то ответит на этот вопрос? Чем? Никто не отвечает.

Следующий вопрос, по поводу денег. В первый же день после поджога "Жовтня" Виталий Владимирович вышел к людям здесь, и я вышел. Виталий Владимирович сказал: "Я даю 10 тыс. гривен" и я сказал: "И я даю 10 тыс. грн". В результате Виталий Владимирович дал 10 тыс. грн и я передал 10 тыс. грн. После этого директор Горделадзе мне присылает письмо - не надо статуса памятника, не надо статуса сквера, мотивов нет, просто не надо. И когда я отказался от этого "не надо", она мне прислала эти 10 тыс. грн по почте назад. Это что, подход? Ей не нужны эти деньги! Эти все активисты, она - это банда, как вы не понимаете этого! Они хотят застроить это все. Ну почему вы не понимаете очевидного? Дайте статус и ничего не случится с "Жовтнем"! Что я говорю не так? Где отсутствие логики в моих словах?

Головуючий: Будь ласка, включіть мікрофон ... (нерозбірливо). Снято.

Бондаренко Володимир Дмитрович, будь ласка!

Бондаренко В.Д.: Володимир Бондаренко, "Батьківщина". Разом з двома колегами, Рена вже згадувала, ми провели незабутні декілька годин в кінотеатрі. Я там ходив в середині в кінотеатрі разом з ними, користуючись парасолькою. Тому що сьогодні напряму на атмосферні опади (я від фракції, тому може трішки більше хвилини), напряму атмосферні опади проникають в середину. І якщо сьогодні не зробити абсолютно необхідних і негайних кроків.

... (нерозбірливо), які 12 тис. євро, чи 120 тис., чи 200 тис. євро? Мова йде про намет, елементарний намет із USB, який робиться на будівельних підмостках і який накриє хоча б кінотеатр, не ізолюючи від температурного впливу зиму, але
<--- 26 Декабря 10 ч 47 м 54 с ---- Второй --->

від опадів в 2-3 цикли заморожування-розморожування, які... (нерозбірливо) не буде з пам"ятником чи без пам"ятника. Тому, Віталій Володимирович, я думаю, що треба доручити зібрати спеціальну інженерно-будівельну нараду і сьогодні зробити найнеобхідніші консерваційні кроки.

Друге. Що таке ділянка перед кінотеатром, яку хочуть там зробити сквером? Так, вона може називатися сквером чи ні, але під нею знаходиться вся інженерна інфраструктура кінотеатру. Там знаходиться градирня, підготовка повітря, каналізаційні системи, вода і якщо її відрізати від кінотеатру і дати інший статус, а не частина прибудинкової території кінотеатру, ми дійсно можемо втратити кінотеатр.

Стосовно пам"ятника-кінотеатру. Так, колись він стане пам"ятником, але для того, щоб стати пам"ятником сьогодні, йому треба пройти 8 стадій. Перш за все його треба буде виявити, на це піде півроку Міністерства культури, потім треба внести його в список, ще кілька місяців, потім в реєстр, ще кілька місяців, потім ремонт на пам"ятнику культури можуть робити тільки спеціалізовані організації і тільки спеціалізовані організації можуть проектувати на пам"ятниках, а їх всього кілька. Тому давайте не обмежувати себе, давайте його законсервуємо, паралельно будемо думати... А це буде потребувати лише 200 тисяч гривень, на сьогоднішній день ці гроші можна знайти.

Далі, для того, щоб його просто повернути до того вигляду, який був, а він мав різні вигляди, останній вигляд йому був спроектований раніше, повернути його в будівельній частині, а на січень кінотеатр буде потребувати кілька мільйонів. Але то інші проблеми. Чому ми сьогодні заганяємо себе, обмежуючи статусом, обрізаючи землю, і так далі. Давайте думати, пане Дмитро, давайте будемо логічнішими, ніж якісь там особисті ваші стосунки з Горделадзе. Дякую!

Гордон Д.І.: Да у мене немає стосунків особистих. Я вам відповім. Я дякую вам, ви дуже грунтовно все виклали. Я вам хочу сказати щодо консервації. 200 тисяч гривень - це дуже добре. Дивіться, я знаю, що мажоритарним депутатам бюджет надає по 170 тисяч гривень і я прошу перерахувати їх одразу в фонд консервації "Жовтня", одразу. Це перше.

Друге. Що заважає одночасно консервувати і готувати надання статусу пам"ятки? Дивіться, в мене є 4-й пункт "доручити виконавчому органу Київради вжити організаційно-правових заходів для внесення приміщення кінотеатру "Жовтень" до державного реєстру нерухомих пам"яток України як пам"ятки місцевого значення". Хтось це читав? Що тут є такого, скажіть? Давайте одночасно консервувати - 200 тисяч гривень треба, бачите, 170 вже є. Якщо б ці 10 не повернула пані директор, було би 180. Ще Віталій Володимирович дав 10 і вже 190. Бачте, вже майже 200 гривень є. Давайте консервувати і давайте


<--- 26 Декабря 10 ч 50 м 55 с ---- Седьмой --->

дамо доручення нашому департаменту, нехай готує про пам"ятку архітектури. Що не так, я питаю ще? Кому це заважає, скажіть мені! Хто на себе може взяти відповідальність за те, що йому це не треба!

Головуючий: Наступна записалася до виступу Олена Єскіна. Будь ласка!

Єскіна О.О.: Дякую! Шановні колеги, шановний пане Гордоне! Вам величезний респект за вашу позицію, за те, що ви хочете разом з нами врятувати цей кінотеатр. Я не знаю, хто з депутатів виїжджав на місце, але стан кінотеатру "Жовтень" жахливий. Туди просто не можна зайти, тому що валиться дах і все, тому потрібно негайно провести консервацію. Я повністю підтримую позицію своїх колег пані Рени Назарової та пана Бондаренка, з якими ми разом туди виїжджали, разом з громадськими організаціями брали участь в нараді.

До речі, щодо якихось кишенькових громадських організацій, то там є громадська організація "Старий Поділ", яка протягом тривалих років займається збереженням культурної спадщини Подолу. Я їм повністю довіряю. Я думаю, що ми як депутати повинні підтримати їх позицію щодо надання.... (відключений мікрофон).

Гордон Д.І.: Хто заважає його почати?

Головуючий: Дякую! Наступний записався. Я прошу, те, що ви кажете, вже не йде під стенограму.

Наступний записався Павлик. Будь ласка, включіть мікрофон!

Павлик В.А.: Дмитре Іллічу! Ви абсолютно вірно порушували ту проблематику по "Жовтню". Навряд чи ви знайдете в цій залі людину, яка б була проти відновлення і повноцінного функціонування кінотеатру. Натомість ... (нерозбірливо) проект рішення, який ми повинні ухвалити, ви порушили низку питань. Натомість підкажіть мені, для того, щоб прийняти позитивне рішення, яким положенням зазначеного проекту рішення вирішується порушення вашого питання, які визначають питання консервації, негайного відновлення будівлі самої.

І скажіть, будь ласка, ви самі зазначили, що громадськість визначає таким чином земельну ділянку як сквер. Ви кажете, що це неправда, вона буде дещо іншої форми. Натомість у нас у матеріалах немає викопіювання із кадастрової справи, де б усі чітко і прозоро побачили, що дійсно це межі земельної ділянки. І саме таким чином ви хочете визначити цей статус скверу, щоб не було у нас двозначного тлумачення. Дайте відповідь!

Гордон Д.І.: Дякую вам! Розумію, ви праві абсолютно. Викопіровка надається в президію і надається департаментам. Це ж департаменти будуть готувати і ми будемо за це голосувати, коли вони все зроблять. Я ще раз наголошую, потрібно одночасно робити і консервацію, і запустити процес надання статусу пам"ятки архітектури і скверу. Для чого? Щоб не вкрали ніколи вже!


<--- 26 Декабря 10 ч 53 м 56 с ---- Второй --->

Ну, це логічно.

Головуючий: Дякую! Наступний записався на виступ пан Діденко!

Діденко Я.О.: Доброго дня! Ярослав Діденко, Печерський район. Шановні колеги! Шановний голово! Пане Дмитре! Багато років нами, громадськими активістами, проти ганебних минулих рішень Київради, мародерських рішень використовувався статус скверу. Я нічого поганого в цьому не бачу, але зараз хочу звернутися до пана голови. Віталій Володимирович, ми з Вами вирішили боротися за колектив, за "Кіноман" і все ж таки згадати про кінотеатр "Зоряний". Зараз люди колективу знаходяться без роботи, тому прошу, "Зоряний" і ще раз "Зоряний". Ми домовилися, що колектив піде працювати в кінотеатр, тому прошу не забувати за цю позицію.

Головуючий: Дякую! Наступний Непоп В"ячеслав Іванович!

Непоп В.І.: Уважаемый Виталий Владимирович! Уважаемые коллеги! Я возглавляю коммунальное підприємство "Житлоінвестбуд УКБ". У меня есть конкретное предложение на вопрос Дмитрия Гордона. Виталий Владимирович, поручить нам как коммунальному предприятию функции замовника по восстановлению кинотеатра "Жовтень". При политической поддержке Вашей, при дорученні, чтобы мы могли пройти эти чиновничьи перепоны Рябикина Павла, при поддержке Странникова - бюджетной комиссии, я Вам гарантирую, что мы этот кинотеатр восстановим до конца следующего года и тогда Гордон снимет этот вопрос. Сегодня тянут в разные стороны, а ведущего... То есть, в любом случае эти функции нужно кому-то передавать. У меня есть конкретное предложение - ответ на вопрос Гордона.

Головуючий: Дуже корисна пропозиція є. Дійсно, щоб не заговорювати... Вже є чітка пропозиція. Ми почули, що до кінця наступного року... Є комунальне підприємство наше київське, яке може взятися і зараз... Дякую!

Михайленку, будь ласка, включіть мікрофон!

Пропозиція приймається і я впевнений в тому, що ми зможемо розглянути вже більш конкретно вашу пропозицію для того щоб якомога швидше запустити кінотеатр, щоб не було ніяких сумнівів, що він кудись може зникнути. Будь ласка!

Михайленко В.О.: Михайленко, "УДАР-Солідарність". Шановний головуючий! Шановні колеги! Шановний Дмитро Ілліч! Останнім разом, коли я був у "Жовтні", я придбав два квитки, прийшов з дівчиною. І стоїть знайома жіночка на вході і каже: "Владику, що ж ти купив білети, я б тебе за півціни провела". Я це до того веду, шановні колеги... Це добре, що в нас почали депутати ходити до "Жовтня", коли він згорів, але якщо б туди
<--- 26 Декабря 10 ч 56 м 56 с ---- Первый --->

ходили люди, коли він не згорів, і платили гроші, купували білети, то він би собі чудово заробляв, розвивався і не треба було б його зараз рятувати.

Я це веду до того, що, на жаль, дуже мало людей у нас цікавиться "Жовтнем" і цікавиться артхаузним кіно. Тому дуже... Переважній більшості киян те, про що ми зараз говоримо, просто не зрозуміло.

У мене єдине питання, Дмитро Ілліч. Є проект рішення, надання статусу скверу, надання пам"ятки архітектури. Все добре. Чому є люди, які проти нього виступають? Просто коротко поясніть. Дуже дякую!

Гордон Д.І.: Вам мою думку сказати? Я думаю, що є лобі, яке лобіює завалення цього рішення. Тому що є люди серед нас у цій залі, які постійно ходять між депутатами і кажуть: не треба за це голосувати, не треба. А які доводи в них є? Логіка повинна бути, чи ні?

Я що скажу, що ... Взагалі я хочу сказати, що в мене немає жодних фінансових інтересів, жодних. Та, вони і не можуть тут бути. Є одна зацікавленість, щоб "Жовтень" ніколи ніхто за будь-яких режимів не вкрав, щоб ця споруда, яка нагадує справжнім киянам про їх Київ, про Київ їхнього дитинства, щоб вона вціліла.

Давайте залишимо її. Що треба? Консервація? Треба робити. Але треба зараз запустити процес, щоб був це пам"ятник архітектури, щоб був сквер і щоб ні в кого рука не піднялась ніколи, на майбутнє. Що, скажіть, я кажу не так? Проти чого тут можна боротись? Проти чого?

Головуючий: Дякую! Наступним записався Турець Владислав! Будь ласка, включіть мікрофон!

Турець В.В.: Шановні колеги, шановний головуючий, шановний Дмитро Ілліч! Я, в свою чергу, як мешканець Подолу зараз частіше починаю звертати увагу на те, що взагалі весь Поділ зараз починає бути як такою раною на місці Києва, тому що на Подолі дуже багато будівель, історичних будівель, старовинних будівель. І зараз взагалі, мені здається, що нам потрібно створювати якусь робочу групу по взагалі збереженню того Подолу, який є на сьогоднішній день, тому що дуже багато людей звертають на це зараз увагу і там дійсно є над чим працювати.

Я пропоную взагалі створення робочої групи на цю тему.

Що стосується безпосередньо кінотеатру "Жовтень", то я вважаю, що Дмитро Ілліч - та людина, яка найбільш серед усіх нас дослідила і вивчила це питання. Навіть там було проведене, я знаю, громадське обговорення на цю тему. Там зібрано дуже багато підписів про підтримку цього проекту рішення, який був, скажімо так, пройдений на усіх наших робочих групах, на всіх комісія і на комісії містобудування і землекористування, пройшло екологічну комісію.

Тому вважаю, що можна підтримати за основу, а далі вже наповнювати на основі тих робочих матеріалів, які будуть проводитись далі на ...(відключений мікрофон).

Головуючий: Дякую! Семененко, будь ласка! Відмова.

Олексій Гриценко, будь ласка!

Гриценко О.А.: У мене


<--- 26 Декабря 10 ч 59 м 57 с ---- Седьмой --->

кілька питань. Бо я спілкувався тільки що саме з активістами. Проблему бачу в такій площині, що у вас не було нормального з ними діалогу. Тому що взагалі вони не проти, щоб там був сквер. Вони вважають, що там має бути, на цій земельній ділянці прописано, що там це не стосується самого кінотеатру, бо вони хвилюються, що потім можна це, сам кінотеатр, не дати йому провести реконструкцію, щоб він там був побудований, бо чітко не виписані межі. А ви не хотіли навіть якісь вносити зміни в цей проект рішення і там вже почався особистий конфлікт, тому що не було нормального діалогу.

І друге питання, вони хвилювалися, задавали питання стосовно пам"ятки архітектури, тому що це там не компетенція Київради надавати статус взагалі пам"ятки архітектури. Вони нормально навіть проекту рішення з вами не обговорювали. Можливо треба було, і люди, Рена казала, і так далі, що треба спочатку зустрітися і проговорити нормально це все.

Гордон Д.І.: Дякую вам! Це компетенція Київради надавати статус пам"ятки архітектури місцевого, підкреслюю, значення. Щодо активістів, я ще раз хочу вам сказати, це заангажовані люди абсолютно. Вони зі скляними очима стоять переді мною. Я їм кажу: "Хлопці! Що вам завадить статус пам"ятки архітектури?". Не треба статусу пам"ятки архітектури! Хлопці! Що вам завадить? Не треба статусу скверу! Чому не треба? Бо не треба статусу скверу! Бо не треба! Ну це ж не логіка, це ж не доводи! Це просто вони відробляють чиєсь завдання!

Головуючий: Наступною записалася Олена Галушка. Будь ласка!

Галушка О.М.: Я цілком погоджуюся з колегами про те, що нам зараз потрібно спрямувати всі зусилля саме на консервації будівлі, а не ускладнювати процес її відновлення. Тому що з кожним днем стан "Жовтня" тільки погіршується. Так само виїжджала на місце, бачила стан - просто плачевний. Ви кажете, що активісти вам не надають ніяких пояснень, ніяких доводів, чому надання статусу пам"ятки культурної спадщини ускладнить процес. Ну це ж неправда!

Вчора активісти всім депутатам роздали листівки, в яких чітко описана процедура реконструкції кінотеатру, про визнання його об"єктом культурної спадщини зараз і після відбудови. Тобто активісти є не проти цього надання статусу, але виключно після реконструкції і після відбудови.

Гордон Д.І.: Ключові слова! Чому вони за статус після відбудови? Хто відповість на запитання, чому не можна зараз відбудовувати вже, консервацію робити і починати запуск статусу. Чому? Ці слова залишаються без відповіді. Давайте, каже директор, кажуть активісти, давайте спочатку ми відбудуємо, а потім вже дамо статус. Вони не хочуть цього статусу, він їм не потрібний.

Головуючий: Вадим Онуфрійчук, будь ласка!


<--- 26 Декабря 11 ч 02 м 58 с ---- Второй --->

Головуючий: Відмова. Юрій Крикунов, будь ласка!

Крикунов Ю.В.: Дякую! Шановні колеги! Дискусія триває і начебто воно і там правда, і там правда, але недавно я почув наступне. В"ячеслав Іванович Непоп, шанований нами, сказав, що він вміє і він вже це робив, ремонтувати пам"ятки архітектури - це перша теза, яку я прошу всіх взяти до уваги.

Друга теза. Дмитро Ілліч наполягає надати статус пам"ятки. Якщо ці два питання поєднати, Дмитро Ілліч, подумайте, чи можливо одразу в проекті рішенні закласти, що доручивши...

Гордон Д .І.: Звичайно.

Крикунов Ю.В.: Доручивши такому-то нашому комунальному підприємству процес реконструкції та відбудови. Якщо це можна зробити, я взагалі не бачу логіки, чому відмовляти в проекті Дмитра Ілліча. Тобто виходить так, ми захищаємо цю споруду і є наше комунальне підприємство, яке згодне його, зробити його реконструкцію. Як на мене, треба підтримувати. Дякую!

Гордон Д.І.: Ідеальний компроміс. В"ячеслав Іванович робить реконструкцію, а ми вже запускаємо механізм надання статусу пам"ятки архітектури. Все, більше ні про що не йдеться мова.

Головуючий: Кримчак Сергій, будь ласка! Кримчаку включіть мікрофон, будь ласка! Ще раз спробуйте! Павлику включіть мікрофон, поряд, будь ласка!

Кримчак С.О.: Шановний Дмитре Іллічу! Шановні колеги! Я хотів би звернути увагу на те, що в цьому рішенні міститься доручення київському комунальному об"єднанню "Київзеленбуд" звернутися щодо оформлення земельної ділянки для надання статусу скверу... Для фактичного оформлення і внесення цієї інформації в державний земельний кадастр, який і веде фактичний облік земель рекреаційного призначення, до яких і відноситься статус скверу.

У зв"язку з цим я і хочу звернути вашу увагу, шановні, що нам доведеться знову-таки ще раз голосувати оформлення ділянки для надання їй вже конкретного статусу визначеного. На сьогодні це рішення є декларативним, яке визначає лише принципи і шляхи подальшого спрямування.

Я хочу вас, Дмитро Ілліч, тільки спитати, наскільки, на ваш погляд, надання статусу пам"ятки, бо пам"ятку


<--- 26 Декабря 11 ч 05 м 58 с ---- Седьмой --->

не можна реконструювати. Пам"ятку можна лише реставрувати і наскільки це ускладнить процес. І якщо так, чи встигне закінчитися реконструкція до фактичного внесення цього кінотеатру "Жовтень" до державного реєстру пам"яток?

Гордон Д.І.: Я вдячний вам за це питання. Ви зараз головні речі сказали насправді, що ми зараз декларативно все голосувати будемо, а потім будемо ще раз голосувати після оброблення цієї інформації департаментами. Треба запитати у В"ячеслава Івановича. В"ячеславе Івановичу, зможете ви це робити? Скажіть! Реконструкцію зможете... буде вам ускладнювати статус скверу чи статус пам"ятки архітектури реконструкцію? Реставрацію, я прошу вибачення!

Головуючий: Знаєте що, Дмитре Іллічу! Коли ми поміняємося місцями, тоді ви і будете давати слово депутатам!

Наступним записався Левада. Будь ласка!

Левада С.Я.: Уважаемые коллеги! Я предлагаю все-таки внести дополнение в проект решения, все-таки поручить коммунальному предприятию провести реставрацию, это первое. И второе, придать статус сквера и памятки с отлагательным условием - после проведения реставрации и ввода в эксплуатацию. Спасибо!

Головуючий: Дякую!

Олександр Олександрович Омельченко, будь ласка!

Омельченко О.О.: Дякую! Доброго дня! Шановний Віталію Володимировичу, президія, шановні колеги! Ми себе загнали в кут, чи гострий чи тупий, але в кут. Я від фракції - три хвилини! Я бачу хвилину ... (нерозбірливо), хвилину від депутата і три хвилини від голови фракції.

Головуючий: Три хвилини від фракції, будь ласка!

Омельченко О.О.: Вийти з цього положення дуже просто. Я хотів, щоб ви були уважні! Товариство "Кіноман", де Горделадзе - 45%, сину Горделадзе - 45%, Лєна, звать її, замдиректора - 10%. Це товариство "Кіноман", з яким заключений договір оренди на кінотеатр. Впечатляет? Да! Це товариство п"ять років судилося з владою Київради і програло суд на право оренди кінотеатру. Через 7 днів після винесення рішення суду відбувся пожар


<--- 26 Декабря 11 ч 08 м 59 с ---- Второй --->

кінотеатру.

Віталій Володимирович, багато з нас по-різному розуміють, що таке пам"ятка історії, культури і архітектури.

Згідно із законом пам"ятку можна орендувати, передавати в управління і викупати, купувати пам"ятку згідно із законом, але зберегти її забов"язаний власник у обов"язковому порядку. Якщо є можливість зберегти, зберігається головний фасад. Якщо є можливість - зберігається і дворовий фасад. Буває в пам"ятку входить інтер"єр. Наприклад, універмаг рядом з нами. У пам"ятки був інтер"єр, лестничная клетка с маршами, которые неповторимы в Европе и мире. Она ликвидирована благодаря Скорик, бо вона в той час була радником у Президента від Партії регіонів. Тому залишили тільки фасад, є постанова Кабінету Міністрів і Міністерства культури з грубим порушенням.

Для чого я говорю? Якщо в пам"ятки не можна зберегти нічого, передбачається зберегти обов"язково фасадне вікно і фрагмент 3 на 4 стіни... (відключений мікрофон).

Головуючий: Дайте закінчити, будь ласка!

Омельченко О.О.:... І робиться новий фасад. Тому поняття про пам"ятку сьогодні тут заангажоване. Хто був там? Я був там. Мені неудобно говорити про себе, але я був 1,5 року в Афганістані, 8 місяців у... (нерозбірливо). Я не говорю про Київ, я більше ж в житті нічим не займаюся: або будував, або руйнував. Більше будував.

Непоп вніс пропозицію, елітний будівельник, дайте йому право. Передайте управління, ми ж ліквідували з вами, не дали управління по реставрації пам"ятників. При умові, я був категорично проти, що в цьому управлінні два інші візьмуть на себе... І так ви, дякую, погодилися тоді, і ми перерозподілили обов"язки. Ці обов"язки сьогодні в головному нашому управлінні.
<--- 26 Декабря 11 ч 12 м 00 с ---- Первый --->

Передаємо в управління - ні у власність, ні в оренду, в управління театр Головному управлінню ...(нерозбірливо). Керівник ...(нерозбірливо) я з ним познайомлюсь, спеціально їздив познайомитись, бо хотів бачити нового керівника. Поможіть. Передайте в управління Головному управлінню нашому і написати: передається в управління на час реставрації, збереження його як пам"ятки. (Відключений мікрофон).

Головуючий: Дякую, Олександр Олександрович!

З зали: (Нічого не чути).

Головуючий: Будь ласка, включіть мікрофон, Странніков Андрій Миколайович!

З зали: (Нічого не чути).

Странніков А.М.: Дякую! Шановні ...

З зали: (Нічого не чути).

Странніков А.М.: Олександр Олександрович, мені якось незручно вас перебивати, але в мене вже 10 секунд вийшло.

З зали: (Нічого не чути).

Головуючий: Странніков, будь ласка!

Странніков Андрій, включіть мікрофон, будь ласка!

Странніков А.М.: Дякую дуже! Шановний Дмитро Ілліч, шановні колеги! Ми дуже багато красивих слів сьогодні наговорили. Поки ми говоримо, кінотеатр справді руйнується.

Я зараз не хочу глибоко в дискусію вдаватися. У мене просто є одне невелике уточнення як у голови бюджетної комісії.

Річ у тім, що всі наші добрі слова автоматично не врятують кінотеатр, але кінотеатр частково могли б врятувати справді ваші 170 тисяч, які, на жаль, вами використані в цьому році не будуть з однієї простої причини, що громадська приймальня вами досі не відкрита.

Тому, на жаль, є у нас кілька депутатів, кажу, на жаль...

Гордон Д.І.: Вона є давно, із самого початку.

Странніков А.М.: Ще раз кажу... Вчора ... Я маю на увазі, офіційно розпорядження про створення приймальні, це інформація від ваших помічників, які вчора підійшли до мене, сказали, як можна використати 170 тисяч, я їм пояснив, що я, сьогодні вже 26 грудня, плюс два вихідних, потім припиняє працювати казначейство. А ці 170 тисяч справді могли б послужити добру справу.

Тому просто, щоб не було ілюзій, що ми зможемо їх використати, наприклад, на консервацію, я вас інформую і ...(відключений мікрофон).

Головуючий: Головня, будь ласка! Роман Головня, включіть мікрофон!

Головня Р.Г.: Доброго дня! Роман Головня, фракція "Громадянська позиція".

Шановні колеги! Ми вже другий чи третій раз піднімаємо це питання на пленарних засіданнях і, наскільки зрозуміло з виступу колег, не можемо дійти якогось консенсусу, тим більше консенсусу з громадськістю, яка там пише, телефонує.
<--- 26 Декабря 11 ч 15 м 00 с ---- Второй --->

Приходить в Київську міську раду і наводить різні аргументи і доводи з того чи іншого рішення чи пункту в проекті рішення.

Можливо непопулярне рішення я зараз скажу, але хотів би поставити на голосування, якщо це можливо, створення робочої групи, дійсно дієвої, з тих депутатів, які там зацікавлені, там були. І остаточно вирішити і розібратися в цьому питанні, тому що аргументи як з однієї, так і з іншої сторони сьогодні не до кінця об"єктивні і реально депутати, багато депутатів, не можуть визначитися в даній ситуації. Дякую за увагу!

Головуючий: Олександр Міщенко, будь ласка!

Міщенко О.Г.: Міщенко, "УДАР-Солідарність". У меня вопрос такой. Я вообще не могу понять, почему у нас постоянно... Непосредственно по "Жовтню". Мэр дал свои деньги, дали еще какие-то депутаты. А куда делась страховка 6 миллионов, на которую был застрахован "Жовтень"?

Я тоже согласен с коллегой. Нужно создать рабочую группу для того, чтобы понимать мутность этой ситуации и, соответственно, внести ясность, куда делись эти деньги. Где страховка? Почему мы по сусекам скребем, в конце-концов? Спасибо!

Головуючий: Ганна Старостенко, будь ласка!

Старостенко Г.В.: "УДАР-Солідарність". Я як профільний зам. збирала в понеділок велику нараду, на якій були і представники депутатського корпусу, зацікавлені у відновленні діяльності кінотеатру "Жовтень", і була громада, і був шановний пан Дмитро, і була пані Горделадзе.

Перед зустріччю я особисто з кожним проговорила і всі були готові відкласти якісь особисті образи, непорозуміння для того, щоб об"єднати зусилля кінотеатру, бо завдання в нас одне - відновити кінотеатр "Жовтень" до кінця жовтня наступного року. Але, на жаль, окрім особистих образ з боку пана Дмитра ця зустріч нічим не закінчилася. На жаль! Тому я за те, щоб ми всі об"єднали зусилля і відновлювали діяльність кінотеатру.

Але, пане Дмитре, давайте відверто говорити, якщо ви на боці відновлення кінотеатру, то давайте об"єднувати зусилля. Ми вам запропонували увійти в наглядову раду фонду, в робочу групу, але ж ви відмовилися від цього. Я не розумію, чому.... (відключений мікрофон).

Головуючий: Дякуємо.

Гордон Д.І.: Можна відповісти?

Головуючий: Будь ласка!

Гордон Д.І.: Пані Ганна, мені тяжко відповідати, але я вам скажу. Я хочу, щоб кінотеатр "Жовтень" не вкрали. Чого хочете ви і інші люди, я не можу збагнути. Крапка.
<--- 26 Декабря 11 ч 18 м 01 с ---- Седьмой --->

Головуючий: Прокопів Володимир, будь ласка!

Прокопів В.В.: Шановний Дмитре Іллічу! Я з великою повагою до вас ставлюся, Я думаю, що ми з вами як керівництво земельної комісії вже можемо гарантувати виборцям, що жодної забудови на цих ділянках ми не дозволимо разом з вами. З іншого боку, по цьому проекту рішення зрозуміло, по цій дискусії жвавій, яка відбувається, що можливо немає сенсу приймати його зараз. Дати відповідь колегам на всі їхні запитання і після цього його проголосувати.

Я пропоную підвести риску під обговоренням, прийняти цей проект рішення за основу, доопрацювати і на наступному пленарному засіданні проголосувати його в цілому.

Гордон Д.І.: Можна відповісти?

Головуючий: Будь ласка!

Гордон Д.І.: Шановний Володимире Володимировичу! Я дякую вам за слушне зауваження. Я думаю, що якщо б ми сьогодні прийняли його за основу і доопрацювали з урахуванням пропозицій пана Непопа, пана Омельченка та інших, це був би ідеальний вихід із ситуації. Тобто прийняти за основу і доопрацювати!

Головуючий: Кісільов Ігор, будь ласка! Відмовився.

Ставлю на голосування, знаєте така велика дискусія. Я впевнений в тому, що кожен з нас хоче, щоб кінотеатр як можна швидше працював, щоб ніхто його не вкрав, щоб він без зміни профілю далі працював і кияни могли мати можливість як і відпочити в сквері біля кінотеатру, також сходити в кінотеатр.

Наше завдання, якщо відверто, і зараз дуже гарно, що В"ячеслав Іванович Непоп зробив пропозицію, що якщо він візьме, його комунальне підприємство візьме під контроль цей кінотеатр, то може бути кінотеатр "Жовтень", ми зможемо запустити в жовтні наступного року, як ми правильно зрозуміли, це дуже гарна пропозиція... Наше! Ви керуєте комунальним підприємством, тому і вам за це відповідати!

Тому я хотів би зробити, знаєте, таке компромісне рішення, і, керуючись Регламентом, хотів би зробити таку пропозицію: якщо в разі, якщо для врахування зауважень, пропозицій, правок, внесених депутатами на пленарному засіданні Київради під час обговорення, проект рішення потребує доопрацювання, останній може бути прийнятий за основу. Це перше читання, направлене до постійної комісії для

<--- 26 Декабря 11 ч 21 м 02 с ---- Первый --->

підготовки для другого читання.

Прошу тоді депутатів проголосувати, ми голосуємо за основу це питання і направляємо до постійної комісії на доопрацювання із зауваженнями, які були тут, з правками, які були тут. А пропозицію, яку В"ячеслав Іванович висловив, я впевнений в тому, що ми повинні допрацювати для того, щоб прийняти чіткі рішення і на наступній сесії вже оголосити ...

Тому прошу визначатись. Ставлю на голосування, рішення приймаємо за основу. Прошу підтримати депутатів це рішення.

Голосування:

За - 64, проти - 1, утр. - 4. Рішення прийнято.

І ще одне хотів би додати. Там, де безпосередньо потребується, наскільки я знаю, було озвучено 200 тис. грн. Я розумію, що ми знаємо, що всі депутати працюють на громадських засадах, багато з депутатів зробили себе самі, вони є, тому вони мають відношення, постійну роботу ще додаткову. Якщо кожен з депутатів зможе зробити внесок по 2 тис. грн, ми маємо гроші вже на консервацію, але потім вже, я впевнений в тому, що ми повинні реалізувати і вивчити питання страховки, і вивчити питання для того, щоб профінансувати відновлення кінотеатру "Жовтень".

Прошу не бути байдужими. Не тільки виступати, а також долучатись для того, щоб як можна швидше запустити кінотеатр.

Дякую!

Резніков О.Ю.: Дозвольте озвучити протокольне доручення щодо пропозиції вашої на стенограму.

Головуючий: Будь ласка, Олексій Юрійович!

Резніков О.Ю.: Значить, протокольне доручення буде звучати таким чином. Доручити, я пана Непопа зараз цитую, доручити профільному заступнику голови КМДА Рябікіну Павлу Борисовичу розробити проект розпорядження про зобов"язання визначення функцій замовника за КП "Житлоінвестбуд-УКБ" і під час розгляду на профільній комісії, в тому числі, повідомити про таке розпорядження. Таке протокольне доручення для стенограми головуючого.

Головуючий: Шановні депутати! Переходимо до розгляду наступного питання, "Про надання статусу скверу земельній ділянці

<--- 26 Декабря 11 ч 24 м 02 с ---- Второй --->

на вул. Авіаконструктора Антонова, біля будинку №2/32 к.4-7 у Солом'янському районі м. Києва", з метою підвищення... (нерозбірливо) потенціалу міста Києва, а також враховуючи звернення громадян. По цьому питанню доповідає депутат Андрєєв Андрій Сергійович. Будь ласка!

Андрєєв А.С.: Є дві редакційні правки. Це додати пункт 5-й, де вказати, що оприлюднити це рішення в офіційному віснику Київської міської ради, в газеті "Хрещатик" та додати... бо в проекті рішення зробили кадастровий номер 72083732. Люди будуть дуже вдячні.

Резніков О.Ю.: Шановні колеги! Чи є потреба обговорювати, чи ми можемо ставити на голосування? За відсутності пропозицій інших, ставлю на голосування запропонований проект рішення. Прошу визначатися колеги, будь ласка! Голосуємо! З правками, які озвучені суб"єктом подання.

Голосування:

За - 70, проти - 0, утр. - 0. Рішення прийнято.

Депутат Даниленко, ви хотіли... Будь ласка, дайте слово депутату Даниленку!

Даниленко В.В.: Спасибо, Алексей Юрьевич! Мы вчера проголосовали такой, достаточно резонансный проект решения, уже решение о МАФах. Я бы попросил Вас дать протокольное поручение по следующему эпизоду. На улице Оранжерейной, 2 не так давно поставили незаконный МАФ, который реализовует ритуальную продукцию. Соседи вышли возмущенные этим фактом. После чего хозяин этого МАФа, некий Малиновский Вадим Евгеньевич сказал, что перестаньте возмущаться и вообще надо бояться живых, а не мертвых. На следующий день эта активистка получила трубой по голове, ну, и попала в больницу. Дайте протокольне доручення организации, которая отвечает за снос этих МАФов по улице Оранжерейной, 2, разобраться в этой ситуации и прекратить этот беспредел.

Резніков О.Ю.: Даємо протокольне доручення Департаменту КМДА благоустрою, пану Белоцерковцю з приводу озвученої інформації та звернення до керівництва правоохоронних органів, міліції та прокуратури, тут представник прокуратури присутній, стосовно факту побиття
<--- 26 Декабря 11 ч 27 м 03 с ---- Второй --->

цієї жінки. Так само щоб проінформували.

Будь ласка, наступне питання порядку денного, "Про надання статусу скверу земельній ділянці на вулиці Лайоша Гавро, 7 в Оболонському районі м. Києва". Доповідачі - Безпалий і Михайленко. Будь ласка, хто з вас починає?

З зали: Голосуємо.

Резніков О.Ю.: Чи є потреба обговорювати? Шановні колеги! Пропозиція підтримати наших колег. Я ставлю на голосування цей проект рішення "Про надання статусу скверу земельній ділянці на вулиці Лайоша Гавро, 7 в Оболонському районі м. Києва". Будь ласка, визначаємось! Голосуємо!

Голосування:

За - 68, проти - 0, утр. - 0. Рішення прийнято. (Оплески).

Наступне питання, "Про надання статусу скверу земельній ділянці на вулиці Прирічній, 19 в Оболонському районі м. Києва". Доповідач -Михайленко. Якщо немає потреби обговорювати, є пропозиція підтримати... Чи ви хочете виступити? Голосуємо! Пане Владислав, я зараз ставлю на голосування те, що я ставлю на голосування. Ну, нащо зайві розмови в залі? При всій повазі! Ставлю на голосування запропонований проект рішення! Будь ласка, визначаємось!

Голосування:

За - 70, проти - 0, утр. - 0. Рішення прийнято. (Оплески).

Наступне питання, "Про надання статусу скверу земельним ділянкам на вулиці Героїв Дніпра, які знаходяться між будинками №53 та №55 (загальна площа 0, 24 га), та між будинками №67 та №69 (загальна площа 0,19 га), в Оболонському районі м. Києва". Будь ласка, Михайленко, ви хотіли слово, але ви не записані до слова. Давайте, я вже поставив.

З зали: (Нічого не чути).

Резніков О.Ю.: Я вам даю слово, пане Михайленко! Ви запишіться на слово. Як вам дати? Купіть лотерейний квиток вже нарешті! Включіть мікрофон Михайленку!

Михайленко В.О.: Дякую, Олексій Юрійович! Я перепрошую, я дуже нервуюся, бо надзвичайно важливі питання і оболонці зараз нас дивляться і переймаються. Я би хотів подякувати колегам. Ми вчора створили один сквер у моєму окрузі на Героїв Сталінграда, 44-б і створюємо ще 4 сквери сьогодні.

Щодо даного проекту рішення. Є в мене технічні правки. Я прошу з ними проголосувати! Це, по-перше, по тексту, там в назві слово "будинок" в усіх відмінках замінити на слово "будівля".

Друге, доповнити проект рішення пунктом 2 в наступній редакції: "надати назву скверу між будівлями №67 та №69 загальна площа 0,19 га в Оболонському районі міста Києва сквер "Добродій" і відповідно змінити нумерацію пунктів. Це такий невеличкий
<--- 26 Декабря 11 ч 30 м 04 с ---- Первый --->

подарунок до Різдвяних свят усім оболонцям та Пінчуку Віктору Івановичу, який один з цих скверів облаштовував.

Надзвичайно вдячний, колеги, і сподіваюсь на вашу підтримку.

Резніков О.Ю.: Пане Владе, є одна проблема, голосувати по ваших правках, тому що немає зараз у залі представників профільної комісії.

Є з екологічної комісії хтось, хто, через яку проходив цей проект, тому що ви вносите зміни у проект рішення? Є хтось? Будь ласка, слово представнику, запишіться на виступ.

Бричук, будь ласка, представник екологічної комісії! Ваша згода чи не згода.

Бричук К.Г.: Бричук Костянтин, "УДАР-Солідарність", Печерський район, екологічна комісія.

Олексій Юрійович, абсолютно технічна правка, комісія підтримує ...

Резніков О.Ю.: Там назва скверу з"являється. Тобто ви даєте згоду?

Бричук К.Г.: Так, немає питань абсолютно.

Резніков О.Ю.: Шановні колеги, у запропонованому варіанті ...

Записались Онуфрійчук, Кримчак, Костюк. Ви з цього приводу записались? Є потреба обговорювати? Зауваження, застереження?

Ставлю на голосування запропонований проект рішення, будь ласка, визначаємось, колеги, з правкою, озвученою суб"єктом подання. Будь ласка, голосуємо!

Голосування:

За - 71, проти - 0, утр. - 0. Рішення прийнято.

Повертаємось до пропущеного проекту рішення "Про надання статусу скверу земельній ділянці на вулиці Прирічній, 17 в Оболонському районі", так само Михайленко.

Чи є потреба обговорювати? Не бачу запису. Пропонується голосувати.

Шановні колеги, хто за те, щоб ухвалити такий проект рішення, прошу визначатись: проти або утримався. Голосуємо!

Голосування:

За - 70, проти - 0, утр. - 0. Рішення прийнято.

Шановні колеги, ми переходимо до розділу питання власності. У нас доповідачем вказаний керівник департаменту Гудзь. Є представник? Комісія постійна з питань власності?

Давайте тоді зателефонуйте, будь ласка, з"ясуйте.

Є пропозиція тоді рухатись по порядку денному. Зараз з"ясуємо, чи є представник, який буде доповідати, для того, щоб ми з вами, якщо немає заперечень у залі?

Тоді, Володимир Володимирович, ви готові доповідати поки? Чудово.

Тоді, будь ласка, є пропозиція перейти до розділу питання містобудування та землекористування. У разі появи представників Департаменту комунальної власності, або профільної комісії, ми зможемо повернутись до розгляду їх питань.

Будь ласка, Володимир Володимирович!

Прокопів В.В.: Шановний головуючий, шановні колеги! До земельних питань переходимо. Хочу ще раз наголосити, що всі ці питання


<--- 26 Декабря 11 ч 33 м 04 с ---- Второй --->

пройшли всі відповідні комісії, в тому числі і профільну. Комісія працює в безпрецедентно відкритому режимі. Всі питання, які зараз знаходяться в порядку денному, були погоджені як з депутатами, так і з представниками громадськості. По тих питаннях, в яких у громадськості виникають питання, я особисто буду просити надати слово як громадськості, так і замовникам для того, щоб сесійна зала могла приймати рішення.

Якщо дозволите, тоді по суті. Ми маємо розділ 1-й - продаж.

Пункт перший, "Про продаж земельної ділянки або права оренди на неї на земельних торгах (аукціоні) для будівництва та експлуатації малоповерхових житлових будинків на вул. Радистів, 73 у Деснянському районі м. Києва", Є-1231. Загальна площа земельної ділянки - 7,38 га. Право оренди на 20 років. Ринкова вартість земельної ділянки - 62 млн. 622 тис. 532 грн. Земельна ділянка вільна від капітальної забудови. До зеленої зони не потрапляє. Відповідно до Генерального плану земельна ділянка належить до території житлової садибної забудови.

Резніков О.Ю.: Шановні колеги! Запитання... Пан Маляревич, ви записалися з цього приводу? Пропозиції, застереження? Немає. Ставлю на голосування запропонований проект рішення! Прошу визначатися!

Голосування:

За - 56, проти - 2, утр. - 8. Рішення не прийнято.

Прокопів В.В.: Розділ другий - надання/передача. "Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю "ХІМІМПЕКС-ТРЕЙД" земельної ділянки для обслуговування та експлуатації торговельного павільйону та тимчасової автостоянки на вул. Василя Порика, 20 у Подільському районі м. Києва", А-10885. Загальна площа ділянки - 0,11 га. В оренду на 5 років передаємо. На земельній ділянці розташований торговельний павільйон загальною площею 197 квадратних метрів, що знаходиться у власності замовника.

Резніков О.Ю.: Шановні колеги! Застереження, зауваження, запитання? Немає. Ставлю на голосування запропонований проект рішення! Прошу визначатися!

Голосування:

За - 56, проти - 0, утр. - 9. Рішення не прийнято.

<--- 26 Декабря 11 ч 36 м 05 с ---- Первый --->

Прокопів В.В.: Шановні колеги, я прошу, чую смішки з залу так званих менших фракцій. От мені цікава ваша позиція. При неголосуванні за продаж земельної ділянки за 68 млн. грн, для наповнення міського бюджету. От мені цікаво, коли ви кажете, що треба грошей дати нам на округ, треба грошей дати, освітян підтримати, сквери треба облаштовувати. Ви це будете робити за власні кошти чи якимось чином ми повинні наповнювати бюджет? Це дуже гарна для вас позиція зайнята, що за наповнення бюджету ми не голосуємо, невідомо, мало лі, щоб нас не звинуватили, але тратити ми цей бюджет будемо, причому вимагати, щоб його тратили на наші потреби, ваші як депутатів-мажоритарщиків у тому числі.

Я прошу зайняти відповідальну позицію, в тому числі долучатися, брати на себе відповідальність і приймати рішення по суті.

З зали: (Нічого не чути).

Прокопів В.В.: Немає.

Шановний Олексій Юрійович! Я прошу повернутись до голосування по продажу земельної ділянки, пункту 1-го в розділі 1-му, продаж.

Резніков О.Ю.: Зараз.

Хоче виступити пан Головня з цього приводу, я так розумію. Так? Будь ласка, Роман Григорійович Головня!

Головня Р.Г.: Перше, що хотів би сказати. Судячи з відображення на екрані, малі фракції, так звані, в своїй більшості голосували.

Я особисто щодо останнього питання утримався. Поясню свою позицію. Я хотів теж з цього приводу виступити, що у Подільському районі ця земельна ділянка і те, скажімо так, організація, яка там знаходиться, вона виникає, там певне, скажімо так, суспільне напруження, тому що там розміщене і СТО, і там розміщена автомийка, яка забруднює навколишню територію і викликає певне напруження в населення.

Тому я по даному питанню утримався.

А щодо голосування і наявності депутатів у залі, то я думаю, що в принципі картина видна. Дякую!

Резніков О.Ю.: Будь ласка, з цього приводу Вовченко Олександр, я так розумію. Так? Будь ласка!

Вовченко О.Л.: Щодо першого питання по продажу. Наша фракція однозначно підтримує продаж з аукціону, бо це наповнення коштів. Єдине, що нам просто не дали слово.

У мене є ряд питань. Хотів би уточнити.

Резніков О.Ю.: З приводу чого, пане Олександре, питання?

Вовченко О.Л.: По першому питанню.

Резніков О.Ю.: Та ми ще до нього повернулись. Я думав, у вас є якісь стосовно ситуації взагалі по наповненню.

Вовченко О.Л.: Щодо ситуації. Із-за того, що не було надано слово, ми підтримуємо, але є питання...

Резніков О.Ю.: Пане Олександре, я спитав: чи є зауваження, застереження? Тиша, жоден з депутатів не записався. Коли я поставив на голосування, ви там всі проснулися.

Вовченко О.Л.: Натискав.


<--- 26 Декабря 11 ч 39 м 06 с ---- Второй --->

Резніков О.Ю.: Шановні колеги! Я прошу вас, уважно працюйте з пультами. Вони працюють. Коли ви натискаєте, зразу видно, повірте мені.

Шановні колеги! Є пропозиція суб"єкта подання, голови комісії Прокопіва Володимира Володимировича про повернення до розгляду питання № 1 розділу продаж. Цю пропозицію я маю поставити на голосування. В разі вашою згоди ми зможемо повернутися один раз протягом цього пленарного засідання до розгляду цього питання.

Володимир Володимирович, я правильно вашу позицію виклав?

Шановні колеги! Ставлю на голосування пропозицію...

З зали: (Нічого не чути).

Резніков О.Ю.: Прошу? Для цього не потрібно письмового звернення. Для цього достатньо оголосити в залі. Це Регламент говорить на клопотання одного з депутатів. Мова йде не про технічну помилку і не про порушення голосування, це просто право повернутися один раз згідно з Регламентом і воно було озвучено під стенограму.

Шановні колеги! Ставлю на голосування пропозицію депутата Прокопіва про те, щоб повернутися до розгляду питання порядку денного, пункт 1-й в розділі продаж стосовно земельної ділянки на вулиці Радистів, 73, кадастрова справа Є-1231. Будь ласка, хто за таку пропозицію, прошу голосувати!

Голосування:

За - 63, проти - 2, утр. - 7. Рішення прийнято.

Будь ласка...

З зали: По фракціях...

Резніков О.Ю.: По фракціях ви можете на пульті в себе подивитися. Ви хочете на екран по фракціях? Повернулися... Чи є потреба по фракціях? Наполягаєте? Покажіть по фракціях, будь ласка, на екран! Будь ласка, дивіться голосування по фракціях. Зачитувати, чи ви бачите?

Шановні колеги! Я прошу увагу в залі і лікаря так само, нашого любимого лікаря Макаренка як педагога! Ми працюємо. Володимир Володимирович, ми повернулися до цього питання. Будь ласка, до обговорення записалися Пишняк, Діденко, Вовченко, Найдьонов. З приводу цього обговорення Діденко Ярослав. Зрозуміло.

В технічному відділі, будь ласка, постійно йде запис депутата Діденка, який відверто стверджує, що він цього не робив, і біля нього є свідки і кажуть, що він цього не робив.

Будь ласка, Вовченко Олександр з цього приводу!

Вовченко О.Л.: У мене два питання до доповідача. Уточнення. Перше питання, чому тільки для


<--- 26 Декабря 11 ч 42 м 06 с ---- Второй --->

малоповерхової забудови? Ми розуміємо, що якщо малоповерхова, багатоповерхова, то буде більше шансів на реалізацію.

Друге питання. У нас розповідають в Київраді, що аукціони не проводяться і сьогодні велика проблема з наповненням бюджету, але чому винесено тільки одне питання по продажу, а передача безкоштовно в оренду - пару десятків питань?

У мене є пропозиція. Виставляється ділянка площею 7,5 га. Чи не логічно було би цю ділянку розбити на частини і тоді ми би могли її реалізувати по ціні значно... (відключений мікрофон).

Резніков О.Ю.: Питання прозвучало. Будь ласка, пане Володимире!

Прокопів В.В.: Шановний пане Вовченко! Почну з кінця вашого запитання. Чому продаж один, а безкоштовне надання в оренду, мені взагалі цікавий такий термін "безкоштовне надання в оренду". Дійсно раніше надавали коштовно в оренду, а зараз ми безкоштовно надаємо, маю на увазі, корупційної складової немає, ми надаємо в оренду земельні ділянки. Оренда землі... Ви минулого разу, ваша фракція, кардинально виступала проти збільшення орендної сплати, тому що, на вашу думку, підприємці не змогли б сплачувати її більшою. Тобто ви розумієте, що вона зараз в місті Києві далеко немаленька.

Друге. Чому саме такий розмір земельної ділянки і таке цільове призначення? Є кілька причин цьому. Поряд земельна ділянка, яка знаходиться з цією земельною ділянкою, це земельна ділянка надана раніше для відселення мешканців Русанівських садів.

Друге. Дана земельна ділянка відноситься до земель, згідно з Генеральним планом міста Києва до земель малоповерхової забудови, тому робити щось інше, що не відповідає Генеральному плану міста Києва, було би недоречно, на мою думку.

У випадку, якщо торги по аукціонах двічі не відбудуться, буде виставлене з аукціону право оренди на дану земельну ділянку. Розмір річної орендної плати встановиться в розмірі... Буде стартувати за розміром 8% від нормативної грошової оцінки. Дякую!

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Головня Роман!

Головня Р.Г.: Шановні колеги! Зараз мова йде про земельну ділянку в районі села Биківня і ми бачили, що частково там і зелені насадження зачіпаються. Є пропозиція все ж таки вивчити це питання, довивчити, на екологічній комісії.


<--- 26 Декабря 11 ч 45 м 07 с ---- Второй --->

Навіть не з цієї точки зору, що там кілька дерев можливо на цю ділянку потрапляють. А це ми сьогодні робимо кроки і ті кроки, що нами були зроблені по виділенню земельних ділянок бійцям АТО, і кроки по переселенню з Русанівських садів, ми реально навколо села Биківня зараз починаємо фактично заходити в ліс і реально знищувати ліс поступово.

Тому, є пропозиція, і я прошу поставити правку на голосування, довивчити це питання на екологічній комісії, щоб зрозуміти, наскільки реально ми заглиблюємося в ліс... (відключений мікрофон).

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Прокопів Володимир Володимирович, відповідайте! Включіть мікрофон Прокопіву і не виключайте його, поки він доповідач. Дякую!

Прокопів В.В.: Шановний пане Романе! Будь ласка, не вводьте людей в оману! Ми не входимо в ліс, не знищуємо його жодним чином, я вам доповідаю це і зачитую відразу при доповіді. Земельна ділянка не потрапляє до зелених зон жодним чином.

Згідно з Генеральним планом передбачено на ній будівництво малоповерхових житлових будинків. На доопрацювання знімати? Шановні колеги, хочу всім вам зауважити, що розробка цієї справи триває більше ніж 6 місяців уже. Вивчено всіма бажаючими за цих півроку. Всі, хто хотів подивитися її, подивилися. Вона пройшла всі необхідні комісії. Вам не хватило півроку для того, щоб подивитися матеріали справи? Скільки вам дати на довивчення? Рік, два, три? Скільки потрібно часу для того, щоб ви знайшли час, якщо у вас є запитання, прийти в комісію? Не було за 6 місяців людини, яка прийшла в комісію і попросила подивитися справу, а їй не дали. Цього не було! А це значить, що ви зараз прийшли на сесію міської ради, вам скучно там сидіти, де ви сидите, і ми слухаємо твір на вільну тему від вас. Я вас прошу, відповідально ставтеся до голосування! Це пропрацьоване питання! Це 70 мільйонів, майже, в бюджет міста Києва. Перестаньте займатися популізмом і давайте працювати! Дякую!

Резніков О.Ю.: Будь ласка, з цього приводу... Продовжуємо обговорення. Семененко Олександр!

Семененко О.А.: Семененко Олександр, фракція "Всеукраїнське об"єднання "Свобода". Дякую за вичерпну відповідь. Дійсно було багато запитань з того, що я отримав відповідь. Але, в принципі, по тій інформації, якою я володію, ще поки що те, на що я не отримав відповідь.

Рішенням 2006 року дана земельна ділянка віднесена до земель запасу рекреаційного призначення і надана в постійне користування КП "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд міста Києва". Відповідно зараз ця земельна ділянка є в користуванні даного комунального підприємства, чи, можливо, якимось рішенням ми вже вивели дану земельну ділянку?

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Меліхова Тетяна Іванівна!
<--- 26 Декабря 11 ч 48 м 08 с ---- Первый --->

(Шум у залі).

Резніков О.Ю.: Тетяні Іванівні включили мікрофон?

Меліхова Т.І.: Відповідь.

Резніков О.Ю.: Я перепрошую, відповідь Прокопіва.

Прокопів В.В.: Шановний пане Олександре, ви все вірно сказали і та інформація відповідає дійсності, про яку ви говорите, але тільки не на цю земельну ділянку, яку ми пробуємо продати, а на сусідню, яка знаходиться поряд з нею. Будь ласка, будьте уважні. Дякую!

Резніков О.Ю.: Тетяна Іванівна Меліхова, будь ласка! Натисніть ще раз кнопку "слово", будь ласка, щоб вам могли включити. Меліхова Тетяна Іванівна! Включіть!

Меліхова Т.І.: Меліхова, "Батьківщина".

Шановний доповідачу! Перше, раджу не збурювати сесійну залу і не коментувати виступи депутатів. Це перше.

Друге. Ми відводимо земельні ділянки бійцям АТО. І в Биківні таких три земельні ділянки відвели. То якщо сесійна зала відмовляється голосувати і є питання, то може розглянути питання передачі "Спецжитлофонду" під майбутнє на передачу земельних ділянок бійцям АТО і сім"ям загиблих. Дякую!

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Панчук! Панчук виступає? Ще раз, записався депутат Панчук. Включіть йому, будь ласка, мікрофон! А, депутат Панчук, натисніть кнопочку, будь ласка, "слово". Є депутат Панчук у залі? Кнопочка "слово" працює у вас? Не працює? А тепер включіть мікрофон Панчуку.

Панчук О.О.: Я насправді не записувався, натискаю "відмову".

Резніков О.Ю.: Все, дякую.

Так, Прокопів, чи ви відповіли вже?

З зали: (Нічого не чути).

Резніков О.Ю.: Я не можу надати там слово, там немає карточки, це депутатське крісло. Я запропонував, будь ласка, якщо хочете виступати з цього приводу, з трибуни, якщо є потреба зараз з цього, по цьому питанню. Чи ми зараз його проголосуємо, повернемось до власності, прийшов керівник департаменту.

Будь ласка, Костюк! Костюк.

Костюк С.А.: Дякую! Шановний пане доповідач, шановний Олексій Юрійович! У мене зауваження, пропозиція.

Шановні колеги! Дуже часто в нас на останніх сесіях, засіданні, ми згадуємо екологічну комісію. Інколи це перетворюється, знаєте, в такий фарс.

Тому я хотів би сказати, як у нас побудована робота. У нас, крім шанованого нами пана голови комісії пана Андрійка, якого я дуже поважаю, у нас ще є п"ять


<--- 26 Декабря 11 ч 51 м 08 с ---- Первый --->

депутатів, дуже фахових.

Крім того, на кожній земельній комісії, на кожному засіданні безумовно присутній наш представник. І якщо якесь питання тим чи іншим якимось способом пов"язано із зеленою зоною, воно безумовно знімається на нашу комісію і розглядається там. І тільки після голосування ми, після одностайного підтримання, воно йде далі.

Тому я запропонував би колегам, враховуючи, що зараз уже 12-та година другого сесійного дня, не спекулювати на цьому, а рухатись далі. Дякую!

Резніков О.Ю.: Шановні колеги! Чи є потреба ще обговорювати це питання? Є наполягаючі на виступі? Я бачу, пане Руслане.

Інші, що записалися: депутати Терентьєв, Міщенко, Костюк наполягають на виступах? Наполягають.

Будь ласка, Терентьєв!

Терентьєв М.О.: Олексій Юрійович! Я насправді відмовився, не наполягаю. Я лише хотів закликати всіх депутатів до конструктиву й рухатись далі. Тому що у нас так відбувається, що вже, що не зрозуміло в словах голови профільної комісії, що відповідне рішення пройшло всі профільні комісії, всі обговорення з громадськістю і забудовниками, і всіма іншими питаннями, які стосуються землекористування, наповнення бюджету. Що в цих словах не зрозуміло?

Чому виникають питання, коли на Погоджувальній раді всім зрозуміло, всі погоджуються, і малі фракції, з цим порядком денним, а на сесії виникають у них питання?

Потрібно вже переходити більш конструктивно до роботи і не витрачати час, це час і гроші киян, а не наші з вами. Дякую!

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Андрійко Руслан!

Андрійко Р.Ю.: Дякую, шановні колеги! Руслан Андрійко, фракція "Свобода", голова екологічної комісії.

Прошу 3 хвилини від фракції, якщо можна.

Насправді, дійсно тут мене згадував мій колега. Хочу попросити, особливо голову земельної комісії і всіх інших, не спекулювати на екологічній комісії. В нас у комісій йде нормальна робота. Я поважаю позицію своїх колег, але вони також поважають, власне, мою позицію і кожен з нас має право її висловити. Тому в комісії бувають голосування не одноголосні, але це позиція депутатів.

Тому я прошу не спекулювати, давайте мочіть Андрійка, там, він у вашій екологічній комісії, є такі розмови, тому не треба цього робити.

І також хочу сказати, дійсно, що я вимагаю доправити даний проект рішення на доопрацювання на нашу комісію. Прошу колег з екологічної комісії також підтримати, оскільки відбувається вилучення ділянки з території лісів, лісопарків.

З зали: (Нічого не чути).

Андрійко Р.Ю.: Власне, говорили так, але згідно з Генпланом, ви знаєте, що
<--- 26 Декабря 11 ч 54 м 09 с ---- Второй --->

проект планування. Відповідна зазначена ділянка належала до лісів і лісопарків у 1963 році. Я прошу... Дійсно, для нас важливе кожне дерево, кожен парк. Для нас важливо зберегти зелену зону, тому що під час молодої команди, вибачте, Київ вирубали настільки вже, що не лишилося ні зелених зон, ні скверів. Забудовувалися сквери і все таке. Ми повинні змінювати ці підходи. Давайте підтримаємо, розглянемо на екологічній комісії і тоді вже можна буде ставити це питання на голосування. Я вимагаю поставити... Дане питання направити на нашу екологічну комісію! Дякую!

Резніков О.Ю.: Дякую! Пане Руслане, оскільки ви тільки до нас приєдналися, ми тут працюємо зранку, я вас як головуючий інформую і готовий це засвідчити, жоден з депутатів у цьому залі ні публічно, ні тихенько не пропонував вас мочити. Я не знаю, звідки ви взяли цю ідею? Повірте мені, ніхто вас не пропонував мочити. Будь ласка, не придумуйте того, чого не було. Це інформація для вас. Можливо вас ввели в оману десь по дорозі в коридорі. Вас навпаки якраз підтримували і хвалили як керівника комісії ваші ж колеги.

Шановні колеги! Чи є потреба обговорювати далі це питання порядку денного, оскільки є пропозиція зняти з голосування і направити на комісію і є пропозиція суб"єкта подання визначатися голосуванням. Інших пропозицій... Є інші пропозиції в залі? Прошу, Тетяна Іванівна! Зразу віддати бійцям АТО. Зрозуміло. Є пропозиція Меліхової Тетяни Іванівни прямо зараз передати цю ділянку...

З зали: (Нічого не чути).

Резніков О.Ю.: У нас немає клопотання "Спецжитлофонду"... Зрозуміло. Пропозиція Тетяни Іванівни зняти з розгляду і доручити департаменту відпрацювати можливість передачі "Спецжитлофонду". Правильно? Так буде коректно звучати?

У нас була пропозиція... В порядку черговості... Будь ласка, Поліщук Олексій Григорович як співдоповідач, говоріть!

Поліщук О.Г.: Добрий день, шановні депутати! Вкотре прошу вас підтримувати земельні ділянки, які ми виставляємо на аукціон. Оскільки на минулій сесії ви зняли 25 земельних ділянок невідомо з яких причин і бюджет міста Києва недоотримає значні кошти. Сьогодні ви починаєте, дійсно, декотрі спекулювати щодо АТО і щодо зеленої зони.

По-перше, ця земельна ділянка не відноситься до зеленої зони, не відноситься до лісів уже з 63-го року.

По-друге, членам АТО ми виділяємо земельні ділянки, які на сьогоднішній день поруч знаходяться з цією земельною ділянкою. Щоб комплексно забудовувати цю територію, 7 гектарів, якраз ми виставляємо на аукціон, щоб там було побудоване не тільки житло, а й сфера соціального обслуговування - це дитячі<--- 26 Декабря 11 ч 57 м 10 с ---- Первый --->

садки, оскільки якщо комплексно забудовувати 7 гектарів, то відповідно до норм ДБ необхідно побудувати як і школи, так і дитячі садки.

Тому якраз бійці АТО зможуть використовувати цю територію для своїх потреб і для того, щоб їх діти навчались у шкільних закладах і ходили до дитячих, які будуть забудовані саме тими інвесторами, які зможуть купити на аукціоні за 60 млн. цю земельну ділянку.

Тому я ще раз прошу вас підтримати цю ініціативу - виставлення земельних ділянок на аукціон і проголосувати позитивно за це рішення. Дуже вам дякую!

Резніков О.Ю.: Шановні колеги, є три пропозиції.

Перша - це суб"єкт подання, так як проект рішення поданий.

Друга пропозиція - Головня Роман, підтримана Русланом Андрійком, про зняття з розгляду з направленням нам до екологічної комісії.

І третя пропозиція - Меліхової Тетяни Іванівни про зняття з розгляду, направлення в департамент для розробки можливості передачі в "Спецжитлофонд" для подальшого можливо виділення для АТО.

Таким чином у порядку черговості ставлю на голосування запропонований проект рішення. Будь ласка, хто за те, щоб ухвалити проект рішення, озвучений суб"єктом подання, прошу визначатись. Голосуємо!

Голосування:

За - 58, проти - 1, утр. - 7. Рішення не прийнято.

Значить, наступна пропозиція депутата Головні, підтримана Андрійком, про зняття з розгляду з направленням на екологічну комісію, а після того знову повертати її в сесійну залу.

Будь ласка, хто за таку пропозицію, прошу визначатись!

Голосування:

За - 47, проти - 2, утр. - 3. Рішення не прийнято.

Наступна пропозиція депутата Меліхової про зняття з розгляду та надання доручення профільному департаменту розробити можливість передачі цієї земельної ділянки КП "Спецжитлофонд" для подальшої передачі на потреби АТО.

Хто за таку пропозицію, прошу визначатись, проти чи утримався!

Голосування:

За - 18, проти - 0, утр. - 13. Рішення не прийнято.

Подальший розгляд цього питання можливий на наступній сесії, яка відбудеться буквально скоро.

Будь ласка, наступне питання порядку денного, це буде в нас, якщо не помиляюсь,
<--- 26 Декабря 12 ч 00 м 10 с ---- Второй --->

пункт 2-й в наданні.

Будь ласка, включіть мікрофон Прокопіву, зараз він натисне кнопочку "слово".

Прокопів В.В.: Шановний Олексію Юрійовичу! Шановні колеги! Пункт 2-й в розділі надання, про передачу товариству з обмеженою відповідальністю "КийБуд" земельної ділянки. Є пропозиція зняти зараз з розгляду в зв"язку з необхідністю технічних правок. Відправити в департамент на доопрацювання і розглянути на наступному пленарному засіданні.

Резніков О.Ю.: Шановні колеги! Є пропозиція суб"єкта подання про зняття з розгляду питання в розділі 2-му стосовно компанії "КийБуд". Є пропозиція підтримати суб"єкта подання. Прошу визначатися! Хто за таку пропозицію? Голосуємо!

Голосування:

За - 72, проти - 0, утр. - 1. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: "Про надання комунальному підприємству "Спецжитлофонд" земельних ділянок для житлового будівництва (малоповерхового - до 4-х наземних поверхів) для учасників АТО (поранених і членів родин, в яких учасники антитерористичної операції загинули при проведенні АТО) та для соціально-побутового будівництва в с. Биківня у Деснянському районі м. Києва", Д-7008. Загальна площа ділянок - 10,66 гектара, включає в себе три ділянки. Ділянка № 1 площею 2,30 гектара, ділянка № 2 - 5 гектарів, ділянка № 3 - 3,36 гектара. В постійне користування. Земельна ділянка вільна від капітальної забудови.

Відповідно до Генерального плану ділянки за функціональним призначенням належать до території житлової і садибної забудови. Пройшло всю процедуру. Всі висновки позитивні.

Резніков О.Ю.: Шановні колеги! Чи є потреба обговорювати таке питання? Є, так? Кримчак записався. Більше ніхто не записувався.

З зали: (Нічого не чути).

Резніков О.Ю.: Перевірте, технічні служби, потім, після пленарного засідання мікрофон, де сидить депутат Кримчак. Перший ряд, друге місце. Я показую рукою ось туди. Будь ласка! Включіть зараз йому мікрофон ще раз. Він... Запишіться на слово. Будь ласка, Кримчаку включіть!

Кримчак С.О.: Шановні колеги! Я хотів би відзначити комунальне підприємство "Спецжитлофонд" і подякувати йому, тому що вони встигли з цим проектом рішення. Я хотів би відзначити, що минулого разу, коли ми виступали проти ідеї надання окремо по 10 соток учасникам АТО, тому що вони не знали би, що з ними робити, сьогодні дуже приємно бачити, що можливо зможемо, чи за рахунок комунальних наших коштів громади, бюджету збудувати, чи за рахунок залучених інвесторів збудувати для них
<--- 26 Декабря 12 ч 03 м 11 с ---- Первый --->

житло і забезпечити їх житлом. Тому що дуже важко зрозуміти, навіщо родині, де годувальник і чоловік уже віддав своє життя за країну, навіщо їм окремі 10 соток і що вони з ними будуть робити, окрім як продавати.

Через це я хотів би всіх колег попросити підтримати це рішення і подякувати компанії "Спецжитлофонд". Дякую!

Резніков О.Ю.: Будь ласка, наступний Маляревич! Не записувався? Ви може рукою кнопку чіпляєте?

Мельничук! Випадково чи виступ?

Покажіть запис людей на виступ на екран, технічні служби.

Депутат Харченко намагається взяти слово, в нього не спрацьовує кнопка "слово". Є.

Мікрофон Харченку включіть!

Харченко О.В.: Доброго дня! Шановний головуючий, хотів би звернутись до Вас з таким запитанням. Я то знаю відповідь, але, щоб це почули всі.

Вже до мене декілька журналістів звертались, що з"явилась така інформація, що, перше, ніби цю землю, яку ми пропонуємо виділити під потреби АТО, вже видано іншим фізичним особам. Перше.

І друге. Нібито ця земля відноситься до категорії "ліс".

Будь ласка, чи підтвердіть, чи спростуйте.

І коротке звернення до колеги, який доповідав. 19.07 частина 12 батальйону підписала клопотання під час виїзду на місце з проханням виділення земельних ділянок під забудову. Що вони потім з ними будуть робити, це їх право як громадян.

Але я вам кажу, що письмово за підписом звернулись про виділення земельних ділянок.

Резніков О.Ю.: Будь ласка, хто буде відповідати? Олексій Григорович, ви? Будь ласка!

Поліщук О.Г.: Ця земельна ділянка виділяється саме для учасників АТО і більше нікому. Чому на комунальні підприємства...

Резніков О.Ю.: Це не питали, чому. У вас питали, чи вона знаходиться в лісі і чи вона видана іншим фізичним особам? Все.

Поліщук О.Г.: Я ж відповів, що ...

Резніков О.Ю.: Пане Олексію, будь ласка, відповідайте те, що спитали, щоб ми часу, ми стільки часу проїдаємо зараз.

Поліщук О.Г.: Виключно для учасників АТО і вона не відноситься до лісових земель.

Резніков О.Ю.: Ще раз, іншим фізичним особам там ... У вас питали, інші фізичні особи отримали цю землю вже?

Поліщук О.Г.: Ні.

Резніков О.Ю.: Ні, так і скажіть, пане Олексію!

Знаєте, як у школі: просте запитання, проста відповідь.

Будь ласка, чи є потреба обговорювати ще?

Пропоную ставити на голосування запропонований проект рішення і визначатись. Будь ласка, шановні колеги, голосуємо!

Голосування:

За - 76, проти - 0, утр. - 0. Рішення прийнято.
<--- 26 Декабря 12 ч 06 м 12 с ---- Второй --->

Прокопів В.В.: Шановні колеги! Я хочу подякувати за це одноголосне голосування. Це те, що обіцяв міський голова, це те, що ми з вами обіцяли, що наші хлопці, які за нас воюють на сході нашої країни, дійсно отримають ті земельні ділянки. Хочу наголосити, що жодних аферистів ми туди не допустимо. Під особистим контролем буде здійснюватися це виділення. Ще раз вам дякую за одноголосність!

Наступний, 4-й пункт, "Про надання земельної ділянки комунальному підприємству з питань будівництва житлових будинків “Житлоінвестбуд-УКБ” для будівництва та експлуатації житлового будинку з вбудованими приміщеннями та паркінгом на вул. Вірменській, 6-а у Дарницькому районі м. Києва", А-21366. Загальна площа - 0,90 гектара. Зараз на цій земельній ділянці розташована стихійна автостоянка.

Резніков О.Ю.: Будь ласка, записалися Закревська і Странніков. Чи це випадково? Є пропозиція тоді без обговорення. Чи є запитання? Кузик Петро, будь ласка!

Кузик П.М.: Дякую, Олексій Юрійович! Кузик Петро, фракція "Свобода". Перед цим пан Володимир дуже полум"яно і, вважаю, доречно розповідав, що треба наповнювати міський бюджет, потрібні гроші і так далі. Це вільна земельна ділянка. Колись була в оренді приватної фірми. Прокуратура забрала цю ділянку до комунальної власності, але ж на цю ділянку були претенденти. Був претендент і "Київміськбуд", були інші компанії. Приблизна вартість ділянки десь приблизно 20 мільйонів. Це по мінімуму.

Там в проекті рішення є цікаві такі пункти, скасувати пункти 2, 3, 4, 5 рішення Київради минулих років. А що ми скасовуємо? А ми скасовуємо якраз пункти, які доручають відповідним службам... (відключений мікрофон).

Резніков О.Ю.: Ви від фракції можете виступати. Ви скільки виступали, хвилину? Додайте від фракції, будь ласка, час!

Кузик П.М.: Тобто цю земельну ділянку можна було виставляти на аукціон і таким чином місто отримало би гроші. Ми її віддаємо без<--- 26 Декабря 12 ч 09 м 12 с ---- Первый --->

аукціону, віддаємо, так, нашому комунальному підприємству, але якщо ми передаємо комунальному підприємству, то в проекті рішення треба зазначити, що там сто відсотків житло йде на соціальні потреби і так далі, і тому подібне, щоб довго не говорити, не витрачати часу. Тут, щоб у киян не виникало і в нас не виникало питань про дерибан, про інші речі, я думаю, треба працювати відкрито, якщо є можливість попрацювати на аукціоні і отримати більше коштів від цієї земельної ділянки, це треба робити. Дякую!

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Прокопіву! Чи Поліщук. Хто відповідає? Мікрофон Прокопіву не вимикайте, будь ласка!

Поліщук О.Г.: Я можу відповісти.

Резніков О.Ю.: Володимир, натисніть кнопочку вашу, щоб у вас постійно був включений. І Прокопіву не вимикайте мікрофон, поки йдуть питання земельні.

Прокопів В.В.: Шановний пане Петре, шановні колеги! Повністю, в принципі, погоджуюсь з такою позицією пана Петра. Громада, так, повинна розуміти, що відбувається. Земельна ділянка дійсно раніше була в оренді в приватного підприємства, зараз ми цю земельну ділянку надаємо комунальному підприємству, сто відсотків якого належать місту.

Жодного дерибану, про який може йти мова, чи можуть у когось виникнути підозри. В цій ситуації немає. Все, що місто повинно, комунальні підприємства міські повинні працювати, місто повинно будувати житло, в тому числі і для своїх потреб. Дякую!

Резніков О.Ю.: Будь ласка, записалися Гацько, Вовченко, Пишняк, Кримчак. Будь ласка, перевіртесь, чи ви дійсно записувались, чи це випадково, бо в нас поки що система, бачте, не ідеально працює, з точки зору запису.

Значить, Гацько Василь. Правильно я розумію? Так?

Будь ласка, включіть мікрофон! Странніков Андрій Миколайович відмовився. "Відмова", у вас кнопка, працює? Дякую!

Гацьку включіть мікрофон!

Гацько В.М.: Колеги, позиція "Демальянсу" дуже проста. Будь-яка земельна ділянка, яка сьогодні розглядається на сесії Київради, має бути і продаватись, і реалізовуватись через аукціон. Лише ті земельні ділянки, які не продані на аукціоні, можуть передаватись тоді комунальним підприємствам, або підприємствам, де є частка відповідно міста.

В іншому випадку ми втрачаємо кошти, це раз. Це завжди, значить, простір для зловживання і корупції. І тому ці схеми, які використовуються зараз, є абсолютно неприйнятними.

Ще раз новий підхід, будь-яка земельна ділянка виставляється на аукціон. У разі непродажу, ми тоді можемо розглядати варіант про те, щоб її віддати комунальному підприємству. Дякую!

Тому фракція "Демальянс" буде голосувати проти.


<--- 26 Декабря 12 ч 12 м 13 с ---- Второй --->

Резніков О.Ю.: При всій повазі, пане... (нерозбірливо), а ви коли зараз були на аукціоні, ви голосували "за"? Коли пропонувалася земельна ділянка на продаж з аукціону, ви голосували "за"? Ви голосували "за". Дякую! Будь ласка, наступний Кримчак!

Кримчак С.О.: Шановні колеги! Шановні друзі! Я прошу від фракції! Як мешканець Дарницького району я хотів би зауважити, що комунальна компанія житлова КП "Житлоінвест УКБ" дуже багато збудувала житла саме в цьому районі. Багато мереж і комунікацій.

Є цілі квартали, де збудовані житлові будинки, і єдине, що я хочу відзначити, що одна з небагатьох компаній, яка при будівництві свого житла будує об"єкти соціальної інфраструктури. Я маю на увазі школи, інженерну гімназію, якою ми всі в Дарницькому районі, це територія 10, 11 мажоритарних округів, пишаємося. Я маю на увазі дитячі садочки, які "Житлоінвест" збудував.

Я сьогодні кілька разів, і на багатьох комісіях, виступаю про те, що ті об"єкти і соціальні інфраструктури, які будуються, мають бути обов"язково зараховані до комунальної власності міста, тому що приватні навчальні заклади, приватні дитячі садки, їх не може витягнути населення.

Як компанія, яка вже досить багато вклала наших комунальних грошей в розвиток інфраструктури і створення, і будівництво дитячих садочків. Сьогодні вже на 9-му поверсі знаходяться 4 будинки на вулиці Соломії Крушельницької, що зовсім поряд, де по абсолютно соціальній та доступній ціні багато хто з киян, які роками не могли собі дозволити купити житло, сьогодні по низькій собівартості і низькій ціні, по якій продає "Житлоінвест", можуть дозволити собі нарешті купити житло.

Через це я пропоную вам, колеги, підтримувати це рішення, тому що та вартість квадратних метрів, по якій продає "Житлоінвестбуд УКБ", є однією з найнижчих у місті Києві і найнижчих у районі. Дякую!

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Терентьєв!

Терентьєв М.О.: Шановні колеги! Мені не зрозумілий взагалі заклик, коли нам пропонують якимсь приватним компаніям, які виграють на аукціоні за якихось, наприклад, незрозуміло проведених аукціонів земельну ділянку. Чому ми не можемо віддати комунальному підприємству?

Друге питання. Куди підуть кошти від продажу квартир, які після збудованого будинку будуть продаватися киянам? Куди підуть ці кошти? Дякую!

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Меліхова Тетяна Іванівна!

<--- 26 Декабря 12 ч 15 м 14 с ---- Первый ---->
Немає?

Странніков, Маляревич, Шульга, хто з вас насправді записався?

Странніков Андрій Миколайович, будь ласка!

Странніков А.М.: У мене просто невеличка ремарка чи уточнення. Зараз уже, дякуючи технічним засобам, ми можемо бачити справді, та і всі кияни можуть бачити, хто як голосує насправді. І мені не зовсім зрозуміла є позиція "Демальянсу", який щойно заявив, що вони підтримують аукціони, але насправді ні перший, ні другий раз "Демальянс" не голосував за те, щоб …(нерозбірливо) на земельних торгах ділянку на 60 млн. грн.

Тому давайте ми все-таки не будемо вводити в оману наших виборців і киян.

Резніков О.Ю.: Я бачу ваш запис.

З зали: (Нічого не чути).

Резніков О.Ю.: Я бачу.

Значить, шановні колеги, оскільки було названо, то вони записались для репліки.

Зараз Шульга Наталія Іванівна, будь ласка!

Шульга Н.І.: У нас є єдине зауваження, можливо воно буде знято, воно має технічний характер. Стосовно пункту 3 проекту рішення. Оскільки згідно з судовими рішеннями на всіх рівнях воно не може бути, рішення Київради не може бути скасованим, бо воно вже перестало мати свою дію. І таким чином цей пункт виглядає недоречним.

Якщо можна прокоментувати, прокоментуйте. Якщо ні, я можу зачитати всі ці судові рішення апеляційних та інших судів.

Резніков О.Ю.: Будь ласка, доповідачі, прокоментуйте!

Поліщук О.Г.: Ми рішенням ради вносимо зміни в рішення 2010 року і скасовуємо дійсно не все рішення, а пункт 2. І визнаємо такими, що втратили чинність, частину пунктів щодо 2, 3, 4, 5, 6. Це рішення 2006 року. Київрада може вносити зміни в свої рішення.

Резніков О.Ю.: Ви дали відповідь?

Поліщук О.Г.: Я відповів.

Резніков О.Ю.: Дали відповідь.

Будь ласка, для репліки визначайтесь, хто буде відповідати: Гацько чи Янченко від фракції?

Гацько. Будь ласка, включіть мікрофон!

Гацько В.М.: Колеги, дуже коротко. Значить, під час попереднього питання було кілька альтернативних абсолютно пропозицій і ми підтримували як мінімум одну з них. Одна з них - це передача цієї земельної ділянки учасникам АТО. І тому відповідно я прошу не спекулювати. Дякую!

(Шум у залі).

Резніков О.Ю.: Вас зрозуміло. Значить, будь ласка!

Шановні колеги, чи є потреба ще обговорювати? Хтось наполягає на виступі? Немає.

Шановні колеги, ставлю на голосування запропонований проект рішення, прошу визначатись. Голосуємо!

Голосування:

За - 66, проти - 1, утр. - 9. Рішення прийнято.

Зараз відпочиньте, ми маємо повернутись до двох питань власності і знову повернемось до вас.

Так, хто доповідає: Гудзь чи Береговий?

До серця ближчий Береговий. Гудзя не бачу.

Шановні колеги! Чому ви йдете із залу? Ви думаєте, від цього зараз робота почнеться? Депутати?

Шановні колеги! Я оголошую обідню перерву до 13 години 30 хвилин. Півдругої ми збираємось у залі, продовжуємо працювати.

Дякую!


(ОБІДНЯ ПЕРЕРВА).

<--- 26 Декабря 13 ч 43 м 18 с ---- Второй --->

Резніков О.Ю.: Шановні депутати! Я прошу кожного перевірити наявність своїх карток! Прошу працівників секретаріату зайти і позабирати картки тих депутатів,<--- 26 Декабря 13 ч 46 м 19 с ---- Второй --->

які не присутні в залі. Ми зараз перевіримо справжню наявність депутатів у сесійній залі. Будь ласка! Леся Яківна, пройдіть по залу і де стирчать картки депутатів, які відсутні, виймайте їх і мені в президію, будь ласка! По всіх залах перевіряйте. Я не бачу 66 депутатів у залі. Будь ласка, виймайте картки тих колег, яких немає в сесійній залі, будь ласка, і передайте в президію! Всі картки колег, які відсутні в залі, прошу передати в президію і зараз ми перевіримо справжню наявність депутатів у сесійній залі, і завершимо Новий рік на цій мажорній ноті. Будь ласка!

Пані Лесю, я даю вам розпорядження виймати картки. Немає депутатів, виймайте картку зі слоту. Виймайте, виймайте! Мені в президію, а я потім поверну тим депутатам, які прийдуть. Будь ласка, щоб не було розмови, що в нас тут голосування не персональне, ще щось таке. Будь ласка, в залі з картками сидять тільки ті депутати, які присутні тут фізично. Будь ласка! Щоб я сам не ходив по залу. Зараз ми перевіримо справжню наявність депутатів у залі.

Лєна, пройди по залу. Потім будете займатися... Повиймайте картки! У мене часу немає! Виймайте картки всіх депутатів, яких немає в залі, будь ласка, по всіх рядах і в президію, а я потім поверну. В залі знаходяться тільки депутати, які мають свою особисту присутність, і тільки вони з картками в залі. Зараз ми визначимо наявність справжнього кворуму. Я сподіваюся телебачення включено і бачать, що відбувається. Хай кияни бачать, як працюють депутати на останньому пленарному засіданні в цьому році. Будь ласка! Виймайте картки! Всіх депутатів, яких немає, виймайте картки зі слоту.

Будь ласка, депутати, сядьте на свої місця, бо зараз ми забираємо картки з місць, якщо вас немає в залі. Я звертаюсь до депутатів, які тільки що зайшли до залу, що в нас була домовленість - обідня перерва до 13-ї години 30 хвилин.


<--- 26 Декабря 13 ч 49 м 20 с ---- Второй ---->

Я публічно заявляю всім киянам, що зараз відбувається порушення депутатської дисципліни. Депутати запізнюються зранку, не починають о 10-їй, в обід не починають, тому що їм є чим займатися. Вони не хочуть працювати в сесійній залі. Я повідомляю всім, що до мене звернулися депутати, які попросили мене дати протокольне доручення, я зараз його оголошую, буде роздрукована відсутність депутатів станом на цей період у сесійній залі на останньому пленарному засіданні в незалежності від фракційної приналежності або мажоритарщиків і опублікована в газеті "Хрещатик", нехай кияни знають, кого не було сьогодні на пленарному засіданні. Це публічна буде інформація. (Оплески).

Шановні колеги! Якщо, я бачу зараз 69... кворум є, будь ласка, продовжуємо. Доповідає депутат Береговий, будь ласка!

З зали: (Нічого не чути).

Резніков О.Ю.: Підійдіть, я вам поверну. А, стоп, просив заяву зробити. Одну хвилинку! Заяву... Натисніть кнопку "слово", будь ласка! Депутат Гацько просить зробити заяву. Включіть мікрофон!

Гацько В.М.: Колеги! Я хочу вибачитися за надання неточної інформації під час попереднього виступу щодо питання про продаж земельної ділянки по вулиці Радистів. Я сказав, що голосував за альтернативні пропозиції включно з пропозицією про надання цієї земельної ділянки для бійців зони АТО. Перевірка поіменного голосування показала, що мною... системою було зафіксовано голосування мною за передачу цього питання до екологічної комісії і не зафіксовано щодо передачі земельної ділянки бійцям АТО. Причини чому? Вторинні. Я хочу вибачитися і перепросити, оскільки інформація, яку я оголосив, не відповідає тій, яка зафіксована в системі. Я вважаю, що це важливо, щоб в залі лунала максимально точна інформація. Тому, колеги, ще раз перепрошую! Дякую!

Резніков О.Ю.: Дякую за інформацію! Спростовано. Подякуємо за чесність. (Оплески). Будь ласка, пан Береговий!

Береговий Ю.М.: Доброго дня всім присутнім! На сьогоднішньому порядку денному питання власності. У нас два питання.

Перший проект рішення "Про передачу в оренду без проведення конкурсу нежитлових приміщень комунальної власності територіальної громади міста Києва".

Мова йде про приміщення на площі Львівській, 4 (літера А), Шевченківський район, загальною площею 146,4 квадратних метра. Заявник Всеукраїнська громадська організація "Асоціація правників України", для розміщення громадської приймальні депутата Київської міської ради Резнікова Олексія Юрійовича.<--- 26 Декабря 13 ч 52 м 20 с ---- Первый --->

Обрахування йде - 50 кв. м відповідно до положення про оренду майна за 1 гривню, решта йде на загальних ставках під 4% на рік. Термін здачі - 2 роки 364 дні.

Резніков О.Ю.: Шановні колеги! Є пропозиції, зауваження, застереження? Я наголошую, що я буду утримуватись, оскільки, щоб не було питання про конфлікт інтересів.

Будь ласка, визначаємось голосуванням. Хто за таке рішення, проти чи утримався, прошу голосувати.

Голосування:

За - 67, проти - 0, утр. - 1. Рішення прийнято.

Дякую! Наступне, будь ласка!

Включіть мікрофон Береговому!

Береговий Ю.М.: Дякую! Наступний проект рішення, "Про передачу в оренду нежитлових приміщень комунальної власності територіальної громади міста Києва єдиним претендентам на право оренди".

Тут йде цілий перелік об"єктів. Якщо є питання у колег депутатів, готовий надати відповідь.

Резніков О.Ю.: Записався депутат Вовченко. Будь ласка, пане Олександре! Включіть мікрофон депутату Вовченку, будь ласка! Натисніть кнопку "слово", будь ласка, ще раз, Олександр!

Зараз я в апаратній з"ясую, що відбувається.

Будь ласка, пан Вовченко! Не працює у Вовченка мікрофон. Ще раз спробуйте. Пульти не працюють, скаржаться депутати. Перевірте систему, будь ласка! Давайте почнемо спочатку.

Зробіть поіменну реєстрацію депутатів, будь ласка!

Картка встановлена невірно, Вовченко. Подивіться, може.

<--- 26 Декабря 13 ч 55 м 21 с ---- Первый ---->

Вовченко О.Л.: Включений мікрофон.

У мене два питання.

Перше питання. Чи можемо надалі врахувати, щоб, крім відсотків, вказувати вартість у гривнах, щоб було легше орієнтуватись, розуміти, по якій вартості ми передаємо в оренду.

І друге питання. Яка ваша точка зору, чи можемо ми удосконалити процедуру передачі майна в оренду з метою залучення орендарів з орендною платою більш приближеною до ринкових умов. Бо ми знаємо, крім газети "Хрещатик" - це не спеціалізоване видання, наприклад, пропозиція, якщо розміщувати інформацію в таких спеціалізованих виданнях як Аvisо, там Slando, розміщати рекламу на спеціалізованих інтернет-сайтах, залучити до даного процесу ...(відключений мікрофон).

Резніков О.Ю.: Будь ласка, пане Береговий, прокоментуйте! Включіть мікрофон Береговому, будь ласка!

Береговий Ю.М.: Дякую за запитання!

По-перше, я вам хочу сказати, що або хоча б на одному засіданні комісії з власності був ваш представник, тобто там є повний перелік і вартості, і т.д., і т.п. Повний, щодо об"єкта є вартість. Ви маєте на увазі у таблиці? Таблиця вам нічого не дасть. Тобто тут треба вказувати і балансову вартість, і оцінкову вартість, і скільки ми в місяць отримуємо, і скільки комунальних платежів. Тобто я не вважаю, що це предмет розгляду на сесії. Якщо є додаткові питання, тобто вони всі є.

Щодо параметрів і процентних відсотків. Вони, можу вас завірити, максимально приближені до ринкових на сьогоднішній день. Тобто якщо йде мова під склади під 15%, тобто це і є, відповідає ринковим умовам. Тому що методика оцінки здачі в оренду на сьогоднішній день більш-менш досконала. Це друге.

Щодо розміщення у професійних і спеціалізованих виданнях. Я вам скажу, що останніх півроку комісія разом з департаментом вели нелегку боротьбу із районними адміністраціями щодо публікації виключно в газеті "Хрещатик". Тому що це єдиний на сьогоднішній день практично офіційний друкований орган, де ми можемо належним чином розмістити інформацію. Тому що раніше, доводжу до вашого відома, розміщали там і "Нічна Троєщина", і "Ранкова Дарниця",


<--- 26 Декабря 13 ч 58 м 22 с ---- Второй --->

де завгодно розміщалися, "Вечірні ставки". Тобто інформацію намагалися максимально засекретити. На сьогоднішній день повністю вся інформації публікується виключно в газеті "Хрещатик". Тобто це доручення було і районним адміністраціям, і Департаменту власності і, я думаю, що люди, які спеціалізуються на оренді майна, вони відслідковують цю інформацію і вона...

Крім того, ми її розміщуємо перед початком проведення конкурсів, вивчення попитів, це все розміщується на офіційному сайті КМДА, розміщується в документах нашої комісії. Тобто об"єм інформації щодо кожного об"єкта на сьогоднішній день, я вважаю, всебічний і достатній для вивчення. Тобто тут абсолютно немає ніякої проблеми.

Резніков О.Ю.: Зрозуміло. Будь ласка, Павлик Віталій Андрійович! Не записувалися? Ваш цей ряд автоматично просить слово, я так розумію. Будь ласка, технічні служби, перевірте ряд, який справа там у куті. У них постійно запис йде на слово від шановних колег, хоча вони цього не роблять. Силою думки вони натискають.

Будь ласка, Швирид! Ні? Ви так само не записувалися? Зрозуміло. Шановні колеги! Є ще потреба для обговорення, запитання, зауваження, застереження? Немає. Ставлю на голосування запропонований проект рішення. Прошу визначатися! Голосуємо!

Голосування:

За - 73, проти - 0, утр. - 1. Рішення прийнято.

Будь ласка, технічні служби, проведіть зараз поіменну реєстрацію, щоб ми знали, хто з депутатів персонально присутній в цьому залі, для виконання мого доручення. І на екран.

Поіменне голосування.

Резніков О.Ю.: Дякую! Будь ласка, наступні... Володимир Володимирович, я так розумію... По власності все пане... (нерозбірливо). Будь ласка, повертаємося до розділу "надання/передача", так? Будь ласка!

Прокопів В.В.: Шановні колеги! Щоб вас зорієнтувати, це пункт 5-й у розділі надання. Проект рішення "Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЖК МАЙОРОВА" земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування багатоквартирного житлового будинку на вул. Михайла Майорова, 6 в Оболонському районі м. Києва", Д-7007.

<--- 26 Декабря 14 ч 01 м 22 с ---- Второй --->

Площа земельної ділянки - 0,46 га. В оренду на 10 років. На земельній ділянці розташована нежитлова будівля виробничого призначення - холодний склад, яка перебуває у власності заявника на підставі договору купівлі-продажу. Дякую!

Резніков О.Ю.: Шановні колеги! Питання, зауваження, застереження з цього приводу? Галушка!

Галушка О.М.: У пояснювальній записці в графі "інші особливості" вказано, що ця ділянка включена до переліку ділянок для опрацювання можливості продажу їх на торгах. Я хотіла спитати, які результати цього опрацювання і чому ми її передаємо саме цьому житловому комплексу?

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Володимир Володимирович, або Олексій Григорович, йдіть на трибуну, щоб ви могли так само давати як співдоповідач відповіді на запитання. У вас включений мікрофон.

Поліщук О.Г.: Я можу надати пояснення. Раніше ця земельна ділянка відводилася іншому підприємству, товариство "ЖК Майорова" набуло у власність на земельній ділянці майно і в зв"язку із переходом права власності, відповідно до 120-ї статті Земельного кодексу землекористувач має оформити собі земельну ділянку. Тому і підготовлений проект рішення про передачу земельної ділянки в оренду.

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Турець!

Турець В.В.: Шановний головуючий! Шановні колеги! Депутат Турець, "УДАР-Солідарність".

Це мій виборчий округ, де розташована ця земельна ділянка. Я детально вивчав ситуацію навколо цієї земельної ділянки, більш того, я спілкувався із забудовниками. Забудовники під час розмови зі мною взяли на себе зобов"язання відремонтувати приміщення школи № 29 і приміщення дитячого садочка, які розташовані неподалік цієї земельної ділянки. Тому я вважаю, якщо... Що стосується мене як мажоритарного кандидата по Мінському масиву, ця ділянка в серці Мінського масиву, то я просив би підтримати забудовника, тому що буде виконана соціальна програма, на якій є ті забов"язання, які на себе взяв забудовник. Я спеціально взяв зараз слово на камеру, щоб задекларувати ці речі, про які ми із забудовником домовилися. Дякую!

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Гацько, депутат!

Гацько В.М.: Мені дивно, що в нас у залі лунає інформація про те, що конкретно мажоритарником здійснюються якісь домовленості із забудовниками. Мені здається, що для цього є Київська міська рада, яку вповноважує територіальна громада для вирішення подібних питань.

Я так само вивчав<--- 26 Декабря 14 ч 04 м 23 с ---- Первый --->

це питання, виїжджав на місце.

І хочу звернути вашу увагу, що ця земельна ділянка видавались в оренду під будівництво житлове, значить, Білецький, якщо я не помиляюсь, меблевій фабриці у 2008 році на 5 років.

П"ять років минули, я опускаю питання, в який спосіб там з"явилась ось ця будочка, яку показували, 5 на 7 метрів. І я вважаю, що сьогодні півгектара київської землі мають бути виставлені на аукціон. Хочуть будувати, нехай будують. Нехай її купують, або нехай на аукціоні викуповують право оренди. І в такому разі ми і громада міста отримаємо кошти у бюджет, і ми з вами ...(відключений мікрофон).

Резніков О.Ю.: Будь ласка, є коментар чи потреба ... Немає?

Наступні. Кримчак Сергій, будь ласка!

Кримчак С.О.: Шановні колеги! Я хочу від фракції.

Резніков О.Ю.: Телефон, Сергію! Колеги, навчиться, будь ласка, не тримайте мобільні телефони, інші комунікатори біля мікрофону. Запобіжники спрацьовують, його виключає. Вже це двадцятий раз вже відбувається.

Будь ласка, включіть мікрофон Кримчаку!

Кримчак С.О.: Шановні колеги! Справді передбачається пунктом 4 цього проекту рішення визнати таким, що втратило чинність, рішення про передачу відкритому акціонерному товариству "Білецька меблева фабрика", саме вона була попереднім землекористувачем. За відкритими даними реєстру та юридичного ...(нерозбірливо) реєстру боржників значить, що Білецька меблева фабрика знаходиться в стані банкротства.

Справді, розглядалася справа Господарським судом Київської області про визнання банкротом, а в справі за валютним кредитом, грошовими зобов"язаннями у розмірі 22 млн. доларів, які Білецька меблева фабрика не змогла віддати і повернути московському банку. Через це її майно було продано з публічних торгів.

І Олексій Григорович правильно помітив, що в тих самих межах і на тих самих умовах, що були попередньо у землекористувача, тобто Білецької меблевої фабрики, майно, що було продано, набуло одне з інших товариств.

А наскільки мені відомо, то навіть і торгове ім"я Білицької меблевої фабрики було продано з публічних торгів у рахунок погашення грошових зобов"язань, які виникли за цими ...(нерозбірливо) кредиту перед московськими банками. Дякую!

Резніков О.Ю.: Будь ласка, є потреба коментувати, відповідати? Колеги?

Будь ласка, інші пропозиції, зауваження, застереження? Не бачу.

Ставлю на голосування запропонований проект рішення, прошу визначатись. Голосуємо!
<--- 26 Декабря 14 ч 07 м 24 с ---- Второй --->

Голосування:

За - 65, проти - 2, утр. - 7. Рішення прийнято.

Наступне, будь ласка!

Прокопів В.В.: "Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “ІНВЕСТБУД ГАРАНТ” земельної ділянки для будівництва громадсько-торговельного центру на просп. Московському, 24-а в Оболонському районі м. Києва", Д-6972. Площа земельної ділянки - 0,46 га. В оренду на 10 років передаємо цю ділянку. На ділянці знаходилося 4 виробничо-складські будівлі загальною площею 1332 квадратних метри, які відповідно до договору купівлі-продажу належать замовнику.

На сьогоднішній день будівлі частково знесені і розпочато будівництво громадсько-торговельного центру в складі проекту Blockbuster Mall. Межує з іншими ділянками, які надавалися для цього проекту. Земельна ділянка не потрапляє до зеленої зони. Якщо були такі питання в колег.

Резніков О.Ю.: Зауваження, застереження, пропозиції? Не бачу. Ставлю на голосування проект рішення! Будь ласка, визначаємось!

Голосування:

За - 65, проти -0, утр. - 14. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: Наступний пункт 7-й був знятий. Пункт 8-й, "Про передачу ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ “ЕТАЛОН-2009” земельної ділянки для експлуатації та обслуговування торговельно-офісного центру з паркінгом на вул. Маршала Тимошенка, 13/1 (в літері А) в Оболонському районі м. Києва", А-20866.

Є пропозиція підтримати проект рішення за умови виключення із проекту рішення пункту 3, яким скасовується попереднє рішення про передачу земельної ділянки попередньому землекористувачу. Оскільки відповідно до рішення Конституційного Суду України від 16.04.2010 це рішення вичерпало свою дію фактом його виконання, тому воно не може бути скасоване.

Резніков О.Ю.: Будь ласка, записався Андрійко Руслан!

Андрійко Р.Ю.: Дякую! Руслан Андрійко, фракція "Свобода". Принципова позиція нашої фракції, що ми не голосуємо за видачу земельних ділянок офшорним компаніям, а, власне, засновником ТОВ "Еталон-2009" є кіпрська компанія відповідно. В пакеті документів не було мною знайдено документа, який підтверджує право власності на вказаний об"єкт нерухомості. Чи може доповідач його надати і показати? Дякую!

Резніков О.Ю.: Є коментарі з цього приводу? Будь ласка!

Прокопів В.В.: Шановний Олексій Юрійович! Шановні колеги! Принципова позиція


<--- 26 Декабря 14 ч 10 м 24 с ---- Седьмой --->

земельної комісії, люди, які користуються земельними ділянками в місті Києві, повинні в обов"язковому порядку сплачувати орендну плату за те, що вони користуються цією земельною ділянкою.

В даному випадку є існуюча будівля, під неї є земельна ділянка. Ми зобов"язуємо інвестора, яка б не була там форма власності, хто б не був там власником, сплачувати орендну плату за користування цією земельною ділянкою. Це єдина мета, яку ми досягнемо прийняттям цього рішення.

Резніков О.Ю.: Пане Руслане, на екран, будь ласка, увагу! Це та будівля, якої там немає, як ви кажете.

Прокопів В.В.: Якщо у пана Руслана у зв"язку з тим, що власником є цього українського підприємства, в структурі власності є якісь закордонні фірми, він на якийсь підставі вважає, що ми можемо не оформляти їм договір оренди і не брати орендну плату, то я з цим кардинально не погоджуюся і впевнений, що незалежно від власності орендну плату повинні сплачувати всі без винятків. Дякую!

Будь ласка, Столар Вадим Михайлович! Включіть мікрофон!

Столар В.М.: Столар, Оболонь. Это мой округ. Прошу снять этот вопрос, так как этот магазин нарушает постоянно условия загрузки товара. Ездят по проезжей части, не обращают внимания на жителей и постоянно возмущения. Поэтому, я считаю, что фирма должна соблюдать все условия загрузки товаров и не издеваться над людьми. Там люди постоянно жалуются.

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Прокопіву включіть мікрофон!

Прокопів В.В.: Шановний Вадим Михайлович, шановні колеги! Я дуже прошу вас не плутати комерційну діяльність якихось підприємств з орендною платою за землю. Від того, що ми не продовжимо договір оренди, вони не почнуть краще загружати товари, а просто перестануть сплачувати орендну плату.

Дуже прошу вас звернути на це увагу і підтримати цей проект рішення! Дякую!

Резніков О.Ю.: Шановні колеги, інших зауважень, застережень не бачу! Ставлю на голосування запропонований проект рішення. Прошу визначатися!

Голосування:

За - 60, проти - 1, утр. - 16. Рішення не прийнято.

Будь ласка, наступне питання порядку денного!

Прокопів В.В.: Шановний Олексію Юрійовичу! Як суб"єкт подання в силу того, що ряд наших депутатів повинні були вибігти на секунду, я прошу, скористаюся своїм правом і прошу поставити це питання на голосування повторно. Дякую!

Резніков О.Ю.: Надійшла пропозиція від депутата Прокопіва. Згідно з Регламентом це дає можливість один раз протягом пленарного засідання повернутися до розгляду питання, якщо по ньому не було прийнято рішення.

Я ставлю на голосування


<--- 26 Декабря 14 ч 13 м 25 с ---- Первый --->

запропоновану пропозицію щодо повернення до розгляду питання 8-го розділу "надання", стосовно "Еталону-2009".

Будь ласка, хто за таку пропозицію, прошу визначатись! Щодо повернення до обговорення. Будь ласка!

Голосування:

За - 63, проти - 5, утр. - 9. Рішення прийнято.

Ми повертаємось до обговорення цього питання порядку денного.

Прошу, чи є бажаючі виступити?

Прокопів В.В.: Шановні колеги, ще раз хочу наголосити, обслуговування, експлуатація під існуючою спорудою, наповнення бюджету, я прошу підтримати цей проект рішення. Дякую!

Резніков О.Ю.: Є інші бажаючі виступити? Застереження? Немає.

Ставлю на голосування запропонований проект рішення, прошу визначатись. Голосуємо!

Голосування:

За - 64, проти - 3, утр. - 11. Рішення прийнято.

Будь ласка, наступне!

Прокопів В.В.: Шановні колеги, пункт № 9, про передачу товариству “НАБЕРЕЖНА-ІНВЕСТ” земельної ділянки для експлуатації та обслуговування офісної будівлі, складських будівель і споруд на вул. Набережно-Хрещатицькій, 14, кадастрова справа А-20888.

Загальна площа - 0,48 га. В оренду на 15 років передаємо дану земельну ділянку. На ній знаходиться майновий комплекс, офісна будівля та склади загальною площею 2 тис. 858 кв. м, які перебувають у власності заявника.

Є пропозиція підтримати цей проект рішення за умови виключення із проекту рішення пункту 4, яким скасовується рішення про передачу земельної ділянки попередньому землекористувачу, оскільки це рішення вичерпало свою дію фактом його виконання. Тому воно не може бути скасоване. Дякую!

Резніков О.Ю.: Шановні колеги! Турець записався обізнано? Ні.

Значить, із зауваженнями комісії ставлю на голосування. Абсолютно слушна правка, тому що якщо вже виконано і вичерпало свою дію, то нам навіщо про нього говорити в рішенні.

Ставлю на голосування запропонований проект рішення з правками комісії. Прошу визначатись!

Голосування:

За - 72, проти - 0, утр. - 7. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: Шановні колеги, це саме підприємство, ця сама ділянка, тільки в межах червоних ліній, в короткострокову оренду на 5 років. Кадастрова справа А-20875.

Також прошу підтримати з правками комісії.

Резніков О.Ю.: Колеги, зауваження, застереження, заперечення? На бачу.

Ставлю на голосування! Будь ласка, визначаємось з правками комісії.


<--- 26 Декабря 14 ч 16 м 25 с ---- Второй --->

Голосування:

За - 70, проти - 0, утр. - 6. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: Пункт 11-й, "Про передачу Службі зовнішньої розвідки України земельної ділянки для будівництва житлового будинку на вул. Академіка Булаховського, 5 у Святошинському районі м. Києва" (Д-6297). В постійне користування передаємо Службі зовнішньої розвідки. Загальна площа - 0,31 га. Земельна ділянка вільна від капітальної забудови. До зеленої зони не потрапляє. Відводиться за рахунок земель, не наданих у власність та користування. Відповідно до Генплану територія багатоповерхової забудови. Навколо 12-ти та 14-поверхові житлові будинки.

Резніков О.Ю.: Будь ласка, записалися до виступу Меліхова, Головня, Янченко. Перевіряйте, щоб це був правдивий запис, а не випадковість. Тетяна Іванівна, будь ласка!

Меліхова Т.І.: Меліхова, "Батьківщина". Те, що ми побачили зараз з вами на екрані, шановні депутати, це внутрішня квартальна територія, прибудинкова територія. Чи не буде супротиву жителів сусідніх будинків? Чи проводили хоча б якесь опитування? Тому що вже буде голосувати новообрана, демократично обрана Київрада. Після того, як відбувся Майдан Гідності, щоб потім не звинуватили нас, що навіть Службі розвідки, хоч і передаємо земельну ділянку, але ж поруч знаходяться багатоповерхові житлові будинки. Дякую!

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Головня Роман!

Головня Р.Г.: Роман Головня, фракція "Громадянська позиція". Абсолютно підтримую Тетяну Меліхову по даному питанню і саме по питанню цільовому, ми навіть на фотографіях бачили, що там розміщений спортивний майданчик. Я хотів би запитати в суб"єкта подання, чи відомо йому факти якоїсь соціальної напруги і чи цього не передбачається, чи проводилися якісь слухання по цьому об"єкту? Дякую!

Резніков О.Ю.: Будь ласка, доповідачі! Поліщук, вам відомі факти про спротив? Просто відомо чи ні.

Поліщук О.Г.: Про спротив не відомо.

Резніков О.Ю.: Не відомо. Будь ласка, Янченко Галина Ігорівна!

Янченко Г.І.: Янченко, фракція "Демократичний альянс". Шановні колеги! Оскільки це є міжквартальною забудовою, то позиція нашої фракції полягає в тому, що будь-які дозволи Київрада має давати на міжквартальну забудову лише після того, як ми впевнені, що це не викличе черговий соціальний бунт. Трохи пізніше ми з вами будемо розглядати ще одну ділянку по міжквартальній забудові, так ось там будівництво без згоди мешканців прилеглих будинків спричинило цілий бунт.

Давайте не закладати міни сповільненої дії зараз. Переконаємося, що мешканці сусідніх будинків так само за цю забудови і лише після цього видавати подібні ділянки під забудову.


<--- 26 Декабря 14 ч 19 м 26 с ---- Седьмой --->

В іншому випадку наша фракція буде голосувати проти.

Резніков О.Ю.: Будь ласка, суб"єкт подання! Доповідач, роз"ясніть колегам, може вони не розглянули карту уважно, поясніть їм!

Поліщук О.Г.: На аерофотозйомці дуже видно, що побудовано два будинки, там третій будується. Ще має бути...

Резніков О.Ю.: В мікрофон кажіть!

Поліщук О.Г.: По Генплану передбачено будівництво житлового будинку. І якщо подивитися на двотисячку, то тут видно, що це будівельний майданчик, що раніше ця земельна ділянка якраз передбачалася для будівництва житлового будинку, який, на жаль, не побудований, і Служба розвідки має намір побудувати.

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Вовченко Олександр! Включіть мікрофон!

Вовченко О.Л.: Позиція нашої фракції, що Служба повинна займатися розвідкою, до того ж за кордоном, а не отримувати земельну ділянку, щоб потім генерали переуступали право на забудову за певний особистий фінансовий інтерес.

Ми пропонуємо підтримувати подібні рішення лише у випадку, якщо в рішенні буде чітко вказано, що 100% квартир буде надано працівникам даної державної установи. Дякую!

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Даниленко!

Даниленко В.В.: Уважаемые коллеги! Даниленко, комиссия спорта.

Вы знаете, с такими темпами, если мы не будем Службе внешней разведки землю давать, то мы скоро будем расселять здесь Службу внешней разведки соседнего государства, которое на карте справа. Это раз. (Оплески).

Второе, по поводу площадок спортивных, там практически ее нет. Я разбираюсь в спорте в принципе. А вот в случае строительства дома, то мы можем хотя бы рассчитывать на то, что их будет две новых. Это два.

И, как говорится: "Не хочешь кормить свою армию, будешь кормить чужую", поэтому, товарищи, давайте проголосуем, хватит заниматься демагогией, подводим рыску и давайте голосовать! Спасибо!

Резніков О.Ю.: Шановні колеги! Від себе як від депутата, так само маю право, я вас закликаю, ті патріотичні сили, які присутні тут, підтримати цей проект рішення і забезпечити працівників Служби зовнішньої розвідки так само житлом, їм квартири для того, щоб вони виконували свої обов"язки для нашої країни, їх сім"ї тут нормально могли проживати, і не слухати тих, хто придумує, що у нас там війна на сході, а в цей час ми не хочемо підтримати наші спецслужби.

Тому я як депутат закликаю підтримати цей проект рішення, не звертати уваги на демагогію, яка розповсюджується в залі! Шановні колеги, будь ласка!

Турець, депутат! Мельничук!


<--- 26 Декабря 14 ч 22 м 27 с ---- Первый --->

Резніков О.Ю.: Мельничук, є слово?

Будь ласка, Гусовський Сергій Михайлович! Будь ласка!

Гусовський С.М.: Дякую! Шановні колеги! Ми щойно почули, що по Генплану там передбачалося будівництво житлового будинку. Я не бачу причин, чому ми маємо відмовляти, тому що зовнішня розвідка, внутрішня розвідка - це не є причиною відмовляти.

Якщо в Генплані передбачено, причому в Генплані, який був прийнятий у 2002 році, тобто по ньому питань немає.

Я пропоную підтримати!

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Кримчак!

Кримчак С.О.: Шановні колеги! Прошу від фракції.

Знаєте, вже минули ті часи Олександра Олександровича Омельченка, коли 7%, 20%, з будівництва кожного житлового будинку, квартир передавали в комунальну власність міста і далі за рахунок цієї житлової площі рухалися черги, надавались людям, що стояли роками на обліку.

Сьогодні іншої можливості скоротити черги немає. Звісно є противники черг, але треба розуміти, що у прокуратурі є молоді спеціалісти, які стоять на черзі, в Службі зовнішньої розвідки є молоді спеціалісти, які стоять на черзі. І можливо навіть програма 30 на 70, чи 50 на 50, вона може врятувати взагалі, вирішити питання надання житла.

Через це я вимушений сказати, що до нас будуть звертатися, і не перша, і не остання, ця Служба зовнішньої розвідки, державні інституції, які, на жаль, будуть залучати інвестора і не цілий будинок буде, дістанеться цим співробітникам. Бо інакше вони мали би профінансувати його за рахунок коштів державного бюджету. Якщо це інвестиційні кошти, вони знайдуть інвестора, частково квартири передадуть своїм співробітникам, інші будуть продані, за рахунок прибутку компенсується їхня вартість.

Через це я прошу, Олексій Юрійович, щоб ми принаймні зробили якийсь круглий стіл і випрацювали позицію фракцій з цього приводу. Тому що ми зіштовхнемося ще не раз з цим питанням і треба вирішити, що має бути якесь мінімальне ...

Резніков О.Ю.: Пане Сергію, яка ваша позиція стосовно цього питання порядку денного? Круглі столи ми зараз не обговорюємо.

Будь ласка, стосовно конкретного питання порядку денного. Ви за чи проти висловились, і поїхали далі. Будь ласка!

Будь ласка!

Кримчак С.О.: Олексій Юрійович! Я ...

Резніков О.Ю.: Завершіть ваш виступ своїм ставленням до питання порядку денного. Припиніть обговорювати круглі столи.

Кримчак С.О.: Шановний Олексій Юрійович! Ми будемо, фракція "Демократична партія" буде підтримувати цей проект рішення. Дякую!

Резніков О.Ю.: Молодці! Чудово.

Будь ласка, Петровець, Семененко і завершуємо обговорення.

Стосовно питання порядку денного: за чи проти.

Петровець О.Ф.: Дякую, колеги! У мене маленьке питання і я висловлюсь.

Ми підтримуємо цей проект. Мене лише цікавить питання, скільки буде розподілення. Яку частину отримає Служба зовнішньої розвідки? Тому що така


<--- 26 Декабря 14 ч 25 м 27 с ---- Второй --->

схематика, вона звичайно застосовувалася, всі квартири у нас у Києві розходяться по судах, по правоохоронних органах. Простим людям дуже мало потрапляє квартир. Зараз відбувається ситуація, що ми даємо...

Резніков О.Ю.: Суб"єкти подання, у вас є інформація така? У вас є інформація від служби квартирного обліку Служби? Ні. Тоді депутат Петровець звернеться з депутатським запитом і, якщо будуть вважати, що це не є таємниця, вам відповідати буде сама Служба.

Будь ласка, Семененко Олександр!

Семененко О.А.: Семененко Олександр, фракція "Всеукраїнське об"єднання "Свобода". Фракція об"єктивно підходить до цього питання, але ми не бачимо поки що підстав, чому ми повинні голосувати "за". Підприємство не є комунальним, тобто ніяких преференцій в нього немає. Якоїсь власності на земельній ділянці немає. Знову ж таки, якщо вже питання по самій зовнішній розвідці, то не знаю, я хотів би, знову ж таки, вибачаюся, можливо це не дуже стосується питання, але я вкладуся в свою хвилину.

Я хотів би, щоб зовнішня розвідка сюди прийшла і розказала про свою діяльність, але відповідно ту діяльність, яку вона веде, а ви всі прекрасно знаєте, скільки агентів працює в сусідній державі, я не вбачаю, що фракція "Всеукраїнське об"єднання "Свобода" повинна підтримувати дане питання. Ми будемо голосувати проти.

Резніков О.Ю.: Пан Олександр, ваша позиція зрозуміла. Дайте завершити депутату Петровцю його питання і переходимо до голосування. Будь ласка, Петровець!

Петровець О.Ф.: Дякую, Олексій Юрійович, що дали завершити, а не обрубали знову! Я закликаю просто, щоб інформація... Просто ми виділяємо Службі зовнішньої розвідки... Говорити про те, що всі 100% підуть туди, немає підстав, тому що, якщо Кримчак сказав так, як він говорить, що по суті виділяються не всі квартири. Всі квартири будуть розподілятися і між Службою розвідки, і інвестору. То мене цікавить хоча б пропорція, бо ви зазначили в порядку денному, що це все типу як Служба зовнішньої розвідки. Пропорцією ви володієте хоча би?

Резніков О.Ю.: Я прошу доповідачів... Я відповім за вас. Оскільки інформацію ви тільки що отримали, пан Петровець. Джерелом цієї інформації є ваш колега Кримчак, то в нього і спитайте про пропорцію. Такої інформації немає. Між собою поспілкуйтеся. Вам там поруч, дуже близько.

Шановні колеги, є інші пропозиції, зауваження, застереження в депутатського залу? Я ставлю на голосування запропонований проект рішення і особисто прошу вас підтримати як патріотів України!

Голосування:

За - 66, проти - 2, утр. - 9. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: "Про передачу міжнародному благодійному фонду "Родовід" земельної ділянки для благоустрою зони відпочинку (благоустрій набережної та влаштування причалу для плавучих засобів) на вул. Микільсько-Слобідській, 7 у Дніпровському районі м. Києва", Д-1588. Загальна площа - 0,10 га. В оренду на 15 років. На земельній ділянці розташовані нежитлові будівлі загальною площею


<--- 26 Декабря 14 ч 28 м 28 с ---- Седьмой --->

63 кв. м, перебувають у власності заявника.

Даний проект рішення розглядався комісією профільною, розглядався комісією екологічною, а також була створена депутатська група, яка виїжджала на місце, дивилася, напрацювала наступні зауваження, з якими і буде прохання підтримати цей проект рішення. А саме: замовнику забезпечити вільний доступ до урізу води без права знесення зелених насаджень, які там існують. В обов"язковому порядку підписати охоронний договір на зелені насадження, розташовані на земельній ділянці, що відводиться, а також скоригувати термін оренди до моменту облаштування, загального облаштування всієї набережної, яка знаходиться в тому районі.

Резніков О.Ю.: Шановні колеги! Маляревич, Клюс, ви записалися до слова чи це випадково? Записалися.

Будь ласка, Маляревич!

Маляревич О.В.: Від фракції можна?

Резніков О.Ю.: Будь ласка, від фракції просить подовжити!

Маляревич О.В.: ... "УДАР-Солідарність". Це мій округ. Я спочатку, коли вивчив це питання, був категорично проти, тому що жителі Микільської Слобідки, вони хочуть, щоб там була набережна і вона там буде. Але відмовити цій організації не можна, тому що у них ще у 1955 році там була лодочна станція. Ще за часів Сан Санича Омельченка вони отримали право власності на цей будинок і зараз вони хочуть отримати оренду цієї земельної ділянки.

Але до чого ми договорилися? В принципі, Володимир Прокопів це сказав, що коли там через півтора-два роки буде розпочато благоустрій набережної, вона більше кілометра буде довжиною, це питання, в принципі оренда закінчиться і там буде просто пішохідна набережна. Це треба з"ясувати, щоб це так і було через півтора-два роки. Дякую!

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Андрійко Руслан!

Андрійко Р.Ю.: Дякую! Руслан Андрійко, голова екологічної комісії. Прошу, будь ласка, від фракції, Олексій Юрійович!

Резніков О.Ю.: Будь ласка!

Андрійко О.Ю.: Я насправді трішки спізнився на засідання, був на екологічному виїзді спільно з екоінспекцією на території міста Києва, яка межує з парком Голосіївським. Зараз іде така тотальна вирубка, власне, копається берег озера Шапарня, заповідного.

Щодо цього конкретного питання я хочу сказати наступне. Так, дійсно, екологічна комісія підтримала даний проект рішення. Але я як голова екологічної комісії маю свою особисту думку. Я відповідно підписав даний проект, але з зауваженнями комісії внести умову про вільний доступ громадян і відсутність паркану.

Насправді, прошу


<--- 26 Декабря 14 ч 31 м 29 с ---- Второй --->

також долучити ці умови, але зрозуміло, що навряд чи вони будуть виконуватися. Я хочу сказати, що фракція "Свобода" буде голосувати проти даного проекту рішення. Я трохи довивчив дане питання. Благодійний фонд, який хоче цю ділянку, він є досить сумнівним. У нього немає ні сайта, ні діяльності, ні будь-чого іншого. Також за цією адресою була розташована водолазно-рятувальна служба КП "Плесо". Якщо ми віддамо ділянку, хто ж тоді буде рятувати киян.

У зв"язку з цими всіма фактами просто буде приватна фірма зареєстрована, буде заробляти гроші на яхтах. І тому в зв"язку з тими всіма фактами фракція "Свобода" не буде підтримувати даний проект рішення.

Резніков О.Ю.: Дякую! Будь ласка, Опадчий Ігор!

Опадчий І.М.: Шановний доповідач! Скажіть, відповідно до цього рішення, чи відображена в ньому можливість вільного доступу громади до води? Якщо відображено, то яким чином?

Поліщук О.Г.: Відображено. Комісія прийняла рішення, щоб доступ... (нічого не чути).

Резніков О.Ю.: Олексій Григорович, станьте посередині, будь ласка, тоді два мікрофони на вас будуть працювати, або ближче їх до себе. Бо вас не чути.

Поліщук О.Г.: На комісії земельній було додано пункти щодо вільного доступу до води.

Резніков О.Ю.: Будь ласка, зауваження комісії прозвучало. Будь ласка, Левада Сергій Якович! Випадковий запис? Зрозуміло.

Янченко Галина Ігорівна!

Янченко Г.І.: Янченко Галина, фракція "Демократичний альянс". Колеги, ми вітаємо рішення, в якому є правки щодо забезпечення вільного доступу мешканців Києва до води.

Водночас ми хочемо уточнити, яким саме чином буде відбуватися, і так само хочемо підтримати наших колег зі "Свободи" щодо того, що не повинно бути навколо цієї ділянки паркана, лише тоді ми будемо впевнені, що будь-хто, будь-який мешканець Києва буде мати доступ до води. Якщо ця умова буде включена в проект рішення, то наша фракція готова підтримати таке рішення.

Резніков О.Ю.: Доповідачі, стосовно паркану, будь ласка!

Прокопів В.В.: Шановні колеги! Я прошу вас уважно слухати мою доповідь! Я її не просто читаю для стенограми, а я зачитав, що ми просимо підтримати проект рішення і саме в рішення включити пункт, що орендодавець зобов"язаний забезпечити вільний доступ до води. А з цього вже логічно випливає заборона огороджувати і будь-яким чином забороняти цей доступ, якщо він має бути вільний. Якщо доступ до води не буде вільний у мешканців,
<--- 26 Декабря 14 ч 34 м 29 с ---- Первый --->

це буде нецільове використання земельної ділянки і будуть проблеми у орендатора.

Резніков О.Ю.: Шановні колеги, пояснення дані. Є запис: Кримчак, Даниленко. Ви наполягаєте, чи можемо переходити до...

Шановні колеги, не наполягають на виступі депутати, тому ставлю на голосування запропонований проект рішення.

Будь ласка, визначаємось, колеги! Голосуємо!

Голосування:

За - 60, проти - 3, утр. - 8. Рішення не прийнято.

Будь ласка, наступне! Будь ласка, продовжуємо!

Прокопів В.В.: Шановний головуючий! Прохання наших депутатів, які кажуть, що не спрацювала карточка, чи можна перевірити, чи спрацювало голосування депутата Мандрик.

Резніков О.Ю.: Зараз.

Прокопів В.В.: Шановні колеги, 13-й пункт був знятий нами.

14-пункт, про надання гімназії № 153 ім. О.С. Пушкіна земельної ділянки для експлуатації та обслуговування будівель та прилеглої території гімназії на вул. В'ячеслава Чорновола, 37, Д-5231, загальною площею 1,51 га. В постійне користування.

На земельній ділянці розташована чотириповерхова будівля з двоповерховою добудовою гімназії.

Резніков О.Ю.: Інформую, карточка депутата Мандрик спрацювала і ви можете це в себе подивитись на моніторі.

Будь ласка, є зауваження, застереження з приводу цього проекту рішення? Не бачу.

Ставлю на голосування запропонований проект, будь ласка, прошу визначатись!

Голосування:

За - 77, проти - 0, утр. - 2. Рішення прийнято.

Наступне, будь ласка!

Прокопів В.В.: Про надання комунальному підприємству “Київське інвестиційне агентство” земельної ділянки для будівництва житлового будинку з об'єктами соціально-побутового призначення та підземним паркінгом (для потерпілих від діяльності групи інвестиційно-будівельних компаній “Еліта-Центр”) на вул. Милославській у Деснянському районі м. Києва, кадастрова справа Д-7010.

Загальна площа - 0,52 га. Земельна ділянка вільна від капітальної забудови, на частині ділянці розташована автостоянка. Земельна ділянка надається за рахунок земель, не наданих у власність чи користування, для будівництва житла громадянам, які постраждали від діяльності компанії "Еліта-Центр".

Маю всі позитивні висновки.

Резніков О.Ю.: Колеги, зауваження, застереження, заперечення? На бачу.

Ставлю на голосування проект рішення. Будь ласка, визначаємось!
<--- 26 Декабря 14 ч 37 м 30 с ---- Первый --->

Голосування:

За - 67, проти - 0, утр. - 8. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: Про надання комунальному підприємству “Київське інвестиційне агентство” земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування багатоповерхового житлового будинку для потерпілих від діяльності групи інвестиційно-будівельних компаній “Еліта-Центр” на вул. Маршала Якубовського, 2-г, кадастрова справа Д-7011.

Загальна площа - 0,28 га.

Резніков О.Ю.: Колеги, записались Закревська, Семененко.

Будь ласка, Закревська!

Закревська Л.О.: Шановні колеги! Це мій виборчий округ. Реально - це дуже гарний газон. Частина ділянки взагалі прилягає до ... це частина прибудинкової території. Частина цієї земельної ділянки - це прибудинкова територія будинку.

Тому я прошу зняти це питання для подальших консультацій з громадськістю. Тому що ми отримаємо дуже проблемну ситуацію. Цього б не хотілось.

Тобто прохання зняти це питання на довивчення.

Резніков О.Ю.: Будь ласка, суб"єкти подання, ваша позиція.

Прокопів В.В.: Прошу керівника департаменту прокоментувати.

Поліщук О.Г.: Я вважаю, що ця земельна ділянка може бути забудована, оскільки є всі висновки, погодження, і, тим більше, що був проведений вже інвестиційний конкурс і є переможці на ньому. Тому вважаю, що для потерпілих "Еліти-Центр" необхідно виділити ці земельні ділянки і закривати вже питання по ошуканих громадянах.

Тому прошу підтримати!

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Семененко Олександр!

Семененко О.А.: Олександр Семененко, фракція "Всеукраїнське об"єднання "Свобода".

Ми розуміємо, що це дуже правильна ситуація, але хотілось би, щоб ми у рішенні прописали, що десь відсотків 15 від будівництва було виділено саме на "Еліту-Центр". Бо насправді в цьому рішенні не прописано.

Ви пам"ятаєте, коли ще ставили, формували порядок денний, пан Шилюк говорив, що, коли він брав на себе інвестиційні зобов"язання перед "Елітою-Центр", то "Київміськбуд" платив 25%, а зараз інвестиційне агентство, настільки я знаю, буде видавати 5%.

Тобто давайте ми все-таки, якщо "Київміськбуд" може платити 25%, на "Еліту-Центр" видавати, то хоча б давайте інвестиційне агентство буде 15, бо такими темпами ми тоді швидше надамо квартири тим саме постраждалим від "Еліти-Центр", які, скажімо так, є постраждалі. Бо наша справа яка? Закрити це питання. Давайте пришвидшимо це питання в закритті.

Резніков О.Ю.: Будь ласка, пояснення дає представник департаменту.

Поліщук О.Г.: На сьогоднішній день "Київське інвестиційне агентство" виставляє таку земельну ділянку на конкурс і вже будівельні компанії змагаються, хто більше надасть потерпілим квартир, тобто відсотків від житлового будівництва. І 15 чи 20 це буде - це буде визначатись

<--- 26 Декабря 14 ч 40 м 31 с ---- Второй --->

інвестиційним конкурсом. Дана земельна ділянка вже виставлена на такий інвестиційний конкурс і компанія, комунальне підприємство "Київське інвестиційне агентство" вже провело такий конкурс. Цю інформацію ви можете взяти у нашого комунального підприємства, хто став переможцем, і, здається, там більше ніж 7% буде перераховано громадянам, які постраждали.

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Головня Роман!

Головня Р.Г.: Роман Головня, фракція "Громадянська позиція". Скажіть, будь ласка, прозвучало депутатом-мажоритарником запитання, а відповідь ви пряму не дали. Ще раз повторю. Є ствердження, що до цієї площі земельної ділянки входить прибудинкова територія сусіднього будинку. Це так чи ні? Якщо входить туди прибудинкова територія, то ми не можемо за це рішення голосувати, тому що це фактично земля людей, які живуть в тому будинку. Дякую!

Прокопів В.В.: Прибудинкова територія не входить.

Резніков О.Ю.: Зрозуміло. Будь ласка, Кримчак і підводимо риску!

Кримчак С.О.: Шановні колеги! Шановний Олексій Юрійович! Я хотів би пояснити колегам. Так сталося, що я був присутній на засіданні інвестиційної комісії по Якубовського, по цій вулиці, було запропоновано якимось компаніями, але там, здається, виграла компанія, що запропонувала 12%, а по наступному питанню порядку денного по Платонівському - 14%. Це просто я для інформація, Дякую!

Резніков О.Ю.: Дійсно, це так. Я так само був на засіданні цієї комісії. Шановні колеги! Інших зауважень, застережень, пропозицій немає? Є перша пропозиція суб"єкта подання підтримати і ухвалити проект рішення. Є пропозиція депутата Закревської зняти з розгляду. В порядку черговості, будь ласка, визначаємося, шановні колеги! Хто за таку пропозицію, прошу визначатися!

Голосування:

За - 37, проти - 0, утр. - 14. Рішення не прийнято.

Будь ласка... Знімати вже, голосувати немає сенсу, так як воно не пройшло.

Будь ласка, Семененко! А, вибачте, це ви записалися вже на... Будь ласка, наступне питання, Володимир Володимирович!

Прокопів В.В.: "Про надання комунальному підприємству виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) "Київське інвестиційне агентство" земельної ділянки для будівництва житлового будинку з об'єктами соціально-культурного призначення та підземним паркінгом У пров. Платонівському у Солом'янському районі м. Києва", Д-4676. Загальна площа - 0,25 га. В постійне користування.

Ця земельна ділянка також надається для будівництва житлового будинку для потерпілих від діяльності групи компаній "Еліти-Центр". Оскільки розпорядженням КМДА її було включено до переліку об"єктів, які потребують залучення інвестицій до будівництва житлового будинку з виділенням частки квартир для потерпілих від діяльності "Еліта-Центр".

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Меліхова Тетяна Іванівна з цього приводу!


<--- 26 Декабря 14 ч 43 м 32 с ---- Седьмой --->

Меліхова Т.І.: Меліхова, "Батьківщина".

Скажіть, будь ласка, шановний доповідачу, чого ж в проекті рішення не прописана формуліровка про потерпілих від діяльності "Еліти-Центр"?

Є пропозиція доповнити проект рішення цими словами.

Резніков О.Ю.: Будь ласка, суб"єкт подання, прокоментуйте! Прокопів!

Прокопів В.В.: Я абсолютно не заперечую проти пропозиції пані Меліхової. Таки не було включено це формулювання, бо дозвіл був виданий з таким формулюванням. Але те, що ця ділянка передбачена для потерпілих від "Еліти-Центр", передбачено в розпорядженні відповідному КМДА, але ми можемо, нам нічого не заважає прописати це також в проекті рішення. Тому я прошу підтримати цей проект рішення з правкою пані Меліхової.

Резніков О.Ю.: З правкою пані Меліхової! Інших пропозицій, зауважень не бачу. Ставлю на голосування запропонований проект рішення. Прошу визначатися!

Голосування:

За - 65, проти - 0, утр. - 6. Рішення прийнято.

Наступне, будь ласка!

Прокопів В.В.: "Про передачу Службі зовнішньої розвідки України земельної ділянки для будівництва шістнадцятиповерхового житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями на вул. Живописній, 12 у Святошинському районі м. Києва", Д-3464.

Загальна площа - 0,38 га. В оренду на 5 років передаємо дану земельну ділянку. Вона не забудована, розташована в районі багатоповерхової забудови. На ділянці знаходяться залишки гуртожитку "Укрпошти", які списані з балансу дирекції "Укрпошти" в 2005 році.

Наша комісія просить підтримати цей проект рішення за умови виключення з тексту проекту рішення слова: "16-поверхового".

Також доцільно змінити вид використання земельної ділянки: з оренди на 5 років - на постійне користування, оскільки замовник є державною установою.

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Семененко Олександр!

Семененко О.А.: Семененко Олександр, фракція "Всеукраїнське об"єднання "Свобода".

Буду економити ваш час, але фракція "Всеукраїнського об"єднання "Свободи" залишається на своїх позиціях, що, знову ж таки, дана Служба не є комунальним підприємством, немає тут ніякої власності. Відповідно ми голосувати не будемо.

І хотілося б, щоб все-таки, умовно кажучи, якщо ми там часто піднімаємо питання, чи саме ставити земельні ділянки на аукціони, то дані земельні ділянки ми також повинні ставити на аукціон, а не давати органам державної влади.

Враховуючи те, як до нас ставляться органи державної влади, починаючи від того, що забирають 50% доходів з населення. І, умовно кажучи, наприклад, ви знаєте, закінчиться мораторій і ми сьогодні так усі спішимо, бо з 1 січня, умовно кажучи, вводиться мораторій на прийняття наших рішень по землі.

І відповідно, умовно кажучи, якщо у нас є якимось чином тиснути можливо на владу, ми повинні дане, скажімо так, наше право, використовувати. Дякую!

Резніков О.Ю.: Шановні колеги! Є пропозиція


<--- 26 Декабря 14 ч 46 м 32 с ---- Первый --->

підтримати проект рішення, є позиція, озвучена депутатом. Нічого нового ми вже не почуємо з цього приводу. Є пропозиція визначатись, припинити обговорення.

Хто за те, щоб ухвалити даний проект рішення, прошу голосувати!

Шановний колеги! От ви зараз тут ходите по залу, ви: або визначайтесь, або ви працюєте в залі і голосуєте. Ви тільки, що зараз робили? Підскочили, ткнули і пішли. От я вашу звертаю увагу. Покажіть крупним планом, щоб усі бачили, як депутати працюють.

Голосування:

За - 60, проти - 0, утр. - 13. Рішення не прийнято.

Я вношу пропозицію особисто про повернення до голосування, обговорення цього питання порядку денного.

І я закликаю депутатів до дисципліни. Ви сюди не курити і каву прийшли пити, а працювати. Не хочете працювати, пишіть заяву і йдіть працювати там, де ви хочете. Йдіть з депутатського корпусу. Немає що тут робити тоді в залі.

Я вношу пропозицію про повернення до обговорення цього питання порядку денного, який називається, пункт 18-й розділу "надання", про передачу Службі зовнішньої розвідки України відповідної земельної ділянки на вул. Живописній, 12.

Хто за таку пропозицію, прошу визначатись, щодо повернення до обговорення. Будь ласка!

Голосування:

За - 60, проти - 0, утр. - 12. Рішення не прийнято.

Наступне, будь ласка!

З зали: (Нічого не чути).

Резніков О.Ю.: Пишіть заяву про звільнення.

Прокопів В.В.: Про передачу фізичній особі-підприємцю Заровному Петру Петровичу земельної ділянки для створення озелененої території загального користування (без права забудови та огородження ділянки) на вул. Миколи Закревського, 32 у Деснянському районі, кадастрова справа Д-6629.

Загальна площа ділянки - 0,27 соток. Земельна ділянка вільна від капітальної забудови. На ділянці розташована відкрита автостоянка. Земельна ділянка відноситься до зеленої зони. Відводиться замовником для благоустрою території.

Проект рішення погоджено з постійною комісією з питань екологічної політики.

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Меліхова Тетяна Іванівна!

Меліхова Т.І.: Меліхова, "Батьківщина".

Шановні колеги! Ви бачили, що це якраз берегова така зона на вулиці Закревського вздовж відкритих водоймищ. Можна було б передавати таку земельну ділянку


<--- 26 Декабря 14 ч 49 м 33 с ---- Второй --->

"Київзеленбуду" на баланс для того, щоб вони проводили озеленення, і шукати, мабуть, додаткових інвесторів, які би долучилися для розвитку тієї чи іншої території. Передача в оренду приватній особі вільної земельної ділянки, тим більше, що там автостоянка. Як вони будуть використовувати? Також і будуть фактично використовувати під автостоянку. Яке може бути озеленення території чи благоустрій, коли там автостоянка. Пропоную не підтримувати зазначений проект рішення. Дякую!

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Закревська! Помилково. Дякую! Будь ласка, Михайленко!

Михайленко В.О.: Михайленко, фракція "УДАР-Солідарність". Шановні колеги! Насправді дивує це питання, тому що воно абсолютно безпрецедентне. Це, мабуть, вперше такий випадок, коли людина бере земельну ділянку для того, щоб там облаштувати сквер замість стихійної нелегальної парковки, яка там є. І зрозуміло, що воно викликає деякі здивування, але я просив би підтримати. Якщо є така ініціатива громадянина, за власні кошти облаштувати сквер, зруйнувати стихійну нелегальну парковку, ну, мабуть, треба таку ініціативу підтримувати, тим більше, що він ще за це буде місту сплачувати орендну плату. Дуже дякую!

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Лещенко! Андрійко! Записувалися! Ні. Є інші бажаючі виступити із зауваженнями? Немає. Ставлю на голосування цей проект рішення! Прошу визначатися!

Голосування:

За - 73, проти - 1, утр. - 5. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: "Про передачу громадянину Кулику Валерію Семеновичу земельної ділянки для реконструкції майнового комплексу (споруди) під заклад, призначений для проведення відпочинку, спорту, з апартаментами та адміністративними приміщеннями на вул. Ямській, 50, літ. А у Голосіївському районі м. Києва", Д-6974. Площа - 0,11 га. В оренду на 15 років.

На земельній ділянці розташований нежитловий будинок загальною площею 318 квадратних метрів, що перебуває у власності заявника на підставі договору купівлі-продажу. Була пропозиція від депутатів підтримати цей проект рішення за умови виключення з назви проекту рішення слів "з апартаментами". Дякую!

Резніков О.Ю.: Найдьонов, будь ласка!<--- 26 Декабря 14 ч 52 м 34 с ---- Второй --->

Найдьонов О.В.: Дякую за надане слово! Шановний головуючий! Шановні колеги! До мене в письмовій формі звернулося керівництво ПАТ АКК "Водоканал" з приводу сприяння у відмові або зняття з розгляду питання передачі Кулику Валерію Семеновичу зазначеної земельної ділянки.

У зв"язку з тим, що ПАТ "Київводоканал" з 2012 року було розроблено та погоджено проект землеустрою на земельну ділянку, в межі якої увійшла частина земельної ділянки, на яку претендує Кулик Валерій Семенович, але зазначений проект не розглядався ні на комісії і не був затверджений сесією Київської міської ради.

У зв"язку з чим прошу поставити на голосування пропозицію зняти з розгляду зазначене питання, або відхилити зазначене питання, або відправити на доопрацювання в частині меж земельної ділянки на вулиці Ямській, 50, літера А. Дякую!

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Даниленко!

Даниленко В.В.: Даниленко, спортивная комиссия. Во-первых, Кулик, я изучал тоже этот вопрос, Кулик Валерий Семенович платит 1% от нормативно-денежной оценки по инвентаризации, которая была сделана 5 лет назад. То есть, он отводит земельный участок в тех межах, которые были проинвентаризованы. Это раз.

Второе, он откроет там за свои деньги уникальный спортивный зал, есть такой современный вид спорта американский - Crossfit и отдаст его на льготных условиях нашей, в том числе, коммунальной детско-юношеской спортивной школе, чтобы мы могли тренировать детей. Это человек, который достаточно фанатично относится к спорту. Поэтому я прошу поддержать этот проект решения на этой территории. На этой локации нет подобных спортивных залов. Это современный вид спорта. Если кому-то будет интересно, то я могу объяснить... Да, Сергея Кулика я знаю. Поэтому, коллеги, я прошу поддержать этот проект решения! Спасибо!

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Кузик Петро! Велімовський! Опадчий!

Опадчий І.М.: Шановний доповідач! У мене все ж таки запитання. Чи є нерухоме майно заявника на цій ділянці і яким чином воно оформлено?

Прокопів В.В.: Є нерухоме майно площею 318 квадратних метрів. Є договір купівлі-продажу 2008 року.

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Гулей! Не було. Інші зауваження, пропозиції є? Ставлю на голосування цей проект рішення! Прошу визначатися!

Голосування:
<--- 26 Декабря 14 ч 55 м 34 с ---- Первый --->

За - 60, проти - 0, утр. - 8. Рішення не прийнято.

Для депутатів, які плутають кнопки, нагадую: зелений колір - це "за", жовтий - це "утримався", червоний - це "проти". Як світлофор. Дуже просто. Червоний - стояти, зелений - їхати. Для тих, хто такі мені заяви подає.

І друге, нагадую, якщо протягом 10 секунд ви помилились, ви можете натиснути кнопку, якщо ви помилились, і система голосування сприйме ваше остаточне голосування, якщо хтось цього не знає.

Будь ласка, наступне питання порядку денного! Включіть Прокопіву!

Прокопів В.В.: Шановні колеги! Вносився з голосу на нашому вчорашньому засіданні проект рішення про надання комунальному підприємству "Київське інвестиційне агентство" земельної ділянки для громадської та житлової забудови на вулиці Здолбунівській.

Резніков О.Ю.: Пане Володимире! У нас немає поняття "вносився з голосу". У нас є поняття "внесені як невідкладні". От я вас так само закликаю до корекції, потім у пресі будуть писати, що Київська міська рада голосує незаконні рішення з голосу, як це раніше було. У нас було внесено як невідкладне, підтримане залом. Нагадую.

Прокопів В.В.: Олексій Юрійович! Я дякую Вам за слушне зауваження, обіцяю більше таких дурниць у мікрофон не говорити. Було внесено як невідкладне.

Резніков О.Ю.: Дякую! Будь ласка, продовжуйте!

Прокопів В.В.: Про надання комунальному підприємству виконавчого органу Київської міської ради "Київське інвестиційне агентство" земельної ділянки для громадської та житлової забудови на вулиці Здолбунівській (перетин з вулицею Тепловозною), кадастрова справа Д-4267.

Невідкладність цього питання полягає в тому, що відповідно до розпорядження КМДА вказана земельна ділянка включена до переліку об"єктів, які потребують залучення інвестицій для будівництва житлового будинку з виділенням квартир для потерпілих від діяльності ГІБК "Еліта-Центр".

Крім того, 01.01.2015 набирає чинності стаття 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", яка забороняє у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженої відповідно до вимог цього закону, передачу, надання земельних ділянок і земель державної, або комунальної власності у власність чи користування фізичним чи юридичним особам для містобудівних потреб.

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Братищенко!

Братищенко Ю.О.: Шановний головуючий! З приводу попереднього голосування, якщо подивитись у системі "Рада", у мене дійсно не спрацювала карточка. Там стоїть помітка, що я не голосував. Тому я після голосування по цьому питанню прошу поставити на розгляд залу питання про повернення до голосування за минуле питання.

Резніков О.Ю.: Шановні колеги, я вам нагадую, що коли ви сидите в залі, у вас є дві можливості побачити, чи спрацювала ваша карточка.

Перше, на моніторі пульта у правому верхньому куті з"являється маленьке коло, в якому нальована так от рука з пальцем. Це означає, що ваш голос прийнято.

По-друге, ви знаєте, де ви сидите в залі, і ви можете побачити інфографіку, де ваше, яким кольором світиться квадратик і де ви знаходитесь. Тому ви можете побачити - працює і тримаєте руку до тих пір, поки ви не побачите, що ваш голос прийнято. Якщо він не прийнятий, ви тиснете

<--- 26 Декабря 14 ч 58 м 35 с ---- Седьмой ---->

ту кнопку того кольору, яку ви планували натиснути. Якщо ви натиснули не той колір, ви можете її відпустити, натиснути нову протягом 10 секунд.

Будь ласка, з порядку денного, яке порушено тільки що, Клюс! Ви записувалися чи це випадково? Найдьонов! Немає виступу? Ставлю на голосування запропонований проект рішення! Прошу визначатися! З правкою - для потерпілих від афери груп компаній "Еліта-Центр". Будь ласка, визначаємось!

Голосування:

За - 66, проти - 0, утр. - 7. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: Шановні колеги, переходимо до 3-го розділу - громадяни.

Пункт 1-ий, "Про передачу Карась Валентині Василівні ...

Резніков О.Ю.: Одну секундочку, Володимире Володимировичу! Я хочу нагадати вимоги Регламенту! Шановні колеги, я прошу вашої уваги! Я це роблю кожен раз на пленарному засіданні, але я змушений вам ще раз нагадати, що проекти рішень про передачу земельних ділянок у власність громадянам можуть подаватися і голосуватися як одне загальне рішення, в якому кожен пункт може обговорюватися окремо.

Таким чином я пропоную зараз обговорити кожне питання цього розділу. Ті ділянки, які викликають сумнів, ми їх зі списку виключаємо для окремого голосування. Ті ділянки і громадяни, які не викликають сумніву у зали, ми будемо голосувати одним рішенням. Так, це надасть нам можливість рухатися скоріше.

Будь ласка! Поки не розпочали, пропозиція Братищенка! Давайте норму Регламенту, що ви пропонуєте зробити? Юрій, ви заступник голови регламентної комісії, щоб у нас було все до Регламенту! Ваша пропозиція?

Братищенко Ю.О.: Шановний головуючий! Пропоную повернутися до розділу, поставити на голосування питання про повернення до розгляду питання № 20 порядку денного.

Резніков О.Ю.: Розділ? Є пропозиція депутата Братищенка повернутися до розгляду питання № 20 в розділі "надання та передача" стосовно громадянина Кулика Валерія Семеновичу та адреси по вулиці Ямській, 50 у Голосіївському районі. Хто за таку пропозицію, щодо повернення до обговорення цього питання порядку денного? Згідно з Регламентом за такою заявою ми можемо це голосувати, розглядати! Прошу визначатися, хто за, проти чи утримався! Голосуйте!<--- 26 Декабря 15 ч 01 м 36 с ---- Второй --->

Голосування:

За - 61, проти - 4, утр. - 5. Рішення прийнято. (Оплески).

Будь ласка, повертаємося до обговорення. Зауваження, застереження? Доповідачі, будь ласка, поясніть залу, про що йдеться мова.

Прокопів В.В.: Ми обговорювали це питання. Це "Про передачу громадянину Кулику Валерію Семеновичу". Доповідав голова спортивної комісії і просив підтримати! Якщо є принципові зауваження до цього проекту, будь ласка, готовий відповідати!

Резніков О.Ю.: Не бачу зауважень. Ставлю на голосування цей проект рішення. Визначайтеся!

Голосування:

За - 63, проти - 0, утр. - 9. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: Шановний Олексій Юрійович! Також скористаюся своїм правом і прошу повернутися до розгляду пункту 12 в розділі "надання/передача", про передачу міжнародному благодійному фонду "Родовід" земельної ділянки, кадастрова справа Д-1588.

Резніков О.Ю.: Зараз ми маємо перевірити. У мене таке враження, що ми поверталися.

Прокопів В.В.: Ні, ні, Олексій Юрійович!

Резніков О.Ю.: Ні? Зараз, хвилинку. Зараз ми перевіримо, щоб не було у нас з вами помилок. З цього приводу було запитання, чи спрацювала картка Мандрик. Була відповідь: "Так, спрацювала". Там було 60 голосів. Ми не поверталися.

Прокопів В.В.: Прошу повернутися!

Резніков О.Ю.: Ви ставити клопотання про повернення до розгляду цього питання.

З зали: (Нічого не чути).

Резніков О.Ю.: Будь ласка, включіть поіменне голосування! Це право депутата просити. Будь ласка! Поіменну реєстрацію, не поіменне голосування! Воно і так поіменне! Поіменну реєстрацію, будь ласка!

Поіменна реєстрація.

Це не голосування, це просто ваші картки зчитують зараз... Не зчитало вас? Зараз подивимося.

Технічна служба! Заявляють два депутати, які знаходяться там, в тому ряді ... говорять, що на екрані вони себе не бачили, їх не зчитали картки. Давайте ще раз, будь ласка!


<--- 26 Декабря 15 ч 04 м 36 с ---- Первый --->

(Поіменна реєстрація).

Резніков О.Ю.: Будь ласка, є пропозиція депутата Прокопіва про повернення до розгляду питання № 12 у розділі "надання" стосовно благодійного фонду "Родовід".

Ставлю на голосування запропоновану пропозицію щодо повернення до розгляду цього питання порядку денного.

Будь ласка, визначайтесь!

Голосування:

За - 59, проти - 3, утр. - 8. Рішення не прийнято.

Будь ласка! (Шум у залі).

Бери, Паша. Це я звертаю увагу, повертаються депутати, які шукають свої карточки після обідньої перерви.

Прокопів В.В.: Шановний Олексій Юрійович, шановні колеги!

Розділ 3-й.

Пункт 1-й, про передачу Карась Валентині Василівні земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку на вул. Луговій, 73-б, кадастрова справа А-18882.

Надається за рахунок земель чоловіка, який надав нотаріальну згоду. Розташований житловий будинок загальною площею 353 кв. м.

Резніков О.Ю.: Якщо немає зауважень, йдемо далі, шановні колеги!

Прокопів В.В.: Про передачу Глущенку Павлу Трохимовичу земельної ділянки на вул. Старообухівській, 13-а.

Надається за рахунок земель, які проінвентаризовані за замовником. Забудована. На ділянці розташовані тимчасові некапітальні споруди.

Резніков О.Ю.: Колеги, зауваження, застереження? Не бачу.

Наступне, будь ласка!

Прокопів В.В.: Про передачу Корнієнко Людмилі В'ячеславівні земельної ділянки на вул. Пролетарській, 20-а, кадастрова справа А-13193.

Надається за рахунок земель дідуся заявниці, є нотаріальна згода його.

Резніков О.Ю.: Шановні колеги, запитання, зауваження, застереження? Немає.

Наступне, будь ласка!

Прокопів В.В.: Про передачу Савчуку Андрію Анатолійовичу земельної ділянки на вул. Костянтина Ареф'єва, 10-в, кадастрова справа А-15945.

Надається за рахунок земель батька, є нотаріальна згода.

Резніков О.Ю.: Колеги, зауваження, застереження, запитання? Немає.

Наступний!

Прокопів В.В.: Про передачу Молотаю Анатолію Михайловичу на вул. Північно-Озерній, 2-б, кадастрова справа А-20959.

Земельна ділянка забудована. На ділянці розташований<--- 26 Декабря 15 ч 07 м 37 с ---- Второй --->

садовий будинок загальною площею 188 квадратних метрів, який перебуває у власності замовника.

Резніков О.Ю.: Колеги, зауваження, застереження? Немає.

Прокопів В.В.: Про передачу громадянину Мартиненку Ігорю Володимировичу на вул. Воровського, 14-а у Дарницькому районі м. Києва, А-17954. Надається за рахунок земель батька. Є нотаріальна згода.

Резніков О.Ю.: Зауваження, застереження? Немає. Далі!

Прокопів В.В.: Про передачу громадянці Мартиненко Віталіні Михайлівні на вул. Воровського, 14-б у Дарницькому районі м. Києва, А-17955. Надається за рахунок земель родича заявниці Мартиненка Володимира Івановича. Є нотаріальна згода.

Резніков О.Ю.: Зауваження, застереження? Немає. Далі!

Прокопів В.В.: Про передачу громадянину Дроботуну Максиму Олексійовичу на вул. Щорса, 1-а у Деснянському районі м. Києва, А-13449. Земельна ділянка надається за рахунок земель матері заявника. Є нотаріальна згода.

Резніков О.Ю.: Зауваження, застереження? Немає. Далі!

Прокопів В.В.: Про передачу громадянці Нечуйвітер Олесі Андріївні на вул. Петропавлівській, 29-а у Подільському районі м. Києва, А-19208. Надається за рахунок земель батька та діда заявниці. Є нотаріальна згода на відведення та на проїзд.

Резніков О.Ю.: Зауваження, застереження? Немає.

Прокопів В.В.: Про передачу громадянину Водянікову Анатолію Олександровичу у пров. Гучному, 16-а у Солом'янському районі м.Києва, А-12025. Надається за рахунок лишок від приватизації земель громадян Грищенко та Костилєєвої, які надали нотаріальні згоди. Земельна ділянка оформлюється з 2006 року.

Резніков О.Ю.: Зауваження, застереження? Немає.

Прокопів В.В.: Про передачу громадянці Климчук Ларисі Анатоліївні на вул. Ольжича, 36-а, А-7129. Надається за рахунок земель родичів заявниці. Є нотаріальні згоди від них.

Резніков О.Ю.: Зауваження, застереження? Немає.

Прокопів В.В.: Про передачу громадянину Дубовику Віталію Григоровичу у пров. Щербакова, 5-а, А-6363. Надається за рахунок земель дружини заявника, які були в постійному користуванні, згідно з держактом від 98-го року. Є зауваження?

З зали: (Немає).

Прокопів В.В.: Про передачу громадянці Гонті Лідії Дмитрівні...

З зали: (Нічого не чути).

Резніков О.Ю.: Будь ласка, далі, немає зауваження!

Прокопів В.В.: Про передачу громадянці Гонті Лідії Дмитрівні, А-18311.

Резніков О.Ю.: Зауваження, застереження? Немає.

Прокопів В.В.: Про передачу громадянці Мартиновській Олександрі Валеріївні у приватну власність земельної ділянки на вул. Лютеранській, 19-Б у Печерському районі, А-14213.


<--- 26 Декабря 15 ч 10 м 38 с ---- Первый --->

На земельній ділянці розташований 3-поверховий житловий будинок загальною площею 624 кв. м, який перебуває у власності заявниці на підставі рішення Печерського районного суду.

Резніков О.Ю.: Зауваження, застереження? Немає.

Прокопів В.В.: Про передачу Костюк Вікторії Дмитрівні земельної ділянки у пров. Виноградному, 15.

Довідведення за рахунок земель садового товариства "Флора". Є згода даного товариства. Фактично ділянка в межах паркану межує з ділянкою, яка у власності заявниці відповідно до держакта та використовується для ведення садівництва.

Резніков О.Ю.: Зауваження є, застереження? Немає.

Прокопів В.В.: Оформляється з 2004 року. Шановні!

Резніков О.Ю.: Наступне, 16-е.

Прокопів В.В.: Про передачу Шитому Валерію Станіславовичу земельної ділянки на вул. Передовій, 23.

Земельна ділянка обліковується за громадянкою Невдащенко Є.С., яка померла, та ще до своє смерті надала нотаріальну згоду від 2006 року на відведення земельної ділянки заявнику.

Резніков О.Ю.: Зауваження?

Даниленко, ви записались із зауваженнями? Будь ласка, включіть Даниленку! Даниленку включіть мікрофон!

Даниленко В.В.: Там есть конфликт с соседями, но я сейчас не могу сказать вам, они не обращались, но на особистому прийомі була громадянка, у нас там ребенок, ее сын занимается в одном из залов Голосеевского района, в школе.

Резніков О.Ю.: Пропозиція - виключити? Це сумнівне питання? Коротше, пане Віталію!

Даниленко В.В.: Обговорення треба.

Резніков О.Ю.: Ви хочете окреме голосування по цьому питанню?

Даниленко В.В.: Так.

Резніков О.Ю.: Так, значить, пункт 16-й - окреме голосування.

Будь ласка, далі 17-й!

Мікрофон Прокопіву не виключайте!

Прокопів В.В.: Про передачу Сокольваку Геннадію Федоровичу земельної ділянки на вул. Луганській, 14-б, А-13334.

Земельна ділянка надається сину за рахунок земель матері.

Резніков О.Ю.: Зауваження, Головня, чи питання? Включіть мікрофон!

Головня Р.Г.: Роман Головня, фракція "Громадянська позиція".

Я пропоную зняти дане питання, тому що тут у проекті рішення є такі наступні пункти, які виконують вимоги, викладені в Головному управлінні містобудування та архітектури Інституту Генерального плану.

І четверте. Тут важливо внести зміни до Програми розвитку зеленої зони міста Києва до 2010 року. Тобто цим рішенням ми вносимо зміни у Програму розвитку зеленої зони, фактично вона там була.

Пропозиція зняти це рішення з голосування, а голові екологічної комісії звернути на нього увагу і пропрацювати для того, щоб ми громадянам дали об"єктивну відповідь і змогли по ньому об"єктивно прийняти рішення. Дякую!

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Андрєєв, депутат!

А, зараз Прокопів дасть відповідь, потім Андрєєв.

Будь ласка!


<--- 26 Декабря 15 ч 13 м 38 с ---- Второй --->

Прокопів В.В.: Шановні колеги! Я категорично проти знімати це питання. Я наполягаю на тому, щоб у будь-якому випадку ми його розглянули. Ці люди були в нас на засіданні постійної комісії. Це інваліди і ходять вони вже більше 10 років. Ця справа оформляється офіційно з 6-го року, але я знаю, що вони ходять ще більше. Потрібно приймати рішення по суті і не заставляти людей, які дійсно інваліди, десятиліттями ходити і оформляти земельні ділянки.

Резніков О.Ю.: Колеги! Я пропоную наступне. Чекайте, ми домовилися таким чином. Ми йдемо по списку. Якщо немає зауважень, рухаємося далі, ті, які викликають сумнів, ми їх будемо окремо обговорювати і окремо голосувати. Ми вже взяли окремо 16-й, пункт 17-й ми так само виділяємо в окремий список і будемо обговорювати і переконувати один одного стосовно цього питання. Колега Андрєєв, ви зможете почекати до окремого обговорювання чи для вас важливо зараз? Важливо чи не важливо? Ясно. Будь ласка, 18-й.

Прокопів В.В.: Про передачу Сокольвак Олені Андріївні, А-6471, на вулиці Луганській, 14. Земельна ділянка надається дочці за рахунок земель матері, лишки від приватизації. Є нотаріальна згода. Оформлюється з 2002 року.

Резніков О.Ю.: Зауваження, застереження по цьому пункту? Не бачу. Наступне, будь ласка!

Прокопів В.В.: Про передачу громадянину Поживотьку Олексію Миколайовичу, на вул. Садовій, 64, діл. 214, А-14631. Земельна ділянка надається за рахунок земель батька та примикає до ділянки, яка перебуває у власності батька заявника. Оформлюється з 8-го року.

Резніков О.Ю.: Колеги, зауваження, застереження? Немає. Наступне.

Прокопів В.В.: Про передачу громадянці Куст Тетяні Вікторівні на вул. Кримській, 12-а, А-14352. Надається за рахунок земель, щодо яких було прийнято рішення Київради про передачу в спільну часткову власність ділянки громадянам Куст, Гуцал та Яловенко, але які державний акт не оформляли. Ці громадяни є землекористувачами сусідньої земельної ділянки та погодили межі ділянки своїй родичці.

Резніков О.Ю.: Колеги, зауваження? Не бачу. Наступне, будь ласка!

З зали: (Нічого не чути).

Резніков О.Ю.: Ви хочете окремо? 20-й пункт окремо, добре. Винесли.

Прокопів В.В.: Про передачу громадянину Мосієнку Василю Васильовичу на вул. Цимбалів Яр, 35-а, А-19370. На земельній ділянці розташований житловий будинок житловою площею 66 квадратних метрів і перебуває у власності заявника.

Резніков О.Ю.: Є по цьому пункту пропозиції окремо? Немає. Будь ласка, далі!

Прокопів В.В.: Про передачу громадянці Чепурко Ганні Кузьмівні на вул. Джерельній, 5-а, А-10640. Земельна ділянка відводиться за рахунок земель чоловіка заявниці. Є нотаріальна згода.

Резніков О.Ю.: Колеги! Зауваження, застереження? Наступне, будь ласка!

Прокопів В.В.: Про передачу громадянці Фастовець Марії Іванівні на вул. Лермонтова, 6-г, А-9218.<--- 26 Декабря 15 ч 16 м 39 с ---- Первый --->

Земельна ділянка надається за рахунок земель чоловіка заявниці, є нотаріальна згода.

Резніков О.Ю.: Немає зауважень?

Наступне, будь ласка!

Прокопів В.В.: Про передачу Калініченку Роману Васильовичу на вул. Шевченка, 15-б, кадастрова справа А-13453.

Земельна ділянка надається за рахунок земель бабусі заявника, є нотаріальна згода.

Резніков О.Ю.: Немає зауважень, так?

Наступне!

Прокопів В.В.: Про передачу Прохоренку Денису Анатолійовичу на вул. Шевченка, 15-в, кадастрова справа А-13455.

Земельна ділянка надається за рахунок земель бабусі замовника, є нотаріальна згода.

Резніков О.Ю.: Колеги, зауважень не бачу.

Наступне!

Прокопів В.В.: Про передачу Прохоренку Ігорю Анатолійовичу земельної ділянки на вул. Шевченка, 26-б, кадастрова справа А-13456.

Земельна ділянка надається за рахунок земель бабусі, є нотаріальна згода.

Резніков О.Ю.: Колеги, зауважень не бачу.

Наступне!

Прокопів В.В.: Про передачу громадянину Прохоренку Євгену Анатолійовичу у приватну власність земельної ділянки на вул. Шевченка, 15-г, кадастрова справа А-13457.

Земельна ділянка надається за рахунок земель родички та бабусі заявника, є нотаріальні згоди.

Резніков О.Ю.: Зауваження? Не бачу.

Наступне!

Прокопів В.В.: Про передачу Фастовцю Олексію Михайловичу земельної ділянки на вул. Лермонтова, 6-в, кадастрова справа А-9219.

Резніков О.Ю.: Колеги, зауваження?

Наступний, будь ласка, немає зауважень.

Прокопів В.В.: Про передачу Зубку Артему Михайловичу земельної ділянки на вул. Лермонтова, 52-в, кадастрова справа А-12203.

Земельна ділянка надається за рахунок земель матері, є нотаріальна згода.

Резніков О.Ю.: Окремо потребує, колеги? Ні.

Наступний, будь ласка!

Прокопів В.В.: Про передачу громадянину Зубку Михайлу Михайловичу ділянки на вул. Лермонтова, 52-г.

Земельна ділянка надається за рахунок земель матері, є нотаріальна згода.

Резніков О.Ю.: Потребує окремого обговорення? Ні.

Наступне!

Прокопів В.В.: Про передачу Ярошенку В’ячеславу Васильовичу на вул. Толстого, 1, літера Т, кадастрова справа А-13329.

Площа земельної ділянки - 4 сотки, надається за рахунок земель батька, є згода.

Резніков О.Ю.: Потребує окремого обговорення? Ні.

Наступне.

Прокопів В.В.: Про передачу Максименку Євгенію Вікторовичу ділянки на вул. Кірова, 39-а.

Земельна ділянка надається за рахунок земель громадянки Коваль Євдокії Пантелеймонівни, є нотаріальна згода.

Резніков О.Ю.: Потребує окремого обговорення? Ні.

Прокопів В.В.: Про передачу Вінклер Тетяні Борисівні, на вул. Робітничій, 9-а, кадастрова справа А-10576.

Надається за рахунок земель матері, є нотаріальна згода.

Резніков О.Ю.: Потребує окремого обговорення? Ні.

Прокопів В.В.: Про передачу Скидан Валентині Василівні, на вул. Леніна, 106-а, кадастрова справа А-2697.

Ділянка надається за рахунок земель родичів, які надали нотаріальні згоди від 2003 року на ведення земельної ділянки заявниці та право проїзду заявниці по їхній земельній ділянці.

Резніков О.Ю.: Немає<--- 26 Декабря 15 ч 19 м 40 с ---- Второй --->

потреби окремого обговорення, я так бачу.

Далі.

Прокопів В.В.: Про передачу Луценко Ользі Анатоліївні земельної ділянки на вул. Челюскінців, 28-а, А-12018.Резніков О.Ю.: Потребує окремого обговорення? Ні. Наступне.

Прокопів В.В.: Про передачу Золотухіній Ользі Миколаївні ділянки на вул. Островського, 7-а, кадастрова справа А-10834. Надається за рахунок земель, які знаходяться в користуванні батька заявниці. Є згода.

Резніков О.Ю.: Потребує окремого обговорення? Ні.

Прокопів В.В.: Про передачу громадянину Чекану Олександру Михайловичу земельної ділянки на вул. Івана Дяченка, 8-а, № 3874.

Резніков О.Ю.: Потребує окремого обговорення? Ні.

Прокопів В.В.: Закінчилося. Шановні колеги! Я хочу вам подякувати за швидкі речі. Більшість цих земельних ділянок оформлюються з 2004-2005 років і по невідомих причинах вони ніяк не могли потрапити в цю залу. Нарешті вони сюди потрапили. Я прошу вас підтримати ці землі громадянам! Це те, що ми обіцяли своїм виборцям на виборах. Дякую!

Резніков О.Ю.: Пане Володимире, ви заздалегідь подякували. Ще не було голосування. Ще не відомо, як воно буде.

Прокопів В.В.: Я подякував перед голосуванням свідомо, Олексій Юрійович. Хочу пояснити важливість цього питання.

Резніков О.Ю.: Шановні колеги! Я вас інформую, що в цьому розділі ми, на прохання колег, будемо окремо обговорювати та голосувати пункт 16-й Шитий Валерій Станіславович, пункт 17-й - Сокольвак Геннадій Федорович та пункт 20-й - Куст Тетяна Вікторівна. На прохання колег.

Тому я пропоную розпочати з тих окремо винесених для обговорення питань, а потім уже решта, ті, що не викликають сумніву.

Тому, першим просив слово депутат Андрєєв стосовно питання 16-го - так, пан Андрєєв, було? По Шитому ви мали виступати? 17-те, я вибачаюся. Давайте по черзі підемо. По Шитому, хто просив окреме обговорення?

Даниленко. Пункт 16-й, Шитий Валерій Станіславович, просив окремого обговорення Даниленко, депутат. Будь ласка!

Даниленко В.В.: Там есть спорные вопросы именно с соседями по поводу погодження меж земельної ділянки. Я предлагаю на розсуд депутатов ставить на голосование, и в зависимости от этого будем принимать решение.

Резніков О.Ю.: Так, ми будемо його голосувати окремо. Станом на цей момент в залі знаходяться 72 депутати, так як я порахував. Я нагадую, що всі голосують персонально. Будь ласка, уникайте будь-якого голосування один за одного, щоб не було у нас потім зауважень і застережень. Хто за те, щоб ухвалити проект рішення щодо передачі громадянину Шитому Валерію Станіславовичу у приватну власність земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Передовій, 23 у Голосіївському районі<--- 26 Декабря 15 ч 22 м 40 с ---- Седьмой --->

міста Києва, кадастрова справа А-19445, прошу визначатися. Голосуємо! Ставлю на голосування. Будь ласка!

Голосування:

За - 63, проти - 0, утр. - 2. Рішення прийнято.

Наступне спірне питання, пункт 17-ий, про передачу громадянину Сокольваку Геннадію Федоровичу по вулиці Луганській, 14-б.

Здається, депутат Андрєєв з цього приводу хотів виступити? Будь ласка, натисніть "слово"!

Андрєєв А.С.: Шановні депутати, шановний головуючий! Ці люди, там далі йдуть ще декілька питань, по яких не було до них запитань. Це мій виборчий округ. Вони приходили особисто до мене на прийом. Якщо цікаво, у мене є фотографії цих людей. Це дійсно, я підтверджую слова Володимира Володимировича з приводу, що середній клас, вони вже другий день чекають, по телебаченню дивляться наше засідання.

Я дуже прошу, я чому почав переживати, тому що це вже старі люди, які з 2002 року оформлюють свої документи. Там ніякої корупції чи ще чогось немає. Прошу всі депутатські фракції підтримати! І повірте, люди вас обрали саме для таких прикладів. Будь ласка!

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Петровець Олег з цього приводу! З цього приводу хочете виступити? Ні, давайте, з депутатом Андрєєвим ми обговорюємо окреме питання конкретних людей. Ви з цього приводу хочете виступити? Ні.

Роман Головня, у вас є додаткові якісь аргументи, бо ви попросили зняти це питання на окреме обговорення! Будь ласка, якщо бажаєте, я не наполягаю! Роман Головня, будете виступати? Будь ласка, запитуйте! До доповідача запитуйте, Романе! Включіть мікрофон Роману Головні!

Головня Р.Г.: В мене такого характеру запитання. Я абсолютно довіряю своєму колезі Андрєєву і Прокопіву, які хлопочуться дійсно за людей, які з 2002 року хочуть отримати цю земельну ділянку і не мали на це можливості. Просто в даному проекті рішення, наскільки я розумію, прописано і було прийнято в 2005 році так звані зміни в Генеральний план і зміни щодо зелених насаджень.

Я просто хочу, департамент, роз"яснити це питання. Я абсолютно не проти того, щоб люди отримали земельну ділянку і користувалися нею. Дякую!

Резніков О.Ю.: Будь ласка, департамент, відповідь на запитання!

Поліщук О.Г.: Дійсно, ця територія, вона включалася колись в зелені зони, але не було враховано, що дана земельна ділянка використовується цими фізичними особами, і ми якраз, передаючи їм у власність, скоригуємо зелені зоні міста Києва.

Резніков О.Ю.: Зрозуміло. Є з цього приводу інші пропозиції, зауваження, застереження? Немає. Ставлю на голосування запропонований проект рішення. Прошу визначатися!


<--- 26 Декабря 15 ч 25 м 41 с ---- Второй --->

Є пропозиція депутата Андрєєва підтримати як... Голосуємо!

Голосування:

За - 68, проти - 0, утр. - 5. Рішення прийнято.

Наступне питання, Галина Янченко просила окремо обговорити 20-й, про передачу громадянці Куст Тетяні. Будь ласка, пані Галина, вам слово! Які у вас були питання чи застереження?

Янченко Г.І.: Янченко, фракція "Демократичний альянс". Колеги, під час того, як оголошували це питання, нам не зовсім було зрозуміло, на яких підставах видається ця ділянка. Чи правильно ми зрозуміли, що вона не перебуває у постійному користуванні заявника? І взагалі, чи могли би ви ще раз просто більш детально розповісти, на яких підставах видається ця ділянка?

Резніков О.Ю.: Будь ласка, доповідачі! Прокопів, Поліщук. Хто?

Прокопів В.В.: Можу я. Надається за рахунок земель, що... (відключений мікрофон) рішення Київради "Про передачу у спільну часткову власність цієї земельної ділянки", було прийнято рішення Київради надати громадянам її у власність. Громадяни не оформили державний акт, натомість написали довіреність на заявника Куст Тетяну Вікторівну.

Резніков О.Ю.: Є ще питання, колеги! Терентьєв записався, так? З цього приводу? Будь ласка, пан Терентьєв!

Терентьєв М.О.: У мене лише коротеньке уточнення. Я так розумію... Просто не зовсім усі депутати, які входять до членів комісії з питань землекористування, знайомляться зі справами, які виносяться на сесію. Тому я би просив усіх членів, які входять до складу комісії з питань землекористування та містобудування, вивчати справи і не запитувати ці питання на сесії. Дякую!

Резніков О.Ю.: Ще записалися Найдьонов і Велімовський. Ви з цього питання хочете виступати? З цього. Найдьонов, будь ласка!

Найдьонов О.В.: Дякую за надане слово! Шановний головуючий! Шановні депутати! Я хочу кілька слів сказати про зазначену земельну ділянку. Ця земельна ділянка входить до домоволодіння сімейства Куст. Ця земельна ділянка вже на протязі більше ніж 9 років відводиться, але ж по деяких причинах не могла потрапити у сесійну залу на погодження. Ця земельна ділянка сімейством Куст обробляється. Та земельна ділянка, де є домоволодіння, де будинок, належить... (відключений мікрофон).

Резніков О.Ю.: Додайте час Найдьонову від фракції, будь ласка!

Найдьонов О.В.: Одна людина в цьому сімействі є хвора на рак.
<--- 26 Декабря 15 ч 28 м 42 с ---- Первый --->

Це Вітя Куст, теж багато часу хотів отримати земельну ділянку у власність під будинком, але з деяких причин воно якось не сталося. А це його родина, яка теж там проживає, яка має право отримати земельну ділянку у власність.

Тому я дуже прошу вас усіх поставити крапку в цьому питанні та проголосувати, та підтримати цю сім"ю. Дякую!

Резніков О.Ю.: Колеги, є інше зауваження, питання, уточнення з цього приводу? Не бачу.

Ставлю на голосування пункт 20-й розділу "громадяни", стосовно передачі громадянці Куст Тетяні відповідної ділянки на вулиці Кримській, 12-а, на голосування.

Будь ласка, прошу визначатись, колеги. Голосуємо!

Голосування:

За - 68, проти - 0, утр. - 4. Рішення прийнято.

Шановні колеги, тепер ми зараз будемо, оскільки інших зауважень не було, я просто повторю прізвища громадян, по яких буде зараз прийматись рішення в розділі ... Слухаю.

Будь ласка, депутат Петровець! Дайте слово!

Петровець О.Ф.: Прошу ще, просто дослідили тут буквально на ходу 14-й пункт по Лютеранській, 19-б, винести окремо.

Стосовно інших у нас питань немає, будемо голосувати за всі.

Дякую!

Резніков О.Ю.: Це громадянці Мартиновській Олександрі Валеріївні?Петровець О.Ф.: Так.

Резніков О.Ю.: Будь ласка, суб"єкт подання, давайте...

Тоді вже питайте, зараз окремо будемо голосувати.

Петровець, включіть мікрофон, будь ласка, ще раз!

Петровець О.Ф.: Дивіться, у мене дуже просте питання виникло. Це вулиця Лютеранська, 19-б, це фактично 200 метрів від Адміністрації Президента.

Резніков О.Ю.: Мобільний телефон, колеги.

Петровець О.Ф.: Ми там передаємо під будівництво і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

Я просив би детальніше дати інформацію, а саме, якщо ми вже бачимо на цьому, стосовно того, яким чином така ділянка в центрі міста і видається не під комерційну забудову, а безпосередньо передається саме громадянці. Там можливо якась передача, хтось відмовився. Деталізуйте просто, бо дуже цікаво.

Резніков О.Ю.: Дайте більш детальну інформацію, колеги.

Прокопів В.В.: Я повністю погоджуюсь з паном Петровцем. У мене був ряд подібних питань, тому що, якби там не було, адреса цієї земельної ділянки - це історичний центр міста Києва. Ми перевіряли всі документи на власність на цей існуючий будинок. Вони всі в порядку, в принципі зауважень ми до нього не маємо.

Цільове призначення, коли надається земельна ділянка у власність, цільове призначення завжди звучить - для будівництва і обслуговування
<--- 26 Декабря 15 ч 31 м 42 с ---- Второй --->

житлового будинку, господарських будівель і споруд. Цей будинок має площу 624 квадратних метри і перебуває повністю у власності заявниці.

Резніков О.Ю.: Колеги, з цього приводу, що записані, Найдьонов, Негрич, Єскіна, Меліхова, підтвердіть, що ви дійсно з цього приводу. Будь ласка, Найдьонов!

Найдьонов О.В.: Дякую! Шановні колеги! Я дуже вас прошу зараз серйозно і з великою відповідальністю віднестися до голосування з цього питання. По всіх земельних ділянках, які в цьому пункті були оголошені, бо деякі ділянки вже понад 10 років відводяться громадянами міста Києва і тільки сьогодні вони потрапили на розгляд нас як депутатів.

Я дуже прошу підтримати і взагалі враховувати всі питання, які були на комісії розглянуті. Дякую!

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Єскіна Олена!

Єскіна О.О.: Шановні колеги! У мене просто було запитання... Що планується будувати на цьому місці? Якщо нічого не планується...

З зали: (Нічого не чути).

Єскіна О.О.: Ну, це просто пересторога від громади, чи важливо виключити слово "будівництво"? У мене така пропозиція.

Резніков О.Ю.: Будь ласка, суб"єкт подання! Чи можливо виключити слово "будівництво"?

Прокопів В.В.: Можливо виключити слово "будівництво". Ми не маємо заперечень. Як департамент? Хай прокоментує.

Поліщук О.Г.: Слово "будівництво" - це передбачено Земельним кодексом. Якщо ви побачите, ми в усіх проектах рішень про передачу земельних ділянок громадянам у власність пишемо саме із Земельного кодексу вислів "будівництво і обслуговування житлового будинку". Це передбачено законодавством.

Резніков О.Ю.: Пані Олено, ви почули відповідь? Пояснення почули, так? Дякую! Будь ласка, Меліхова Тетяна Іванівна!

Меліхова Т.І.: Меліхова, "Батьківщина". До мене особисто зверталися власники цього будинку, тому що була інформація в Інтернеті, що там щось не так продано чи перепродано. Бабуся подарувала онучці і родина викупила всі житлові квартири. І згідно із Земельним кодексом, якщо житловий будинок, то формулювання прописується так, як під будівництво, обслуговування, експлуатацію житлового будинку. Родина, так як мені пояснювала, тому що я цікавилася, вони хочуть зробити тільки реконструкцію, тому що будуть приїжджати і жити в цьому будинку. Більш того, вони зараз знаходяться в пробці на Хрещатику, якщо є<--- 26 Декабря 15 ч 34 м 43 с ---- Первый --->

питання у депутатів, просять зачекати голосування, дадуть відповіді на всі запитання. Дякую!

Резніков О.Ю.: Я думаю, немає потреби чекати, все, мабуть, зрозуміло.

Негрич з цього приводу записався чи випадково?

Шановні колеги! Тоді є пропозиція з цього приводу окремо голосувати, це було прохання колеги Петровця.

Ставлю на голосування окремо пункт 14-й розділу "громадяни", передачу у власність, про передачу громадянці Мартиновській Олександрі Валеріївні відповідно у приватну власність земельної ділянки на вулиці Лютеранській, 19-б, кадастрова справа А-14213.

Прошу визначатись! Голосуємо!

Пане Даниленко, вам не цікаво голосувати в залі зараз, коли працюють інші депутати?

Голосування:

За - 63, проти - 0, утр. - 9.

Але я звертаю увагу, що ваш голос не враховуємо, тому що ви просто не працюєте. Це неправильно. Це неповага до інших колег, при всій повазі.

Шановні колеги, є інші зауваження, застереження, які потребують окремого обговорення чи голосування? Немає.

Тоді ми зараз будемо з вами голосувати запрезентовані вам відповідно у розділі "громадяни" наступні, я буду називати прізвища громадян, яким буде йти передача, і ми будемо голосувати одним рішенням.

Громадяни: Карась Валентина, Глущенко Павло Трохимович, Корнієнко Людмила В"ячеславівна, Савчук Андрій Анатолійович, Молотай Анатолій Михайлович, Мартиненко Ігор Володимирович, Мартиненко Віталіна Михайлівна, Дроботун Максим Олексійович, Нечуйвітер Олеся Андріївна, Водяніков Анатолій Олександрович, Климчук Лариса Анатоліївна, Дубовик Віталій Григорович, Гонта Лідія Дмитрівна, Костюк Вікторія Дмитрівна, Сокольвак Олена Андріївна, Поживотько Олексій Миколайович, Мосієнко Василь Васильович, Чепурко Ганна Кузьмівна, Фастовець Марія Іванівна, Калініченко Роман Васильович, Прохоренко Денис Анатолійович, Прохоренко Ігор Анатолійович, Прохоренко Євгеній Анатолійович, Фастовець Олексій Михайлович, Зубко Артем Михайлович, Зубко Михайло Михайлович, Ярошенко Вячеслав Васильович, Максименко Євгеній Вікторович, Вінклер Тетяна Борисівна, Скидан Валентина Василівна, Луценко Ольго Анатоліївна, Золотухіна Ольга Миколаївна, Чекан Олександр Михайлович.

Нічого не пропустив? Все.

Шановні колеги, хто за те, щоб ухвалити рішенням про передачу у власність означеним громадянам згідно з тими проектами рішень, які подані суб"єктом подання, прошу визначатись. Голосуємо!
<--- 26 Декабря 15 ч 37 м 44 с ---- Второй --->

Голосування:

За - 73, проти - 0, утр. - 3. Рішення прийнято. (Оплески).

Будь ласка, наступний розділ - приватизація. Так само стосується громадян. Я пропоную той самий порядок. Пани Володимир Прокопів і Олексій Поліщук презентують, якщо є сумніви, то окремо голосуємо і рухаємося в такому ж напрямку. Будь ласка, наберіться терпіння.

Прокопів В.В.: Шановні колеги! Якщо ви не заперечуєте, там, де приватизація, всі земельні ділянки забудовані майном громадян. Я не буду зачитувати квадратуру цього майна, я буду зачитувати прізвища і кадастрові справи, якщо будуть запитання, то я буду зачитувати додатково інформацію.

Четвертий розділ, пункт перший, Мущинському Леоніду Пилиповичу, П-9016.

Резніков О.Ю.: Колеги! Окремий розгляд потрібен? Ні.

Прокопів В.В.: Климик Раїсі Едуардівні, Климику Ярославу Леонідовичу та Поліщук Яніні Леонідівні, П-8810.

Резніков О.Ю.: Колеги! Зауваження? Далі.

Прокопів В.В.: Корольовій Марині Георгіївні, П-9092.

Резніков О.Ю.: Колеги? Немає. Далі.

Прокопів В.В.: Грибкову Олександру Миколайовичу та Фільцевій Ірині Миколаївні, П-8884.

Резніков О.Ю.: Питання? Нема. Далі.

Прокопів В.В.: Алексієнко Галині Яківні та Масненькому Юрію Володимировичу, П-9078.

Резніков О.Ю.: Колеги? Далі.

Прокопів В.В.: Ковальчук Олені Олександрівні та Філіпенко Вікторії Олександрівні, П-9019.

Резніков О.Ю.: Далі.

Прокопів В.В.: Корнієнко Наталії Петрівні, П-9021.

Резніков О.Ю.: Зауваження? Немає.

Прокопів В.В.: Кудіновій Віті Володимирівні, Івановій Світлані Леонтіївні, Варені Андрію Олександровичу, П-9071.

Резніков О.Ю.: Питання?

Прокопів В.В.: Шайдецькій Ганні Петрівні, П-8871.

Резніков О.Ю.: Немає, далі.

Прокопів В.В.: Колесник Любові Василівні, П-8899.

Резніков О.Ю.: Далі.

Прокопів В.В.: Денисову Володимиру Олександровичу, П-8851.

Резніков О.Ю.: Далі.

Прокопів В.В.: Книженку Олександру Івановичу, П-9100.

Резніков О.Ю.: Колеги? Далі.

Прокопів В.В.: Святненку Іллі Олексійовичу, П-8975.

Резніков О.Ю.: Колеги? Далі.

Прокопів В.В.: Ніколаєнко Наталії Олексіївні та Вакуленку Михайлу Миколайовичу, П-9040.

Резніков О.Ю.: Шановні депутати? Далі.

Прокопів В.В.: Кирпоті Світлані Василівні, П-9022.

Резніков О.Ю.: Не бачу зауважень. Далі.

Прокопів В.В.: Букатко Надії Михайлівні, П-9064.
<--- 26 Декабря 15 ч 40 м 44 с ---- Седьмой --->

Резніков О.Ю.: Далі!

Прокопів В.В.: Іванюти Павла Миколайовича, П-9065.

Резніков О.Ю.: Пані Єскіна, хочете винести в окреме обговорення? Просто скажіть, так чи ні! Покажіть! Що показати? Щось покажіть!

Поліщук О.Г.: Там житловий будинок у власності громадянина.

Резніков О.Ю.: Є потреба окремо, пані Олено? Немає.

Далі!

Прокопів В.В.: Ломаці Тетяні Миколаївні, П-7580.Резніков О.Ю.: Не бачу зауважень. Далі!

Прокопів В.В.: Мельниченку Олексію Пилиповичу, П-9015.

Резніков О.Ю.: Далі!

Прокопів В.В.: Мариньосі Олександру Миколайовичу, П-9049.

Резніков О.Ю.: Далі!

Прокопів В.В.: Міщенку Анатолію Олександровичу, П-9039.

Резніков О.Ю.: Зауваження? Далі!

Прокопів В.В.: Карпенко Валентині Андріївні, П-9066.

Резніков О.Ю.: Колеги? Далі!

Прокопів В.В.: Бутку Олександру Леонідовичу та Бутку Олегу Леонідовичу, П-9020.

Резніков О.Ю.: Наступне!

Прокопів В.В.: Дендебері Любові Олексіївні, Дендебері Олександру Юхимовичу та Дендебері Володимиру Юхимовичу, П-8920.

Резніков О.Ю.: Колеги? Наступне!

Прокопів В.В.: Кравченко Людмилі Володимирівні, Колісніченку Олександру Володимировичу, Колісніченко Ніні Петрівні, Кравченко Юлії Володимирівні, Колісніченку Василю Павловичу, Савчук Надії Петрівні, П-9044.

Резніков О.Ю.: Колеги? Наступне!

Прокопів В.В.: Баєвій Наталії Павлівні, П-8792.

Резніков О.Ю. Наступне!

Прокопів В.В.: П-9114, Яковенку Володимиру Андрійовичу.

Резніков О.Ю.: Наступне!

Прокопів В.В.: П-9009, Васечку Володимиру Степановичу.

Резніков О.Ю.: Колеги? Наступне!

Прокопів В.В.: П-9061, Савицькій Галині Олексіївні.

Резніков О.Ю.: Наступне!

Прокопів В.В.: Кириченку Сергію Івановичу, П-9005.

Резніков О.Ю.: Кириченку чи Кириленку?

Поліщук О.Г.: Кириленку.

Прокопів В.В.: Кириленку, прошу вибачення.

Резніков О.Ю.: Є по Кириленку зауваження? Немає. Наступне!

Прокопів В.В.: П-9007, Тарнавському Анатолію Степановичу та Тарнавській Наталії Михайлівні.

Резніков О.Ю.: Колеги?

Прокопів В.В.: П-9027, Косевич Тетяні Сергіївні.

Резніков О.Ю.: Немає.

Прокопів В.В.: У мене все.

Резніков О.Ю.: Шановні колеги! Я прошу повернутися всіх до зали, ми зараз будемо голосувати. Оскільки не було інших зауважень ... будь ласка, відкрийте двері і запросіть депутатів у зал з кулуарів, щоб не було соромно перед громадянами, які зараз сидять біля телевізора і дивляться на вас, як ви хутко працюєте. Не накурилися ще, не наїлися, не напилися?

Будь ласка, Велімовський! Терентьєв, будь ласка, слово!

Терентьєв М.О.: Я прошу, там Правобережна, 18-ий пункт, показати ще раз на екрані, якщо можна.

Резніков О.Ю.: Покажіть, 18-ий пункт, кадастрова справа П-7580.


<--- 26 Декабря 15 ч 43 м 45 с ---- Первый --->

Прокопів В.В.: На земельній ділянці розташований житловий будинок загальною площею 148 кв. м, перебуває у власності заявниці. Раніше земельна ділянка надавалась батьку заявниці рішенням виконкому Печерської райради депутатів трудящих від 15.05.1956, 575 кв. м вона займає.

Резніков О.Ю.: Шановні колеги, є інші питання, зауваження? Тоді ставлю на голосування проектом рішення, я зараз перелічу прізвища для того, щоб було розуміння, що ми голосуємо розділ "приватизація". Згідно з презентацією, яку надавав суб"єкт подання, депутат Прокопів його озвучив, а саме (прізвища): Мущинському Леоніду Пилиповичу, Климик Раїсі Едуардівні, Климику Ярославу Леонідовичу, Поліщук Яніні Леонідівні, Корольовій Марині Георгіївні, Грибкову Олександру Миколайовичу, Фільцевій Ірині Миколаївні, Алексієнко Галині Яківні та Масненькому Юрію Володимировичу, Ковальчук Олені Олександрівні, Філіпенко Вікторії Олександрівні, Корнієнко Наталії Петрівні, Кудіновій Віті Володимирівні, Івановій Світлані Леонтіївні, Варені Андрію Олександровичу, Шайдецькій Ганні Петрівні, Колесник Любові Василівні, Денисову Володимиру Олександровичу, Книженку Олександру Івановичу, Святненку Іллі Олексійовичу, Ніколаєнко Наталії Олексіївні, Кирпоті Світлані Василівні, Букатко Надії Михайлівні, Іванюті Павлу Миколайовичу, Ломаці Тетяні Миколаївні, Мельниченку Олексію Пилиповичу та Капустянській Тетяні Володимирівні, Мариньосі Олександру Миколайовичу, Міщенку Анатолію Олександровичу, Карпенко Валентині Андріївні, Бутку Олександру Леонідовичу, Дендебері Любові Олексіївні та Дендебері Олександру Юхимовичу, Дендебері Володимиру Юхимовичу, Кравченко Людмилі Володимирівні, Колісніченку Олександру Володимировичу, Колісніченко Ніні Петрівні, Кравченко Юлії Володимирівні, Колісніченку Василю Павловичу, Савчук Надії Петрівні, Баєвій Наталії Павлівні, Яковенку Володимиру Андрійовичу, Васечку Володимиру Степановичу, Савицькій Галині Олексіївні, Кириленку Сергію Івановичу, Тарнавському Анатолію Степановичу, Тарнавській Наталії Михайлівні, Косевич Тетяні Сергіївні.

Нічого не пропустив?

Шановні колеги, розділ "приватизація", хто за те, щоб передати, провести приватизацію земельних ділянок означеним громадянам, прошу визначатись. Голосуємо!

Голосування:

За - 75, проти - 0, утр. - 1. Рішення прийнято.


<--- 26 Декабря 15 ч 46 м 46 с ---- Второй --->

Будь ласка, шановні колеги, наступне питання порядку денного!

Прокопів В.В.: Розділ 5-й, про надання дозволу громадянам на розробку проекту землеустрою. По тій самій...

Резніков О.Ю.: Ні, надання згоди ми маємо голосувати окремо. Тут ми не маємо права по Регламенту, тому окремо кожне питання, шановні колеги!

Прокопів В.В.: Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою Новікову Олексію Євгенійовичу на вул. Бродівський, 81-е.

Резніков О.Ю.: Колеги, зауваження, застереження? Немає. Ставлю на голосування! Будь ласка, визначаємось!

Голосування:

За - 71, проти - 0, утр. - 1. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: Про надання дозволу на розробку проекту землеустрою Мошенко Наталії Володимирівні на вул. Передовій, 5.

Резніков О.Ю.: Колеги, зауважень немає? Голосуємо, будь ласка, визначаємось!

Голосування:

За - 64, проти - 0, утр. - 2. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: Про надання дозволу Сташенку Олександру Сергійовичу, К-19554.

Резніков О.Ю.: Колеги, зауважень немає? Прошу визначатися! Голосуємо!

Голосування:

За - 67, проти - 0, утр. - 0. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: Про надання дозволу Дудку Валентину Івановичу, К-20221.

Резніков О.Ю.: Зауваження є? Ставлю на голосування! Будь ласка, натисніть і тримайте, поки не побачите, що воно спрацювало. Не відпускайте палець. Будь ласка, ставлю на голосування! Визначайтеся!

Голосування:

За - 68, проти - 0, утр. - 0. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: Про надання дозволу Горбаченку Олегу Павловичу, К-21351.

Резніков О.Ю.: Колеги, зауважень немає? Ставлю на голосування! Будь ласка, визначаємось!

Голосування:

За - 69, проти - 0, утр. - 0. Рішення прийнято.

Пане Володимир, Антоненка ви пропустили.

Прокопів В.В.: Про надання дозволу Антоненку Анатолію Вікторовичу, К-19564.

Резніков О.Ю.: Колеги, зауваження? Не бачу. Ставлю на голосування! Будь ласка!


<--- 26 Декабря 15 ч 49 м 46 с ---- Второй --->

Голосування:

За - 69, проти - 0, утр. - 0. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: Про надання дозволу Соколовій Валентині Іванівні, К-19477.

Резніков О.Ю.: Зауважень не бачу. Ставлю на голосування! Будь ласка, визначаємось!

Голосування:

За - 71, проти - 0, утр. - 0. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: Про надання дозволу Гутніченко-Гостар Світлані Іванівні, К-22987

Резніков О.Ю.: Колеги? Зауважень не бачу. Ставлю на голосування! Будь ласка, визначаємось!

Голосування:

За - 70, проти - 0, утр. - 0. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: Про надання дозволу Капітульському Сергію Давидовичу, К-19873.

Резніков О.Ю.: Зауважень не бачу. Ставлю на голосування!

Голосування:

За - 72, проти - 0, утр. - 0. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: Про надання дозволу Чалієнко Валентині Іванівні, К-22848.

Резніков О.Ю.: Зауважень немає. Ставлю на голосування!

Голосування:

За - 74, проти - 0, утр. - 0. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: Я пропустив одну справу. Про надання дозволу Ратушнюку Андрію Петровичу, К-22430, третій пункт був.

Резніков О.Ю.: Зараз, одну хвилинку, давайте перевіримо. Зараз перевіримо голосування. Яка вона там по рахунку? Кадастрову справу записували? Не було. Ставлю на голосування проект рішення стосовно Ратушнюка Андрія Петровича! Будь ласка, визначаємось!


<--- 26 Декабря 15 ч 52 м 47 с ---- Первый --->

Голосування:

За - 74, проти - 0, утр. - 0. Рішення прийнято.

Наступне!

Прокопів В.В.: Наступний розділ 6, "Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою" (юридичні особи).

Перше, про надання дозволу ТОВ “АВТОБАНСЕРВІС” на вул. Семена Скляренка, 5-б, К-21116.

Загальна площа - 0,10 га, в оренду на 5 років.

Земельна ділянка знаходиться в межах червоних ліній.

Проект рішення погоджено з постійною комісією з питань транспорту та зв"язку, це в"їзди і виїзди до автозаправної станції.

Резніков О.Ю.: Колеги, зауваження, застереження? Немає.

Ставлю на голосування. Будь ласка, визначайтесь!

Голосування:

За - 71, проти - 0, утр. - 0. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: Про надання дозволу ТОВ “ГАРДАРІКА” на вул. Зодчих, 5б для експлуатації та обслуговування об'єктів транспортної інфраструктури (під'їзду та виїзду), К-22339.

Земельна ділянка вільна від капітальної забудови та межує з основною ділянкою, яка перебуває в оренді в заявника до 17.09.14 та на якій розташована будівля підприємства. Влаштовані заїзди, виїзди.

Проект рішення також погоджено з постійною комісією з питань транспорту та зв"язку.

Резніков О.Ю.: Колеги, зауваження, питання? Немає.

Ставлю на голосування. Будь ласка, визначаємось!

Голосування:

За - 72, проти - 0, утр. - 0. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: Про надання дозволу ОГК "Деміївський-Авто" на вул. Деміївській, 35-37 для експлуатації та обслуговування гаражів, К-22885.

Резніков О.Ю.: Колеги, зауваження є, застереження? Немає.

Ставлю на голосування!

Прокопів В.В.: Є пропозиція підтримати цей проект рішення за умови врахування правок комісії, а саме: передача земельної ділянки в оренду на 10 років.

Резніков О.Ю.: Із зауваженнями і пропозиціями комісії ставлю на голосування. Будь ласка, визначаємось!

Голосування:

За - 72, проти - 0, утр. - 0. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: Розділ 7-й, поновлення договорів оренди.

Про поновлення товариству “Торговий дім “Святошин” договорів оренди земельних ділянок для будівництва та обслуговування речових ринків на вул. Депутатській, 2 (літера 1А)


<--- 26 Декабря 15 ч 55 м 48 с ---- Седьмой --->

та площі Героїв Бреста, кадастрова справа А-20672.

На земельних ділянках розташовані будівлі комплексу речових ринків загальною площею 3346 кв. м, які перебувають у власності заявника відповідно до свідоцтва на право власності.

Резніков О.Ю.: Колеги, застереження, зауваження? Немає. Ставлю на голосування. Будь ласка, визначаємось!

Голосування:

За - 69, проти - 0, утр. - 4. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: "Про поновлення ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “ТОРГОВИЙ ДІМ “ВЕРСТАТОБУДІВНИЙ КОНЦЕРН” договору оренди земельної ділянки для будівництва житлового будинку з підземним паркінгом та нежитловими приміщеннями на просп. Перемоги, 71-а у Святошинському районі м.Києва", А-21182.

Шановний Олексію Юрійовичу! Це досить скандальна справа. Була у нас зустріч з ініціативною групою. Ми їм пообіцяли надати слово на сесії: як ініціативній групі, так і забудовнику.

Я прошу, якщо є можливість, дати можливість виступити ініціативній групі і замовнику.

Резніков О.Ю.: Будь ласка, прізвище представника ініціативної групи, якого ви хотіли, щоб був.

Прокопів В.В.: Корогот Світлана Андріївна.

Резніков О.Ю.: Корогот ...

Прокопів В.В.: Корогот Тетяна Андріївна!

Резніков О.Ю.: Корогот Тетяна Андріївна.

Шановні колеги! Я ставлю на голосування пропозицію дати виступити представнику громадськості з цього питання порядку денного Корогот Тетяні Андріївні. Потрібна ваша згода, шановні колеги. Будь ласка, визначаємося, хто за те, щоб дати дозвіл на виступ, прошу голосувати!

Голосування:

За - 74, проти - 0, утр. - 1. Рішення прийнято.

Запросіть Тетяну Корогот до зали, будь ласка, на трибуну!

Пане Олексію, на певний час присядьте і відпочиньте, будь ласка!

Пані Тетяно, сюди! Ні, ми запросили тільки пані Тетяну. Я при всій повазі, будь ласка, шановні колеги, давайте, не треба нам до зали інших. Проголосували Тетяну Корогот, всі решта спостерігатимуть на екрані, при всій повазі! Будь ласка! Тут є депутати, ваші представники.

Будь ласка, слово Тетяні Корогот! Будь ласка, виступайте!

Корогот Т.А.: Добрий день! Я буду доповідати може російською, якщо вам ...

Резніков О.Ю.: Підійдіть і допоможіть, в мікрофон! Не хвилюйтесь, виступайте!

Корогот Т.А.: Російською. Речь идет о незаконной забудове по проспекту Победы, 71-а.

Я сориентирую, кто хорошо знает проспект Победы, бывший Брест-Литовский, это между метро "Нивки" и метро "Святошино".

Резніков О.Ю.: Мы видим на фотографии.

Корогот Т.А.: "Фуршет" и напротив. Вот, по фотографии, может быть плохо вы ориентируетесь, это немножко в глубине. То есть то, что называется "внутриквартальна забудова". Зрозуміло?


<--- 26 Декабря 15 ч 58 м 48 с ---- Второй --->

Там стоят пятиэтажки: хрущевки и сталинки. Плотность населения достаточно высокая, но обеспечение социальное плохое. То есть, один - единственный детский садик находится на этом промежутке от метро "Нивки" до метро "Святошино". Один-единственный. Одна-единственная школа находится по ту сторону проспекта, как раз возле метро "Нивки". То есть, с этой точки зрения не решен вопрос.

Проект сначала поднимался 25 этажей, сейчас вроде бы согласились на 16, но, как вы понимаете, гарантии нет. Но на сегодняшний день продекларировано 400 квартир.

При сегодняшней ситуации, что вообщем-то придомовой территории очень мало, есть только несколько зеленых участков, которые поддерживаются за счет жителей, сейчас это все будет снесено.

Насколько мне известно, тут некоторые люди получили бумагу от застройщика о том, что они такие хорошие и они уже выгнали 4 этажа дома. Это неправда. Если вам покажут картинку, то вы увидите только 2,5 этажа. Но и это не главное. Главное то, что застройщик начал строительные работы в августе этого года, несмотря на то, что возникло очень большое социальное напряжение - жители возражали вплоть до того, что дважды сжигался забор вокруг этой территории. То есть, люди возражают, а в той бумаге, которую застройщик пишет, что вроде бы все согласны.

Следующий момент. Громадські слухання, которые когда-то были важны, сейчас я не знаю, как рада скажет, не были проведены, а было сфальсифицировано еще в 2004 году. Мы лично, инициативная группа, проверяли эти подписи и оказалось, что среди них только определенный, небольшой процент, до 20% подписей, соответствует действительности. Мы с этими людьми встретились и оказалось, что это просто работники станкозавода, поскольку эта фирма, которая является замовником, это бывший станкозавод. Они своих сотрудников, в один цех пришли, заставили подписать эти бумаги, независимо от того, что эти люди живут в этом районе или не живут.

Еще раз делаю ударение на то, что люди возражают против этой застройки, не говоря уже о том, что в доме 4 по улице Горбачева, который рядом дом стоит, после того, как началась стройка, как начали бить сваи, в трех квартирах, уже записано, пошли


<--- 26 Декабря 16 ч 01 м 49 с ---- Первый --->

трещины и это зафиксировано. И эти документы мы можем тоже предоставить.

Следующее. По государственным нормам, будівельно-архітектурним, про щільність я вже сказала, не витримує щільність нічого, ніяких норм. Мережі, газ, вода, каналізація, електрика, опалення, завантажені на сто відсотків на сьогодні. Через зношеність постійно виникають аварії. У нас на вулиці Горбачова постійно, починаючи з жовтня і по травень, постійно там розрито и постоянно что-то ремонтируется. Можете себе представить.

Следующее. Вы понимаете, что зведення навіть не 25-поверхового будинку, а навіть 16-поверхового будинку закриває сонце для всіх навколишніх будинків. Це ви теж розумієте.

Паркінг для нових мешканців. Якщо там буде 400 квартир, то ви розумієте, що ...

Резніков О.Ю.: У вас время заканчивается. Пожалуйста, ключевую фразу, что вы хотите? Поддержать?

Корогот Т.А.: Мы хотим, чтобы аренда не была продлена до того момента, когда выяснить ...

Резніков О.Ю.: Все понято. Спасибо! Депутаты вас услышали. Спасибо огромное за внимание.

Корогот Т.А.: Спасибо вам большое!

Резніков О.Ю.: Шановні колеги! Записались Янченко, Андрійко, Березовський, Странніков, Тарасюк, Діденко, Даниленко.

Будь ласка, пропозиція, в першу чергу, суб"єкта подання з цього приводу.

Включіть мікрофон Прокопіву!

Прокопів В.В.: Я прошу одразу дати слово представнику замовника, вислухаємо його і потім обговоримо це питання.

Резніков О.Ю.: Це треба голосувати, ми не голосували.

Прокопів В.В.: Прошу поставити на голосування таку пропозицію.

Резніков О.Ю.: Як його звати? Хто від замовника? Кого будемо зараз голосувати?

Прокопів В.В.: Я, на жаль, не знаю прізвища, не пам"ятаю, але є присутній у залі.

Резніков О.Ю.: Є в кулуарах замовник? Спитайте, якщо він тут є взагалі.

Прокопів В.В.: Є, вони підходили до мене і просили слово.

Резніков О.Ю.: Зараз почуємо іншу сторону, це абсолютно справедливо, і приймати рішення після цього.

Прокопів В.В.: Прошу надати слово представнику від ТОВ "Торговий дім".

Резніков О.Ю.: Є замовник? Прізвище скажіть замовника. Як звати?

Прокопів В.В.: Прізвище Шевчук Анатолій!

Резніков О.Ю.: Шановні колеги, є пропозиція дати слово іншій стороні, представнику замовника Шевчуку Анатолію.

Хто за таку пропозицію, з регламентом до 3 хвилин. Будь ласка, визначаємось!

Прокопів В.В.: Прошу підтримати!
<--- 26 Декабря 16 ч 04 м 50 с ---- Второй --->

Голосування:

За - 70, проти - 0, утр. - 1. Рішення прийнято.

Будь ласка, у вас три хвилини на... До трибуни, будь ласка!

Шевчук А.С.: Дякую за слово! Шановні депутати! Прошу врахувати при прийнятті рішення. Мене звати Шевчук Анатолій Сергійович, я представник замовника будівництва та землекористувача ТОВ "Торговий дім "Верстатобудівний концерн". Прошу при прийнятті вами рішення врахувати наступні обставити.

По-перше, земельна ділянка виділена ще в 2005 році. Ще за часів керування київською владою Омельченком. Тоді вже при виділенні земельної ділянки був погоджений проект будівництва. Після цього будівельний обсяг, площа будівництва, не змінювалася ні в бік збільшення, ні в бік зменшення. Після виділення цієї земельної ділянки під час її освоювання виникли кризові явища 8-го року. Після цього ця земельна ділянка, її користування поновлювалося в 10-му році і знову на 5 років до кінця цього року. Сьогодні вирішується питання виключно поновлення. Прошу це врахувати. Це по-перше.

По-друге, на цій земельній ділянці знаходиться нежитлова будівля, яка належить нам на праві приватної власності. Не обмежена певними обтяженнями, немає певного цільового чи функціонального використання, крім як того, що це нежитлова будівля. Вона не є об"єктом ні культурної, ні історичної, ні архітектурної спадщини. Крім того, публічні обговорювання проводилися. Ці документи є... Ми подавали і при виділенні земельної ділянки, і при поданні клопотання про поновлення земельної ділянки, яке ми подавали 1 серпня цього року. Ми постійно знаходимося і намагаємося, знайти порозуміння з місцевими мешканцями. Так, є питання. Є дуже болючі питання.

Але, на сьогоднішній день будівництво ведеться, продано вже більше 50 квартир, ще близько 50 заявок на придбання. Для місцевих мешканців, які проживають у прилеглих до будівництва будинках, створена спеціальна програма придбання.

Багато місцевих мешканців, це близько 10 осіб, придбали ці квартири на цих спеціальних умовах для того, щоб зняти непорозуміння. Це не є внутрішньобудинковою територією, як вам намагаються сказати. Так, там є кілька будинків, є три будинки які межують. Інші будинки, це будинки, які виведені із житлового фонду. Там фактично знаходяться приватні фірми.

Для того, щоб мешканці не нервувалися з приводу того, що при будівництві здійснюється заїзд з їхніх будинків, ми змінили<--- 26 Декабря 16 ч 07 м 50 с ---- Седьмой --->

схему організації проїзду і змінили, скоректували проект, новий проект також наявний в матеріалах профільної комісії. Там ... (відключений мікрофон).

Резніков О.Ю.: 15 секунд! Включіть мікрофон!

Шевчук А.С.: Крім того, ми постійно спілкуємось з місцевими мешканцями. Якщо раніше просто вони валили паркан, зараз здійснюється будівництво без будь-яких затримок. Є питання, ми готові постійно бути в діалозі. Ми готові відповідати на всі питання і їхні вимоги постійно виконуємо... (відключений мікрофон).

Резніков О.Ю.: Дякуємо! ... (нерозбірливо), це зрозуміло. Дуже вам дякую!

Будь ласка, колеги депутати записалися з цього приводу до обговорення.

Янченко Галина Ігорівна, будь ласка! Покажіть запис депутатів, щоб усі бачили себе на екрані! Будь ласка, Янченко Галина, виступаєте? Будь ласка, включіть мікрофон!

Янченко Г.І.: Янченко, фракція "Демократичний альянс".

Шановні колеги депутати! Я прошу звернути вашу увагу на те, що зараз ми розглядаємо дуже важливе питання - це питання про скандальну забудову у дворі п"ятиповерхових житлових будинків, де збираються вигнати "свічку".

Я думаю, що жоден із нас не був би радий, якщо б у його двір, де він живе, прийшли і будували "свічку".

Соціальна напруга, як ми чули від обох доповідаючих, вже триває не перший рік. Неодноразово валилися паркани! Тому я вас закликаю до відповідальності, я вас закликаю, перш за все, представляти інтереси виборців, інтереси мешканців цього району і маю наступну пропозицію.

Моя пропозиція до цього питання - зняти на доопрацювання в земельній комісії, поки між мешканцями і забудовником не буде знайдений компроміс.

Я прошу мені додати хвилину від фракції!

І на сьогоднішній день, як ми чули, деякі депутати, в тому числі і я, намагаємося знайти компроміс між мешканцями і забудовниками... (відключений мікрофон).

Головуючий: Від фракції, будь ласка, дайте продовжити!

Янченко Г.І.: Головною вимогою мешканців є зменшення секційності і поверховості забудови, тому що вони живуть в п"ятиповерхових хрущовках, біля них будуть будувати "свічку".

Забудовник на сьогоднішній день просто чхає конкретно на ці вимоги. Тому моє велике прохання, ще раз, - зняти це питання на доопрацювання в земельній комісії, знайти компроміс, укласти меморандум між мешканцями і забудовниками. І тоді, коли ми зможемо заспокоїти і задовольнити всі сторони конфлікту, лише тоді


<--- 26 Декабря 16 ч 10 м 51 с ---- Второй --->

знову виносити це питання на пленарне засідання.

Ще раз закликаю до вашою мудрості і відповідальності! Закликаю вас пам"ятати інтереси, кого ви представляєте в цій залі! Я сподіваюся, що ви представляєте інтереси киян, інтереси виборців, а не сумнівних бізнесменів. Дякую!

Головуючий: Дякую! Наступне слово Діденко! Будь ласка!

Діденко Я.О.: Дякую! Ярослав Діденко, Печерський район. Шановний головуючий! Шановні колеги! Це типова мародерська забудова. Давайте все- таки правило, може з сьогоднішнього дня, але я сподівався, що це працюватиме з першого дня нашої каденції. Якщо ми маємо корінних мешканців, які проживають десятиріччями на території цього двору, то їхня дума є визначальною. Тому два рази натискаю проти цієї ганебної забудови.

Головуючий: Андрійко, будь ласка!

Андрійко Р.Ю.: Дякую! Шановні колеги! Забудова дійсно є конфліктна. Кілька років тому там навіть горів башенний кран, якщо я не помиляюся. Ми почули всі сторони, почули думку громади. Громада активно бореться проти цієї забудови. Що я пропоную? Оскільки дійсно вже немає що додати, прошу ставити на голосування, але це голосування має обов"язково бути поіменно. І прошу громаду, яка зараз нас дивиться, киян, звернути увагу на це голосування і щоб обов"язково кияни знали, хто як голосує. Можу одразу сказати, що свободівці будуть проти цього проекту рішення. Дякую!

Головуючий: Дякую! Депутат Велімовський, будь ласка!

Велімовський А.Р.: Анатолій Велімовський, "УДАР-Солідарність". Шановні колеги! Ну, дійсно забудова така, що... Нагла, я такі називаю. Просто не продовжувати договір оренди - нічого не дасть для місцевої громади. По досвіду, як будували так і будуть будувати.

У нас те, що я вже не раз казав, нам потрібно все ж таки, щоб у нас ... (нерозбірливо) міста Києва був газ, але ...(нерозбірливо) комісія, але давайте поки що протокольно звернемося до ГАСКО, щоб поки відізвати в них декларацію про початок будівних робот. Це перше.

Друге, я думаю, що ми можемо протокольно звернутися до нашої архітектури з проханням подивитися і трохи змінити градобудівні умови та обмеження. З точки зору поверховості цього будинку. Дякую!

Головуючий: Будь ласка, слово Опадчому Ігорю.

Опадчий І.М.: Шановний головуючий! Шановні депутати! З великою повагою відношуся до всіх, хто доповідав зараз і виступав з цього питання, але жодної відповіді, жодного виступу ми не почули, наступне: а що ж робити з цією недобудовою?


<--- 26 Декабря 16 ч 13 м 52 с ---- Первый --->

От у нас побудовано там 2 поверхи. Є продані квартири. От, скажіть мені, будь ласка, зараз ми не продовжимо, це вирішить питання? Це буде стояти недобудова в центрі міста, буде невирішене питання майнове з людьми, які придбали цю квартиру. І скажіть мені, будь ласка, яким чином це вирішувати?

От, якщо б була відповідь вашої пропозиції на ці питання, то я б із задоволенням голосував за те, щоб відмовити забудовнику, голосувати проти.

А оскільки немає відповіді на це питання, то мені здається, що важливо, щоб ми на сьогоднішній день спочатку выработали якийсь компроміс і голосували за продовження - за умови врахування думки громади.

Головуючий: Слово Віталію Даниленку, будь ласка!

Даниленко В.В.: Спасибо! Я тоже поддерживаю своего коллегу Опадчего. И мне интересно, продали 50 квартир. Что делать этим людям, которые вложили деньги уже и купили эти квартиры в этом недостроенном доме? Это будет по сути дела вторая "Элита-Центр". Это раз.

Второе. Я слышал от моих коллег и, в том числе, от представителя общественности, женщина, которая выступала до этого, что неоднократно горел забор. Потом коллега со "Свободы" сказал, что еще и кран горел. Кто этим занимается? Давайте разберемся. Какая-то организованная преступная группа, которая систематически палит забор. Наверняка это не забудовник себе палит забор и кран? Правильно?

Может быть, стоит дать доручення правоохранительным органам разобраться в этих ситуациях.

Потому что я поддерживаю, в том числе, и коллегу Гордона, когда он говорил, что у нас на этом рынке политическом существует масса псевдообщественников, которые спекулируют на этом и пытаются вымогать деньги со всех, и не только с застройщиков. Спасибо!

Головуючий: Слово, будь ласка, Лещенко!

Лещенко Ю.В.: Дякую! Моя думка така. Почув думку представника громади, в принципі там є підписів багато, багато підписів проти цього. Плюс, як вони зазначають, що є тріщини вже в інших квартирах, і це все зафіксовано, що громада просить.

І я пропоную, звичайно, доопрацювати це питання, більш глибоко його вивчити, а потім вирішувати. Тобто не наразі, вважаю.

Головуючий: Слово, Панчук, будь ласка!

Березовський!

Березовський А.П.: Доброго дня! "УДАР-Солідарність".

Я - мажоритарщик цього округу. Було неоднократно проведене громадське слухання. Я чув тільки від громади, що проти застройки, щоб "за" - я цього не чув. Стільки я, кожної неділі я на цьому об"єкті. Тобто я недалеко там проживаю і я там буваю.

І хотів би цю справу відправити на доопрацювання


<--- 26 Декабря 16 ч 16 м 52 с ---- Седьмой --->

і все, що було озвучено колегами, я думаю, що можна буде вирішити, тобто вийти на переговори з застройщиком і вирішити.

Головуючий: Дякую вам!

Слово, Олена Єскіна, будь ласка!

Єскіна О.О.: Шановний пане головуючий, шановні колеги! У цьому питанні я хочу підкреслити, що у 2004 році, коли замовник отримав дозвіл, громадські слухання, реальні, проведені не були. І в 2014 році, коли забудовник розпочав свої роботи, дозвіл на будівництво він також не мав. Тому всі документи повинні бути ретельно вивчені і позиція місцевих мешканців тут, у цьому випадку, як рівно і в інших, повинна бути для нас головною.

Крім того, ті люди, які купили квартири, вони не повинні теж страждати. І якщо дії забудовника є недобросовісні, то компенсація повинна бути і за його рахунок, але всі ці проблеми ми повинні не точечно вирішувати, а системно. Тому що зараз в Києві дуже багато таких ситуацій, на що я хочу звернути увагу колег.

Тому я прошу це питання ... (відключений мікрофон).

Головуючий: Будь ласка, слово Михайленку!

Михайленко В.О.: Михайленко, фракція "УДАР-Солідарність".

Шановні колеги! Я вас закликаю зрозуміти і усвідомити, громада - це не тільки ті, хто проти. Вони всі кияни - і ті, хто проти будівництва, і ті, хто придбав там квартири. Зараз до нас прийшли ті, хто проти будівництва. Якщо ми його відмінимо, то післязавтра до нас прийдуть ті, хто там придбав квартири. І що ми скажемо тим 50 сім"ям? Давайте усвідомлювати реальну ситуацію!

З 1 січня вступить в дію норма закону, яка передбачає, що для нового будівництва потрібен детальний план території. Якщо ми зараз не підтримаємо це питання, воно автоматично заморожується. Я впевнений, що забудовник може знайти діалог з громадою, діалог з мешканцями, зменшити поверховість, добудувати що завгодно.

Моя пропозиція - проголосувати цей проект рішення зараз, але з обов"язковими правками - не підписувати договір оренди до того моменту, поки не буде підписано меморандум з громадою.

Головуючий: Андрій Странніков, будь ласка, слово! Знімається.

Тетяна Меліхова, будь ласка! Тетяно Іванівно!

Меліхова Т.І.: Меліхова, "Батьківщина".

Шановний Віталію Володимировичу! Добре, що ви якраз долучилися в цей момент, коли ми гостре питання обговорюємо.

Ви знаєте, до мене як до голови тимчасової контрольної комісії (якщо можна, від фракції три хвилини) надходять інколи теж такі звернення, що


<--- 26 Декабря 16 ч 19 м 53 с ---- Второй --->

є забудова, вона ведеться з порушеннями, відмінити рішення просять, на підставі якого було укладено договір оренди, чи розірвати договір оренди.

Я думаю, що ми з вами вибрали право, щоб все ж таки спілкуватися вільно з людьми і допомагати у вирішенні конфліктних ситуацій. Реально побудована частина. Що з нею робити?

І у виступі людей, які категорично проти, в них були застереження, що їх там турбує висотність забудови. Може все ж таки влада на сьогоднішній день, яка Вам підпорядкована, районні адміністрації виступили би посередниками для того, щоб прийняти рішення, що ж робити з тим, що воно вже набудовано. В такому вигляді, там і діти ноги поломлять, і руки поломлять. І те, що вони будували, якщо вони будували з порушеннями, вони також мають нести, забудовники, відповідальність.

Я думаю, що зараз рішення не пройде, відчуваючи ситуацію в сесійній залі, то, Віталій Володимирович, треба все ж таки давати доручення за участю влади повирішувати ці конфлікти в гарячих точках міста Києва. Дайте таке протокольне доручення. Дякую!

Головуючий: Дякую, Тетяна Іванівна! Наступне слово, Харченко, будь ласка!

Харченко О.В.: Харченко Олександр, депутатська фракція "УДАР-Солідарність". Шановні колеги! У нас, на це рішення нам надано два документи. Один - звернення мешканців мікрорайону, другий - довідка від забудовника. Між ними дуже багато невідповідностей, а, зокрема, мешканці кажуть, що там пам"ятка архітектури, нам доповідають, що немає. Кажуть, що без дозволу, нам доповідають, що є дозвіл. Кажуть, що там проблема з мережами, а проектом передбачено будівництво і реконструкція старої бойлерної.

Питань тут дуже багато. Звичайно, внутрішньоквартальна забудова дуже проблемна, але якщо вже ситуація, вона не виникла вчора і післявчора, вона з 2004 року. І там дійсно є люди, які можуть постраждати від неможливості отримати свій об"єкт інвестиції. Пропоную сьогодні це питання не голосувати, повернути його на довивчення і шукати забудовнику шляхи вирішення. Інших шляхів вирішення немає. Дякую!

Головуючий: Петровець, будь ласка!

Петровець О.Ф.: Колеги! До мене також зверталися люди з цього питання. Проблема в чому? Всі бачать. Забудовник готовий йти на компроміс. Просто якщо ми зараз це рішення проголосуємо, ми фактично розв"яжемо йому руки і він перестане спілкуватися з громадою.
<--- 26 Декабря 16 ч 22 м 54 с ---- Первый --->

Цей момент, який ми можемо зараз трішки відтягнути, він дасть змогу забудовнику піти назустріч людям. Тому що люди налаштовані радикально, дуже радикально. І треба їх почути зараз.

Тому я пропоную дійсно зняти на доопрацювання, доопрацювати і саме в такий спосіб змусити забудовника піти на компроміс із громадою. Бо як тільки проголосуємо, ніяких компромісів уже не буде. Дякую!

Головуючий: Макаренко, будь ласка!

Макаренко М.В.: Уважаемый Виталий Владимирович, уважаемые депутаты! Каждый из депутатов, кто выступает, он выступает правильно. И мы заложники этой ситуации.

Десять лет этот вопрос висит и нам надо очень сейчас выверено все так сделать, чтобы мы приняли одно-единственное, но правильное решение через десять лет.

Пожалуйста, давайте мы разберемся и отложим этот вопрос. Спасибо!

Головуючий: Наступне слово, Головня, будь ласка!

Головня Р.Г.: Від фракції можна?

Роман Головня, фракція "Громадянська позиція".

Перше, що хотів би сказати і застерегти нас з вами від прийняття схожих рішень. Тому що сьогодні навіть на пленарному засіданні ми теж голосували питання внутрішньоквартальної забудови. У майбутньому пропоную, щоб під час розгляду таких питань ми обов"язково вносили пропозицію по громадських слуханнях по даних забудовах, щоб не виникало таких конфліктів.

Друге. По виникненню конфліктів. Ми сьогодні не тільки повинні говорити про протистояння забудовника і мешканців. Ми повинні говорити про причини виникнення цього протистояння. Хто винен у тому? Хто надав дозволи? Чому не були проведені громадські слухання? На той час вони ще мали проводитись.

І тому, Віталій Володимирович, я звертаюсь до Вас, щоб Ви звернулись до прокуратури розібратися в правомірності видачі документів. І якщо там є неправомірні дії, щоб винні були покарані за цю конфліктну ситуацію, яка сьогодні виникла.

Третє, що пропоную. Я пропоную створити робочу групу і щоб мажоритарник з даного округу очолив цю робочу групу, якщо він зацікавлений, до неї увійшли зацікавлені депутати.

І потрібно сьогодні шукати компроміс. Тому що дійсно зупинити на двох з половиною поверхах забудову і, якщо там є інвестори, і створити протистояння інвесторів і забудовника проти мешканців, це буде серйозний конфлікт, який просто буде продовжений в часі і не вирішений.

Ми повинні сідати за стіл переговорів з тим забудовником, який він сьогодні не є, і вирішувати питання в найбільш компромісному порядку. Дякую!

Головуючий: Гресь, будь ласка, слово!

Гресь М.В.: Роками думка громадськості ігнорувалась. Схема дуже<--- 26 Декабря 16 ч 25 м 54 с ---- Второй --->

проста - ми будуємо, а потім якось воно да буде.

Сьогодні ми маємо шанс створити прецедент того, щоб потім забудовникам ніколи не приходило в голову починати будівництво... (відключений мікрофон). (Сміх у залі). (Оплески)... Вибачте, будь ласка, без улагодження із громадою. Я думаю, що потрібен збір мешканців кварталу для того, щоб ті виставили свої вимоги, по благоустрою прилеглої території, щоб тому мало не показалося. Такий собі недешевий ультиматум.

Отже, "Радикальна партія" вимагає відкладення цього питання до закінчення перемовин забудовника і громади. (Оплески, сміх).

Головуючий: Андрій, Странніков, будь ласка. Знімається. Білич!

Білич В.О.: Дякую! Шановний головуючий! Шановні колеги! Найбільший зараз висновок, який ходить в середовищі забудовників міста Києва, що ми прорахувалися. Якби ті кошти, закопані в будови, на початку, на середині, рік тому, були покладені у валютні депозити, конвертовані і покладені у валютні депозити, ми би вдвічі, в 2,5 разу би більше виграли, ніж сьогодні ми втратили.

Подібні заклики, які лунають тут, зупиняти, наказувати, створювати прецедент, це лише породження чергової "Еліти", великої проблеми хоча б для тих п"ятидесяти з чимось інвесторів, які вже придбали квартири, а забудовник зобов"язаний тепер довести це до кінця, а люди не багатіють в Україні. А складова будівництва, цемент, їх енергоресурси, їх відповідна ціна. Метал - енергоресурси, їх ціна. Транспорт - енергоресурси, їх ціна. То вони дуже... (відключений мікрофон).

Головуючий: Ви знаєте, ми вже пішли на друге коло. Є пропозиція припинити обговорення і переходити до голосування. По-перше, по черговості надходження пропозицій. Пропозиція комісії, ми дискутуємо на цю тему. Поставити це питання на голосування.

Друга пропозиція, зняти це питання з розгляду.

Третя пропозиція, створити робочу групу для вивчення даного питання, щоб вони знайшли точки там, де можуть працювати, компроміс, і
<--- 26 Декабря 16 ч 28 м 55 с ---- Седьмой --->

головою цієї комісії, як Роман Головня запропонував, Березовський. Так? Так! За згодою. Тому по черзі надходжень пропозицій ставимо на голосування.

Пропозиція - підтримати ... (шум у залі). Добре! Дякую за оточення! Зняти для опрацювання комісії.

Ставимо на голосування по порядку надходження, пропозиція комісії. Прошу визначатися!

Голосування:

За - 31, проти - 12, утр. - 10. Рішення не прийнято.

Друга пропозиція, пропозиція депутатів зняти це питання з розгляду на доопрацювання в земельній комісії. Прошу голосувати!

Голосування:

За - 57, проти - 2, утр. - 12. Рішення не прийнято.

Третя пропозиція - створити робочу групу для вивчення даного питання. Я розумію, що депутат Березовський, я не знаю, погоджено чи ні, очолив цю комісію. Ви згодні? Мажоритарщик цього округу. Добре! Ставимо це питання на голосування. Прошу визначатися!

Голосування:

За - 56, проти - 0, утр. - 13. Рішення не прийнято.

Переходимо до ... (шум у залі). Це воно і є. Тобто це питання не пройшло, не набрало достатньої кількості голосів.

Переходимо до наступного питання.

Резніков О.Ю.: Депутати навіть робочу групу не захотіли створити з РДА чи без РДА! Так голосує зала! Можна все, що завгодно, тільки не голосувати нормальним залом!

Давайте наступне питання порядку денного!
<--- 26 Декабря 16 ч 31 м 56 с ---- Второй --->

Головуючий: "Про поновлення договору оренди земельної ділянки товариству з обмеженою відповідальністю “ЕЛ-ЛАДА” для будівництва, обслуговування та експлуатації тимчасової відкритої автостоянки на просп. Петра Григоренка у Дарницькому районі м. Києва". Доповідає Прокопів.

Прокопів В.В.: Шановні колеги! Площа даної земельної ділянки - 0,08. Поновлюємо договір оренди на 5 років. Земельна ділянка вільна від капітальної забудови. На земельній ділянці розміщена відкрита автостоянка. Земельна ділянка знаходиться в межах червоних ліній.

У нашої комісії була пропозиція підтримати проект рішення за умови уточнення призначення земельної ділянки, а саме: для обслуговування та експлуатації тимчасової відкритої автостоянки.

Головуючий: Ставимо це питання на голосування! Будь ласка, визначаємось! З уточненням постійної комісії.

Голосування:

За - 73, проти - 0, утр. - 1. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: "Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю “ТЕРРА ЄВРОЛЕКС” договору оренди земельної ділянки для експлуатації і обслуговування виробничих будівель та допоміжних споруд на вул. Червонопрапорній, 28 у Голосіївському районі м. Києва", А-21171. Загальна площа ділянки - 0,66 га. Поновлюємо договір оренди на 10 років. На земельній ділянці розташовані нежитлові будівлі загальною площею 171576 квадратних метрів і перебувають у власності замовника.

Головуючий: Ставлю це питання на голосування! Прошу визначатися!

Голосування:

За - 79, проти - 0, утр. - 1. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: "Про поновлення товариству з обмеженою відповідальністю “АЛЬЯНС-ЕКОПРОЕКТ” договору оренди земельної ділянки для будівництва торговельно-офісного комплексу з паркінгом на місці котлованів над конструкцією стаціонарного комплексу станції метрополітену "Житомирська" та прилеглій території у Святошинському районі м. Києва", А-20946. Загальна площа ділянки - 0,18 га. Поновлюємо договір оренди на 5 років.

Земельна ділянка знаходиться в межах червоних ліній і огороджена будівельним парканом. Будівництво на ділянці не розпочато у зв"язку із фінансовою кризою, але заявник отримав містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, технічні умови, проектує будівництво об"єкта.


<--- 26 Декабря 16 ч 34 м 56 с ---- Седьмой --->

Головуючий: Прошу визначатися. Ставлю на голосування це питання.

Голосування:

За - ...


Звернення депутатів про те, що карточки не спрацювали, цілий ряд. Прошу ще раз повторити. Повертаємося до голосування. Прошу ще раз взяти, витягнути картки, знову вставити. Будь ласка, ми повертаємося. Ми голосуємо за повернення до розгляду цього питання.

Резніков О.Ю.: Шановні колеги! Технічна служба сказала ... слухайте мене уважно, послухайте уважно, люди! Всі замучені вже. Весь цей другий ряд, прохання встати весь другий ряд і пересісти на будь-які інші вільні місця, вилетіла система другого ряду вся, тільки що сказали в апаратній. Виймайте свої карточки всі, весь другий ряд, так як йде. Будь ласка, займайте вільні місця!

Шановні колеги! Зараз ми сядемо в зал, вставимо карточки і проведемо реєстрацію, щоб технічна служба побачила, що ваші працюють картки на інших рядах. Будь ласка, пане Левада, скоріше пересідайте на будь-яке місце інше, крім другого ряду. Будь ласка, візьміть свою карточку, під руку пані Єскіну і пересядьте на інше будь-яке вільне місце!

Будь ласка, технічній службі зараз включити реєстрацію поіменну, щоб було зрозуміло, що працюють інші місця робочі! Будь ласка!
<--- 26 Декабря 16 ч 37 м 57 с ---- Первый --->

(Поіменна реєстрація).

Технічні служби, у вас у другому ряді немає нікого, а на екрані висвітлюється, що там є люди.

Зараз, давайте зробимо сигнальне голосування, просто сигнальне голосування. Будь ласка, включіть систему голосування. Робимо сигнальне голосування, перевіряємо, чи працюють картки на всіх місцях. Будь-яке голосування. Будь ласка, включіть систему голосування як сигнальну.

Голосуйте всі як завгодно, просто натисніть на кнопки свої.

Голосування:

Головуючий: Всього - 85. Працює нормально. Воно працює.

Зараз, шановні депутати, ми голосуємо за те, щоб відмінити попереднє голосування, скасувати попередні результати попереднього голосування, так як був технічний збій.

Прошу визначитись! Голосуємо за скасування результатів попереднього голосування. Повернення.

Резніков Ю.О.: Ні, скасування. Не поправляйте головуючого.

Голосування:

Головуючий: За - 76, проти - 1, утр. - 2. Рішення прийнято.

Зараз голосуємо за повернення до ... Зараз ми голосуємо за, кадастрова справа А-20946, яку пан Володимир озвучив.

Будь ласка, прошу визначатись!

Голосування:

За - 75, проти - 2, утр. - 4. Рішення прийнято.

Резніков О.Ю.: Включіть мікрофон Прокопіву, будь ласка!

Прокопів В.В.: Про поновлення товариству “НЕКСУС-ПРО” договору оренди земельної ділянки для обслуговування та експлуатації торгово-офісного центру на вул. Виборзькій, 92, кадастрова справа A-21165.

Загальна площа - 0,59 га, поновлення на 5 років.

Головуючий: Прошу визначатись!

Голосування:


<--- 26 Декабря 16 ч 40 м 58 с ---- Седьмой --->

За - 79, проти - 0, утр. - 1. Рішення прийнято.

Наступне, будь ласка!

Прокопів В.В.: "Про поновлення ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ НАУКОВО-ВИРОБНИЧІЙ ФІРМІ “ТАЛЕР” договору оренди земельної ділянки для будівництва та обслуговування торгово-розважального комплексу, офісного центру та об'єктів житлово-громадської забудови на вул. Берковецькій, 6 у Святошинському районі м. Києв", А-21260.

Загальна площа - 9,47 га, поновлюємо договір оренди на 5 років.

Головуючий: Прошу депутатів визначатися! Голосуємо!

Голосування:

За - 76, проти - 2, утр. - 2. Рішення прийнято.

Будь ласка!

Прокопів В.В.: "Про поновлення публічному акціонерному товариству “Агрофірма “Теплиці України” договору оренди земельних ділянок для будівництва та обслуговування торгово-розважального комплексу, офісного центру та об'єктів житлово-громадської забудови на вул. Берковецькій, 6 у Святошинському районі м. Києва та внесення змін до нього", А-21259.

Площа земельних ділянок - 3,29 та 4,66 відповідно. Поновлюємо договір оренди на 5 років.

Також проектом рішення передбачено внести зміни до договору оренди, а саме "відкрите акціонерне товариство" замінити словами "публічне акціонерне товариство".

Головуючий: Прошу визначатися, будь ласка! Ставлю на голосування.

Голосування:

За - 71, проти - 2, утр. - 4. Рішення прийнято.

Наступне, будь ласка!

Прокопів В.В.: Шановний головуючий! Хочу скористатися своїм правом і просити вас поставити на голосування питання щодо повернення до голосування питання пункту 1-го у 2-му розділі "надання" про передачу ТОВ "Хімімпекс-трейд", кадастрова справа А-10885.

Головуючий: Ставимо на голосування про повернення, пропозиція пана Прокопіва, до обговорення пропозицій. Ще раз нагадайте!

Прокопів В.В.: А-10885.

Головуючий: Ставимо на голосування. Будь ласка, визначаємось!

Голосування:

За - 69, проти - 2, утр. - 7. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: Шановні колеги! Хочу нагадати, що по цій кадастровій справі


<--- 26 Декабря 16 ч 43 м 58 с ---- Второй --->

в оренду надаємо 11 соток землі на 5 років. На цій земельній ділянці розташований торговельний павільйон загальною площею 197 квадратних метрів, який знаходиться у власності заявника. Земельна ділянка оформлюється цим товариством з 1999 року. Даний проект рішення погоджений з постійною комісією з питань транспорту та зв"язку.

Головуючий: Записалася на виступ пані Костенко. Будь ласка, включіть мікрофон! Пані Костенко відмовилася. Березовський! Голосуємо! Ставимо на голосування! Будь ласка, визначаємось!

Голосування:

За - 69, проти - 3, утр. - 8. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: Наступний розділ 8. Пункт 1, "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 14.10.2010 №160/4972 "Про приватизацію земельних ділянок для ведення колективного садівництва у Святошинському районі м. Києва", А-19592. Проектом рішення передбачено внести зміни до пункту 3 рішення Київради, а саме: слово "садівничому" замінити словом "садівницькому" для приведення назви у відповідність до статутних документів товариства. Проект рішення підготовлений у зв"язку з технічною помилкою. Прошу підтримати!

Головуючий: Голосуємо! Ставлю питання на голосування! Прошу визначатися!

Голосування:

За - 76, проти - 0, утр. - 4. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 26.02.2010 №44/3482 "Про продаж земельної ділянки на земельних торгах (аукціоні) для будівництва та експлуатації автомийки на вул. Крайній, земельна ділянка 1-в у Деснянському районі м. Києва", Є-1242.

Зміни вносяться в частині стартової ціни земельної ділянки у зв"язку із закінченням терміну дії експертно-грошової оцінки та проведенням нової. Також проектом рішення передбачається можливість продажу права оренди земельної ділянки, якщо вона двічі не буде продана.

Наша комісія просить підтримати цей проект рішення за умови визначення стартового розміру річної орендної плати 3% по зазначеній земельній ділянці.

Нагадаю, що 3% - це стартова ціна, далі по аукціону хто дасть більше, той і зможе отримати на неї право оренди, у випадку, якщо вона двічі не буде продана. Прошу підтримати!

Головуючий: Ставлю на голосування! Прошу визначатися,
<--- 26 Декабря 16 ч 46 м 59 с ---- Первый --->

будь ласка!

Голосування:

За - 80, проти - 0, утр. - 5. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: Шановні колеги, розділ 9, пункт 1-й, про зміну цільового призначення земельної ділянки громадянину Савяку Олексію Вікторовичу для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд на вул. Садовій, 16, діл. 27, кадастрова справа А-15616.

Проектом рішення передбачено змінити цільове призначення земельної ділянки для ведення садівництва - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

Земельна ділянка перебуває у власності заявника на підставі держакта від 04.07 з цільовим призначенням для ведення садівництва. На земельній ділянці розташований садовий будинок загальною площею 320 кв. м, який замовник використовує як житловий.

Головуючий: Шановні депутати, прошу визначатись по даному питанню. Голосуємо!

Голосування:

За - 77, проти - 0, утр. - 6. Рішення прийнято.

Прокопів В.В.: Шановні колеги, наступне питання було внесено мною як невідкладне, це є проект рішення "Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 13 листопада 2013 року № 518/10006", яким вносяться зміни до Програми створення містобудівної документації в місті Києві в 2013 - 2016 роках.

Невідкладність цього питання полягає в тому, що з 01.01.2015 набирає чинності стаття 24 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", яка забороняє в разі відсутності плану зонування, або детального плану території передачу земельних ділянок із земель державної, або комунальної власності у власність чи користування фізичним чи юридичним особам для містобудівних потреб.

Прийняття цього рішення прискорить розроблення містобудівної документації та забезпечить ефективне розв"язання проблем комплексної забудови окремих територій.

Наша комісія просить підтримати цей проект рішення з правками комісії, а саме: додати до цього проекту рішення пропозиції № 89, 90 та 91.

Головуючий: Шановні депутати! Записались до виступу.

Будь ласка, Головня, дайте слово!

Головня Р.Г.: Від фракції, будь ласка!

Роман Головня, "Громадянська позиція".<--- 26 Декабря 16 ч 50 м 00 с ---- Второй --->

Шановні колеги! Учора на кількох питаннях, і на цьому сьогодні, я наголошую, що це дуже важливе питання. Воно дуже глибокого потребує вивчення і воно фактично вноситься в останню хвилину, в останній день нам на засідання для того, щоб ми приймали по ньому рішення. І це все аргументується тим, що потрібно терміново прийняти, бо в новому році, в наступному році неможливо буде працювати без прийнятого цього рішення і без детального плану територій.

Цим детальним планом територій фактично ми визначаємо, що буде забудовано, не забудовано. І тут багато рішень і я хотів би, щоб ви дали відповідь, чи всі ці пункти, які сьогодні вказані, і детальні плани територій, які будуть розроблятися, чи всі вони відповідають Генеральному плану? Тому що стоїть питання зелених зон Биківні, святошинських ставків, Теремків. Це є парки, зелені рекреаційні зони і ми повинні сьогодні розуміти, яке ми рішення по можливості приймаємо, і наскільки воно суспільно резонансно буде стояти, і до чого воно призведе в наступному році. У зв"язку з тим, що воно було внесено пізно, я особисто буду утримуватися при голосуванні за дане рішення. Дякую!

Головуючий: Дякуємо вам! Включіть, будь ласка, Володимиру Прокопіву мікрофон!

Прокопів В.В.: Шановний пане Романе! Я думаю, мені вдасться вас переконати підтримати цей проект рішення, адже ми зараз не затверджуємо детальний план території, а тільки даємо дозвіл на їх розробку. Вони будуть розроблені, після цього пройдуть всі профільні комісії і будуть представлені нам у сесійній залі для їх розгляду і затвердження.

Якщо там будуть якісь невідповідності Генеральному плану міста Києва, якщо будуть заперечення в громадськості чи у вас особисто як у депутата Київської міської ради, то вони не будуть прийматися тут нами з вами в цій сесійній залі.

Все, що зараз ми робимо, це даємо дозвіл починати їх розробляти. Не бачу жодної проблеми, коли вони будуть тут, приймемо по них рішення по суті. Тому прошу вас підтримати цей проект рішення!

Головуючий: Дякую! Слово Олександру Олександровичу Омельченку, будь ласка!

Омельченко О.О.: Дякую! Шановний Віталій Володимирович! У мене є прохання. У Вашій присутності після завершення питань повернутися повторно до розгляду аукціону на Радистів у Биківні. Я поясню позицію всім нашим депутатам, чому.

Я беру сьогодні газету "Хрещатик"
<--- 26 Декабря 16 ч 53 м 00 с ---- Седьмой --->

(я від фракції), в Новий рік без бюджету і феєрверків.

Ми знаємо, який буде бюджет України і Києва. Він буде скромний, дуже скромний. Я подивився ціну землі там. Нормальна ціна сотки - 60 млн. грн. Ми можемо вже в лютому об"являти торги. Це перше.

Друге. Ми з вами виділили рядом там АТО 10 га землі. Коли ми об"явимо цей аукціон на 8 га - 60 млн., ми комплексно там посадимо з архітектурою школу, садок, бо АТО ці гроші не повинно тратити. І тому ми вирішуємо комплексно питання нинішньої Биківні, нових 8 га і ... (нерозбірливо) АТО.

Я ознайомився зі справою після того, як вона була не проголосована, і прошу депутатів повернутися в присутності голови (Ви по поважній причині були відсутні, я Вас не критикую, я в слідуючому році Вас буду критикувати), і ми проголосуємо. Я прошу це зробити. Дякую!

Головуючий: Шановний Олександре Олександровичу! З великою повагою до вас ставлюся, але це питання було, вже двічі ставилося на голосування. На жаль, не набрало голосів!

Я розумію, що такі традиції були започатковані. В часи при Черновецькому можна було і по десять разів ставити і проштовхувати питання. Але давайте, знаєте що, ми започаткували робити чесно, прозоро, согласно Регламенту.

Цей аукціон, ми розуміємо, у вас турбота про наповнення бюджету, нам потрібно це робити і ми зробимо це на наступній сесії. Якщо ми зараз порушимо Регламент, будь-хто може скасувати, прокуратура, це рішення і цей аукціон буде під сумнівом.

Я з повагою ставлюся до вашої пропозиції, але давайте не будемо порушувати Регламент! І на наступній сесії ми обов"язково одним із перших питань винесемо питання аукціону.

Я хотів би ще на одну річ звернути увагу депутатів, у нас, на жаль, ганебна традиція така почалася. Деякі депутати, яких обрали кияни для того, щоб вони відстоювали їх інтереси, на жаль, систематично не приходять на сесію.

Я пропоную в наступному році, ми можемо питання піднімати, якщо депутат без поважних причин тричі пропускав сесію, ми будемо публічно про це проговорювати і ставити питання


<--- 26 Декабря 16 ч 56 м 01 с ---- Второй --->

присутності його взагалі як депутата в Київській міській раді. Тому що кожен з нас розуміє цю дуже складну ситуацію і кияни від нас очікують роботи. І без поважних причин хтось, маючи депутатський мандат, не приходить до роботи. Це ганьба!

Я впевнений в тому, що буде набагато... Різке рішення ми повинні приймати для того, щоб дисципліна в залі, в депутатському корпусі в нас була.

Зараз записався до виступу Кримчак, будь ласка!

Кримчак С.О.: Шановні колеги! Я хотів би звернути увагу на те, що був прийнятий закон про врегулювання містобудівної діяльності, який мав за зразком грузинським реформувати питання містобудування, спростити і так далі, а всі ці рішення, які нам роздали на багатьох листочках, можна було би замінити одним-єдиним пунктом - розробити детальні плани територій в місті Києві. Території, на яких розробляється, визначити Департаменту архітектури та містобудування. Ось і все. Тому що інколи, розробляючи детальний план, який нам пропонують, обмежений вулицями, інколи треба... (відключений мікрофон).

Головуючий: Будь ласка, Місюренко!

Місюренко Є.В.: Шановний голово! Шановні колеги! У цьому рішенні ми вбачаємо спробу узаконити зміни попередньої влади і тому я пропоную включити до проекту рішення пункт 3, в якому зазначити, що зазначені детальні плани розробляються у повній відповідності до діючого Генерального плану, щоб... Все!

Головуючий: Будь ласка, Лапшов!

Лапшов О.В.: Олександр Лапшов, "Радикальна партія". Пропонуємо дати доручення Департаменту містобудування і архітектури КМДА в першу чергу розробити детальний план території селища Биківня, де розташовані ділянки, виділені для поранених бійців АТО та родин загиблих при проведенні АТО. Дякую!

Головуючий: Галина Янченко, будь ласка!

Янченко Г.І.: Янченко, фракція "Демальянс". Шановні колеги! Ми вважаємо, що дане рішення є дуже важливим і, більше того, детальні плани території мають покривати все місто. Тому фракція буде підтримувати дане рішенні. Водночас я маю одне запитання і так само пропозицію.

Запитання наступне. Чому ми бачимо на цій схемі, що лише частина ділянок покрита ДПТ? З чим це пов"язано?

І пропозиція. Так само ми підтримуємо


<--- 26 Декабря 16 ч 59 м 02 с ---- Первый --->

колег по депутатському корпусу щодо можливості включення ділянки селища Биківня в план розробки ДПТ. Дякую!

Головуючий: Дякую! Будь ласка, слово, Левада!

Левада С.Я.: Уважаемые коллеги! Я хочу еще раз вас обратить, чтобы вы обратили внимание, что ДПТ является юридическим документом, который определяет прежде всего режим и правила застройки, которые на сегодняшний день в Киеве отсутствуют из ряда причин, и того же закона о градостроительном регулировании, который, кстати, и подчеркивает о том, что ДПТ должны существовать в каждом городе и прежде всего в Киеве.

И я вас, еще раз хочу обратить внимание, что это разработка только проекта. И самое главное, то, что любое ДПТ в дальнейшем потребует громадских слушаний, разработки на каждой профильной комиссии. И даже если не будет соответствия каких-то делянок в соответствии с действующим Генеральным планом, это однозначно не может быть принято.

А самое главное, это является основным документом для планирования строительства, застройки территории, где мы можем спокойно спланировать социальную инженерную инфраструктуру. Спасибо!

Головуючий: Тетяна Іванівна Меліхова, будь ласка!

Меліхова Т.І.: Меліхова, "Батьківщина".

Шановні колеги, суб"єкти подання зазначеного проекту! Весь депутатський корпус дуже цікавить, чому такий вибірковий підхід, тільки, скільки там, 20 ДПТ ми вносимо, а про решту території міста Києва ми не говоримо.

Володимире Володимировичу, це до вас питання, в тому числі.

Чому вибірковий такий підхід? Частину ми даємо доручення розробляти детальний план території, а решта Києва не покрита цією турботою. Що це означає, скажіть, будь ласка? Дякую!

Головуючий: Мікрофон Прокопіву, будь ласка! Включіть мікрофон!

Прокопів В.В.: Шановна Тетяна Іванівна! Дуже доречне запитання. Ми би хотіли, я особисто, нам з вами в земельній комісії було дуже просто працювати, якби було розроблено ДПТ на все місто Київ, і в нас би тоді було мінімум тих проблем, з якими ми зараз стикаємось.

Але, на жаль, ми не маємо зараз фінансової змоги зробити це за кошт бюджету. Там, де інвестори звернулись, що вони готові за свій кошт розробити ДПТ району, певної якоїсь території, і просять у нас дозволу це зробити за кошти інвесторів. Ми даємо дозвіл їм це робити. От і все. Не доручення. Ми не можемо давати інвесторам доручення. Вони у нас спитають<--- 26 Декабря 17 ч 02 м 02 с ---- Седьмой --->

дозволу, чи можна його там розробляти, ми їм цей дозвіл даємо. Далі вони його розроблять, детальний план території, дадуть нам його на затвердження. Ми будемо розглядати. Якщо у нас з вами не буде до нього зауважень, ми його приймемо. Дякую!

Головуючий: Шановні депутати! Ставимо це питання, по-перше, голосуємо це питання за основу, а потім голосуємо за ті правки, які були внесені депутатами. Це будуть правки Місюренка доповнити проект рішення пунктом такого змісту: "Зазначені детальні плани територій розробляються відповідно до діючого Генерального плану міста Києва".

Потім Лапшов, Янченко - доповнити перелік детальних планів територій розробкою детального плану селища Биківня. Правильно, так?

Окремо ми вносимо, щоб це було окреме доручення. Дякую!

Тобто, зараз ставлю питання. Голосуємо за основу. Будь ласка, визначаємось!

Голосування:

За - 77, проти - 0, утр. - 9. Рішення прийнято.

Зараз голосуємо за поправку Місюренка доповнити проект рішення пунктом такого змісту: "Зазначені детальні плани територій розробляються відповідно до діючого Генерального плану міста Києва". Прошу визначатися! Ставлю на голосування!

Голосування:

За - 34, проти - 0, утр. - 4. Рішення не прийнято.

Наступне питання, це пропозиції Лапшова, Янченко ... У кого не спрацювала?
<--- 26 Декабря 17 ч 05 м 03 с ---- Второй --->

Головуючий: Гресь... Ми бачимо, зараз ваша картка спрацювала. Скажіть, будь ласка, чиї картки не спрацювали?

З зали: (Нічого не чути).

Резніков О.Ю.: Пан Гресь, поверніться на тих кількість! Покажіть тих кількість людей! Крім пана Швирида, хто ще? Пан Гресь, будьте об"єктивним! Ви сказали, що не спрацював цілий ряд. Покажіть цей ряд.

З зали: Люди кажуть.

Резніков О.Ю.: Люди кажуть, а ви їх не слухайте. Пане Швириде, ми врахуємо. Будь ласка, сідайте!

Головуючий: Зараз, одну хвилинку. Ми зараз перевіряємо наскільки... (відключений мікрофон).

Резніков О.Ю.: Зараз ми перевіряємо роботу місця депутата Швирида. Зараз визначимо.

Олександр Якович Бродський, у мене прохання. Допоможіть, під патронат візьміть колегу, щоб він натискав і дивився, чи в нього світиться ця штучка.

Пан Марк Гресь, чи наполягаєте ви на тому, щоб ми поставили на голосування скасування результатів. Будь ласка, пропонуйте. Включіть мікрофон пану Гресю! Зрозуміло. Оскільки є скарга депутата Швирида, що в нього нібито не спрацювала картка, так? Пан Марк Гресь пропонує поставити на голосування скасування результатів і повторно голосувати цю поправку. Правильно?

Головуючий: Тому... Шановні депутати! Для того, щоб не втрачати час, ставимо на голосування за те, щоб скасувати попереднє голосування, так як не спрацювала картка. Прошу визначатися! За скасування попереднього голосування:

Голосування:

За - 34, проти - 6, утр. - 6. Рішення


<--- 26 Декабря 17 ч 08 м 04 с ---- Седьмой --->

не прийнято.

Наступна правка, Лапшов, Янченко, - доповнити перелік детальних планів територій розробкою детального плану селища Биківня.

Резніков О.Ю.: Пані Галино, ви наполягаєте чи знімаєте? Воно є там в детальному плані. Знімається.

Головуючий: Ми розуміємо, що ця правка знімається.

Будь ласка, включіть мікрофон Кримчаку!

Кримчак С.О.: Шановні колеги! Я ставив правку, говорячи про те, що є пропозиція розробити детальні плани територій в місті Києві. Території, на які розробляється, визначити Департаменту архітектури, щоб ми мали можливість покрити максимально весь Київ, а не тільки конкретно визначені території...

Резніков О.Ю.: Пане Сергію, сформулюйте правку конкретно, щоб поставити на голосування! Не забирайте час!

Кримчак С.О.: Я диктую на стенограму: доповнити пунктом 1: "Розробити детальні плани територій в місті Києві, Департаменту архітектури визначити території, на які розробляються детальні плани територій". Дякую! Прошу поставити на голосування цю поправку!

Головуючий: Ставлю на голосування поправку пана Кримчака. Будь ласка, визначаємось!

Голосування:

За - 80, проти - 0, утр. - 0. Рішення прийнято.

Записалася до виступу ... Ми вже з поправками визначилися. Ще пропозиції є? Немає. Тому пропозиція зараз голосувати...

Резніков О.Ю.: Та доручення не голосуються! Скільки ж вас вчити, Боже ж мій!

Головуючий: Пропозиція - зараз поставити питання в цілому разом з поправками, які були озвучені і проголосовані. Будь ласка, прошу визначатися!

Голосування:

За - 76, проти - 0, утр. - 5. Рішення прийнято.

На прохання депутата Лапшова я хочу доручити профільному департаменту зробити розробку<--- 26 Декабря 17 ч 11 м 04 с ---- Первый --->

детального плану селища Биківня в першу чергу, будь ласка!

Резніков О.Ю.: Наступне!

Прокопів В.В.: Ми закінчили. Принаймні по земельних питаннях ми закінчили. Всім дякую за розуміння і підтримку!

Головуючий: Ще у нас залишилося питання, внесене як невідкладне, "Про затвердження Положення про конкурс проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва, в яких створені об"єднання співвласників багатоквартирних будинків".

Доповідає керівник Департаменту ЖКГ Новицький Дмитро Юрійович. Будь ласка!

Є пропозиція без обговорення ставити на голосування, так? Добре! Три людини записалися поки що.

Гацько, будь ласка!

Гацько В.М.: Колеги! Я звертаю вашу увагу на те, що звичайно такі серйозні рішення, вони мають розглядатися належним чином, і проекти рішення мають з"являтися раніше ніж, там, за кілька днів до пленарного засідання.

Тут в пояснювальній записці є важливі цифри, де зазначається, що у всьому Києві створено об"єднання співвласників багатоквартирних будинків лише в 7% від загальної кількості будинків.

Ви знаєте, ця динаміка, насправді вона дає сьогодні чітку відповідь, наскільки добре київська влада за весь цей час без виключення стимулювала і працювала над тим, щоб у Києві з"явився відповідальний власник і ринок житлово-комунальних послуг.

На превеликий жаль, динаміка дуже невтішна і дуже спрощено буде з нашого боку вважати, що причиною безпосередньо (прохання - від фракції) такої низької динаміки є лише питання недостатності там фінансування, зокрема необхідних заходів.

Щоб було зрозуміло, об"єднання співвласників багатоквартирних будинків, щойно створюються, одразу зіштовхуються з колосальною проблемою, зокрема монополістів. Питання, які в Києві є невирішеними, а це "Київенерго", Водоканал і так далі, які викручують руки, які через суди просто масово по абонементу організовують собі рішення і стягують просто багатотисячні, а іноді й мільйонні штрафні санкції за ненадані послуги і так далі.

Втім, в цілому підтримка об"єднань співвласників багатоквартирних будинків безперечно є надзвичайно важливою<--- 26 Декабря 17 ч 14 м 05 с ---- Первый --->

в місті, але є питання по моделі фінансування і підтримки, яку ми з вами обираємо.

Насправді одна з найкращих моделей, яка застосовується і в Європі, і в світі, по підтримці кондомініумів або об"єднань співвласників, цей досвід пройшли і пострадянські країни, це коли безпосередньо: або за кошти міської громади, або за кошти міської громади плюс банків, або інших фінансових інституцій надаються кредити для об"єднань співвласників багатоквартирних будинків. Вони здійснюють відповідні заходи з енергозбереження, модернізації і так далі. І відповідно потім оплачують, повертають ці кредити за рахунок економії коштів, яка утворюється в результаті цих здійснених заходів.

Ми з вами обираємо іншу модель зараз. Тобто ми з вами беремо кошти платників податків, в тому числі тих, хто живе в приватних будинках і насправді не отримуватиме нічого, і будемо з вами відповідно фінансувати сьогодні... точніше, ремонт або модернізацію в будинках, де вони не проживають. Але, Бог з ним! Хоча б вже підтримували.

По конкурсу конкретно пропозиція якби така. Я бачу, що в пункті 11 у нас вказано... (відключений мікрофон).

Головуючий: 15 секунд, дайте закінчити!

Новицький Д.Ю.: Є пропозиція - пункт 11 викласти, що рішення про конкурс оголошується не на веб-порталі Київської міської державної адміністрації, де їх в принципі ніхто не читає, і ми самі не зможемо там знайти інформацію, а зокрема у газеті "Хрещатик", і так само прохання, щоб конкурс тривав не менше ніж місяць, прийом заявок. Ось така правка!

Головуючий: Наступний, будь ласка! Слово Опадчому Ігорю!

Опадчий І.М.: Шановний доповідачу! У мене така пропозиція, я хотів би, щоб ви також внесли зміни в це рішення. Оскільки режим функціонування будинків, які існують в режимі ОСББ, а також кооперативні будинки, вони ідентичні, майже ідентичні, то я би просив внести зміни і доповнити цей проект рішення словами "а також у кооперативних будинках" по тексту цього рішення, щоб люди, які живуть в кооперативних будинках, також могли скористатися цим рішенням, а таких будинків, повірте мені, немало. Дякую!

Резніков О.Ю.: Шановні колеги! Щоб вам потім було не шкода за ваші правки, в письмовому вигляді подавайте їх в президію, якщо ви хочете, щоб вони були проголошені. З голосу такі поправки озвучувати потім для голосування окремо немає можливості. Якщо ви так ретельно готувалися з поправками, будь ласка, в письмовому<--- 26 Декабря 17 ч 17 м 06 с ---- Первый --->

вигляді в президію, інакше і голосувати їх нереально.

Будь ласка, Братищенко!

Братищенко Ю.О.: Шановний доповідачу! Дуже важливий проект, але ось у мене питання і пропозиція. В 4-му пункті зазначено напрямки робіт, по яких проводиться конкурс. А потім є 5-ий пункт, який визначає, що проект повинен містити не менше двох видів робіт за напрямками. А якщо мешканці ОСББ хочуть лише утеплення фасадів або хочуть лише утеплення стиків, чому це не можна зробити, щоб був лише один вид робіт? А тому у мене і пропозиція відповідна - виключити цей 5-ий пункт з проекту рішення, за вашою згодою.

Новицький Д.Ю.: Дякую! Це нормальне запитання, тому що ми дійсно відпрацьовували такий механізм. Справа в тому, що ми оцінюємо не тільки самі роботи і не стільки навіть їх вартість, скільки ефективність. Тобто ми все ж таки передбачаємо, що такими заходами стимулювати мешканців зробити якомога більше у власному будинку і зробити той проект, який також вкладається в бюджетні кошти, більш ефективно.

Резніков О.Ю.: Будь ласка, Лапшов Олександр!

Лапшов О.В.: "Радикальна партія Ляшка" підтримує дане рішення. Разом з тим вважаємо, що встановлення загальнобудинкових теплових лічильників є все ж таки обов"язками теплопостачальної організації, і вона повинна встановлювати їх за свої кошти. Тому є прохання враховувати це при проведенні конкурсів, а за рахунок передбачених на це коштів робити утеплення й інші роботи, які стосуються безпосередньо самих будинків. Дякую!

Резніков О.Ю.: Пане Олександре! В письмовому вигляді дайте, будь ласка, якщо можна, бо важко буде озвучити для поправки!

Новицький Д.Ю.: Така позиція сприймається. Але я хочу зауважити, що інвестиційна програма, вона розтягується в часі і для того, щоб прискорити, ми йдемо на такий крок. Тому, в принципі, прохання підтримати!

І, до речі, я хотів би першому доповідаючому відповісти, правда, він вийшов.

Резніков О.Ю.: Він тут, він з лівого боку!

Новицький Д.Ю.: Так. Я хотів би зазначити, що дійсно ви праві, і публікація в газеті "Хрещатик" - це було б, мабуть, правильним рішенням.

Резніков О.Ю.: Шановні колеги! Будь ласка, Терентьєв! ...

Новицький Д.Ю.: ... Ми все ж таки підтримуємо більше розвиток і має бути такий розвиток саме ЖБК і ОСББ, і програма направляється в більшості на стимулювання все ж таки... ОСББ і ЖБК - це зовсім різні форми реалізації управління...

Резніков О.Ю.: Зрозуміло! Шановні колеги, все зрозуміло. Інших зауважень, застережень немає. У нас є буквально дві поправки. Тому зараз ми будемо голосувати цей проект за основу, а потім поправку, яку запропонував Василь Гацько, і вона погоджена з суб"єктом подання: додати в тексті: "публікацію в газеті "Хрещатик", а

<--- 26 Декабря 17 ч 20 м 06 с ---- Первый --->

потім буде поправка Опадчого - включити в цей перелік, в тому числі, і кооперативні будинки.

Будь ласка, ставлю на голосування проект цього рішення за основу. Прошу визначатися, колеги! Будь ласка, працюємо!

Голосування:

За - 78, проти - 0, утр. - 0. Рішення прийнято.

Далі пропонується проголосувати поправку Василя Гацька, який пропонує пункт 11-ий, замість крапки, там, де йде відповідно про офіційний веб-портал виконавчого органу КМДА, через кому поставити: "в газеті Хрещатик, заявки на участь приймаються впродовж не менше ніж один місяць". Ця поправка підтримана суб"єктом подання. Тому є пропозиція так само і підтримати залом.

Будь ласка, шановні колеги, визначаємося! Хто за таку поправку, проти чи утримався, голосуємо!

Голосування:

За - 61, проти - 1, утр. - 1. Рішення прийнято.

Наступна пропозиція депутата Опадчого доповнити текст проекту рішення словами про розповсюдження цього рішення, щоб він стосувався, в тому числі і на кооперативні будинки.

Що суб"єкт подання з цього приводу, коментар, щоб ...

Новицький Д.Ю.: Я прокоментував те, що ми підтримали в більшості таку форму управління будинком як ОСББ. Саме тому ми і направляли цей проект рішення, а саме: на ОСББ ... Да, немає проблем, ми не проти.

Резніков О.Ю.: Шановні колеги! Ставлю на голосування запропоновану поправку депутата Опадчого за згодою суб"єкта подання. Прошу визначатися. Голосуємо!

Голосування:

За - 73, проти - 0, утр. - 0. Рішення прийнято.

Шановні колеги! Ставлю на голосування проект рішення в цілому разом з поправками, проголосованими, депутатів Гацька та Опадчого. Будь ласка, визначаємось! Хто за те, щоб підтримати цей проект в цілому, голосуємо!

Голосування:

За - 76, проти - 0, утр. - 0. Рішення прийнято.

Новицький Д.Ю.: Дякую!

Головуючий: Шановні депутати! Порядок денний у нас вичерпаний і це означає, що ми починаємо підходити<--- 26 Декабря 17 ч 23 м 07 с ---- Первый --->

до закінчення нашої сесії. Це останнє засідання (будь ласка, декілька хвилин) в цьому році.

Я сподіваюся, не сподіваюся, а знаю, що у нас був непростий рік. Ми почали працювати, працювати достатньо ефективно. Дуже добре, що зараз ми перейшли в ту площину, коли всі засідання, вони є публічними, робота всіх комісій є публічною. Ми запрошуємо на всі комісії представників громадськості, журналістів. Ми хочемо зробити владу, щоб вона звітувала, щоб вона була прозорою і відповідальною перед громадою.

Я впевнений, що кияни оцінюють нашу роботу. Це початок роботи. В наступному році нам предстоїть ще багато роботи, багато завдань, непростий рік буде.

Я хочу побажати кожному з вас, перед тим, як наступить Новий рік, потім Різдвяні свята, в першу чергу здоров"я вам, вашим родинам! Щоб усі мрії, які у вас є, збулися, і щоб ваша робота, від якої залежить майбутнє міста, і кияни, які дали мандат відстоювати їх права, були задоволені ефективною роботою.

Я хочу ще раз побажати всього найкращого вам особисто, вашим родинам, нормального року, 15-го, мирного неба, щоб в Україні врешті-решт був мир! І від роботи Києва, ефективної роботи, залежить також робота всієї країни.

Всього найкращого! І всі питання сьогоднішнього порядку денного вичерпані. Це, як я вже сказав, останнє пленарне засідання в цьому році. Я оголошую ІІ сесію Київської міської ради УІІ скликання закритою! Дякую вам за плідну роботу!

(Оплески).

Пропоную виконати Державний Гімн України!

(Звучить Державний Гімн України).

Стенограма на 114 стор.

___________ В.Вороніна14.01.2015
Каталог: sites -> default -> files
files -> Додаток до наказу від
files -> Робоча програма навчальної дисципліни екологія біологічних систем
files -> Зміст 2 Коран та його переклади в контексті історії 5
files -> Робоча програма навчальної дисципліни
files -> Програма навчальної дисципліни фізична реабілітація в педіатрії
files -> Кабінет міністрів україни
files -> Робоча програма навчальної дисципліни проектування технологічних процесів
files -> Реферат 2016 Реферат циклу наукових праць на здобуття щорічної премії Президента України для молодих вчених на тему


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка