Конкурс малюнків «Права дитини в малюнках» 5-8 кл вчитель образ мистецтва Аношенко С. ВСторінка1/16
Дата конвертації17.09.2018
Розмір0.51 Mb.
ТипКонкурс
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС «ЗАГАЛЬНООСВІТНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД-ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД № 24 м. ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА»

ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИc:\users\admin\pictures\da98ccae_o.gif

Затверджую

Директор НВК № 24

_________ Котенко Т.ГДень

Зміст

Клас

Відповідальні

Понеділок

08.12


1

Конкурс малюнків «Права дитини в малюнках»

5-8 кл.

вчитель образ.мистецтва

Аношенко С. В.2

Конкурс на кращий літературний твір, на тему

« Права очима дітей»10 - 11 кл.

вчитель правознавства Дзяба І.Л., вчитель укр.мови Ісак Т.В.

Вівторок

09.12


1

Вікторина " Ти маєш право"

2 - б кл.

вчитель правознавства Дзяба І.Л.,

2

Книжкова виставка " Про права дитини"

1-11 кл.

Бібіліотекар Труляєва Т.М.

3

Брейн - ринг "Битва титанів"

10-11 кл.

вчитель правознавства Дзяба І.Л.

Середа

10.12


1

Єдиний Всеукраїнський урок "Права людини"

1 - 11 кл.

Класні керівники, та класоводи

2

Бесіда « Закони й правоохоронні органи» (зустріч з представником правоохоронних органів)

8-10 кл.

вчитель правознавства Дзяба І.Л.

3

Проведення соціологічного опитування

«Діти та молодь про свої права»9-11 кл.

вчитель правознавства Дзяба І.Л.

Четвер

11.12


1

Конкус "Містер і міс історія"

5-7 кл.

Вчителі історії Дзяба І.Л,

Катоній К.О.2

Наші Вікторина "Наші права - щасливе дитинство"

6-б кл.

вчитель правознавства Дзяба І.Л.

П'ятниця

12.12


1

Фотодайжест тижня права та історії

5-11 кл.

Дзяба І.Л.

2

Виставка малюнків « Права дитини в малюнках»

5-8 кл.

Аношенко С.В.

http://www.jumptownutah.com/wp-content/uploads/2012/11/istock_000012073096xxxlarge.jpg

Творча робота

«Права очима дітей»

учениці 10 класу НВК № 24

м. Дніпродзержинська

Погребняк Віталіни
Керівник

Ісак Тетяна Вікторівна,


учитель української

мови та літератури

Дніпродзержинськ

2014
Коли ти вперше задав собі питання: «Хто я? Для чого живу? Навіщо з’явився на світ?», тоді ти став дорослим. Так стверджують психологи. У цьому році мені виповнилося 17 років, тож хто я: ще дитина, підліток чи доросла людина? У школі – учениця 10 класу, вдома – донька й онука, серед однолітків – для когось друг або добрий товариш, але, перш за все, – Людина і живу серед Людей. Саме тому я не можу не звертати уваги на тих, хто знаходиться зі мною поруч, поважати їх права, а також знати про власні права та обов’язки.

Розібратися у цих складних питаннях мені допоможе Конвенція про права дитини.Передусім, Конвенція – це угода між країнами. У ній записано, як уряд кожної країни має дбати про дітей. Конвенція була прийнята та відкрита для підписання 20 листопада 1989 року. Цей особливий документ було ратифіковано 191 країною світу.

З цьогодокументу я дізналась багато цікавого. Наприклад, ви знаєте, чому я народилася? А тому, що мала на це право. Право, яке мені дає стаття 6 пункту 1 Конвенції про права дитини: «... Кожна дитина має невід’ємне право на життя». Тому, користуючись своїм правом, я живу. Живу в місті з давньою історією, хай не дуже великому, але затишному і красивому. Але, на жаль, саме у моєму рідному місті я не можу використати своє право на життя повністю. Чому? А тому що Дніпродзержинськ посідає «почесне» восьме місцеу рейтингу найбрудніших міст України. Згодна, різке звинувачення, але не безпідставне. Наше життя залежить від здоров’я. А здоров’я (за тлумачним словником) – це стан фізичного, психічного і соціального благополуччя людини. Погодьтеся, за сучасних умов не багатьох можна назвати повноцінно здоровими людьми виходячи із вище сказаного. І це жахливо!

А ще я живу серед людей у суспільстві. І моє життя для моєї країни визначається найвищою соціальною цінністю про що гласить стаття 3 Конституції України: «Людина, її здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визначаються в Україні найвищою соціальною цінністю». Як не кажіть, але приємно відчувати себе чимось більшим, ніж ти думав.

Крім того, я отримала відповідь ще на одне своє питання. У свої 17 років, я ще вважаюся дитиною, а всі діти є рівними у своїх правах, незалежно від походження, кольору шкіри,національності, статі, мови. Усі діти мають право на любов та піклування батьків, родичів, громади та держави. Дуже приємно користуватися цим правом, коли в твоїй родині все гаразд, і страшно подумати, що хтось із моїх однолітків повинен доводити його у суді чи взагалі позбавлений можливості мати турботливих та люблячих батьків, дах над головою.

Тривалий час вважалося, що інтереси дітей природним чином співпадають з інтересами батьків, більше того, батьки краще знають, чого потребує дитина. А що робити, коли найближчі, найрідніші люди перетворюються на найлютіших ворогів? Звернутися по допомогу до держави.

Діти не повинні стати жертвами насильства. Держава захищає дітей від брутального поводження з боку батьків або інших осіб, жодна дитина не може бути піддана катуванню, знущанню, незаконному арешту або позбавленню волі.

За Конвенцією, обов’язки держави полягають в тому, щоб докладати всіх зусиль для попередження викрадення дітей, торгівлі дітьми та їх контрабанди. Діти – не товар,яким можна торгувати. Дуже б хотілося, щоб це право не довелося виборювати жодній дитині не тільки у нашій країні, а й у всьому світі.

Та не хочеться думати про погане. Дуже мені сподобались статті Конвенції про те, що усі діти мають право на власну думку,на об’єднання, на розвиток талантів. Кожна дитина може вільно висловлювати власну думку та погляди, до того ж, цим поглядам повинна приділятись увага під час вирішення будь-яких питань, що торкаються даної дитини, тобто, коли мова йде про те, з ким мені товаришувати, кого любити, чи з ким із батьків зустрічатися чи жити у випадку їх розлучення – я маю право не тільки мати свою думку, але й відстоювати її.    

Також кожен з нас має право зустрічатись із іншими людьми, вступати до асоціацій, об’єднань, або ж створювати їх, бо у кожній дитині закладений певний дар. Завдання держави полягає у тому, щоб не лише вчасно помітити талановитих дітей, а й сприяти розвитку їхніх талантів та обдарувань. Сподіваюся, що я зможу розкрити свої здібності якнайповніше і закони нашої країни мені в цьому допоможуть. Виявляється також, що у разі небезпеки на допомогу дитині може прийти не лише держава, а й увесь світ, бо діти мають право на міжнародну допомогу. Діти, які з вини дорослих, політиків чи через стихійне лихо (землетрус, повінь, радіоактивне ураження) стали біженцями, мають право на отримання міжнародної гуманітарної допомоги, яку надають міжнародні, урядові організації, а також прості люди, яким не байдужа доля дітей, постраждалих від стихійного лиха чи воєн.

   Головне, що я зрозуміла, –безвихідних ситуацій немає! Певно, в Україні, так само і в інших державах, ще далеко не завжди забезпечуються права, які декларуються в Конвенціїї. Але якщо я знатиму свої права, мені легше буде захистити себе. Тільки, мені здається, не слідзабувати, що такі самі права, як і я,має кожна людина! Реалізуючи свої права, треба намагатися поважати права інших, поставити себе на їхмісце. Якщо спробуватизробитице, то можнапобачити, як змінитьсясвіт і люди, що тебе оточують.

Конвенція ООН про права дитини – цемої права. Вони знайшли своє відображення у чинному законодавстві України. Яможу не думати про них не використовуватиїхщодня, алемаю знати, що вони існують і вони невід’ємнівідінших прав, гарантованихмені державою.


http://www.friz.com.ua/wp-content/uploads/2013/10/750%d1%85555.jpg

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС «ЗАГАЛЬНООСВІТНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД-ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД № 24 м. ДНІПРОДЗЕРЖИНСЬКА»


Каталог: download -> version
version -> Старокостянтинівський районний методичний кабінет Рослинні годинники Напрям: Рослини навколо нас
version -> Музична І театральна культура 17 18 ст
version -> «Валеологічне виховання дітей дошкільного віку, як фактор формування здорового способу життя»
version -> Активізація роботи бібліотеки по формуванню
version -> Реферат на тему: " Стан навколишнього середовища України. Екологічна політика. Охорона природи на державному та міждержавному рівнях"
version -> Методичні рекомендації щодо викладання уроків для стійкого розвитку «Моя щаслива планета» розділ Система уроків-зустрічей для 3 класу курсу за вибором «Моя щаслива планета»
version -> План-конспект із "Захисту Вітчизни" 11-клас №11. Тема. Влаштування загороджень. Мета
version -> Комунальний заклад
version -> Зигзаг удачі
version -> Охорона навколишнього середовища від забруднення викидами сульфуровмісних речовин


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка