Конкурсу «Учитель року 2018»Скачати 34.26 Kb.
Дата конвертації30.01.2018
Розмір34.26 Kb.
ТипКонкурс

Висновок

шкільного методичного об’єднання

учителів природничо-математичного циклу

про педагогічну та методичну діяльність учителя фізики

Костопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2,

учасника І (районного) туру Всеукраїнського конкурсу

«Учитель року – 2018» (номінація «Фізика»)

Козачок Людмили Василівни

Козачок Людмила Василівна працює вчителем фізики у Костопільській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 з 2015 року. Має педагогічний стаж 25 років та кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії». Учитель виявляє достатній рівень, професійної компетентності, ініціативи, творчості. Досконало володіє інноваційними освітніми технологіями, активно використовує їх у своїй діяльності, демонструє новаторські підходи в роботі з учнями.

Працюючи над науково-методичною проблемною темою «Формування ключових компетентностей через розвиток критичного мислення в навчально-виховному процесі». Головною метою вивчення фізики вважає розвиток творчості та креативності учнів, створення необхідного психологічного клімату на уроці для підвищення активності всіх, без винятку, учнів незалежно від їх віку або рівня знань, надання дітям шансу для розкриття себе як всебічно розвинутої компетентної особистості.

Формуючи певні компетентності учнів на уроках фізики, Людмила Василівна намагається повністю реалізувати триєдину мету, надає перевагу інтерактивним формам і методам навчання. Майже кожен урок розпочинається з розминки. Такий прийом дозволяє учителю, впроваджуючи виховні розвиваючі моменти, досліджуючи і намагаючись скорегувати емоційний стан учнів, налаштувати їх на співпрацю і взаєморозуміння.

Приклади із власного життя та психологічні вправи під час розминки «Я люблю життя за…», «Щастя це…», «Думка – це господар життєвої енергії» спонукають дітей задуматись над майбутнім, переосмислити свої вчинки, ставлення до інших, допомагають повірити в себе, в свої можливості.

Саме під час розминки учитель формує логічне і критичне мислення, розвиває пам’ять і увагу учнів. Цьому сприяють вправи «Логікон», «Віднайди парочку», «Вилучи зайве», «Тренуємо пам’ять», «Слова за хвилину».

Зацікавивши і налаштувавши учнів на співпрацю, Людмила Василівна під час актуалізації опорних знань пропонує учням фізичний диктант, різнорівневі тестові завдання, індивідуальні завдання. Під час усного опитування пропонує учням такі інтерактивні технології: гра «Вгадай мене», вправа «Відкритий мікрофон», «Мозковий штурм», «Асоціативний кущ», «Створи візитку фізичної величини», «Хто краще знає й пам’ятає», гра «Капустина із сюрпризом» та інші.

Незалежно від типу уроку учитель здійснює мотивацію навчальної діяльності школярів через створення проблемної ситуації за допомогою експерименту, інформаційних технологій, кросворду, адже вона впевнена, що саме мотивація покликана розвивати пізнавальний інтерес учнів, вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки.

Сприйняття та засвоєння нового матеріалу Козачок Л.В. не обмежує лише поясненням. На цьому етапі діти вчаться самостійно опрацьовувати різні джерела інформації (підручник, енциклопедія, інтернет, преса), давати відповіді на поставлене питання. Учитель впевнена, що одним із найефективніших шляхів активізації пізнавальної діяльності учнів є організація їх ігрової діяльності, адже такі ігри як «Фізична рибалка», «Фізичний біатлон», «Теніс», «Подорож», «Поле чудес», «Брейн-ринг», «Найрозумніший», «Слабка ланка» викликають гарний настрій від відкриття нових форм навчання, викликають почуття успіху, радість за своїх товаришів із команди та сприяють формуванню комунікативних та полікультурних компетентностей учнів.

У процесі засвоєння нових знань формує творчі здібності учнів, використовуючи такі технології як «Дебати», «Метод проектів» (учні готують повідомлення, реферати, презентації, розв’язують експериментальні задачі, виготовляють прилади, знайомляться з новинками науки і техніки).

Краще зрозуміти новий матеріал допомагають дітям комп’ютерні програми з дослідами і анімаціями, проведення експериментів.

Для того, щоб учні осмислили об’єктивні зв’язки, Людмила Василівна формує в них вміння застосовувати набуті знання до розв’язування задач. Важливу роль на її уроках відіграє рефлексія знань – виконання лабораторних та практичних робіт.

Формуванню самоосвітньої компетентності, творчої продуктивної діяльності сприяє робота з обдарованими учнями, яка здійснюється учителем у процесі підготовки до предметної олімпіади, Всеукраїнського конкурсу «Левеня». Так, у 2015 році із 5-ти учасників ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фізики – чотири призових місця. У 2016 році із 5-ти учасників – п’ять призерів ІІ етапу, один призер ІІІ етапу.

Козачок Людмила Василівна – відповідальний, ерудований фахівець, який своїм прикладом спонукає учнів до саморозвитку й самовдосконалення. Наполегливою працею, творчим неспокоєм, щирістю душі вона здобула заслужену повагу колег, учнів та їх батьків.

Голова методичного об΄єднаннявчителів природничо-математичного циклу Курганова О.В.
Директор школи Тильман Н.В.
Каталог: resources
resources -> Сучасні уявлення про простір І час
resources -> Урок за темою «Явище електромагнітної індукції»
resources -> Відділ освіти
resources -> «Сили, що нас оточують»
resources -> Програма навчальної дисципліни психологія (назва навчальної дисципліни) Напрям 040301 Прикладна математика
resources -> Методичні рекомендації для проведення виховних заходів в загальноосвітніх навчальних закладах
resources -> Реферат : «Фізичне виховання І масовий спорт у житті людини»
resources -> В. Стефаник. Новаторство письменника. Експресіонізм у його творчості
resources -> Фізика 11 клас
resources -> Творча курсова робота


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка