Конституційне право на звернення до міжнародних судових установ та міжнародних організаційСкачати 158.23 Kb.
Сторінка1/8
Дата конвертації26.03.2018
Розмір158.23 Kb.
ТипРеферат
  1   2   3   4   5   6   7   8

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Конституційне право на звернення до міжнародних судових установ та міжнародних організацій

РЕФЕРАТ


ДЕШКО ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА

доктор юридичних наук, доцент,

завідувач кафедри міжнародного публічного права

Київського національного торговельно-економічного університету

Київ – 2018

Представлена робота є порівняльно-правовим дослідженням конституційного права кожного на звернення до міжнародних судових установ та міжнародних організацій.

Україна є членом ООН, Ради Європи та інших міжнародних організацій, стороною основних міжнародних договорів у сфері захисту прав людини і основних свобод. Одним із індикаторів виконання державою своїх міжнародних зобов’язань у галузі прав людини є досконале визначення механізму забезпечення конституційного права кожного після використання всіх національних засобів юридичного захисту звертатися за захистом своїх прав і свобод до відповідних міжнародних судових установ чи до відповідних органів міжнародних організацій, членом або учасником яких вона є. Зазначений механізм, по-перше, створює умови для реалізації цього конституційного права. По-друге, допомагає державі виявляти структурні або загальні недоліки в національному праві або практиці, першопричини недоліків системного характеру, які лежать в основі його порушення, та усувати їх. По-третє, здійснювати контроль за ефективністю наявних національних засобів юридичного захисту і в разі необхідності запроваджувати спеціальні, розширювати наявні чи створювати нові ефективні засоби юридичного захисту. По-четверте, дає можливість відновити порушене право людини на національному рівні відповідно до принципу субсидіарності.

Актуальність дослідження конституційного права кожного звертатися до відповідних міжнародних судових установ чи до відповідних органів міжнародних організацій викликана назрілими суспільними потребами та теоретичною неопрацьованістю питань методологічних принципів та підходів до дослідження зазначеного конституційного права, його сутності, ознак, змісту, співвідношення з іншими правами та місця в системі конституційних прав людини і громадянина; конституційно-правового механізму забезпечення цього права; удосконалення наявних гарантій його реалізації та запровадження нових відповідно до актів міжнародних організацій, практики міжнародних судових установ та з урахуванням досвіду зарубіжних країн тощо.

З огляду на викладене, дослідження конституційного права кожного звертатися за захистом своїх прав і свобод до відповідних міжнародних судових установ чи до відповідних органів міжнародних організацій є актуальним та теоретично і практично назрілим.

Метою дослідження є розробка концепції конституційно-правового забезпечення права кожного після використання всіх національних засобів юридичного захисту звертатися за захистом своїх прав і свобод до відповідних міжнародних судових установ чи до відповідних органів міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна, з урахуванням закордонного досвіду, та вироблення пропозицій щодо вдосконалення конституційно-правового регулювання та практики реалізації цього права.

Наукова новизна представленого дослідження та основні наукові результати у порівнянні з кращими вітчизняними та зарубіжними аналогами полягають в такому:


Каталог: sites -> default -> files
files -> Додаток до наказу від
files -> Робоча програма навчальної дисципліни екологія біологічних систем
files -> Зміст 2 Коран та його переклади в контексті історії 5
files -> Робоча програма навчальної дисципліни
files -> Програма навчальної дисципліни фізична реабілітація в педіатрії
files -> Кабінет міністрів україни
files -> Робоча програма навчальної дисципліни проектування технологічних процесів
files -> Реферат 2016 Реферат циклу наукових праць на здобуття щорічної премії Президента України для молодих вчених на тему


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка