Кучеренко В. Г. голова методичного об`єднання Миколаївської зош №16 Роль керівника методичного об`єднання у фаховому зростанні педагогівСкачати 235.7 Kb.
Сторінка1/17
Дата конвертації23.06.2018
Розмір235.7 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17


Кучеренко В.Г.

голова методичного об`єднання

Миколаївської ЗОШ № 16
Роль керівника методичного об`єднання

у фаховому зростанні педагогів

(на основі своєї діяльності)
Ми навчаємося не лише для

школи, а й для життя.

Сенека

В умовах розбудови національної системи загальної середньої освіти важливого значення набуває інноваційна діяльність, яка характеризується системним експериментуванням, апробацією та застосуванням інновацій в освітньому процесі. Тому сьогодні головним завданням оптимізації методичної роботи є уникнення формалізму, розвиток потенціалу кожного вчителя, створення належних умов для самоосвіти та самовдосконалення педагогічного колективу.Методична робота – важлива складова післядипломної педагогічної освіти, що має цілісну систему дій і заходів, спрямованих на підвищення кваліфікації та професійної майстерності кожного педагогічного працівника, розвиток творчого потенціалу педагогічних колективів навчальних закладів, досягнення позитивних результатів навчально-виховного процесу. Участь у методичній роботі має бути професійним обов’язком кожного педагогічного працівника.

Головна мета методичної роботи – забезпечення неперервного і цілеспрямованого професійного розвитку педагогічних працівників відповідно до сучасних вимог.

Завдання визначаються як прогнозовані результати методичної роботи:

  • збагачення знань педагогів (предметних, методичних, дидактичних, психологічних);

  • розвиток мотивів творчої діяльності (потреба в новизні, у творчому підході до праці);

  • розвиток педагогічної техніки, виконавчої майстерності, артистизму;

  • розвиток емоційно-вольової саморегуляції;

  • організація діагностики і самодіагностики реальних навчальних можливостей учнів, колективів груп, професійних можливостей, потреб і запитів педагогів;

  • стимулювання групової творчості й ініціативи членів педагогічного колективу;

  • залучення до науково-дослідної, дослідно-експериментальної роботи, до цілеспрямованого формування нового досвіду свого навчального закладу;

  • впровадження і використання досягнень психолого-педагогічної науки, інших наукових дисциплін;

  • поширення перспективного досвіду, набутого в колективі.

Найголовнішим та найістотнішим у методичній роботі є надання реальної, дієвої допомоги педагогічним працівникам у розвитку їхньої майстерності – поєднання професійних знань, навичок та вмінь і необхідних для сучасного педагога рис особистості.

Якість навчально – виховного процесу школи, його результати залежать від учителя, його теоретичної підготовки, педагогічної та методичної майстерності. Тому головною формою методичної роботи, що спрямована на підвищення професійної майстерності педагогів є методичне об`єднання, яке спонукає педагога до підвищення свого фахового рівня, сприяє взаємному збагаченню членів педагогічного колективу педагогічними знахідками, дає змогу молодим вчителям вчитися педагогічної майстерності у старших і досвідченіших колег, забезпечує підтримання в колективі духу творчості, прагнення до пошуку. У процесі методичної роботи здійснюються підвищення наукового рівня вчителя, його підготовка до засвоєння змісту нових програм і технологій, їх реалізації, постійне ознайомлення з досягненнями психолог-педагогічних дисциплін і методик викладання, вивчення і впровадження в шкільну практику передового педагогічного досвіду, збагачення новими, прогресивними й досконалими методами і засобами навчання, вдосконалення навичок самоосвітньої роботи вчителя, надання йому кваліфікованої допомоги з теорії та практичної діяльності.

На власному досвіді переконана, що у процесі методичної роботи можуть використовуватись як традиційні, так і нетрадиційні форми та методи, які направлені на формування свідомості педпрацівників, вивчення нових педагогічних технологій, опрацювання отриманої інформації, визначення шляхів вирішення актуальних проблем, розроблення нових педагогічних ідей, впровадження в педагогічну практику результатів пізнавальної та тематичної діяльності. Педагогічні працівники оволодівають практичними навичками щодо використання інноваційних педагогічних та виробничих технологій. Нетрадиційний підхід до методичної роботи в навчальному закладі допомагає педагогам стати відвертішими, демократичнішими, лояльнішими - до дітей, колег, і в першу чергу, до самих себе. Такий підхід створює в навчальному закладі доброзичливу атмосферу співпраці для всіх, сприяє створенню позитивного іміджу навчального закладу та професійного зростання педагогів, активізує творчі здібності вчителя.

Нетрадиційні форми методичної роботи поділяються на індивідуальні та групові:
Каталог: metodrobota
metodrobota -> Тема: Відповідальність за порушення земельного законодавства
metodrobota -> Тема: Встановлення та зміна меж адміністративно-територіальних
metodrobota -> Тема: Обмеження прав на землю
metodrobota -> Тема: Землі лісогосподарського призначення І водного фонду
metodrobota -> Тема: Землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони та іншого призначення
metodrobota -> Тема: Землі житлової та громадської забудови
metodrobota -> Тема: Землі оздоровчого та рекреаційного призначення
metodrobota -> Тема: Землеустрій як функція управління земельним фондом України
metodrobota -> Тема: Вирішення земельних спорів


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка