Курсова робота з художньої культури з теми виконала курсантСкачати 249.86 Kb.
Сторінка1/10
Дата конвертації23.12.2017
Розмір249.86 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

ДОІППО

Курсова робота з художньої культури

з теми

виконала курсант

Бабич Ольга Мирославівна

2012

Шляхи формування творчої особистості засобами мистецтва в процесі викладання інтегрованого курсу «Художня культура»

«Не убить, не разрушить, а                

раскрыть и развить

личностно окрашенное

 восприятие ребенком

искусства – наша цель».

Феномен творчості та його теоретичний аналіз.

Творчий процес, його фази та особливості.

Поняття творчої особистості, ее суть та характерні риси.

Методи формування творчої особистості в учнів, технологія, мета і задачі.

Евристичні прийоми.

Одним з головних завдань освітньої політики на сьогоднішній день є створення умов для досягнення нової якості освіти відповідно до актуальних і перспективних потреб сучасного життя. А це в першу чергу - формування в кожному учневі творчої особи, креативного образу мисленні, формування ключових компетентностей школярів, у тому числі соціально – комунікативних компетенцій яких найбільш зачекалися в сучасному світі.

К.Д. Ушинський так визначав призначення вчителя: «Ось наше призначення: діятимемо для потомства. Як отці, віддамо себе праці і старанням, плідним для дітей наших. Зберемо невичерпні скарби, які хай використовують спадкоємці наші. Поставимо вимоги, вкажемо розумну мету, відкриємо засоби, розворушимо енергію – справи з'являться самі». Слова ці приголомшують глибиною і широтою погляду на педагогіку в цілому і на вчителя як на людину, здатну на повну самовіддачу. У цих словах про вчительську працю мова не як про службу, а як про служіння. Служіння поколінню.

Ці слова – програма для нас, сучасних педагогів, і особливо для вчителів-словесників, тому що призначення уроків літератури чи то світової, чи то української, кажучи словами відомого методиста М.А.Рибникової, - «розплющувати очі і окриляти свідомість».

Що для нас урок? Жонглювання всілякими термінами або довірча, зацікавлена розмова про найактуальніші проблеми, що стосуються нас? Для чого читаємо класику: для того, щоб продемонструвати, як ми уміємо розкласти художній текст на частини, або для того, щоб «пропустити» шедевр світової культури не лише через розум, але і через серце?

Якими ми хочемо бачити дітей? Чому хочемо навчити їх? Що чекаємо від них: творчості, співтворчості або відтворення? Над цими питаннями роздумує кожен вчитель художньої культури. Ось питання, на які я шукаю відповідь.

Довгі роки система шкільної освіти будувалася на відтворенні. Але ж сліпе відтворення не розвиває творчі здібності, не розвиває особу. А одним із завдань моєї роботи якраз є розвиток творчих здібностей і формування творчої особи.

Щоб від відтворення піти до співтворчості, а потім і до творчості (кінцевій меті моєї роботи), потрібні нові форми, нові методи організації діяльності вчителя і учня. Працюючи в даному напрямі, я використовувала різні типів уроків (уроки-семінари, уроки-концерти, уроки-подорожі, інсценування і так далі), різні форми роботи: писали вірші, міфи, казки, активно практикували аналіз тексту. Наприклад, на уроці художньої культури в 10 класі з теми «Театральна культура ІХХ століття» після доповіді учениці про життєвий і творчий шлях Марії Заньковецької( за опрацьованою монографією Г.В.Самойленка „Заньковецька і Поліський край”) пропоную інсценізацію уривку з ІVсцени, І дії опери „Наталка Полтавка” І.П.Котляревського.( Грають учні) Але всього цього було явно недостатньо. Я розуміла, що потрібні якісь нові способи створення обстановки, спонукаючої до творчості. Пошуки нових способів організації діяльності вивели мене на технологію майстерень, яка якраз і створює творчу атмосферу. Уроки-майстерні стали традиційними в моїй практиці.

Інноваційна технологія майстерень сприяє зростанню особи, розкриває творчий потенціал кожного дитяти, оскільки на таких уроках задіяний кожен. Учень сам вибудовує знання, розуміє, що він знає - не знає, оцінює себе, вчиться груповій діяльності. Таким чином, підвищується мотивація до навчання, прокидається інтерес до предмету. Уроки-майстерні формують цінності, культуру і, що найважливіше, що вчаться на таких уроках освоюють способи роботи, які згодяться і в іншій діяльності. Саме дана технологія веде до співпраці.

Одним з напрямів є можливість, що вчить розкрити свої здібності, вчителі «повинні допомагати їм ставати самостійними, творчими і упевненими в собі людьми». А провідна мета моєї роботи – формування творчої особи, тому я вирішила представити свої педагогічні пошуки в даному напрямі. Все знаємо, щоб виконати роботу, потрібно визначити цілі і завдання. Так само кожному вчителеві ще в самому початку діяльності, на мою думку, потрібно визначити, в чому ж його призначення. Для того , щоб формувати творчі особистості учнів, необхідно самому вчителю бути творчою, креативною людиною. Пропоную розробку педради у формі «круглого філософського столу.»Мотивація діяльності педагогічного колективу по розвитку і реалізації творчих можливостей в учбово-виховному процесі.

Завдання: • Систематизувати теоретичні знання по темі “Творчість вчителя”.

Визначити методи роботи, що впливають на підвищення творчого потенціалу педагогів. • Виявити умови для реалізації творчих можливостей педагогічного колективу.
Каталог: attachments -> article
article -> Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України
article -> Панасовський Ігор Вікторович Лисянка 2015р. Анотація велике значення для розвитку активної розумової діяльності в навчанні має не тільки засвоєння навчального матеріалу, а й контроль І самоконтроль знань. Біля 70% урок
article -> Урок «Поняття про колір. Змішування кольорів»
article -> Економіко-географічна характеристика Індії
article -> Настилання підлог керамічними плитками
article -> Методичні рекомендації до самостійної роботи з дисципліни «історія україни» для студентів окр «Молодший спеціаліст»
article -> Навчання біології на основі технології розвитку критичного мислення учнів
article -> «Складання автобіографії, резюме»
article -> Уроку. Заочна екскурсія до музею «Срібного століття російської поезії»


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка