Л. В. Деркач- методист відділу освіти Маневицької райдержадміністрації у посібнику зібрано матеріал, який може бути корисним під час роботи над міні-проектом «Будьмо знайомі!» у 2 класі. Книжка допоможе вчителям уСкачати 235.36 Kb.
Сторінка1/12
Дата конвертації02.01.2018
Розмір235.36 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

Відділ освіти і науки Маневицької районної адміністрації

ЗОШ І ст. с. Замостя

На допомогу вчителям та учням
Підготувала

вчитель початкових класів

Ємчик Людмила Василівна

2015

Міні-проект «Будьмо знайомі!». Посібник для вчителів та учнів початкових класів.

Автор: Ємчик Л.В. – вчитель початкових класів ЗОШ І ст. с. Замостя

Рецензенти: С.В.Пацаманюк – завідувач методичним кабінетом відділу освіти Маневицької райдержадміністрації

Л.В. Деркач– методист відділу освіти Маневицької райдержадміністрації


У посібнику зібрано матеріал, який може бути корисним під час роботи над міні-проектом «Будьмо знайомі!» у 2 класі. Книжка допоможе вчителям у підготовці до уроку природознавства, у вихованні в дітях інтересу до вивчення природознавства, любові та бережного ставлення до природи. І вчитель і учень знайде у ній необхідну інформацію, яка допоможе у виконанні проектних завдань.

Посібник розглянуто на засіданні науково- методичної ради методичного кабінету відділу освіти Маневицької райдержадміністрації протокол №ЗМІСТ

  1. Вступ…………………………………………………………………...3

  2. Підготовка до роботи над проектом………………….4

  3. Робота над проектом «Будьмо знайомі!»………….5

  4. Походження назв деяких тварин……………………….6

  5. Походження назв деяких рослин………………………15

  6. Список використаної літератури……………………….22


ВСТУП

Людина – частка живої природи, потяг до всього живого закладений у ній від самого народження, та чи не найяскравіше виявляється в дитячому віці. Молодші школярі радіють і сонячному зайчику, і першій весняній квітці і комасі,що прокинулась од зимового сну, ластівці, що прилетіла з далеких країв.

Однак відчуття краси, розуміння природи не приходить саме собою. Його треба виховувати з раннього дитинства, коли інтерес до навколишнього особливо великий. Треба прагнути викликати в дітей передусім допитливість, а згодом стійкий інтерес до природи і на цьому ґрунті – відповідальне ставлення до всього живого.

Значна увага у програмі предмета «Природознавство» приділяється проектній технології.

Метод проектів – це система навчання, у процесі якої учні здобувають знання шляхом планування і виконання практичних завдань (проектів), які поступово ускладнюються.

Зараз метод проектів посідає одне з провідних місць у діяльності вчителя початкових класів, оскільки допомагає урізноманітнити процес навчання молодших школярів, підвищити їхню пізнавальну активність, створити атмосферу співробітництва, сприяє формуванню творчої особистості, пробуджує і розвиває в дитині талант, дає учням можливість осмислено застосовувати знання, реалізувати знання, формує мотивацію до навчання.

Робота над проектами урізноманітнює методи, прийоми і засоби навчання. Впровадження проектної технології спрямоване на стимулювання інтересу учнів до пошуку інформації, розвиток дитини через розв’язання проблем і застосування здобутих знань у конкретній діяльності.

Посібник допоможе учням і дорослим зорієнтуватися у колі поставлених проектом завдань і проблем. Усі запропоновані програмою проекти, як правило є короткотерміновими і мають інтегрований зміст. Використовуючи матеріал посібника, ви знайдете необхідну інформацію, яка допоможе у виконанні проекту «Будьмо знайомі!», що передбачений програмою другого класу.
Успіхів у роботі!
ПІДГОТОВКА ДО РОБОТИ НАД ПРОЕКТОМ
Метод проектів ґрунтується на ідеї спрямованості навчально-пізнавальної діяльності учнів на результат, який можна отримати завдяки вирішенню тієї чи іншої теоретично чи практично значущої для учня проблеми.

Участь у роботі над проектом сприяє формуванню у школярів вміння вибирати і аналізувати інформацію, працювати з дитячими енциклопедіями, словниками, спеціальною літературою, використання можливостей інтернету. Учні вчаться проводити спостереження, систематизувати, узагальнювати отриману інформацію, робити висновки.

Порядок роботи над проектом.
Усі етапи практичної діяльності учнів початкових класів супроводжуються участю дорослих, бо теоретичних і практичних знань і вмінь в учнів молодших класів ще мало. Тому в процесі роботи над проектами дорослі виступають у ролі організаторів, консультантів, стають рівноправними партнерами учнів.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка