Математичні процесори Повідомлення учняСкачати 45.11 Kb.
Дата конвертації18.10.2018
Розмір45.11 Kb.
ТипПовідомлення

Математичні процесори

Повідомлення учня.

Коли ви виконуєте домашнє завдання, добираєте матеріал для написання реферату, готуєтеся до контрольної роботи, вам потрібні різноманітні джерела інформації: підручники та збірники завдань, атласи, словники, хрестоматії, колекції фотографій тощо. Для виконання навчальних завдань ви використовуєте й різноманітні електронні засоби. Це можуть бути ресурси Інтернету, електронні енциклопедії, галереї зображень, а також прикладні програми загального призначення, які використовуються для проведення обчислень (наприклад, Калькулятор), для підготовки рефератів (наприклад, текстовий процесор Word 2007), для створення та редагування малюнків (наприклад, графічний редактор Paint)

Рис. 1.1. Використання електронного атласу з географії

Разом з тим, існують програми, які безпосередньо призначені для забезпечення навчання. Такі програми називають програмними засобами навчального призначення або педагогічними програмними засобами (ППЗ). Прикладами таких програм є Програмно-методичний комплекс «Таблиця Менделєєва», Електронний посібник «Біологія 8-9», Програмне середовище «Система лінійних рівнянь» та інші, які ви могли використовувати на уроках та при підготовці до навчальних занять у попередніх класах. (рис. 1.1)

Перевагою програмних засобів навчального призначення порівняно з традиційними засобами навчання є наявність зручних у використанні засобів візуалізації навчального матеріалу: статичне та динамічне представлення об'єктів, процесів, явищ, їх складових, наочне представлення закономірностей і результатів проведених експериментів, дослідів, знайдених розв’язків задач.ІV. Вивчення нового матеріалу.

Основні можливості математичних процесорів:

 • Обчислення значень числових виразів

 • Побудова графіків функцій, заданих різними способами

 • Побудова таблиці значень функції на основі побудованого графіка

 • Знаходження координат точок перетину графіків двох функцій на заданому проміжку

 • Знаходження нулів та екстремумів функції на заданому проміжку

 • Наближене знаходження розв’язків рівнянь та їхніх систем

 • Графічне розв’язування нерівностей та їхніх систем

 • Обчислення площ та об’ємів геометричних фігур

 • Програмно-методичний комплекс GRAN. Одним з перших в Україні педагогічних програмних засобів був програмний комплекс для підтримки навчання математики  GRAN, розробка якого розпочалася у 1989 році авторським колективом під керівництвом відомого українського вченого Мирослава Івановича Жалдака, академіка АПН України, доктора педагогічних наук, професора.

 • Програмно-методичний комплекс GRAN, до складу якого входять педагогічні програмні засоби  GRAN1, GRAN-2D, GRAN-3D, забезпечує підтримку вивчення математики (планіметрії, стереометрії, тригонометрії, алгебри і початків аналізу, початків теорії ймовірностей і математичної статистики), а також окремих розділів фізики в школі (7–11 класи).

 • Вікно програми. Запуск програми здійснюється традиційним способом:  Пуск  GRAN1  GRAN1 або з використанням ярлика. Після цього на екрані відкривається вікно програми, яке складається з трьох внутрішніх вікон: Графік, Список об’єктів, Відповіді.

https://docs.google.com/document/pubimage?id=1bwqxmb9d_1fjxpvkw9c4htvm4y9nrbnuj77c5das61u&image_id=1112iqoq_o8fgpiemzn_lqv7lbw1y3vns

 • У верхньому рядку вікна програми знаходиться Рядок заголовка, під ним – Рядок меню. У програмі реалізована контекстна довідка. Для її отримання треба вибрати потрібну команду та натиснути клавішу F1. У вікні  Графік будуються графічні зображення об’єктів і графіків функцій, відображаються пояснювальні написи тощо. Під час переміщення вказівника по координатній площині у вікні переміщується покажчик координат . У верхній частині вікна Графік, над робочим полем, відображаються поточні координати вказівника, у нижній частині (Рядку статусу) – максимальне та мінімальне значення координат на площині.

 • Вікно  Список об’єктів  складається з двох частин. У верхній частині знаходиться поле зі списком восьми типів залежностей між змінними, які можна обрати для побудови графічного об’єкта, а нижче – список усіх введених об’єктів, серед яких поточний об’єкт відмічено позначкою  .

 • У другій частині вікна знаходяться відомості про поточний об’єкт: функція, проміжок, на якому вона розглядається, мінімальне та максимальне значення функції або інші параметри виділеного графічного об’єкта. У вікні  Відповіді подаються результати виконання різноманітних операцій, які вибираються в меню Операції обчислення відстані від точки, обчислення довжини дуги, визначення довжини ламаної тощо.  Це вікно можна очистити, виконавши Операції  Відповіді Очистити. Зліва у вікні програми знаходиться панель інструментів, яка містить такі елементи керування:

https://docs.google.com/document/pubimage?id=1bwqxmb9d_1fjxpvkw9c4htvm4y9nrbnuj77c5das61u&image_id=1vzbqkt_zavcsmusedamc4a2ydcokwway

V. Засвоєння нових знань і вмінь

1. Робота з підручником. Використання Калькулятора на прикладі

Задачі 1

2. Додаткові завдання1) Опишіть інтерфейс вікна програми GRAN1.

 1. Які правила введення числових виразів в програмі GRAN1?

 2. Назвіть, які функції математичних процесорів притаманні і табличному процесору Excel 2007? Контрольні питання:

 3. Що таке педагогічні програмні засоби?

 4. Наведіть приклади навчальних програм.

 5. На які види поділяються педагогічні програмні засоби? Охарактеризуйте їх.

 6. Які складові наявні в педагогічних програмних засобах усіх видів? Яке їх призначення?

 7. Які можливості мають сучасні педагогічні програмні засоби?

Каталог: Files -> downloads
downloads -> Україна в 70-90 рр. XIX ст. Реферат
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Закон України,,Про охорону навколишнього середовища ''
downloads -> Конспект уроку Національні парки Африки. Стихійні явища природи. Екологічні проблеми
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> «Україна і Африка»
downloads -> Не згасає вогонь у розумних очах
downloads -> Наказ №257 Про затвердження програм гурткової роботи
downloads -> Різноманітність тварин у природі


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка