Ментальні карти у навчальному процесіСторінка1/4
Дата конвертації15.03.2018
Розмір57.4 Kb.
ТипУрок
  1   2   3   4

Ментальні карти у навчальному процесі.

При викладанні Захисту Вітчизни (курсу навчання дівчат) я стикнулась з проблемою недостатньої кількості наочного та дидактичного матеріалу, а також програмових педагогічних засобів. Це наштовхнуло мене на створення власних додаткових матеріалів до уроків. Спостерігаючи за тим, що учні багато часу проводять за комп'ютером я вирішила на власних уроках спробувати впровадити таку інноваційну технологію як ментальні карти (карти знань).


Карти знань — це зручна і ефективна техніка унаочнення мислення та альтернатива звичайному (лінійному) запису. Їх застосовують для формулювання нових ідей, фіксування та структурування даних, аналізу та впорядкування даних, прийняття рішень тощо. Цей спосіб має багато переваг перед звичайними загальноприйнятими способами запису. На відміну від лінійного тексту, карти знань не лише зберігають факти, але і демонструють взаємозв'язки між ними, тим самим забезпечуючи швидше і глибше розуміння матеріалу. Це нетрадиційний, але природний спосіб організації мислення, що має декілька незаперечних переваг перед звичайними способами запису. Тоні Бьюзен, автор техніки ментальних карт, пропонує перестати боротися з собою і почати допомагати своєму мисленню. Карти знань — досить привабливий інструмент проведення презентацій, мозкових штурмів, планування свого часу, запам’ятовування великих обсягів даних, самоаналізу, розробки складних проектів.

Використовуючи карти знань, ми отримуємо такі можливості:


Дивовижний спосіб «укладання», структуризації великого обсягу інформації на один аркуш, коли легко можна всю інформації охопити поглядом і сприйняти цілісно у взаємозв'язку всіх об'єктів - mind maps (вони мають безліч назв: карти розуму, карти пам'яті, інтелект-карти тощо). Mind mapping - це надзвичайно потужний метод пізнання, що дозволяє розкрити весь інтелектуальний потенціал нашого мозку. Переваги методу в тому, що він застосовний при розв’язанні завдань з різних областей людської діяльності: в особистому житті (для самоаналізу, навчання, ведення щоденника і т.д.), у навчанні (конспект, план, систематизація джерел і т.п.).

Існує різноманітне програмне забезпечення для створення та редагування ментальних карт. Пропоную розглянути ті, які я впроваджувала на своїх уроках.
Каталог: images -> easyblog articles
easyblog articles -> Гідростатика й архітектура малих форм
easyblog articles -> Урок позакласного читання (9 клас)
easyblog articles -> Формування ключових компетентностей учнів на основі інноваційних освітніх технологій при викладанні української мови та літератури
easyblog articles -> Розробка уроку з біології у 6 класі з теми: «вегетативне розмноження рослин. Регенерація у рослин»
easyblog articles -> «Агрегати тец. Котел, генератор, щит керування. Розподільчий устрій тец, підвищувальні трансформатори.»
easyblog articles -> Шкільний бібліотечний інформаційний центр як підсистема інформаційно-освітнього середовища
easyblog articles -> Курсова робота використання ікт в освітньому процесі в школі
easyblog articles -> Виховання всебічно розвиненої, творчої, високоморальної особистості та орієнтація на майбутню професію


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка