Методичні рекомендації з освітньої галузі «Мистецтво»Скачати 154.38 Kb.
Сторінка1/7
Дата конвертації06.03.2018
Розмір154.38 Kb.
ТипМетодичні рекомендації
  1   2   3   4   5   6   7


Методичні рекомендації з освітньої галузі «Мистецтво»

на 2015-2016 навчальний рік

(предмети художньо-естетичного циклу)
Стратегічною метою сучасного освітнього процесу є розвиток  особистості  учня, становлення  в  людині системи цінностей:  особистісних, загальнолюдських, професійних тощо. Зміст предметів художньо-естетичного циклу має високий виховний та розвивальний потенціал із притаманним йому впливом на свідомість і підсвідомість особистості, на інтелектуальну та емоційну сфери, на моральне і фізичне здоров'я людини.

Одним із найважливіших завдань сучасної школи є формування творчої, мислячої особистості, створення сприятливих умов для розвитку творчого потенціалу та таких індивідуальних здібностей особистості, які забезпечать їй досягнення життєвого успіху.

Тому зараз все більше уваги приділяється питанням творчого розвитку дітей, де головним завданням виступає розвиток їх творчих здібностей засобами мистецтва.

Відомо, що мистецтво завжди має унікальні можливості впливу на людину, тому художньо-естетичне виховання в школі потрібно розглядати не лише як процес набуття художніх знань і вмінь, а, насамперед, як універсальний засіб особистісного розвитку школярів на основі виявлення їх індивідуальних здібностей, різнобічних естетичних потреб та інтересів. Серед навчальних дисциплін загальноосвітньої школи, покликаних вирішувати означене завдання, предмети мистецького циклу, спрямовані на розвиток кращих якостей особистості, творчих здібностей учнів. Засобами мистецтва мають бути створені умови для виникнення в дитині натхнення до творчості, стійкого бажання жити в гармонії з навколишнім світом, що неодмінно сприятиме відродженню національної культури. Вивчення предметів художньо – естетичного циклу в системі загальної середньої освіти є важливим чинником безперервного духовного розвитку, естетичної та загальної культури підростаючого покоління, гуманізації навчально-виховного процесу.

Організація навчання з дисци­плін художньо-естетичного циклу в початкових класах здійснюється за навчальними програмами, розробле­ними відповідно до нового Державного стандарту початкової загальної освіти та затвердженими наказом Міністер­ства освіти і науки, молоді та спорту України від 12.09.2011 № 1050 «Про навчальні програми для 1-4 класів за­гальноосвітніх навчальних закладів».

У 2015-2016 навчальному році продовжується поступове впровадження нового Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти й нових навчальних програм з усіх базових дисциплін. Нагадуємо, що віднедавна предмети художньо-естетичного циклу об’єднані в освітню галузь «Мистецтво». Основною метою освітньої галузі «Мистецтво» є формування в учнів у процесі сприймання, інтерпретації, оцінювання ними творів мистецтва та провадження практичної діяльності системи ключових, міжпредметних естетичних і предметних мистецьких компетентностей як цілісної єдиної основи світогляду, а також здатності до художньо-творчої самореалізації і культурного самовираження.

Мистецтво у системі сучасної освіти розглядається як суттєвий компонент загальної освіти школяра. Його могутній пізнавальний і виховний потенціал пов’язаний з естетичною природою, завдяки якій осягаються потаємні найскладніші процеси духовного життя людини, її внутрішнього світу.

Освітня галузь «Мистецтво» включає такі предмети: «Образотворче мистецтво», «Музичне мистецтво», «Мистецтво». Нагадуємо, що заклад має право самостійно обирати предмети галузі для затвердження у навчальних планах шкіл, однак необхідно пам’ятати, що незалежно від того, як називаються предмети у 5-7 класах, відповідно до нових навчальних програм має вичитуватися впродовж року 72 години навчального часу (36 год. – образотворча домінантна складова лінія + 36 год. – музична домінантна складова лінія ).


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка