Методичні вказівки до самостійної роботи з дисципліни «фізичні властивості І методи дослідження матеріалів»Скачати 138.38 Kb.
Сторінка1/9
Дата конвертації15.04.2018
Розмір138.38 Kb.
ТипМетодичні вказівки
  1   2   3   4   5   6   7   8   9


Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Сумський державний університет

3013 МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

ДО САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ З ДИСЦИПЛІНИ

«ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ І МЕТОДИ ДОСЛІДЖЕННЯ МАТЕРІАЛІВ»

для студентів спеціальності 6.050403

«Інженерне матеріалознавство»

усіх форм навчання

Суми

Сумський державний університет2011
Методичні вказівки до самостійної роботи з дисципліни «Фізичні властивості і методи дослідження матеріалів»/ укладачі: Т.П. Говорун, В.О. Пчелінцев.– Суми: Сумський державний університет, 2011. – 16 с.

Кафедра «Прикладне матеріалознавство і ТКМ»

Зміст

С.

Вступ………………………………………………

4

1. Мета та завдання дисципліни, її місце у навчальному процесі та роль у підготовці фахівця..…………………………………...……..…...

6


2. Зміст дисципліни………………………..….

7

3. Перелік лабораторних робіт, що проводяться у рамках вивчення дисципліни………………………..

9


4. Список питань для самостійного опрацювання…

10

5. Теми індивідуальних домашніх завдань…….…

11

6. Тестовий контроль з дисципліни…......…………..

12

6.1. Питання, що виносяться на тестування…......…

12

6.2 Приклад тесту…………………………………....

14

Список літератури…...……………………...…..……

15

ВСТУП


Самостійна робота – це робота студентів, що планується та виконується за завданням і при методичному керівництві викладача, але без його безпосередньої участі. Самостійна робота студентів необхідна не тільки для оволодіння певною дисципліною, але й для формування навичок самостійної роботи взагалі, у навчальній, науковій, професійній діяльності, здатності брати на себе відповідальність, самостійно вирішувати проблему і знаходити конструктивні рішення.

Незалежно від спеціалізації і характеру роботи будь-який спеціаліст-початківець повинен мати фундаментальні знання, професійні вміння і навички для свого профілю, досвід творчої і дослідної діяльності щодо вирішення нових проблем, досвід у соціально-оціночної діяльності. Дві останні складові освіти формуються саме в процесі самостійної роботи студентів.


Вища школа відрізняється від середньої спеціалізацією, але головним чином – методологією навчальної роботи і ступенем самостійності навчання. Викладач лише організовує пізнавальну діяльність студентів. Студент сам здійснює пізнання. Самостійна робота вирішує задачі всіх видів навчальної роботи. Ніякі знання, якщо вони не підкріплені самостійною діяльністю, не можуть стати справжнім надбанням людини. Крім того, самостійна робота має виховне значення: вона формує самостійність не тільки як сукупність вмінь та навичок, але й як рису характеру, яка відіграє суттєву роль у структурі особистості сучасного інженера як спеціаліста вищої кваліфікації. Самостійна робота студентів повинна систематично контролюватися викладачем. Основою для самостійної роботи є науково-теоретичний курс, комплекс отриманих студентами знань. При розподілі завдань студенти отримують інструкції з їх виконання, методичні вказівки, посібники, перелік необхідної літератури.

Пiд ефективною самостійною роботою розуміється вмiння без систематичного контролю, допомоги та стимуляцiї з боку викладача самостiйно працювати на заняттях, вдома, в бiблiотецi, вмiння органiзувати окремi форми роботи i всю навчальну дiяльнiсть уцiлому.

Свідома і сумлінна самостійна робота студента є запорукою отримання гарних знань, умінь і практичних навичок з дисципліни «Фізичні властивості і методи дослідження матеріалів».

Самостійна робота студента вміщує такі види діяльності:  • роботу з літературою та підготовку до проміжного контролю;

  • виконання письмових робіт в аудиторії як одну з форм звітності про підсумки самостійної роботи;

  • підготовку реферату на задану тему;

  • виконання завдань на базах виробничої практики;

  • підготовку до іспиту;

  • консультації;

  • іспит.

Якщо студент працюватиме над засвоєнням програми навчальної дисципліни з першого дня семестру планомірно, ритмічно, вчасно виконуватиме всі завдання, то на іспит він з’явиться підготовленим і отримає високу підсумкову оцінку. А головне – знання будуть міцними, що й потрібно професіоналу високого рівня.

1. Мета та завдання дисципліни, її місце у навчальному процесі та роль у підготовці фахівцяКаталог: library -> docs -> rio -> 2011
rio -> Економічні проблеми сталого розвитку Экономические проблемы устойчивого развития
rio -> Методична розробка
rio -> Методичні вказівки до виконання практичних І самостійних робіт з дисципліни „ Маркетинговий менеджмент для студентів факультету економіки та менеджменту
rio -> Конспект лекцій для студентів спеціальності «Управління інноваційною діяльністю»
rio -> Методичні вказівки до виконання курсового проекту з дисципліни "Об'ємні гідро- І пневмомашини та передачі" для студентів напряму 0902 "Інженерна механіка"
rio -> Міністерство освіти І науки україни
2011 -> Методичні вказівки до проведення практичних (семінарських) занять з дисципліни "Банківське право" для студентів спеціальностей 060101, 030402 "Правознавство"
2011 -> Методичні вказівки до виконання контрольних робіт та обов’язкового домашнього завдання
2011 -> Методичні вказівки до організації самостійної роботи з дисципліни "Бюджетна система" для студентів спеціальності 050104 "Фінанси"


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка