Миколаївський професійний промисловий ліцей. Посібник для вчителя та учнівСкачати 171.85 Kb.
Сторінка1/20
Дата конвертації22.06.2018
Розмір171.85 Kb.
ТипПротокол
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   20Миколаївський професійний промисловий ліцей.
Посібник для вчителя та учнів

2015


Саян Наталя Володимирівна, викладач історії, спеціаліст І категорії.

Збірка пам’яток з історії.Посібник для вчителя та учнів,МППЛ, 2014-2015н.р.

У посібнику пропонується збірка пам’яток для використання на уроках історії. Пропоновані пам’ятки ставлять на меті полегшити роботу, як вчителя, так і учнів. Вони допоможуть учням формувати різні вміння: аналіз, синтез, порівняння, характеристика та інше.

Унаслідок виконання кількох однотипних завдань з використанням пам’яток у свідомості учня виробляється стійкий підхід до вивчення однотипних явищ. Вони допоможуть правильно, логічно побудувати свою відповідь.

Посібник адресований учителям історії, учням класів.

Розглянуто на засіданні МК

гуманітарного циклу

23.06.2015р.

Протокол №

Голова МК________В.М.Козичева

ВСТУП

Сьогодні учні все частіше виявляють свою компетентність не тільки під час опитування або закріплення засвоєного, а безпо­середньо у процесі аналітичної роботи над новим матеріалом, що вимагає широкого впровадження у шкільну практику уроків історії різних мо­делей активного навчання від проблемного викладу навчального матеріалу вчителем і розв'язання проблемних завдань до само­стійної пошуково-дослідницької роботи учнів. Критерієм оцінки навчальної діяльності учнів є сьогодні не стільки обсяг матеріалу, що залишився в пам'яті, скільки вміння його аналізувати, узагальню­вати, активно використовувати в нестандартній (поза-навчальній) ситуації, вміння самостійно здобувати знання, вести пошуково-дослідницьку роботу. У зв'язку з цим зростає значення самостійної роботи учнів, як на уроках, так і в процесі виконання домашнього завдання.

Реалізувати це завдання допоможуть своєрідні алгоритми вирішення тих чи інших завдань – пам’ятки. Цей поетапний виклад дій допоможе учням опрацювати історичний документ і скласти історичний портрет, аналізувати історичну подію і характеризувати архітектурну пам’ятку, сформувати історичні поняття і порівнювати різноманітні оцінки історичних явищ та ін.. Адже успішним є те навчання, яке створює атмосферу зацікавленості і небайдужості до матеріалу, що розглядається.

Працюючи з пам’ятками вчитель формує в учнів предметні компетенції: хронологічну, просторову, логічну, аксіологічну, інформаційно-змістову та мовленнєву.

Мета посібника – допомогти вчителеві в організації учбового процесу, а учням – правильно, логічно будувати свою відповідь.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   20


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка