Музично- дидактичні ігри в розвитку дітейСкачати 52.92 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації23.06.2018
Розмір52.92 Kb.
  1   2   3   4

Музично- дидактичні ігри

в розвитку дітей.

( Доповідь муз.керівникаКоломієць М.П.)Музично- дидактичні ігри – важливий компонент всіх занять по музичному вихованню дітей. Вони займають значне місце серед методів навчання та виховання, розвитку самостійної ігрової діяльності дітей.

Люба музично-дидактична гра ставить за мету збагатити чуттєвий досвід дитини, розвивати її розумові здібності, розвивати та тренувати слух, голос дитини, вміння порівнювати, узагальнювати, класифікувати, вміння виражати свої думки, вміння робити висновки.

З допомогою музично-дидактичних ігор вирішуються питання розумового виховання дітей дошкільного віку. Це й формування загальних понять про характер та темп музики, про різноманіття музичних творів, їх складність. Музично-дидактичні ігри допомагають розвивати інтерес до різних музичних інструментів. Велике значення музично-дидактичні ігри мають у формуванні мови: поповнення мови новими словами, активізація словника, виховання правильноїзвуковимови, розвиток чіткої мови.

Велике значення мають музично-дидактичні ігри в моральномувихованні дітей. Адже завдання ігор направлені на формування у дітей правильних у моральному розумінні норми поведінки в колективі, в сім'ї.

Використання музики, невеличких п'єс для дітей у формі гри, дає змогу виховувати в дитини навичок культури слухання музичних творів, виконання їх. Ігри сприяють вихованню толерантного ставлення до успіхів, та невдач ровесників під час спільної музичної діяльності.

Музично-дидактичні ігри використовуються і в цілях трудового виховання. Особливо корисними є ігри, в яких діти приймають безпосередню участь від початку до кінця. Наприклад: діти спочатку виготовляють атрибути для гри своїми руками (малюють картинки чи клеять об'ємні фігурки). Потім дітки складають невеличку казку чи оповідання і самі його озвучують, співаючи або граючи на дитячих музичних інструментах. Коли дитина сама створює своїми руками різні матеріали для гри. Сама організовує процес гри, вона буде більш бережно відноситись до продуктів праці і не тільки своєї, а й інших членів колективу.

З допомогою музично-дидактичних ігор вирішуються задачі естетичного виховання дошкільнят.Відомо, що чи не найголовніше значення у розвитку естетичних навичок відіграє мистецтво, зокрема – музика.

Особливо ефективними у формуванні естетичного виховання дітей є ігри-інсценівки, де діти можуть чітко розрізняти позитивні та негативні сторони поведінки героїв сценки-гри.

Сприяють естетичному вихованню колективні музично-дидактичні ігри. В даному випадку треба заохочувати дітей допомагати один-одному, заохочувати тих малят, які намагаються навчити інших якимось рухам чи пісні. Обов'язковою умовою є те, що дидактичнийматеріал, атрибути мають бути гарними, охайними, виглядати естетично.

Значення музично-дидактичних ігор у фізичному вихованнітреба розглядати з точки зору їх оздоровчого впливу. Ігри цього напрямку виховання мають бути рухливими, з використанням веселої, ритмічної брмузики. Особливоважливими є ігри, де руки дітей змінюються відповідно до темпу чи характеру музики. Такі ігри створюють гарний настрій і підвищують емоційний тонус.

Якщо розглядати питання значення музично-дидактичнихігор в розвитку дітей – з точки зору структури заняття, то цематиме наступний вигляд.


Каталог: Files -> downloads
downloads -> Україна в 70-90 рр. XIX ст. Реферат
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Закон України,,Про охорону навколишнього середовища ''
downloads -> Конспект уроку Національні парки Африки. Стихійні явища природи. Екологічні проблеми
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> «Україна і Африка»
downloads -> Не згасає вогонь у розумних очах
downloads -> Наказ №257 Про затвердження програм гурткової роботи
downloads -> Різноманітність тварин у природі


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка