На основних етапахСкачати 120.27 Kb.
Сторінка1/9
Дата конвертації06.05.2018
Розмір120.27 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9


Українська гімназія № 1

Івано-Франківської міської ради

Івано-Франківської області


ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ ВЧИТЕЛЯ-СЛОВЕСНИКА

НА ОСНОВНИХ ЕТАПАХ

НАВЧАЛЬНО-ЛІТЕРАТУРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

УЧНІВ ГІМНАЗІЇ


Марія ГРИЦИШИН

учитель української літератури,

заслужений учитель України,

Івано-Франківськ

2017


ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ ВЧИТЕЛЯ-СЛОВЕСНИКА НА ОСНОВНИХ ЕТАПАХ НАВЧАЛЬНО-ЛІТЕРАТУРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

УЧНІВ ГІМНАЗІЇ


Коли хочеш багатого урожаю, то не шкодуй насіння

(Г.Кониський)

І. Робота вчителя-словесника на уроках та на заняттях літературної студії

Відчути Слово і знайти себе в Слові…

Мабуть, це непросто, адже Слово – багатогранне, вагоме, величне. І особистість людини – цілий світ. Людина, що будує себе, свій світ і своє життя – що може бути кращого? Іскра творчого неспокою може залишитися непоміченою під стосами щоденних справ. Важливо не втратити її.

Не розправляй крила у вузькому місці – застерігають мудреці, маючи на увазі важливість сприятливого середовища для розвитку творчої особистості. Таке середовище намагаються створити педагоги Української гімназії № 1 м.Івано-Франківська. Дитяча літературна студія, що працює тут з часу відродження гімназії, - найкращий тому приклад.

Ядром і першопочатком цього задуму стала основна мета, сутність якої полягала у виведенні дітей на рівень опанування навчально-літературної та власне літературної діяльності завдяки створенню відповідної педагогічної технології.

Саме тому у своїй навчально-викладацькій практиці дотримуємось відомого дидактичного принципу: від простого (елементарного) до складного (системно структурованого). Це дало можливість розробити широкопланову стратегію формування в учнів найнеобхідніших літературо- та мовознавчих понять, а також тих найосновніших умінь та навичок, які згодом у сукупності із лінгвістичними здібностями та обдаруваннями можуть перерости у літературну або художньо-літературну майстерність в аматорській та професійній діяльності.Вважаємо, що робота з учнями на заняттях літературної студії має бути продовженням щоденної роботи на уроках. Наскрізним принципом, який характеризує технологію роботи в літературній студії, є навчання без використання оцінок у балах.

Мета діяльності вчителя – розробити основи педагогічної технології формування навчально-літературної та власне літературної діяльності обдарованих дітей.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка