Національною доктриною розвитку освіти в Україні утверджено стратегію прискореного, інноваційного розвитку, забезпечення самоствердження І самореалізації особистостіСкачати 114.61 Kb.
Сторінка1/7
Дата конвертації11.04.2018
Розмір114.61 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7

2. Опис досвіду

2.1 Обгрунтування актуальності методичної проблеми. Провідна ідея та значущість педагогічного досвіду

Національною доктриною розвитку освіти в Україні утверджено стратегію прискореного, інноваційного розвитку, забезпечення самоствердження і самореалізації особистості. Одним із принципів реалізації Державної національної програми «Освіта (Україна – XXI ст.)» є гуманізація освіти, що полягає в утвердженні людини як найвищої соціальної ціннності.

Сьогодні серед невпинного потоку інформації дуже важливо вміти вибрати головне, критично перевірити отриману інформацію і виробити власний план щодо її практичної реалізації. Це можуть зробити ті люди, які здатні критично мислити. Виховання таких особистостей починається в школі. Все це вимагає від сучасного вчителя перегляду методів і прийомів навчання. Пошуки привели мене до впровадження технології розвитку критичного мислення, яка, на мій погляд, є найраціональнішою. Мета технології — навчити такого сприйняття навчального матеріалу, в процесі якого інфор­мацію, яку отримує учень, можна розуміти, сприймати, порівняти з особистим досвідом і на її ґрунті формувати своє аналітичне су­дження.

Актуальність розкриття визначеної проблеми полягає в прагненні змінити практику моєї роботи, щоб сприяти активному навчанню учнів і розвитку в них критичного мислення, адже в ідеалі я прагну, щоб учні не просто запам'ятовували навчальний матеріал, а запитували, досліджували, творили, вирішували, інтерпретували та дебатували за змістом. Саме таке навчання й буде вважатися якісним сьогодні. Критичне мислення є дієвим способом виховання демократичного менталітету громадян, які повинні про все мати власну думку і не дозволяти маніпулювати своєю свідомістю.

Провідна ідея досвіду - розвиток критичного мислення учнів шляхом застосування технології особистісно зорієнтованого навчання дозволить сформувати особистість, здатну до самопізнання та самовдосконалення, готову до особистісної життєтворчості, конкурентноспроможну, супроводжує навчання радістю, успіхом під час творчого пошуку.

У закордонній практиці (освіта США, Канади) цей напрям сучасної освіти розвивається майже півстоліття. Багато ідей і методів розвитку критичного мислення витримали перевірку часом, і тому, на мою думку, досвід таких учених, як Д. Дьюї, якого вважають основоположником сучасних традицій критичного мислення, А. Кроуфорда, М.Коула, М. Ліпмана потребує поширення та запровадження в школах України. Технології критичного мислення у вітчизняній педагогіці практикуються близько десяти років. Свої наукові дослідження присвятили цій проблемі О. Пометун, Т. Воропай, Л. Терлецька, О. Тягло, А. Фасоля.

  1. Каталог: bitstream -> 123456789
   123456789 -> Енергетика України І проблеми енергозбереження
   123456789 -> Реалізація компетентнісного підходу до навчання на уроках та в позакласній роботі з географії
   123456789 -> Робоча програма з дисципліни «Природні ресурси України» Курс: 3 Семестр: 5
   123456789 -> Навчально-методичний посібник для самостійної роботи Для студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів
   123456789 -> Навчальний посібник для студентів вищих медичних навчальних закладів
   123456789 -> З досвіду роботи вчителя хімії нвк «Лановецька загальноосвітня школа №1 I-III ступенів- ліцей»
   123456789 -> Опис досвіду актуальність досвіду


   Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка