Надзвичайні ситуації техногенного характеруСкачати 113.51 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації24.12.2017
Розмір113.51 Kb.
ТипРеферат
  1   2   3   4   5

http://antibotan.com/ - Всеукраїнський студентський архівРеферат на тему:

Надзвичайні ситуації техногенного характеру

За даними ООН, у багатьох країнах світу природні та техногенні катастрофи завдають збитків, що становлять приблизно 2-4 % валового внутрішнього продукту (ВВП) держави. В Україні щорічні витрати лише на ліквідацію наслідків Чорнобильської катастрофи перевищують 2 % загального обсягу виробленого ВВП.

Щорічно в Україні відбувається близько 140-150 техногенних аварій і катастроф регіонального і державного рівня. Орієнтовна структура надзвичайних ситуацій техногенного характеру має такий вигляд: аварії з викидами СДОР — 4 %, пожежі й вибухи — 19,5 %, транспортні аварії— 17,7 %, аварії на системах життєзабезпечення — 17,3 %, аварії на радіаційних об'єктах — 8,4 %, аварії на комунальних системах та очисних спорудах — 17,3 %, надзвичайні ситуації на об'єктах інших видів — 15,8 %. Експертне встановлено, що щорічні народногосподарські втрати від аварій становлять 140-150 млн грн.

Аварії і катастрофи на транспорті


Наявність в Україні розвиненої мережі транспортних комунікацій, перевезення ними у великій кількості потенційно небезпечних речовин, стан самих комунікацій і транспортних засобів часто стають загрозливими для населення, економіки та природного середовища. Щорічно в Україні транспортом загального користування перевозиться понад 900 млн вантажів (у тому числі небезпечних) і понад 3,0 млрд пасажирів.

На залізничний транспорт припадає близько половини вантажних перевезень, на автомобільний — 26 %, річковий і морський — 14 %, авіаційний — 10 %. Зношення основних фондів залізничного транспорту є основною причиною аварій і катастроф. Особливу тривогу викликає критичний стан під'їзних залізничних колій, якими транспортуються СДОР, пожежо- та вибухонебезпечні речовини.

На автомобільному транспорті щодня відбувається 95-100 ДТП, в яких гине 18-20 і травмується понад 100 пасажирів. Тільки в Києві в 1999 р. зареєстровано 2641 ДТП, в яких загинуло 216 осіб і травмовано 2874 осіб. Автотранспорт є джерелом істотного забруднення атмосферного повітря, особливо у великих містах.


Каталог: data -> ukr -> IJnfo dlya stydenta 37
ukr -> Транспортна система України
ukr -> Вільні економічні зони в Україні (на прикладі Донецької області)
ukr -> Курсова робота
ukr -> Методи формування суспільної поведінки
IJnfo dlya stydenta 37 -> Азбука здоров'я
IJnfo dlya stydenta 37 -> Істоки Холодної Війни
IJnfo dlya stydenta 37 -> Нервова система людини
IJnfo dlya stydenta 37 -> Архітектура І мистецтво Київської Русі
IJnfo dlya stydenta 37 -> Політичний портрет. Конрад аденауер
IJnfo dlya stydenta 37 -> Лисенко Микола Віталійович видатний музичний та громадський діяч України


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©referatu.in.ua 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка